Medaliści igrzysk olimpijskich w lekkoatletyce
Paavo Nurmi , dwunastokrotny medalista olimpijski w lekkoatletyce
Carl Lewis , dziesięciokrotny medalista olimpijski w lekkoatletyce
Usain Bolt , ośmiokrotny medalista olimpijski w lekkoatletyce
Medaliści igrzysk olimpijskich w lekkoatletyce – lista zawodników i reprezentacji, które przynajmniej raz stanęły na podium zawodów olimpijskich w lekkoatletyce .
Lekkoatletyka znajduje się w programie letnich igrzysk olimpijskich nieprzerwanie od ich pierwszej nowożytnej edycji w 1896 roku. Wśród mężczyzn rozgrywa się 24 konkurencje lekkoatletyczne: sprinty (biegi na 100 m , 200 m , 400 m ), biegi średniodystansowe (800 m , 1500 m ), biegi długodystansowe (5000 m , 10 000 m , maraton ), biegi płotkarskie (110 m , 400 m ), bieg na 3000 m z przeszkodami , sztafety (4 × 100 m , 4 × 400 m ), chody sportowe (20 km , 50 km ), skoki (wzwyż , o tyczce , w dal , trójskok ), rzuty (dyskiem , młotem , oszczepem , pchnięcie kulą ) i dziesięciobój . Po raz pierwszy zawody, w wyżej wymienionym formacie, rozegrano na igrzyskach w Melbourne w 1956 roku. Formuła ta obowiązywała na każdych kolejnych imprezach, aż do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Wyjątkiem był 1976 rok, w którym z programu igrzysk usunięto chód na 50 km. Konkurencja ta została w zamian rozegrana na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w 1976 roku – była jedyną konkurencją na tej edycji mistrzostw. Od 2024 roku chód na 50 km zastąpiony zostanie przez konkurencję mieszaną – chód drużynowy na 35 km .
Mężczyźni, od 2021 roku, uczestniczą również w konkurencji mieszanej – sztafecie mieszanej 4 × 400 m .
Przed 1956 rokiem rozgrywano ww. konkurencje na innych dystansach lub formach równolegle do obecnie rozgrywanych, bądź w zamian za nie. W biegach płaskich organizowano dodatkowo bieg na 60 m oraz na 5 mi , w biegach przez płotki bieg na 200 m , w biegach z przeszkodami zawodnicy pokonywali dystans 2500 m , 2590 m , 3200 m oraz 4000 m . Raz zorganizowano sztafetę na dystansie 1600 m (2 × 200 m, 400 m i 800 m). Organizowano biegi drużynowe na dystansach 3000 m , 5000 m , 3 mi i 4 mi oraz biegi przełajowe – indywidualnie oraz drużynowo. W chodzie sportowym zawodnicy rywalizowali na dystansie 3000 m , 3500 m , 10 km i 10 mi . Organizowano skoki z miejsca – wzwyż , w dal i trójskok . Rozgrywano rzuty przyrządami sportowymi w różnych formach – oburącz kulą , dyskiem oraz oszczepem , rzucano dyskiem sposobem starożytnym , a oszczepem stylem wolnym . Ponadto konkurowano w rzucie ciężarem . Konkurencjami wielobojowymi były all-around oraz pięciobój .
Wśród mężczyzn najwięcej medali olimpijskich (w tym najwięcej złotych) w lekkoatletyce zdobyli zawodnicy Stanów Zjednoczonych – 678 (w tym 279 złotych, 222 srebrne i 177 brązowych). Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajmuje Finlandia (111 medali – 47 złotych, 34 srebrne i 30 brązowych), a trzecie Wielka Brytania (150 medali – 45 złotych, 59 srebrnych i 46 brązowych).
Podczas jednej edycji igrzysk najwięcej medali zdobyli Amerykanie – 64, w 1904 roku na igrzyskach w St. Louis, gdzie byli gospodarzami. Jedyną reprezentacją, która zdobyła przynajmniej jeden medal olimpijski na wszystkich edycjach igrzysk jest Wielka Brytania.
Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Fin Paavo Nurmi , który zdobył 12 medali – 9 złotych i 3 srebrne. Drugi w klasyfikacji jest Amerykanin Carl Lewis z dorobkiem 10 medali – 9 złotych i 1 srebrny. Kolejni są ex aequo Amerykanin Ray Ewry i Jamajczyk Usain Bolt – obaj zdobyli 8 złotych medali. Zawodnikiem, który również zdobył 8 medali – 5 złotych i 3 srebrne – jest Fin Ville Ritola .
81 razy zdarzyła się sytuacja, w której zawodnicy jednej reprezentacji obsadzili wszystkie miejsca na podium. Dotyczy to też sytuacji, w których współdzieli podium ex aequo z zawodnikami z innych reprezentacji oraz sytuacji, gdy nie przyznawano medalu danego koloru, ponieważ zawodnicy zdobyli ex aequo wyższe miejsca.
63 razy dokonali tego reprezentanci Stanów Zjednoczonych – jeden raz w biegu na 60 m (w 1904 roku), dwukrotnie w biegu na 100 m (w 1904 i 1912 roku), sześciokrotnie w biegu na 200 m (w 1904, 1912, 1952, 1956, 1984 i 2004 roku), pięciokrotnie w biegu na 400 m (w 1904, 1968, 1988, 2004 i 2008 roku), dwukrotnie w biegu na 800 m (w 1904 i 1912 roku), raz w biegu na 1500 m (w 1904 roku), ośmiokrotnie – najwięcej, w przypadku tego osiągnięcia – w biegu na 110 m przez płotki (w latach 1900–1912, 1948–1960), raz w biegu na 200 m przez płotki (w 1904 roku), pięciokrotnie w biegu na 400 m przez płotki (w 1904, 1920, 1956, 1960 i 2008 roku), dwukrotnie w skoku wzwyż (w 1896 i 1936 roku), dwukrotnie w skoku wzwyż z miejsca (w 1900 i 1904 roku), pięciokrotnie w skoku o tyczce (1904, 1908, 1912, 1924 i 1928 roku), czterokrotnie w skoku w dal (1896, 1904, 1988 i 1992 roku), raz w skoku w dal z miejsca (w 1904 roku), dwukrotnie w trójskoku (w 1900 i 1904 roku), dwukrotnie w trójskoku z miejsca (w 1900 i 1904 roku), siedmiokrotnie w pchnięciu kulą (w 1900, 1904, 1912, 1924, 1948, 1952 i 1960 roku), trzykrotnie w rzucie dyskiem (w 1908, 1956 i 1960 roku), dwukrotnie w rzucie młotem (w 1900 i 1904 roku) oraz dwukrotnie w dziesięcioboju (w 1936 i 1952 roku).
Po pięć razy całość podium obsadzili reprezentanci Finlandii i ZSRR. Finowie dokonali tego raz w biegu na 10 000 m (w 1936 roku), raz w biegu na 3000 m z przeszkodami (w 1928 roku), dwa razy w rzucie oszczepem (w 1920 i 1932 roku) i raz w rzucie oszczepem oburącz (w 1912 roku). Zawodnicy ze Związku Radzieckiego w pełni obsadzili podia raz w chodzie na 20 km (w 1956 roku), raz w skoku o tyczce (w 1988 roku) oraz trzykrotnie w rzucie młotem (w 1976, 1980 i 1988 roku). Dwa razy podobny wyczyn powtórzyli reprezentacji Szwecji (w biegu na 3000 m z przeszkodami w 1948 roku i trójskoku w 1912 roku), Kenii (w biegu na 3000 m z przeszkodami w 1992 i 2004 roku) i Wielkiej Brytanii (w bieg na 4000 m z przeszkodami w 1900 roku i chodzie na 10 mi w 1908 roku), a po jednym razie Jamajczykom (w biegu na 200 m w 2012 roku) i zawodnikom Wspólnej reprezentacji (w rzucie młotem w 1992 roku).
Najwięcej razy – siedemnaście – wszystkie miejsca na podium zajęli Amerykanie na domowych igrzyskach w St. Louis w 1904 roku.
Cztery razy w historii lekkoatletyki mężczyzn na igrzyskach olimpijskich zdarzyło się, że złoty medal w tej samej konkurencji zdobyło ex aequo dwóch zawodników. W 1908 roku identyczne rezultaty w skoku o tyczce osiągnęli Amerykanie Edward Cook i Alfred Gilbert . W 2021 rok Katarczyk Mutazz Isa Barszim i Włoch Gianmarco Tamberi , po uzyskaniu najlepszych rezultatów w konkursie skoku wzwyż, zdecydowali się nie rozgrywać między sobą dogrywki.
W 1912 roku reprezentujący Stany Zjednoczone Jim Thorpe zdobył złote medale w pięcioboju i dziesięcioboju. Jednak, po zakończeniu igrzysk, został zdyskwalifikowany za naruszenie zasad amatorstwa, a złote medale przyznano zawodnikom, którzy zdobyli drugie miejsca. W pięcioboju złotym medalistą został Norweg Ferdinand Bie , w dziesięcioboju Szwed Hugo Wieslander . W 1982 roku cofnięto dyskwalifikację Thorpe’a, przywracając mu złote medale, jednocześnie, tymczasowo, na pierwszych miejscach ex aequo pozostawiając Bie’a i Wieslandera. W 2022 Międzynarodowy Komitet Olimpijski poprawił dokumentację, ogłaszając Jima Thorpe’a jedynym zwycięzcą pięcioboju oraz dziesięcioboju Igrzysk Olimpijskich 1912 .
Lista przedstawia medalistów w zawodach mężczyzn i mieszanych. Kobiety zostały przedstawione w osobnym haśle (z wyjątkiem konkurencji mieszanych, nie były jednak brane pod uwagę w klasyfikacji medalowej). Nie uwzględniono wyników Olimpiady Letniej 1906 , która nie była organizowana przez MKOl. Na Igrzyskach Olimpijskich 1904 zorganizowano trójbój lekkoatletyczny , którego wyniki składają się na wielobój gimnastyczny . Medaliści tej konkurencji zostali wymienieni w haśle poświęconemu gimnastyce .
Medaliści chronologicznie
Biegi
Bieg na 60 metrów
Konkurencja obecna była w programie igrzysk jedynie dwa razy – zadebiutowała na II Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1900 roku, po raz ostatni konkurowano w niej 4 lata później, na igrzyskach w St. Louis . Liderami konkurencji są Amerykanie Archie Hahn i Alvin Kraenzlein , którzy zdobyli po jednym złotym medalu. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych zdobyli większość medali, jeden brązowy medal wywalczył reprezentant Australii . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 60 m w latach 1900–1904.
Bieg na 100 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Jamajczyk Usain Bolt , który zdobył 3 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 16 złotych, 15 srebrnych i 9 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 100 m w latach 1886–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Tom Burke
Fritz Hofmann
Francis Lane
[3]
Alajos Szokolyi
1900, Paryż
Frank Jarvis
Walter Tewksbury
Stanley Rowley [a]
[4]
1904, St. Louis
Archie Hahn
Nathaniel Cartmell
William Hogenson
[5]
1908, Londyn
Reggie Walker [b]
James Rector
Bobby Kerr
[6]
1912, Sztokholm
Ralph Craig
Alvah Meyer
Donald Lippincott
[7]
1920, Antwerpia
Charlie Paddock
Morris Kirksey
Harry Edward
[8]
1924, Paryż
Harold Abrahams
Jackson Scholz
Arthur Porritt
[9]
1928, Amsterdam
Percy Williams
Jack London
Georg Lammers
[10]
1932, Los Angeles
Eddie Tolan
Ralph Metcalfe
Arthur Jonath
[11]
1936, Berlin
Jesse Owens
Ralph Metcalfe
Martinus Osendarp
[12]
1948, Londyn
Harrison Dillard
Barney Ewell
Lloyd La Beach
[13]
1952, Helsinki
Lindy Remigino
Herb McKenley
McDonald Bailey
[14]
1956, Melbourne
Bobby Joe Morrow
Thane Baker
Hector Hogan
[15]
1960, Rzym
Armin Hary
David Sime
Peter Radford
[16]
1964, Tokio
Bob Hayes
Enrique Figuerola
Harry Jerome
[17]
1968, Meksyk
Jim Hines
Lennox Miller
Charles Greene
[18]
1972, Monachium
Wałerij Borzow
Robert Taylor
Lennox Miller
[19]
1976, Montreal
Hasely Crawford
Don Quarrie
Wałerij Borzow
[20]
1980, Moskwa
Allan Wells
Silvio Leonard
Petyr Petrow
[21]
1984, Los Angeles
Carl Lewis
Sam Graddy
Ben Johnson
[22]
1988, Seul
Carl Lewis [c]
Linford Christie
Calvin Smith
[23]
1992, Barcelona
Linford Christie
Frankie Fredericks
Dennis Mitchell
[24]
1996, Atlanta
Donovan Bailey
Frankie Fredericks
Ato Boldon
[25]
2000, Sydney
Maurice Greene
Ato Boldon
Obadele Thompson
[26]
2004, Ateny
Justin Gatlin
Francis Obikwelu
Maurice Greene
[27]
2008, Pekin
Usain Bolt
Richard Thompson
Walter Dix
[28]
2012, Londyn
Usain Bolt
Yohan Blake
Justin Gatlin
[29]
2016, Rio de Janeiro
Usain Bolt
Justin Gatlin
Andre De Grasse
[30]
2021, Tokio
Marcell Jacobs
Fred Kerley
Andre De Grasse
[31]
Bieg na 200 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od drugiej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Jamajczyk Usain Bolt , który zdobył 3 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 17 złotych, 19 srebrnych i 12 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 200 m w latach 1900–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1900, Paryż
Walter Tewksbury
Norman Pritchard
Stanley Rowley [a]
[32]
1904, St. Louis
Archie Hahn
Nathaniel Cartmell
William Hogenson
[33]
1908, Londyn
Bobby Kerr
Robert Cloughen
Nathaniel Cartmell
[34]
1912, Sztokholm
Ralph Craig
Donald Lippincott
William Applegarth
[35]
1920, Antwerpia
Allen Woodring
Charlie Paddock
Harry Edward
[36]
1924, Paryż
Jackson Scholz
Charlie Paddock
Eric Liddell
[37]
1928, Amsterdam
Percy Williams
Walter Rangeley
Helmut Körnig
[38]
1932, Los Angeles
Eddie Tolan
Simpson George
Ralph Metcalfe
[39]
1936, Berlin
Jesse Owens
Matthew Robinson
Martinus Osendarp
[40]
1948, Londyn
Mel Patton
Barney Ewell
Lloyd La Beach
[41]
1952, Helsinki
Andy Stanfield
Thane Baker
James Gathers
[42]
1956, Melbourne
Bobby Joe Morrow
Andy Stanfield
Thane Baker
[43]
1960, Rzym
Livio Berruti
Lester Carney
Abdoulaye Seye
[44]
1964, Tokio
Henry Carr
Paul Drayton
Edwin Roberts
[45]
1968, Meksyk
Tommie Smith
Peter Norman
John Carlos
[46]
1972, Monachium
Wałerij Borzow
Larry Black
Pietro Mennea
[47]
1976, Montreal
Don Quarrie
Millard Hampton
Dwayne Evans
[48]
1980, Moskwa
Pietro Mennea
Allan Wells
Don Quarrie
[49]
1984, Los Angeles
Carl Lewis
Kirk Baptiste
Thomas Jefferson
[50]
1988, Seul
Joe DeLoach
Carl Lewis
Robson da Silva
[51]
1992, Barcelona
Michael Marsh
Frankie Fredericks
Michael Bates
[52]
1996, Atlanta
Michael Johnson
Frankie Fredericks
Ato Boldon
[53]
2000, Sydney
Konstandinos Kienderis
Darren Campbell
Ato Boldon
[54]
2004, Ateny
Shawn Crawford
Bernard Williams
Justin Gatlin
[55]
2008, Pekin
Usain Bolt
Shawn Crawford
Walter Dix
[56]
2012, Londyn
Usain Bolt
Yohan Blake
Warren Weir
[57]
2016, Rio de Janeiro
Usain Bolt
Andre De Grasse
Christophe Lemaitre
[58]
2021, Tokio
Andre De Grasse
Kenneth Bednarek
Noah Lyles
[59]
Bieg na 400 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Michael Johnson , który zdobył 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 19 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 400 m w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Tom Burke
Herbert Jamison
Charles Gmelin
[60]
1900, Paryż
Maxey Long
William Holland
Ernst Schultz
[61]
1904, St. Louis
Harry Hillman
Frank Waller
Herman Groman
[62]
1908, Londyn
Wyndham Halswelle
–
–
[63]
1912, Sztokholm
Charles Reidpath
Hanns Braun
Edward Lindberg
[64]
1920, Antwerpia
Bevil Rudd
Guy Butler
Nils Engdahl
[65]
1924, Paryż
Eric Liddell
Horatio Fitch
Guy Butler
[66]
1928, Amsterdam
Ray Barbuti
James Ball
Joachim Büchner
[67]
1932, Los Angeles
Bill Carr
Ben Eastman
Alex Wilson
[68]
1936, Berlin
Archie Williams
Godfrey Brown
James LuValle
[69]
1948, Londyn
Arthur Wint
Herb McKenley
Mal Whitfield
[70]
1952, Helsinki
George Rhoden
Herb McKenley
Ollie Matson
[71]
1956, Melbourne
Charlie Jenkins
Karl-Friedrich Haas
Voitto Hellsten
[72]
Ardalion Ignatjew
1960, Rzym
Otis Davis
Carl Kaufmann
Malcolm Spence
[73]
1964, Tokio
Michael Larrabee
Wendell Mottley
Andrzej Badeński
[74]
1968, Meksyk
Lee Evans
Larry James
Ron Freeman
[75]
1972, Monachium
Vincent Matthews
Wayne Collett
Julius Sang
[76]
1976, Montreal
Alberto Juantorena
Fred Newhouse
Herman Frazier
[77]
1980, Moskwa
Wiktor Markin
Richard Mitchell
Frank Schaffer
[78]
1984, Los Angeles
Alonzo Babers
Gabriel Tiacoh
Antonio McKay
[79]
1988, Seul
Steve Lewis
Butch Reynolds
Danny Everett
[80]
1992, Barcelona
Quincy Watts
Steve Lewis
Samson Kitur
[81]
1996, Atlanta
Michael Johnson
Roger Black
Davis Kamoga
[82]
2000, Sydney
Michael Johnson
Alvin Harrison
Gregory Haughton
[83]
2004, Ateny
Jeremy Wariner
Otis Harris
Derrick Brew
[84]
2008, Pekin
LaShawn Merritt
Jeremy Wariner
David Neville
[85]
2012, Londyn
Kirani James
Luguelín Santos
Lalonde Gordon
[86]
2016, Rio de Janeiro
Wayde van Niekerk
Kirani James
LaShawn Merritt
[87]
2021, Tokio
Steven Gardiner
Anthony Jose Zambrano
Kirani James
[88]
Bieg na 800 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderami klasyfikacji zawodników jest ex aequo czterech biegaczy, którzy zdobyli po 2 złote medale: Brytyjczyk Douglas Lowe , Kenijczyk David Rudisha , Nowozelandczyk Peter Snell i Amerykanin Mal Whitfield . Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 8 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 800 m w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Teddy Flack [a]
Nándor Dáni
Dimitrios Golemis
[89]
1900, Paryż
Alfred Tysoe
John Cregan
David Hall
[90]
1904, St. Louis
Jim Lightbody
Howard Valentine
Emil Breitkreutz
[91]
1908, Londyn
Mel Sheppard
Emilio Lunghi
Hanns Braun
[92]
1912, Sztokholm
Ted Meredith
Mel Sheppard
Ira Davenport
[93]
1920, Antwerpia
Albert Hill
Earl Eby
Bevil Rudd
[94]
1924, Paryż
Douglas Lowe
Paul Martin
Schuyler Enck
[95]
1928, Amsterdam
Douglas Lowe
Erik Byléhn
Hermann Engelhard
[96]
1932, Los Angeles
Thomas Hampson
Alex Wilson
Phil Edwards
[97]
1936, Berlin
John Woodruff
Mario Lanzi
Phil Edwards
[98]
1948, Londyn
Mal Whitfield
Arthur Wint
Marcel Hansenne
[99]
1952, Helsinki
Mal Whitfield
Arthur Wint
Heinz Ulzheimer
[100]
1956, Melbourne
Tom Courtney
Derek Johnson
Audun Boysen
[101]
1960, Rzym
Peter Snell
Roger Moens
George Kerr
[102]
1964, Tokio
Peter Snell
Bill Crothers
Wilson Kiprugut
[103]
1968, Meksyk
Ralph Doubell
Wilson Kiprugut
Tom Farrell
[104]
1972, Monachium
Dave Wottle
Jewhen Arżanow
Mike Boit
[105]
1976, Montreal
Alberto Juantorena
Ivo Van Damme
Rick Wohlhuter
[106]
1980, Moskwa
Steve Ovett
Sebastian Coe
Nikołaj Kirow
[107]
1984, Los Angeles
Joaquim Cruz
Sebastian Coe
Earl Jones
[108]
1988, Seul
Paul Ereng
Joaquim Cruz
Saïd Aouita
[109]
1992, Barcelona
William Tanui
Nixon Kiprotich
Johnny Gray
[110]
1996, Atlanta
Vebjørn Rodal
Hezekiél Sepeng
Fred Onyancha
[111]
2000, Sydney
Nils Schumann
Wilson Kipketer
Djabir Saïd-Guerni
[112]
2004, Ateny
Jurij Borzakowski
Mbulaeni Mulaudzi
Wilson Kipketer
[113]
2008, Pekin
Wilfred Bungei
Ismail Ahmed Ismail
Alfred Kirwa Yego
[114]
2012, Londyn
David Rudisha
Nijel Amos
Timothy Kitum
[115]
2016, Rio de Janeiro
David Rudisha
Taoufik Makhloufi
Clayton Murphy
[116]
2021, Tokio
Emmanuel Korir
Ferguson Rotich
Patryk Dobek
[117]
Bieg na 1500 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Brytyjczyk Sebastian Coe , który zdobył 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Wielka Brytania , która w dorobku posiada 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 1500 m w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Teddy Flack [a]
Arthur Blake
Albin Lermusiaux
[118]
1900, Paryż
Charles Bennett
Henri Deloge
John Bray
[119]
1904, St. Louis
Jim Lightbody
William Verner
Lacey Hearn
[120]
1908, Londyn
Mel Sheppard
Harold Wilson
Norman Hallows
[121]
1912, Sztokholm
Arnold Jackson
Abel Kiviat
Norman Taber
[122]
1920, Antwerpia
Albert Hill
Philip Baker
Lawrence Shields
[123]
1924, Paryż
Paavo Nurmi
Willy Schärer
Henry Stallard
[124]
1928, Amsterdam
Harri Larva
Jules Ladoumègue
Eino Purje
[125]
1932, Los Angeles
Luigi Beccali
Jerry Cornes
Phil Edwards
[126]
1936, Berlin
Jack Lovelock
Glenn Cunningham
Luigi Beccali
[127]
1948, Londyn
Henry Eriksson
Lennart Strand
Wim Slijkhuis
[128]
1952, Helsinki
Josy Barthel
Bob McMillen
Werner Lueg
[129]
1956, Melbourne
Ron Delany
Klaus Richtzenhain
John Landy
[130]
1960, Rzym
Herb Elliott
Michel Jazy
István Rózsavölgyi
[131]
1964, Tokio
Peter Snell
Josef Odložil
John Davies
[132]
1968, Meksyk
Kipchoge Keino
Jim Ryun
Bodo Tümmler
[133]
1972, Monachium
Pekka Vasala
Kipchoge Keino
Rod Dixon
[134]
1976, Montreal
John Walker
Ivo Van Damme
Paul-Heinz Wellmann
[135]
1980, Moskwa
Sebastian Coe
Jürgen Straub
Steve Ovett
[136]
1984, Los Angeles
Sebastian Coe
Steve Cram
José Manuel Abascal
[137]
1988, Seul
Peter Rono
Peter Elliott
Jens-Peter Herold
[138]
1992, Barcelona
Fermín Cacho
Raszid al-Basir
Muhammad Sulajman
[139]
1996, Atlanta
Noureddine Morceli
Fermín Cacho
Stephen Kipkorir
[140]
2000, Sydney
Noah Ngeny
Hicham El Guerrouj
Bernard Lagat
[141]
2004, Ateny
Hicham El Guerrouj
Bernard Lagat
Rui Silva
[142]
2008, Pekin
Asbel Kiprop [d]
Nick Willis
Mehdi Baala
[143]
2012, Londyn
Taoufik Makhloufi
Leonel Manzano
Abdalaati Iguider
[144]
2016, Rio de Janeiro
Matthew Centrowitz
Taoufik Makhloufi
Nick Willis
[145]
2021, Tokio
Jakob Ingebrigtsen
Timothy Cheruiyot
Josh Kerr
[146]
Bieg na 5000 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1912 . Liderami klasyfikacji zawodników są ex aequo Brytyjczyk Mo Farah i Fin Lasse Virén , którzy zdobyli po 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Finlandia , która w dorobku posiada 7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 5000 m w latach 1912–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1912, Sztokholm
Hannes Kolehmainen [e]
Jean Bouin
George Hutson
[147]
1920, Antwerpia
Joseph Guillemot
Paavo Nurmi
Eric Backman
[148]
1924, Paryż
Paavo Nurmi
Ville Ritola
Edvin Wide
[149]
1928, Amsterdam
Ville Ritola
Paavo Nurmi
Edvin Wide
[150]
1932, Los Angeles
Lauri Lehtinen
Ralph Hill
Lauri Virtanen
[151]
1936, Berlin
Gunnar Höckert
Lauri Lehtinen
Henry Jonsson
[152]
1948, Londyn
Gaston Reiff
Emil Zátopek
Wim Slijkhuis
[153]
1952, Helsinki
Emil Zátopek
Alain Mimoun
Herbert Schade
[154]
1956, Melbourne
Wołodymyr Kuc
Gordon Pirie
Derek Ibbotson
[155]
1960, Rzym
Murray Halberg
Hans Grodotzki
Kazimierz Zimny
[156]
1964, Tokio
Bob Schul
Harald Norpoth
William Dellinger
[157]
1968, Meksyk
Mohammed Gammoudi
Kipchoge Keino
Naftali Temu
[158]
1972, Monachium
Lasse Virén
Mohammed Gammoudi
Ian Stewart
[159]
1976, Montreal
Lasse Virén
Dick Quax
Klaus-Peter Hildenbrand
[160]
1980, Moskwa
Miruts Yifter
Suleiman Nyambui
Kaarlo Maaninka
[161]
1984, Los Angeles
Saïd Aouita
Markus Ryffel
António Leitão
[162]
1988, Seul
John Ngugi
Dieter Baumann
Hansjörg Kunze
[163]
1992, Barcelona
Dieter Baumann
Paul Bitok
Fita Bayisa
[164]
1996, Atlanta
Vénuste Niyongabo
Paul Bitok
Khalid Boulami
[165]
2000, Sydney
Millon Wolde
Ali Saïdi-Sief
Ibrahim Lahlafi
[166]
2004, Ateny
Hicham El Guerrouj
Kenenisa Bekele
Eliud Kipchoge
[167]
2008, Pekin
Kenenisa Bekele
Eliud Kipchoge
Edwin Soi
[168]
2012, Londyn
Mo Farah
Dejen Gebremeskel
Thomas Longosiwa
[169]
2016, Rio de Janeiro
Mo Farah
Paul Chelimo
Hagos Gebrhiwet
[170]
2021, Tokio
Joshua Cheptegei
Mohammed Ahmed
Paul Chelimo
[171]
Bieg na 5 mil
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 5 mi w 1908 roku.
Bieg na 10 000 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od piątej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderami klasyfikacji zawodników jest, ex aequo, pięciu biegaczy: Etiopczycy Kenenisa Bekele i Haile Gebrselassie , Brytyjczyk Mo Farah , Finowie Paavo Nurmi i Lasse Virén oraz Czech Emil Zátopek , którzy zdobyli po 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Finlandia , która w dorobku posiada 7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 10 000 m w latach 1912–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1912, Sztokholm
Hannes Kolehmainen [e]
Lewis Tewanima
Albin Stenroos [e]
[173]
1920, Antwerpia
Paavo Nurmi
Joseph Guillemot
James Wilson
[174]
1924, Paryż
Ville Ritola
Edvin Wide
Eero Berg
[175]
1928, Amsterdam
Paavo Nurmi
Ville Ritola
Edvin Wide
[176]
1932, Los Angeles
Janusz Kusociński
Volmari Iso-Hollo
Lauri Virtanen
[177]
1936, Berlin
Ilmari Salminen
Arvo Askola
Volmari Iso-Hollo
[178]
1948, Londyn
Emil Zátopek
Alain Mimoun
Bertil Albertsson
[179]
1952, Helsinki
Emil Zátopek
Alain Mimoun
Aleksandr Anufrijew
[180]
1956, Melbourne
Wołodymyr Kuc
József Kovács
Allan Lawrence
[181]
1960, Rzym
Piotr Bołotnikow
Hans Grodotzki
Dave Power
[182]
1964, Tokio
Billy Mills
Mohammed Gammoudi
Ron Clarke
[183]
1968, Meksyk
Naftali Temu
Mamo Wolde
Mohammed Gammoudi
[184]
1972, Monachium
Lasse Virén
Emiel Puttemans
Miruts Yifter
[185]
1976, Montreal
Lasse Virén
Carlos Lopes
Brendan Foster
[186]
1980, Moskwa
Miruts Yifter
Kaarlo Maaninka
Mohamed Kedir
[187]
1984, Los Angeles
Alberto Cova
Mike McLeod [f]
Michael Musyoki
[188]
1988, Seul
Ibrahim Butajjib
Salvatore Antibo
Kipkemboi Kimeli
[189]
1992, Barcelona
Chalid Skah
Richard Chelimo
Addis Abebe
[190]
1996, Atlanta
Haile Gebrselassie
Paul Tergat
Salah Hissou
[191]
2000, Sydney
Haile Gebrselassie
Paul Tergat
Assefa Mezgebu
[192]
2004, Ateny
Kenenisa Bekele
Sileshi Sihine
Zersenay Tadese
[193]
2008, Pekin
Kenenisa Bekele
Sileshi Sihine
Micah Kogo
[194]
2012, Londyn
Mo Farah
Galen Rupp
Tariku Bekele
[195]
2016, Rio de Janeiro
Mo Farah
Paul Tanui
Tamirat Tola
[196]
2021, Tokio
Selemon Barega
Joshua Cheptegei
Jacob Kiplimo
[197]
Maraton
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderami klasyfikacji zawodników jest, ex aequo, trzech biegaczy: Etiopczyk Abebe Bikila , Niemiec Waldemar Cierpinski oraz Kenijczyk Eliud Kipchoge , którzy zdobyli po dwa złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Etiopia , która w dorobku posiada 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale.
Na przestrzeni lat zmieniał się dystans biegu maratońskiego . W 1896 roku wynosił ok. 40 000 m, w 1900 – 40 260 m, w 1904 ponownie 40 000 m, w 1908 – 40 200 m, a w 1920 – 42 750 m. Od igrzysk 1924 ustalono stały dystans biegu dla każdych następnych igrzysk – 42 195 m. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w maratonie w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Spiridon Luis
Charilaos Wasilakos
Gyula Kellner
[198]
1900, Paryż
Michel Théato [g]
Émile Champion
Ernst Fast
[201]
1904, St. Louis
Thomas Hicks
Albert Corey [h]
Arthur Newton
[204] [205]
1908, Londyn
Johnny Hayes
Charles Hefferon [b]
Joseph Forshaw
[206]
1912, Sztokholm
Kenneth McArthur [b]
Christopher Gitsham [b]
Gaston Strobino
[207]
1920, Antwerpia
Hannes Kolehmainen
Jüri Lossmann
Valerio Arri
[208]
1924, Paryż
Albin Stenroos
Romeo Bertini
Clarence DeMar
[209]
1928, Amsterdam
Boughera El Ouafi
Manuel Plaza
Martti Marttelin
[210]
1932, Los Angeles
Juan Carlos Zabala
Samuel Ferris
Armas Toivonen
[211]
1936, Berlin
Sohn Kee-chung [i]
Ernest Harper
Nam Sung-yong [i]
[212]
1948, Londyn
Delfo Cabrera
Tom Richards
Étienne Gailly
[213]
1952, Helsinki
Emil Zátopek
Reinaldo Gorno
Gustaf Jansson
[214]
1956, Melbourne
Alain Mimoun
Franjo Mihalić
Veikko Karvonen
[215]
1960, Rzym
Abebe Bikila
Rhadi Ben Abdesselam
Barry Magee
[216]
1964, Tokio
Abebe Bikila
Basil Heatley
Kōkichi Tsuburaya
[217]
1968, Meksyk
Mamo Wolde
Kenji Kimihara
Mike Ryan
[218]
1972, Monachium
Frank Shorter
Karel Lismont
Mamo Wolde
[219]
1976, Montreal
Waldemar Cierpinski
Frank Shorter
Karel Lismont
[220]
1980, Moskwa
Waldemar Cierpinski
Gerard Nijboer
Satymkuł Dżumanazarow
[221]
1984, Los Angeles
Carlos Lopes
John Treacy
Charles Spedding
[222]
1988, Seul
Gelindo Bordin
Douglas Wakiihuri
Ahmed Salah
[223]
1992, Barcelona
Hwang Young-cho
Kōichi Morishita
Stephan Freigang
[224]
1996, Atlanta
Josia Thugwane
Lee Bong-ju
Erick Wainaina
[225]
2000, Sydney
Gezahegne Abera
Erick Wainaina
Tesfaye Tola
[226]
2004, Ateny
Stefano Baldini
Mebrahtom Keflezighi
Vanderlei de Lima
[227]
2008, Pekin
Samuel Wanjiru
Dżawad Gharib
Tsegay Kebede
[228]
2012, Londyn
Stephen Kiprotich
Abel Kirui
Wilson Kipsang Kiprotich
[229]
2016, Rio de Janeiro
Eliud Kipchoge
Feyisa Lilesa
Galen Rupp
[230]
2021, Tokio
Eliud Kipchoge
Abdi Nageeye
Bashir Abdi
[231]
Biegi przez płotki
Bieg na 110 metrów przez płotki
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderami klasyfikacji zawodników są ex aequo Amerykanie Lee Calhoun i Roger Kingdom , którzy zdobyli po dwa złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 19 złotych, 21 srebrny i 19 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 110 m przez płotki w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Thomas Curtis
Grantley Goulding
–
[232]
1900, Paryż
Alvin Kraenzlein
John McLean
Frederick Moloney
[233]
1904, St. Louis
Frederick Schule
Thaddeus Shideler
Lesley Ashburner
[234]
1908, Londyn
Forrest Smithson
John Garrels
Arthur Shaw
[235]
1912, Sztokholm
Frederick Kelly
James Wendell
Martin Hawkins
[236]
1920, Antwerpia
Earl Thomson
Harold Barron
Feg Murray
[237]
1924, Paryż
Daniel Kinsey
Sidney Atkinson
Sten Pettersson
[238]
1928, Amsterdam
Sidney Atkinson
Steve Anderson
John Collier
[239]
1932, Los Angeles
George Saling
Percy Beard
Donald Finlay
[240]
1936, Berlin
Forrest Towns
Donald Finlay
Frederick Pollard
[241]
1948, Londyn
William Porter
Clyde Scott
Craig Dixon
[242]
1952, Antwerpia
Harrison Dillard
Jack Davis
Arthur Barnard
[243]
1956, Melbourne
Lee Calhoun
Jack Davis
Joel Shankle
[244]
1960, Rzym
Lee Calhoun
Willie May
Hayes Jones
[245]
1964, Tokio
Hayes Jones
Blaine Lindgren
Anatolij Michajłow
[246]
1968, Meksyk
Willie Davenport
Ervin Hall
Eddy Ottoz
[247]
1972, Monachium
Rod Milburn
Guy Drut
Thomas Hill
[248]
1976, Montreal
Guy Drut
Alejandro Casañas
Willie Davenport
[249]
1980, Moskwa
Thomas Munkelt
Alejandro Casañas
Aleksandr Puczkow
[250]
1984, Los Angeles
Roger Kingdom
Greg Foster
Arto Bryggare
[251]
1988, Seul
Roger Kingdom
Colin Jackson
Tonie Campbell
[252]
1992, Barcelona
Mark McKoy
Tony Dees
Jack Pierce
[253]
1996, Atlanta
Allen Johnson
Mark Crear
Florian Schwarthoff
[254]
2000, Sydney
Anier García
Terrence Trammell
Mark Crear
[255]
2004, Ateny
Liu Xiang
Terrence Trammell
Anier García
[256]
2008, Pekin
Dayron Robles
David Payne
David Oliver
[257]
2012, Londyn
Aries Merritt
Jason Richardson
Hansle Parchment
[258]
2016, Rio de Janeiro
Omar McLeod
Orlando Ortega
Dimitri Bascou
[259]
2021, Tokio
Hansle Parchment
Grant Holloway
Ronald Levy
[260]
Bieg na 200 metrów przez płotki
Konkurencja obecna była w programie igrzysk jedynie dwa razy – zadebiutowała na II Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1900 roku, po raz ostatni konkurowano w niej 4 lata później, na igrzyskach w St. Louis . Liderami klasyfikacji zawodników są Amerykanie Harry Hillman i Alvin Kraenzlein , którzy zdobyli po jednym złotym medalu. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych zdobyli większość medali, jeden srebrny medal wywalczył reprezentant Indii Brytyjskich . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 200 m przez płotki w latach 1900–1904.
Bieg na 400 metrów przez płotki
Konkurencja obecna jest w programie od drugiej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Od tego momentu rozgrywano ją niemal na wszystkich edycjach igrzysk – wyjątkiem są igrzyska w Sztokholmie , organizowane w 1912 roku. Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Edwin Moses , który zdobył dwa złote i jeden brązowy medal. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 19 złotych, 13 srebrny i 11 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 400 m przez płotki w latach 1900–1908 oraz 1920–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1900, Paryż
Walter Tewksbury
Henri Tauzin
George Orton
[263]
1904, St. Louis
Harry Hillman
Frank Waller
George Poage
[264]
1908, Londyn
Charles Bacon
Harry Hillman
Leonard Tremeer
[265]
1920, Antwerpia
Frank Loomis
John Norton
August Desch
[266]
1924, Paryż
Morgan Taylor
Erik Wilén
Ivan Riley
[267]
1928, Amsterdam
David Burghley
Frank Cuhel
Morgan Taylor
[268]
1932, Los Angeles
Bob Tisdall
Glenn Hardin
Morgan Taylor
[269]
1936, Berlin
Glenn Hardin
John Loaring
Miguel White
[270]
1948, Londyn
Roy Cochran
Duncan White
Rune Larsson
[271]
1952, Antwerpia
Charles Moore
Jurij Litujew
John Holland
[272]
1956, Melbourne
Glenn Davis
Eddie Southern
Josh Culbreath
[273]
1960, Rzym
Glenn Davis
Clifton Cushman
Dick Howard
[274]
1964, Tokio
Rex Cawley
John Cooper
Salvatore Morale
[275]
1968, Meksyk
David Hemery
Gerhard Hennige
John Sherwood
[276]
1972, Monachium
John Akii-Bua
Ralph Mann
David Hemery
[277]
1976, Montreal
Edwin Moses
Michael Shine
Jewgienij Gawrilenko
[278]
1980, Moskwa
Volker Beck
Wasyl Archypenko
Gary Oakes
[279]
1984, Los Angeles
Edwin Moses
Danny Harris
Harald Schmid
[280]
1988, Seul
André Phillips
Amadou Dia Ba
Edwin Moses
[281]
1992, Barcelona
Kevin Young
Winthrop Graham
Kriss Akabusi
[282]
1996, Atlanta
Derrick Adkins
Samuel Matete
Calvin Davis
[283]
2000, Sydney
Angelo Taylor
Hadi Soua’an Al-Somaily
Llewellyn Herbert
[284]
2004, Ateny
Félix Sánchez
Danny McFarlane
Naman Keïta
[285]
2008, Pekin
Angelo Taylor
Kerron Clement
Bershawn Jackson
[286]
2012, Londyn
Félix Sánchez
Michael Tinsley
Javier Culson
[287]
2016, Rio de Janeiro
Kerron Clement
Boniface Tumuti
Yasmani Copello
[288]
2021, Tokio
Karsten Warholm
Rai Benjamin
Alison dos Santos
[289]
Biegi z przeszkodami
Bieg na 2500 metrów z przeszkodami
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Paryżu . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 2500 m z przeszkodami w 1900 roku.
Bieg na 2590 metrów z przeszkodami
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w St. Louis . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 2590 m z przeszkodami w 1904 roku.
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1920 . Liderami klasyfikacji zawodników są ex aequo Fin Volmari Iso-Hollo i Kenijczyk Ezekiel Kemboi , którzy zdobyli po dwa złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Kenia , która w dorobku posiada 11 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 3000 m z przeszkodami w latach 1920–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1920, Antwerpia
Percy Hodge
Patrick Flynn
Ernesto Ambrosini
[292]
1924, Paryż
Ville Ritola
Elias Katz
Paul Bontemps
[293]
1928, Amsterdam
Toivo Loukola
Paavo Nurmi
Ove Andersen
[294]
1932, Los Angeles
Volmari Iso-Hollo
Thomas Evenson
Joe McCluskey
[295]
1936, Berlin
Volmari Iso-Hollo
Kaarlo Tuominen
Alfred Dompert
[296]
1948, Londyn
Tore Sjöstrand
Erik Elmsäter
Göte Hagström
[297]
1952, Helsinki
Horace Ashenfelter
Władimir Kazancew
John Disley
[298]
1956, Melbourne
Chris Brasher
Sándor Rozsnyói
Ernst Larsen
[299]
1960, Rzym
Zdzisław Krzyszkowiak
Nikołaj Sokołow
Siemion Rżyszczyn
[300]
1964, Tokio
Gaston Roelants
Maurice Herriott
Iwan Bielajew
[301]
1968, Meksyk
Amos Biwott
Benjamin Kogo
George Young
[302]
1972, Monachium
Kipchoge Keino
Ben Jipcho
Tapio Kantanen
[303]
1976, Montreal
Anders Gärderud
Bronisław Malinowski
Frank Baumgartl
[304]
1980, Moskwa
Bronisław Malinowski
Filbert Bayi
Eshetu Tura
[305]
1984, Los Angeles
Julius Korir
Joseph Mahmoud
Brian Diemer
[306]
1988, Seul
Julius Kariuki
Peter Koech
Mark Rowland
[307]
1992, Barcelona
Matthew Birir
Patrick Sang
William Mutwol
[308]
1996, Atlanta
Joseph Keter
Moses Kiptanui
Alessandro Lambruschini
[309]
2000, Sydney
Reuben Kosgei
Wilson Boit Kipketer
Ali Ezzine
[310]
2004, Ateny
Ezekiel Kemboi
Brimin Kipruto
Paul Kipsiele Koech
[311]
2008, Pekin
Brimin Kipruto
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Richard Mateelong
[312]
2012, Londyn
Ezekiel Kemboi
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Abel Kiprop Mutai
[313]
2016, Rio de Janeiro
Conseslus Kipruto
Evan Jager
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
[314]
2021, Tokio
Soufiane El Bakkali
Lamecha Girma
Benjamin Kigen
[315]
Bieg na 3200 metrów z przeszkodami
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 3200 m z przeszkodami w 1908 roku.
Bieg na 4000 metrów z przeszkodami
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Paryżu . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu na 4000 m z przeszkodami w 1900 roku.
Sztafety
Sztafeta 4 × 100 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1912 . Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Frank Wykoff , który zdobył trzy złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 15 złotych i 2 srebrne medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w sztafecie 4 × 100 m w latach 1912−2021. Wymieniono zawodników startujących zarówno w biegach finałowych, jak i eliminacjach, nie uwzględniając jednak zawodników rezerwowych.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1912, Sztokholm
Wielka Brytania William Applegarth Victor d’Arcy David Jacobs Henry Macintosh
Szwecja Knut Lindberg Charles Luther Ivan Möller Ture Person
−
[318]
1920, Antwerpia
USA Morris Kirksey Loren Murchison Charlie Paddock Jackson Scholz
Francja Émile Ali-Khan René Lorain René Mourlon René Tirard
Szwecja Agne Holmström Sven Malm William Petersson Nils Sandström
[319]
1924, Paryż
USA Louis Clarke Frank Hussey Alfred LeConey Loren Murchison
Wielka Brytania Harold Abrahams Wilfred Nichol Walter Rangeley Lancelot Royle
Holandia Rinus van den Berge Jaap Boot Harry Broos Jan de Vries
[320]
1928, Amsterdam
USA Charles Borah James Quinn Henry Russell Frank Wykoff
Republika Weimarska Richard Corts Hubert Houben Helmut Körnig Georg Lammers
Wielka Brytania Cyril Gill Jack London Walter Rangeley Edward Smouha
[321]
1932, Los Angeles
USA Hector Dyer Robert Kiesel Emmett Toppino Frank Wykoff
Republika Weimarska Erich Borchmeyer Friedrich Hendrix Arthur Jonath Helmut Körnig
Włochy Giuseppe Castelli Ruggero Maregatti Gabriele Salviati Edgardo Toetti
[322]
1936, Berlin
USA Foy Draper Ralph Metcalfe Jesse Owens Frank Wykoff
Włochy Gianni Caldana Tullio Gonnelli Orazio Mariani Elio Ragni
III Rzesza Erich Borchmeyer Erwin Gillmeister Gerd Hornberger Wilhelm Leichum
[323]
1948, Londyn
USA Harrison Dillard Barney Ewell Mel Patton Lorenzo Wright
Wielka Brytania John Archer Jack Gregory Kenneth Jones Alastair McCorquodale
Włochy Carlo Monti Enrico Perucconi Antonio Siddi Michele Tito
[324]
1952, Helsinki
USA Harrison Dillard Lindy Remigino Dean Smith Andy Stanfield
ZSRR Lew Kalajew Lewan Sanadze Władimir Suchariew Boris Tokariew
Węgry György Csányi Béla Goldoványi Géza Varasdi László Zarándi
[325]
1956, Melbourne
USA Thane Baker Leamon King Bobby Joe Morrow Ira Murchison
ZSRR Łeonid Barteniew Jurij Konowałow Władimir Suchariew Boris Tokariew
Wspólna Reprezentacja Niemiec Heinz Fütterer Manfred Germar Lothar Knörzer Leonhard Pohl
[326]
1960, Rzym
Wspólna Reprezentacja Niemiec Bernd Cullmann Armin Hary Martin Lauer Walter Mahlendorf
ZSRR Łeonid Barteniew Jurij Konowałow Gusman Kosanow Edwin Ozolin
Wielka Brytania David Jones Peter Radford David Segal Nick Whitehead
[327]
1964, Tokio
USA Gerald Ashworth Paul Drayton Bob Hayes Richard Stebbins
Polska Marian Dudziak Marian Foik Wiesław Maniak Andrzej Zieliński
Francja Jocelyn Delecour Paul Genevay Bernard Laidebeur Claude Piquemal
[328]
1968, Meksyk
USA Charles Greene Jim Hines Melvin Pender Ronnie Ray Smith
Kuba Enrique Figuerola Pablo Montes Juan Morales Hermes Ramírez
Francja Roger Bambuck Jocelyn Delecour Gérard Fenouil Claude Piquemal
[329]
1972, Monachium
USA Larry Black Edward Hart Robert Taylor Gerald Tinker
ZSRR Wałerij Borzow Aleksandr Kornieluk Uładzimir Ławiecki Juris Silovs
RFN Klaus Ehl Jobst Hirscht Karlheinz Klotz Gerhard Wucherer
[330]
1976, Montreal
USA Harvey Glance Millard Hampton John Wesley Jones Steven Riddick
NRD Manfred Kokot Klaus-Dieter Kurrat Jörg Pfeifer Alexander Thieme
ZSRR Aleksandr Aksinin Wałerij Borzow Nikołaj Kolesnikow Juris Silovs
[331]
1980, Moskwa
ZSRR Aleksandr Aksinin Władimir Murawjow Andriej Prokofjew Nikołaj Sidorow
Polska Leszek Dunecki Zenon Licznerski Marian Woronin Krzysztof Zwoliński
Francja Pascal Barré Patrick Barré Hermann Panzo Antoine Richard
[332]
1984, Los Angeles
USA Ron Brown Sam Graddy Carl Lewis Calvin Smith
Jamajka Norman Edwards [j] Albert Lawrence Greg Meghoo Don Quarrie Ray Stewart
Kanada Sterling Hinds Ben Johnson Tony Sharpe Desai Williams
[333]
1988, Seul
ZSRR Wiktor Bryzhin Władimir Kryłow Władimir Murawjow Witalij Sawin
Wielka Brytania Elliot Bunney Clarence Callender [j] Linford Christie Mike McFarlane John Regis
Francja Bruno Marie-Rose Max Morinière Gilles Quénéhervé Daniel Sangouma
[334]
1992, Barcelona
USA Leroy Burrell James Jett [j] Carl Lewis Michael Marsh Dennis Mitchell
Nigeria Olapade Adeniken Davidson Ezinwa Osmond Ezinwa [j] Chidi Imoh Oluyemi Kayode
Kuba Jorge Aguilera Joel Isasi Joel Lamela Andrés Simón
[335]
1996, Atlanta
Kanada Donovan Bailey Carlton Chambers [j] Robert Esmie Glenroy Gilbert Bruny Surin
USA Jon Drummond Tim Harden Michael Marsh Dennis Mitchell Tim Montgomery [j]
Brazylia Édson Ribeiro André da Silva Arnaldo da Silva Robson da Silva
[336]
2000, Sydney
USA Kenny Brokenburr [j] Jon Drummond Maurice Greene Brian Lewis Tim Montgomery [j] Bernard Williams
Brazylia Vicente de Lima Édson Ribeiro André da Silva Claudinei da Silva Cláudio Roberto Souza [j]
Kuba José Ángel César Iván García Freddy Mayola Luis Alberto Pérez-Rionda
[337]
2004, Ateny
Wielka Brytania Darren Campbell Marlon Devonish Jason Gardener Mark Lewis-Francis
USA Shawn Crawford Justin Gatlin Maurice Greene Coby Miller Darvis Patton [j]
Nigeria Deji Aliu Aaron Egbele Uchenna Emedolu Olusoji Fasuba
[338]
2008, Pekin
Trynidad i Tobago [k] Aaron Armstrong [j] Keston Bledman Marc Burns Emmanuel Callender Richard Thompson
Japonia Nobuharu Asahara Shingo Suetsugu Shinji Takahira Naoki Tsukahara
Brazylia Bruno de Barros Vicente de Lima José Carlos Moreira Sandro Viana
[339]
2012, Londyn
Jamajka Kemar Bailey-Cole [j] Yohan Blake Usain Bolt Nesta Carter Michael Frater
Trynidad i Tobago [l] Keston Bledman Marc Burns Emmanuel Callender Richard Thompson
Francja Christophe Lemaitre Pierre-Alexis Pessonneaux Ronald Pognon Jimmy Vicaut
[340]
2016, Rio de Janeiro
Jamajka Nickel Ashmeade Kemar Bailey-Cole [j] Yohan Blake Usain Bolt Jevaughn Minzie [j] Asafa Powell
Japonia Asuka Cambridge Shōta Iizuka Yoshihide Kiryū Ryōta Yamagata
Kanada Mobolade Ajomale [j] Aaron Brown Andre De Grasse Akeem Haynes Brendon Rodney
[341]
2021, Tokio
Włochy Fausto Desalu Marcell Jacobs Lorenzo Patta Filippo Tortu
Kanada [m] Aaron Brown Jerome Blake Andre De Grasse Brendon Rodney
ChRL Su Bingtian Tang Xingqiang Wu Zhiqiang Xie Zhenye
[342]
[343]
Sztafeta 4 × 400 metrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1912 . Liderami klasyfikacji zawodników jest, ex aequo, pięciu Amerykanów, którzy zdobyli po 2 złote medale: Steve Lewis , Antonio McKay , LaShawn Merritt , Andrew Valmon i Jeremy Wariner . Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 18 złotych i 3 srebrne medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w sztafecie 4 × 400 m w latach 1912−2021. Wymieniono zawodników startujących zarówno w biegach finałowych, jak i eliminacjach, nie uwzględniając jednak zawodników rezerwowych.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1912, Sztokholm
USA Edward Lindberg Ted Meredith Charles Reidpath Mel Sheppard
Francja Pierre Failliot Charles Lelong Charles Poulenard Robert Schurrer
Wielka Brytania Ernest Henley George Nicol Cyril Seedhouse James Soutter
[344]
1920, Antwerpia
Wielka Brytania John Ainsworth-Davis Guy Butler Cecil Griffiths Robert Lindsay
ZPA Henry Dafel Clarence Oldfield Jack Oosterlaak Bevil Rudd
Francja Géo André Maurice Delvart André Devaux Gaston Féry
[345]
1924, Paryż
USA Commodore Cochran Alan Helffrich Oliver MacDonald William Stevenson
Szwecja Erik Byléhn Nils Engdahl Artur Svensson Gustaf Wejnarth
Wielka Brytania Guy Butler George Renwick Richard Ripley Edward Toms
[346]
1928, Amsterdam
USA Fred Alderman George Baird Ray Barbuti Emerson Spencer
Republika Weimarska Hermann Engelhard Richard Krebs Otto Neumann Harry Werner Storz
Kanada James Ball Phil Edwards Stanley Glover Alex Wilson
[347]
1932, Los Angeles
USA Edgar Ablowich Bill Carr Ivan Fuqua Karl Warner
Wielka Brytania David Burghley Thomas Hampson Godfrey Rampling Crew Stoneley
Kanada James Ball Phil Edwards Ray Lewis Alex Wilson
[348]
1936, Berlin
Wielka Brytania Godfrey Brown Godfrey Rampling Bill Roberts Freddie Wolff
USA Harold Cagle Alfred Fitch Edward O’Brien Robert Young
III Rzesza Helmut Hamann Rudolf Harbig Friedrich von Stülpnagel Harry Voigt
[349]
1948, Londyn
USA Clifford Bourland Roy Cochran Arthur Harnden Mal Whitfield
Francja Robert Chef d’Hôtel Jean Kerebel Jacques Lunis Francis Schewetta
Szwecja Folke Alnevik Rune Larsson Kurt Lundquist Lars-Erik Wolfbrandt
[350]
1952, Helsinki
Jamajka Leslie Laing Herb McKenley George Rhoden Arthur Wint
USA Gene Cole Ollie Matson Charles Moore Mal Whitfield
Niemcy Karl-Friedrich Haas Hans Geister Günther Steines Heinz Ulzheimer
[351]
1956, Melbourne
USA Tom Courtney Charlie Jenkins Louis Jones Jesse Mashburn
Australia Graham Gipson John Goodman [j] Kevan Gosper Leon Gregory David Lean
Wielka Brytania Peter Higgins Derek Johnson John Salisbury Michael Wheeler
[352]
1960, Rzym
USA Glenn Davis Otis Davis Jack Yerman Earl Young
Wspólna Reprezentacja Niemiec Johannes Kaiser Carl Kaufmann Manfred Kinder Hans-Joachim Reske
Federacja Indii Zachodnich Keith Gardner George Kerr Malcolm Spence James Wedderburn
[353]
1964, Meksyk
USA Henry Carr Ollan Cassell Michael Larrabee Ulis Williams
Wielka Brytania Robbie Brightwell John Cooper Tim Graham Adrian Metcalfe
Trynidad i Tobago Kent Bernard Wendell Mottley Edwin Roberts Edwin Skinner
[354]
1968, Meksyk
USA Lee Evans Ron Freeman Larry James Vincent Matthews
Kenia Charles Asati Naftali Bon Munyoro Nyamau Daniel Rudisha
RFN Gerhard Hennige Martin Jellinghaus Manfred Kinder Helmar Müller
[355]
1972, Monachium
Kenia Charles Asati Munyoro Nyamau Robert Ouko Julius Sang
Wielka Brytania David Hemery David Jenkins Alan Pascoe Martin Reynolds
Francja Gilles Bertould Jacques Carette Francis Kerbiriou Daniel Vélasques
[356]
1976, Montreal
USA Benny Brown Herman Frazier Fred Newhouse Maxie Parks
Polska Zbigniew Jaremski Jerzy Pietrzyk Ryszard Podlas Jan Werner
RFN Bernd Herrmann Franz-Peter Hofmeister Lothar Krieg Harald Schmid
[357]
1980, Moskwa
ZSRR Wiktor Burakow [j] Nikołaj Czerniecki Michaił Linge Wiktor Markin Remigijus Valiulis
NRD Volker Beck Andreas Knebel Frank Schaffer Klaus Thiele
Włochy Stefano Malinverni Pietro Mennea Roberto Tozzi Mauro Zuliani
[358]
1984, Los Angeles
USA Ray Armstead Alonzo Babers Walter McCoy [j] Antonio McKay Sunder Nix Willie Smith [j]
Wielka Brytania Kriss Akabusi Todd Bennett Phil Brown Garry Cook
Nigeria Innocent Egbunike Rotimi Peters Moses Ugbisie Sunday Uti
[359]
1988, Seul
USA Danny Everett Steve Lewis Antonio McKay [j] Butch Reynolds Kevin Robinzine Andrew Valmon [j]
Jamajka Howard Burnett [j] Bert Cameron Howard Davis Trevor Graham [j] Winthrop Graham Devon Morris
RFN Norbert Dobeleit Mark Henrich [j] Edgar Itt Bodo Kuhn [j] Ralf Lübke Jörg Vaihinger
[360]
1992, Barcelona
USA Darnell Hall [j] Charles Jenkins [j] Michael Johnson Steve Lewis Andrew Valmon Quincy Watts
Kuba Roberto Hernández Héctor Herrera Lázaro Martínez Norberto Téllez
Wielka Brytania Kriss Akabusi Roger Black David Grindley Du’aine Ladejo [j] John Regis Mark Richardson [j]
[361]
1996, Atlanta
USA Alvin Harrison Anthuan Maybank Derek Mills Jason Rouser [j] LaMont Smith
Wielka Brytania Jamie Baulch Roger Black Mark Hylton [j] Du’aine Ladejo [j] Mark Richardson Iwan Thomas
Jamajka Dennis Blake [j] Davian Clarke Gregory Haughton Roxbert Martin Michael McDonald Garth Robinson [j]
[362]
2000, Sydney
Nigeria [n] Nduka Awazie [j] Sunday Bada Clement Chukwu Fidelis Gadzama [j] Jude Monye Enefiok Udo-Obong
Jamajka Sanjay Ayre [j] Michael Blackwood Gregory Haughton Michael McDonald [j] Danny McFarlane Christopher Williams
Bahamy Chris Brown Troy McIntosh Avard Moncur Timothy Munnings Carl Oliver
[363]
2004, Ateny
USA Derrick Brew Otis Harris Andrew Rock [j] Jeremy Wariner Darold Williamson Kelly Willie [j]
Australia Patrick Dwyer Clinton Hill Mark Ormrod John Steffensen
Nigeria Musa Audu James Godday Enefiok Udo-Obong Saul Weigopwa
[364]
2008, Pekin
USA Kerron Clement [j] LaShawn Merritt David Neville Angelo Taylor Jeremy Wariner Regi Witherspoon [j]
Bahamy Andretti Bain Chris Brown Michael Mathieu Ramon Miller [j] Avard Moncur [j] Andrae Williams
Wielka Brytania [o] Michael Bingham Martyn Rooney Andrew Steele Robert Tobin
[365]
2012, Londyn
Bahamy Chris Brown Michael Mathieu Ramon Miller Demetrius Pinder
USA Joshua Mance Tony McQuay Manteo Mitchell [j] Bryshon Nellum Angelo Taylor
Trynidad i Tobago Ade Alleyne-Forte Lalonde Gordon Deon Lendore Jarrin Solomon
[366]
2016, Rio de Janeiro
USA Kyle Clemons [j] Arman Hall Tony McQuay LaShawn Merritt Gil Roberts David Verburg [j]
Jamajka Nathon Allen Fitzroy Dunkley Javon Francis Peter Matthews Rusheen McDonald [j]
Bahamy Chris Brown Steven Gardiner Michael Mathieu Stephen Newbold [j] Alonzo Russell
[367]
2021, Tokio
USA Rai Benjamin Michael Cherry Bryce Deadmon Michael Norman Vernon Norwood [j] Randolph Ross [j] Trevor Stewart [j]
Holandia Terrence Agard Ramsey Angela Liemarvin Bonevacia Tony van Diepen Jochem Dobber [j]
Botswana Isaac Makwala Bayapo Ndori Zibani Ngozi Baboloki Thebe
[368]
Sztafeta mieszana 4 × 400 metrów
Konkurencja obecna jest w programie od Igrzysk Olimpijskich 2020 . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w sztafecie mieszanej 4 × 400 m w 2021 roku. Wymieniono zawodników startujących zarówno w biegach finałowych, jak i eliminacjach, nie uwzględniając jednak zawodników rezerwowych. Wymieniono również kobiety będące częścią sztafet, mimo, że całość artykułu odnosi się jedynie do mężczyzn jako zdobywców medali. Ze względu na temat listy mężczyźni zostali wymienieni w pierwszej kolejności.
Sztafeta 1600 metrów
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . Sztafetę rozegrano kolejno na odcinkach 2 × 200 m, 400 m i 800 m. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w sztafecie zmiennej na 1600 m (zbliżonej dystansami odcinków do sztafety olimpijskiej ) w 1908 roku.
Biegi drużynowe
Bieg drużynowy na 3000 metrów
Konkurencja obecna była w programie igrzysk jedynie trzy razy – zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1912 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Paryżu w 1924 roku. Liderami klasyfikacji zawodników są wszyscy biegacze, którzy zdobyli złoty medal. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku posiadają 2 złote i 1 brązowy medal. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu drużynowym na 3000 m w latach 1912−1924. O wynikach konkurencji decydowały wyniki trzech najlepszych zawodników, wymieniono jednak wszystkich członków drużyn finałowych, jak również zawodników startujących w eliminacjach.
Bieg drużynowy na 3 mile
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu drużynowym na 3 mi w 1908 roku. O wynikach konkurencji decydowały wyniki trzech najlepszych zawodników, wymieniono jednak wszystkich członków drużyn.
Bieg drużynowy na 5000 metrów
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Paryżu . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu drużynowym na 5000 m w 1900 roku.
Bieg drużynowy na 4 mile
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w St. Louis . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu drużynowym na 4 mi w 1904 roku.
Biegi przełajowe
Bieg przełajowy indywidualnie
Konkurencja obecna była w programie igrzysk jedynie trzy razy – zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1912 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Paryżu w 1924 roku. Liderem klasyfikacji zawodników jest Fin Paavo Nurmi , który zdobył 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Finlandia , która w dorobku posiada 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu przełajowym indywidualnie w latach 1912−1924.
Bieg przełajowy drużynowo
Konkurencja obecna była w programie igrzysk jedynie trzy razy – zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1912 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Paryżu w 1924 roku. Liderami klasyfikacji zawodników jest trzech Finów: Heikki Liimatainen , Paavo Nurmi i Eino Rastas , którzy zdobyli po 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Finlandia , która w dorobku posiada 3 złote i 1 srebrny medal. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w biegu przełajowym drużynowo w latach 1912−1924. O wynikach konkurencji decydowały wyniki trzech najlepszych zawodników, wymieniono jednak wszystkich członków drużyn.
Chody sportowe
Chód na 3000 metrów
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Antwerpii . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w chodzie na 3000 m w 1920 roku.
Chód na 3500 metrów
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w chodzie na 3500 m w 1908 roku.
Chód na 10 000 metrów
Konkurencję rozegrano jedynie pięć razy, zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1912 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Helsinkach w 1952 roku. Liderami klasyfikacji zawodników są Włoch Ugo Frigerio i Szwed John Mikaelsson , którzy zdobyli po dwa złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Szwecja , która w dorobku ma 2 złote i 1 srebrny medal. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w chodzie na 10 000 m w latach 1912–1924 oraz 1948–1952.
Chód na 10 mil
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w chodzie na 10 mi w 1908 roku.
Chód na 20 kilometrów
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1956 . Liderami klasyfikacji zawodników jest Ukrainiec, który startował w barwach ZSRR, Wołodymyr Hołubnyczy . Zdobył on 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Wśród reprezentacji liderem jest Związek Radziecki , który w dorobku ma 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w chodzie na 20 km w latach 1956–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1956, Melbourne
Leonid Spirin
Antanas Mikėnas
Bruno Junk
[391]
1960, Rzym
Wołodymyr Hołubnyczy
Noel Freeman
Stan Vickers
[392]
1964, Tokio
Ken Matthews
Dieter Lindner
Wołodymyr Hołubnyczy
[393]
1968, Meksyk
Wołodymyr Hołubnyczy
José Pedraza
Mykoła Smaha
[394]
1972, Monachium
Peter Frenkel
Wołodymyr Hołubnyczy
Hans-Georg Reimann
[395]
1976, Montreal
Daniel Bautista
Hans-Georg Reimann
Peter Frenkel
[396]
1980, Moskwa
Maurizio Damilano
Piotr Poczinczuk
Roland Wieser
[397]
1984, Los Angeles
Ernesto Canto
Raúl González
Maurizio Damilano
[398]
1988, Seul
Jozef Pribilinec
Ronald Weigel
Maurizio Damilano
[399]
1992, Barcelona
Daniel Plaza
Guillaume Leblanc
Giovanni De Benedictis
[400]
1996, Atlanta
Jefferson Pérez
Ilja Markow
Bernardo Segura
[401]
2000, Sydney
Robert Korzeniowski
Noé Hernández
Władimir Andriejew
[402]
2004, Ateny
Ivano Brugnetti
Francisco Javier Fernández
Nathan Deakes
[403]
2008, Pekin
Walerij Borczin
Jefferson Pérez
Jared Tallent
[404]
2012, Londyn
Chen Ding
Erick Barrondo
Wang Zhen
[405]
2016, Rio de Janeiro
Wang Zhen
Cai Zelin
Dane Bird-Smith
[406]
2021, Tokio
Massimo Stano
Kōki Ikeda
Toshikazu Yamanishi
[407]
Chód na 50 kilometrów
Konkurencja obecna jest w programie od Igrzysk Olimpijskich 1932 . Od tego momentu rozgrywano ją niemal na wszystkich edycjach igrzysk – wyjątkiem są igrzyska w Montrealu , organizowane w 1976 roku. W zamian zorganizowano Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 1976 , gdzie chód na 50 km był jedyną konkurencją. Liderami klasyfikacji zawodników jest Polak Robert Korzeniowski , który zdobył 3 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Polska , która w dorobku ma 4 złote medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w chodzie na 50 km w latach 1932–1972 oraz 1980–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1932, Los Angeles
Tommy Green
Jānis Daliņš
Ugo Frigerio
[408]
1936, Berlin
Harold Whitlock
Arthur Schwab
Adalberts Bubenko
[409]
1948, Londyn
John Ljunggren
Gaston Godel
Tebbs Lloyd Johnson
[410]
1952, Helsinki
Giuseppe Dordoni
Josef Doležal
Antal Róka
[411]
1956, Melbourne
Norman Read
Jewgienij Maskinskow
John Ljunggren
[412]
1960, Rzym
Don Thompson
John Ljunggren
Abdon Pamich
[413]
1964, Tokio
Abdon Pamich
Paul Nihill
Ingvar Pettersson
[414]
1968, Meksyk
Christoph Höhne
Antal Kiss
Larry Young
[415]
1972, Monachium
Bernd Kannenberg
Wieniamin Sołdatienko
Larry Young
[416]
1980, Moskwa
Hartwig Gauder
Jordi Llopart
Jewgienij Iwczenko
[417]
1984, Los Angeles
Raúl González
Bo Gustafsson
Sandro Bellucci
[418]
1988, Seul
Wiaczesław Iwanienko
Ronald Weigel
Hartwig Gauder
[419]
1992, Barcelona
Andriej Pierłow
Carlos Mercenario
Ronald Weigel
[420]
1996, Atlanta
Robert Korzeniowski
Michaił Szczennikow
Valentí Massana
[421]
2000, Sydney
Robert Korzeniowski
Aigars Fadejevs
Joel Sánchez
[422]
2004, Ateny
Robert Korzeniowski
Dienis Niżegorodow
Aleksiej Wojewodin
[423]
2008, Pekin
Alex Schwazer
Jared Tallent
Dienis Niżegorodow
[424]
2012, Londyn
Jared Tallent [u]
Si Tianfeng
Robert Heffernan
[425]
2016, Rio de Janeiro
Matej Tóth
Jared Tallent
Hirooki Arai
[426]
2021, Tokio
Dawid Tomala
Jonathan Hilbert
Evan Dunfee
[427]
Skoki
Skok wzwyż
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Katarczyk Mutazz Isa Barszim , który zdobył 1 złoty i 2 srebrne medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 14 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Ellery Clark
James Brendan Connolly
–
[428]
Robert Garrett
1900, Paryż
Irving Baxter
Patrick Leahy
Lajos Gönczy
[429]
1904, St. Louis
Samuel Jones
Garrett Serviss
Paul Weinstein
[430]
1908, Londyn
Harry Porter
Géo André
–
[431]
Cornelius Leahy
István Somodi
1912, Sztokholm
Alma Richards
Hans Liesche
George Horine
[432]
1920, Antwerpia
Richmond Landon
Harold Muller
Bo Ekelund
[433]
1924, Paryż
Harold Osborn
Leroy Brown
Pierre Lewden
[434]
1928, Amsterdam
Robert King
Benjamin Hedges
Claude Ménard
[435]
1932, Los Angeles
Duncan McNaughton
Robert Van Osdel
Simeon Toribio
[436]
1936, Berlin
Cornelius Johnson
David Albritton
Delos Thurber
[437]
1948, Londyn
John Winter
Bjørn Paulson
George Stanich
[438]
1952, Helsinki
Walt Davis
Kenneth Wiesner
José da Conceição
[439]
1956, Melbourne
Charles Dumas
Charles Porter
Igor Kaszkarow
[440]
1960, Rzym
Robert Szawłakadze
Walerij Brumel
John Thomas
[441]
1964, Tokio
Walerij Brumel
John Thomas
John Rambo
[442]
1968, Meksyk
Dick Fosbury
Ed Caruthers
Walentin Gawriłow
[443]
1972, Monachium
Jüri Tarmak
Stefan Junge
Dwight Stones
[444]
1976, Montreal
Jacek Wszoła
Greg Joy
Dwight Stones
[445]
1980, Moskwa
Gerd Wessig
Jacek Wszoła
Jörg Freimuth
[446]
1984, Los Angeles
Dietmar Mögenburg
Patrik Sjöberg
Zhu Jianhua
[447]
1988, Seul
Hennadij Awdiejenko
Hollis Conway
Rudolf Powarnicyn
[448]
Patrik Sjöberg
1992, Barcelona
Javier Sotomayor
Patrik Sjöberg
Hollis Conway
[449]
Tim Forsyth
Artur Partyka
1996, Atlanta
Charles Austin
Artur Partyka
Steve Smith
[450]
2000, Barcelona
Siergiej Klugin
Javier Sotomayor
Abderahmane Hammad
[451]
2004, Ateny
Stefan Holm
Matt Hemingway
Jaroslav Bába
[452]
2008, Pekin
Andriej Silnow
Germaine Mason
Jarosław Rybakow
[453]
2012, Londyn
Erik Kynard [v]
Mutazz Isa Barszim
–
[454]
Derek Drouin
Robbie Grabarz
2016, Rio de Janeiro
Derek Drouin
Mutazz Isa Barszim
Bohdan Bondarenko
[455]
2021, Tokio
Mutazz Isa Barszim
–
Maksim Niedasiekau
[456]
Gianmarco Tamberi
Skok wzwyż z miejsca
Konkurencję rozegrano jedynie cztery razy, zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1900 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Sztokholmie w 1912 roku. Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Ray Ewry , który zdobył 3 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż z miejsca w latach 1900–1912.
Skok o tyczce
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Bob Richards , który zdobył 2 złote i 1 brązowy medal. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 19 złotych, 15 srebrnych i 13 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Welles Hoyt
Albert Tyler
Ewangelos Damaskos
[461]
Joanis Teodoropulos
1900, Paryż
Irving Baxter
Meredith Colket
Carl Albert Andersen
[462]
1904, St. Louis
Charles Dvorak
LeRoy Samse
Louis Wilkins
[463]
1908, Londyn
Edward Cook
–
Edward Archibald
[464]
Alfred Gilbert
Clare Jacobs
Bruno Söderström
1912, Sztokholm
Harry Babcock
Frank Nelson
William Halpenny
[465]
Marc Wright
Frank Murphy
Bertil Uggla
1920, Antwerpia
Frank Foss
Henry Petersen
Edwin Myers
[466]
1924, Paryż
Lee Barnes
Glenn Graham
James Brooker
[467]
1928, Amsterdam
Sabin Carr
William Droegemueller
Charles McGinnis
[468]
1932, Los Angeles
William Miller
Shūhei Nishida
George Jefferson
[469]
1936, Berlin
Earle Meadows
Shūhei Nishida
Sueo Ōe
[470]
1948, Londyn
Guinn Smith
Erkki Kataja
Bob Richards
[471]
1952, Helsinki
Bob Richards
Donald Laz
Ragnar Lundberg
[472]
1956, Melbourne
Bob Richards
Bob Gutowski
Jeorjos Rumbanis
[473]
1960, Rzym
Don Bragg
Ronald Morris
Eeles Landström
[474]
1964, Tokio
Fred Hansen
Wolfgang Reinhardt
Klaus Lehnertz
[475]
1968, Meksyk
Bob Seagren
Claus Schiprowski
Wolfgang Nordwig
[476]
1972, Monachium
Wolfgang Nordwig
Bob Seagren
Jan Johnson
[477]
1976, Montreal
Tadeusz Ślusarski
Antti Kalliomäki
Dave Roberts
[478]
1980, Moskwa
Władysław Kozakiewicz
Tadeusz Ślusarski
–
[479]
Konstantin Wołkow
1984, Los Angeles
Pierre Quinon
Mike Tully
Earl Bell
[480]
Thierry Vigneron
1988, Seul
Serhij Bubka
Rodion Gataullin
Grigorij Jegorow
[481]
1992, Barcelona
Maksim Tarasow
Igor Trandienkow
Javier García
[482]
1996, Atlanta
Jean Galfione
Igor Trandienkow
Andrej Tiwontschik
[483]
2000, Sydney
Nick Hysong
Lawrence Johnson
Maksim Tarasow
[484]
2004, Ateny
Timothy Mack
Toby Stevenson
Giuseppe Gibilisco
[485]
2008, Pekin
Steve Hooker
Jewgienij Łukjanienko
Derek Miles [w]
[486]
2012, Londyn
Renaud Lavillenie
Björn Otto
Raphael Holzdeppe
[487]
2016, Rio de Janeiro
Thiago Braz
Renaud Lavillenie
Sam Kendricks
[488]
2021, Tokio
Armand Duplantis
Christopher Nilsen
Thiago Braz
[489]
Skok w dal
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Carl Lewis , który zdobył 4 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 22 złote, 15 srebrnych i 10 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w skoku w dal w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Ellery Clark
Robert Garrett
James Brendan Connolly
[490]
1900, Paryż
Alvin Kraenzlein
Myer Prinstein
Patrick Leahy
[491]
1904, St. Louis
Myer Prinstein
Daniel Frank
Robert Stangland
[492]
1908, Londyn
Frank Irons
Daniel Kelly
Calvin Bricker
[493]
1912, Sztokholm
Albert Gutterson
Calvin Bricker
Georg Åberg
[494]
1920, Antwerpia
William Petersson
Carl Johnson
Erik Abrahamsson
[495]
1924, Paryż
William DeHart Hubbard
Edward Gourdin
Sverre Hansen
[496]
1928, Amsterdam
Ed Hamm
Sylvio Cator
Alfred Bates
[497]
1932, Los Angeles
Ed Gordon
Lambert Redd
Chūhei Nambu
[498]
1936, Berlin
Jesse Owens
Luz Long
Naoto Tajima
[499]
1948, Londyn
Willie Steele
Theodore Bruce
Herb Douglas
[500]
1952, Helsinki
Jerome Biffle
Meredith Gourdine
Ödön Földessy
[501]
1956, Melbourne
Greg Bell
John Bennett
Jorma Valkama
[502]
1960, Rzym
Ralph Boston
Bo Roberson
Igor Ter-Owanesian
[503]
1964, Tokio
Lynn Davies
Ralph Boston
Igor Ter-Owanesian
[504]
1968, Meksyk
Bob Beamon
Klaus Beer
Ralph Boston
[505]
1972, Monachium
Randy Williams
Hans Baumgartner
Arnie Robinson
[506]
1976, Montreal
Arnie Robinson
Randy Williams
Frank Wartenberg
[507]
1980, Moskwa
Lutz Dombrowski
Frank Paschek
Wałerij Podłużny
[508]
1984, Los Angeles
Carl Lewis
Gary Honey
Giovanni Evangelisti
[509]
1988, Seul
Carl Lewis
Mike Powell
Larry Myricks
[510]
1992, Barcelona
Carl Lewis
Mike Powell
Joe Greene
[511]
1996, Atlanta
Carl Lewis
James Beckford
Joe Greene
[512]
2000, Sydney
Iván Pedroso
Jai Taurima
Roman Szczurenko
[513]
2004, Ateny
Dwight Phillips
John Moffitt
Joan Lino Martínez
[514]
2008, Pekin
Irving Saladino
Godfrey Khotso Mokoena
Ibrahim Camejo
[515]
2012, Londyn
Greg Rutherford
Mitchell Watt
Will Claye
[516]
2016, Rio de Janeiro
Jeff Henderson
Luvo Manyonga
Greg Rutherford
[517]
2021, Tokio
Miltiadis Tendoglu
Juan Miguel Echevarría
Maykel Massó
[518]
Skok w dal z miejsca
Konkurencję rozegrano jedynie cztery razy, zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1900 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Sztokholmie w 1912 roku. Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Ray Ewry , który zdobył 3 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w skoku w dal z miejsca w latach 1900–1912.
Trójskok
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Gruzin, który startował w barwach ZSRR, Wiktor Saniejew . Zdobył on 3 złote i 1 srebrny medal. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 8 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w trójskoku w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
James Brendan Connolly
Aleksandros Tuferis
Joanis Persakis
[523]
1900, Paryż
Myer Prinstein
James Brendan Connolly
Lewis Sheldon
[524]
1904, St. Louis
Myer Prinstein
Frederick Engelhardt
Robert Stangland
[525]
1908, Londyn
Timothy Ahearne
Garfield MacDonald
Edvard Larsen
[526]
1912, Sztokholm
Gustaf Lindblom
Georg Åberg
Erik Almlöf
[527]
1920, Antwerpia
Vilho Tuulos
Folke Jansson
Erik Almlöf
[528]
1924, Paryż
Nick Winter
Luis Brunetto
Vilho Tuulos
[529]
1928, Amsterdam
Mikio Oda
Levi Casey
Vilho Tuulos
[530]
1932, Los Angeles
Chūhei Nambu
Eric Svensson
Kenkichi Ōshima
[531]
1936, Berlin
Naoto Tajima
Masao Harada
Jack Metcalfe
[532]
1948, Londyn
Arne Åhman
George Avery
Ruhi Sarıalp
[533]
1952, Helsinki
Adhemar da Silva
Leonid Szczerbakow
Asnoldo Devonish
[534]
1956, Melbourne
Adhemar da Silva
Vilhjálmur Einarsson
Witold Kriejer
[535]
1960, Rzym
Józef Szmidt
Władimir Goriajew
Witold Kriejer
[536]
1964, Tokio
Józef Szmidt
Oleg Fiedosiejew
Wiktor Krawczenko
[537]
1968, Meksyk
Wiktor Saniejew
Nelson Prudêncio
Giuseppe Gentile
[538]
1972, Monachium
Wiktor Saniejew
Jörg Drehmel
Nelson Prudêncio
[539]
1976, Montreal
Wiktor Saniejew
James Butts
João Carlos de Oliveira
[540]
1980, Moskwa
Jaak Uudmäe
Wiktor Saniejew
João Carlos de Oliveira
[541]
1984, Los Angeles
Al Joyner
Mike Conley
Keith Connor
[542]
1988, Seul
Christo Markow
Igor Łapszyn
Aleksandr Kowalenko
[543]
1992, Barcelona
Mike Conley
Charles Simpkins
Frank Rutherford
[544]
1996, Atlanta
Kenny Harrison
Jonathan Edwards
Yoelbi Quesada
[545]
2000, Sydney
Jonathan Edwards
Yoel García
Dienis Kapustin
[546]
2004, Ateny
Christian Olsson
Marian Oprea
Daniił Burkienia
[547]
2008, Pekin
Nelson Évora
Phillips Idowu
Leevan Sands
[548]
2012, Londyn
Christian Taylor
Will Claye
Fabrizio Donato
[549]
2016, Rio de Janeiro
Christian Taylor
Will Claye
Dong Bin
[550]
2021, Tokio
Pedro Pablo Pichardo
Zhu Yaming
Fabrice Zango
[551]
Trójskok z miejsca
Konkurencję rozegrano jedynie dwa razy, zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1900 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w St. Louis w 1904 roku. Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Ray Ewry , który zdobył 2 złote medale. Wszystkie możliwe medale zdobyli reprezentanci Stanów Zjednoczonych . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w trójskoku z miejsca w latach 1900–1904.
Rzuty
Pchnięcie kulą
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderami klasyfikacji zawodników są Amerykanie Parry O’Brien i Ralph Rose , którzy zdobyli po 2 złote i 1 srebrny medal. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 19 złotych, 21 srebrnych i 12 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą w latach 1896–2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Robert Garrett
Miltiadis Guskos
Jeorjos Papasideris
[554]
1900, Paryż
Richard Sheldon
Josiah McCracken
Robert Garrett
[555]
1904, St. Louis
Ralph Rose
Wesley Coe
Lawrence Feuerbach
[556]
1908, Londyn
Ralph Rose
Denis Horgan
John Garrels
[557]
1912, Sztokholm
Patrick McDonald
Ralph Rose
Lawrence Whitney
[558]
1920, Antwerpia
Ville Pörhölä
Elmer Niklander
Harry Liversedge
[559]
1924, Paryż
Clarence Houser
Glenn Hartranft
Ralph Hills
[560]
1928, Amsterdam
John Kuck
Herman Brix
Emil Hirschfeld
[561]
1932, Los Angeles
Leo Sexton
Harlow Rothert
František Douda
[562]
1936, Berlin
Hans Woellke
Sulo Bärlund
Gerhard Stöck
[563]
1948, Londyn
Wilbur Thompson
Jim Delaney
James Fuchs
[564]
1952, Helsinki
Parry O’Brien
Darrow Hooper
James Fuchs
[565]
1956, Melbourne
Parry O’Brien
Bill Nieder
Jiří Skobla
[566]
1960, Rzym
Bill Nieder
Parry O’Brien
Dallas Long
[567]
1964, Tokio
Dallas Long
Randy Matson
Vilmos Varjú
[568]
1968, Meksyk
Randy Matson
George Woods
Eduard Guszczin
[569]
1972, Monachium
Władysław Komar
George Woods
Hartmut Briesenick
[570]
1976, Montreal
Udo Beyer
Jewgienij Mironow
Aleksandr Barysznikow
[571]
1980, Moskwa
Wołodymyr Kyselow
Aleksandr Barysznikow
Udo Beyer
[572]
1984, Los Angeles
Alessandro Andrei
Michael Carter
Dave Laut
[573]
1988, Seul
Ulf Timmermann
Randy Barnes
Werner Günthör
[574]
1992, Barcelona
Mike Stulce
Jim Doehring
Wiaczesław Łycho
[575]
1996, Atlanta
Randy Barnes
John Godina
Ołeksandr Bahacz
[576]
2000, Sydney
Arsi Harju
Adam Nelson
John Godina
[577]
2004, Ateny
Adam Nelson [x]
Joachim Olsen
Manuel Martínez
[578]
2008, Pekin
Tomasz Majewski
Christian Cantwell
Dylan Armstrong [y]
[579]
2012, Londyn
Tomasz Majewski
David Storl
Reese Hoffa
[580]
2016, Rio de Janeiro
Ryan Crouser
Joe Kovacs
Tomas Walsh
[581]
2021, Tokio
Ryan Crouser
Joe Kovacs
Tomas Walsh
[582]
Pchnięcie kulą oburącz
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Sztokholmie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą oburącz w 1912 roku.
Rzut dyskiem
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od pierwszej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin Al Oerter , który zdobył cztery złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 13 złotych, 9 srebrnych i 13 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie dyskiem w latach 1896−2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1896, Ateny
Robert Garrett
Panajotis Paraskiewopulos
Sotirios Wersis
[584]
1900, Paryż
Rudolf Bauer
František Janda-Suk
Richard Sheldon
[585]
1904, St. Louis
Martin Sheridan
Ralph Rose
Nikolaos Jeorgandas
[586]
1908, Londyn
Martin Sheridan
Merritt Giffin
Marquis Horr
[587]
1912, Sztokholm
Armas Taipale [e]
Richard Byrd
James Duncan
[588]
1920, Antwerpia
Elmer Niklander
Armas Taipale
Gus Pope
[589]
1924, Paryż
Clarence Houser
Vilho Niittymaa
Thomas Lieb
[590]
1928, Amsterdam
Clarence Houser
Antero Kivi
James Corson
[591]
1932, Los Angeles
John Anderson
Henri LaBorde
Paul Winter
[592]
1936, Berlin
Ken Carpenter
Gordon Dunn
Giorgio Oberweger
[593]
1948, Londyn
Adolfo Consolini
Giuseppe Tosi
Fortune Gordien
[594]
1952, Helsinki
Sim Iness
Adolfo Consolini
James Dillion
[595]
1956, Melbourne
Al Oerter
Fortune Gordien
Des Koch
[596]
1960, Rzym
Al Oerter
Rink Babka
Dick Cochran
[597]
1964, Tokio
Al Oerter
Ludvík Daněk
Dave Weill
[598]
1968, Meksyk
Al Oerter
Lothar Milde
Ludvík Daněk
[599]
1972, Monachium
Ludvík Daněk
Jay Silvester
Rickard Bruch
[600]
1976, Montreal
Mac Wilkins
Wolfgang Schmidt
John Powell
[601]
1980, Moskwa
Wiktor Raszczupkin
Imrich Bugár
Luis Delís
[602]
1984, Los Angeles
Rolf Danneberg
Mac Wilkins
John Powell
[603]
1988, Seul
Jürgen Schult
Romas Ubartas
Rolf Danneberg
[604]
1992, Barcelona
Romas Ubartas
Jürgen Schult
Roberto Moya
[605]
1996, Atlanta
Lars Riedel
Uładzimir Dubrouszczyk
Wasil Kapciuch
[606]
2000, Sydney
Virgilijus Alekna
Lars Riedel
Frantz Kruger
[607]
2004, Ateny
Virgilijus Alekna [z]
Zoltán Kővágó
Aleksander Tammert
[608]
2008, Pekin
Gerd Kanter
Piotr Małachowski
Virgilijus Alekna
[609]
2012, Londyn
Robert Harting
Ehsan Hadadi
Gerd Kanter
[610]
2016, Rio de Janeiro
Christoph Harting
Piotr Małachowski
Daniel Jasinski
[611]
2021, Tokio
Daniel Ståhl
Simon Pettersson
Lukas Weißhaidinger
[612]
Rzut dyskiem sposobem starożytnym
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie dyskiem sposobem starożytnym w 1908 roku.
Rzut dyskiem oburącz
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Sztokholmie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie dyskiem oburącz w 1912 roku.
Rzut młotem
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od drugiej edycji letnich igrzysk olimpijskich . Liderem klasyfikacji zawodników jest Amerykanin John Flanagan , który zdobył 3 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 7 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie młotem w latach 1900−2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1900, Paryż
John Flanagan
Truxtun Hare
Josiah McCracken
[615]
1904, St. Louis
John Flanagan
John DeWitt
Ralph Rose
[616]
1908, Londyn
John Flanagan
Matt McGrath
Con Walsh
[617]
1912, Sztokholm
Matt McGrath
Duncan Gillis
Clarence Childs
[618]
1920, Antwerpia
Patrick Ryan
Carl Johan Lind
Basil Bennett
[619]
1924, Paryż
Fred Tootell
Matt McGrath
Malcolm Nokes
[620]
1928, Amsterdam
Pat O’Callaghan
Ossian Skiöld
Edmund Black
[621]
1932, Los Angeles
Pat O’Callaghan
Ville Pörhölä
Peter Zaremba
[622]
1936, Berlin
Karl Hein
Erwin Blask
Fred Warngård
[623]
1948, Londyn
Imre Németh
Ivan Gubijan
Robert Bennett
[624]
1952, Helsinki
József Csermák
Karl Storch
Imre Németh
[625]
1956, Melbourne
Harold Connolly
Michaił Kriwonosow
Anatolij Samocwietow
[626]
1960, Rzym
Wasilij Rudienkow
Gyula Zsivótzky
Tadeusz Rut
[627]
1964, Tokio
Romuald Klim
Gyula Zsivótzky
Uwe Beyer
[628]
1968, Meksyk
Gyula Zsivótzky
Romuald Klim
Lázár Lovász
[629]
1972, Monachium
Anatolij Bondarczuk
Jochen Sachse
Wasilij Chmielewski
[630]
1976, Montreal
Jurij Siedych
Aleksiej Spiridonow
Anatolij Bondarczuk
[631]
1980, Moskwa
Jurij Siedych
Siergiej Litwinow
Jüri Tamm
[632]
1984, Los Angeles
Juha Tiainen
Karl-Hans Riehm
Klaus Ploghaus
[633]
1988, Seul
Siergiej Litwinow
Jurij Siedych
Jüri Tamm
[634]
1992, Barcelona
Andriej Abduwalijew
Ihar Astapkowicz
Igor Nikulin
[635]
1996, Atlanta
Balázs Kiss
Lance Deal
Ołeksandr Krykun
[636]
2000, Sydney
Szymon Ziółkowski
Nicola Vizzoni
Ihar Astapkowicz
[637]
2004, Ateny
Kōji Murofushi [aa]
−[ab]
−
[638]
2008, Pekin
Primož Kozmus
Wadzim Dziewiatouski
Iwan Cichan
[639]
2012, Londyn
Krisztián Pars
Primož Kozmus
Kōji Murofushi
[640]
2016, Rio de Janeiro
Dilszod Nazarow
Iwan Cichan
Wojciech Nowicki
[641]
2021, Tokio
Wojciech Nowicki
Eivind Henriksen
Paweł Fajdek
[642]
Rzut 56-funtowym ciężarem
Konkurencję rozegrano jedynie dwa razy, zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1904 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Antwerpii w 1920 roku. Liderami klasyfikacji zawodników są Kanadyjczyk Étienne Desmarteau i Amerykanin Patrick McDonald , którzy zdobyli po jednym złotym medalu. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie 56-funtowym ciężarem w 1904 i 1920 roku.
Rzut oszczepem
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1908 . Liderem klasyfikacji zawodników jest Czech Jan Železný , który zdobył 3 złote i 1 srebrny medal. Wśród reprezentacji liderem jest Finlandia , która w dorobku ma 7 złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem w latach 1908−2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1908, Londyn
Eric Lemming
Arne Halse
Otto Nilsson
[645]
1912, Sztokholm
Eric Lemming
Juho Saaristo [e]
Mór Kóczán
[646]
1920, Antwerpia
Jonni Myyrä
Urho Peltonen
Pekka Johansson
[647]
1924, Paryż
Jonni Myyrä
Gunnar Lindström
Eugene Oberst
[648]
1928, Amsterdam
Erik Lundqvist
Béla Szepes
Olav Sunde
[649]
1932, Los Angeles
Matti Järvinen
Matti Sippala
Eino Penttilä
[650]
1936, Berlin
Gerhard Stöck
Yrjö Nikkanen
Kalervo Toivonen
[651]
1948, Londyn
Tapio Rautavaara
Steve Seymour
József Várszegi
[652]
1952, Helsinki
Cyrus Young
Bill Miller
Toivo Hyytiäinen
[653]
1956, Melbourne
Egil Danielsen
Janusz Sidło
Wiktor Cybułenko
[654]
1960, Rzym
Wiktor Cybułenko
Walter Krüger
Gergely Kulcsár
[655]
1964, Tokio
Pauli Nevala
Gergely Kulcsár
Jānis Lūsis
[656]
1968, Meksyk
Jānis Lūsis
Jorma Kinnunen
Gergely Kulcsár
[657]
1972, Monachium
Klaus Wolfermann
Jānis Lūsis
Bill Schmidt
[658]
1976, Montreal
Miklós Németh
Hannu Siitonen
Gheorghe Megelea
[659]
1980, Moskwa
Dainis Kūla
Aleksandr Makarow
Wolfgang Hanisch
[660]
1984, Los Angeles
Arto Härkönen
Dave Ottley
Kenth Eldebrink
[661]
1988, Seul
Tapio Korjus
Jan Železný
Seppo Räty
[662]
1992, Barcelona
Jan Železný
Seppo Räty
Steve Backley
[663]
1996, Atlanta
Jan Železný
Steve Backley
Seppo Räty
[664]
2000, Sydney
Jan Železný
Steve Backley
Siergiej Makarow
[665]
2004, Ateny
Andreas Thorkildsen
Vadims Vasiļevskis
Siergiej Makarow
[666]
2008, Pekin
Andreas Thorkildsen
Ainārs Kovals
Tero Pitkämäki
[667]
2012, Londyn
Keshorn Walcott
Antti Ruuskanen [ac]
Vítězslav Veselý
[668]
2016, Rio de Janeiro
Thomas Röhler
Julius Yego
Keshorn Walcott
[669]
2021, Tokio
Neeraj Chopra
Jakub Vadlejch
Vítězslav Veselý
[670]
Rzut oszczepem stylem wolnym
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Londynie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem stylem wolnym w 1908 roku.
Rzut oszczepem oburącz
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w Sztokholmie . W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem oburącz w 1912 roku.
Wieloboje
Pięciobój
Konkurencję rozegrano jedynie trzy razy, zadebiutowała na Igrzysk Olimpijskich 1912 , po raz ostatni konkurowano w niej na igrzyskach w Paryżu w 1924 roku. Liderem klasyfikacji zawodników jest Fin Eero Lehtonen , który zdobył 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem jest Finlandia , która w dorobku ma 2 złote medale. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w pięcioboju w latach 1912−1924.
All-around
Konkurencję rozegrano tylko raz, podczas igrzysk w St. Louis w 1904 roku. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w all-around w 1904 roku.
Dziesięciobój
Konkurencja obecna jest w programie nieprzerwanie od Igrzysk Olimpijskich 1912 . Liderem klasyfikacji zawodników są Amerykanie Ashton Eaton i Bob Mathias oraz Brytyjczyk Daley Thompson , którzy zdobyli po 2 złote medale. Wśród reprezentacji liderem są Stany Zjednoczone , które w dorobku mają 14 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych medali. W poniższej tabeli przedstawiono wszystkich medalistów igrzysk olimpijskich w dziesięcioboju w latach 1912−2021.
Rok i miejsce
Złoto
Srebro
Brąz
1912, Sztokholm
Jim Thorpe [ad]
Charles Lomberg
Gösta Holmér
[677]
Hugo Wieslander
1920, Antwerpia
Helge Løvland
Brutus Hamilton
Bertil Ohlson
[678]
1924, Paryż
Harold Osborn
Emerson Norton
Aleksander Klumberg
[679]
1928, Amsterdam
Paavo Yrjölä
Akilles Järvinen
Ken Doherty
[680]
1932, Los Angeles
James Bausch
Akilles Järvinen
Wolrad Eberle
[681]
1936, Berlin
Glenn Morris
Bob Clark
Jack Parker
[682]
1948, Londyn
Bob Mathias
Ignace Heinrich
Floyd Simmons
[683]
1952, Helsinki
Bob Mathias
Milt Campbell
Floyd Simmons
[684]
1956, Melbourne
Milt Campbell
Rafer Johnson
Wasilij Kuzniecow
[685]
1960, Rzym
Rafer Johnson
Yang Chuan-kwang
Wasilij Kuzniecow
[686]
1964, Tokio
Willi Holdorf
Rein Aun
Hans-Joachim Walde
[687]
1968, Meksyk
Bill Toomey
Hans-Joachim Walde
Kurt Bendlin
[688]
1972, Monachium
Mykoła Awiłow
Łeonid Łytwynenko
Ryszard Katus
[689]
1976, Montreal
Caitlyn Jenner [ae]
Guido Kratschmer
Mykoła Awiłow
[690]
1980, Moskwa
Daley Thompson
Jurij Kucenko
Siergiej Żełanow
[691]
1984, Los Angeles
Daley Thompson
Jürgen Hingsen
Siegfried Wentz
[692]
1988, Seul
Christian Schenk
Torsten Voss
Dave Steen
[693]
1992, Barcelona
Robert Změlík
Antonio Peñalver
Dave Johnson
[694]
1996, Atlanta
Dan O’Brien
Frank Busemann
Tomáš Dvořák
[695]
2000, Sydney
Erki Nool
Roman Šebrle
Chris Huffins
[696]
2004, Ateny
Roman Šebrle
Bryan Clay
Dmitrij Karpow
[697]
2008, Pekin
Bryan Clay
Andrej Krauczanka
Leonel Suárez
[698]
2012, Londyn
Ashton Eaton
Trey Hardee
Leonel Suárez
[699]
2016, Rio de Janeiro
Ashton Eaton
Kévin Mayer
Damian Warner
[700]
2021, Tokio
Damian Warner
Kévin Mayer
Ashley Moloney
[701]
Klasyfikacja zawodników
W poniższym zestawieniu ujęto klasyfikację zawodników, którzy zdobyli przynajmniej jeden medal olimpijski w lekkoatletyce. W przypadku, gdy dany zawodnik zdobywał medale dla dwóch lub więcej reprezentacji, podano wszystkie, w barwach których startował. W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników zdobyło tę samą liczbę medali wszystkich kolorów, wzięto pod uwagę najpierw kolejność chronologiczną, a następnie porządek alfabetyczny[af] . W przypadku sztafet wymieniono zawodników startujących zarówno w biegach finałowych, jak i eliminacjach, nie uwzględniając jednak zawodników rezerwowych.
Miejsce
Zawodnik
Reprezentacja
Lata[ag]
Złoto
Srebro
Brąz
Razem
Konkurencja
1.
Paavo Nurmi
Finlandia
1920–1928
9
3
–
12
bieg na 1500 m bieg na 5000 m bieg na 10 000 m bieg na 3000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 3000 m bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
2.
Carl Lewis
USA
1984–1996
9
1
–
10
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m skok w dal
3.
Ray Ewry
USA
1900–1908
8
–
–
8
skok wzwyż z miejsca skok w dal z miejsca trójskok z miejsca
3.
Usain Bolt
Jamajka
2008–2016
8
–
–
8
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
5.
Ville Ritola
Finlandia
1924–1928
5
3
–
8
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m bieg na 3000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 3000 m bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
6.
Mel Sheppard
USA
1908–1912
4
1
–
5
bieg na 800 m bieg na 1500 m sztafeta 4 × 400 m sztafeta 1600 m
6.
Hannes Kolehmainen
Finlandia
1912–1920
4
1
–
5
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m maraton bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
6.
Emil Zátopek
Czechosłowacja
1948–1952
4
1
–
5
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m maraton
9.
Alvin Kraenzlein
USA
1900
4
–
–
4
bieg na 60 m bieg na 110 m przez płotki bieg na 200 m przez płotki skok w dal
9.
Jesse Owens
USA
1936
4
–
–
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m skok w dal
9.
Harrison Dillard
USA
1948–1952
4
–
–
4
bieg na 100 m bieg na 110 m przez płotki sztafeta 4 × 100 m
9.
Al Oerter
USA
1956–1968
4
–
–
4
rzut dyskiem
9.
Lasse Virén
Finlandia
1972–1976
4
–
–
4
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
9.
Michael Johnson
USA
1992–2000
4
–
–
4
bieg na 200 m bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
9.
Robert Korzeniowski
Polska
1996–2004
4
–
–
4
chód na 20 km chód na 50 km
9.
Mo Farah
Wielka Brytania
2012–2016
4
–
–
4
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
17.
Ralph Rose
USA
1904–1912
3
2
1
6
pchnięcie kulą pchnięcie kulą oburącz rzut dyskiem rzut młotem
18.
Mal Whitfield
USA
1948–1952
3
1
1
5
bieg na 400 m bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
19.
Myer Prinstein
USA
1900–1904
3
1
–
4
skok w dal trójskok
19.
John Flanagan
USA
1900–1908
3
1
–
4
rzut młotem Rzut 56-funtowym ciężarem
19.
Jim Lightbody
USA Drużyna mieszana
1904
3
1
–
4
bieg na 800 m bieg na 1500 m bieg na 2590 m z przeszkodami bieg drużynowy na 4 mi
19.
Harry Hillman
USA
1904–1908
3
1
–
4
bieg na 400 m bieg na 200 m przez płotki bieg na 400 m przez płotki
19.
Wiktor Saniejew
ZSRR
1968–1980
3
1
–
4
trójskok
19.
Steve Lewis
USA
1988–1992
3
1
–
4
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
19.
Jan Železný
Czechosłowacja Czechy
1988–2000
3
1
–
4
rzut oszczepem
19.
Angelo Taylor
USA
2000, 2008–2012
3
1
–
4
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
19.
Kenenisa Bekele
Etiopia
2004–2008
3
1
–
4
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
19.
Jeremy Wariner
USA
2004–2008
3
1
–
4
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
19.
LaShawn Merritt
USA
2008, 2016
3
1
–
4
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
30.
Martin Sheridan
USA
1904–1908
3
–
1
4
skok w dal z miejsca rzut dyskiem rzut dyskiem sposobem starożytnym
30.
Ugo Frigerio
Włochy
1920–1924, 1932
3
–
1
4
chód na 3000 m chód na 10 km chód na 50 km
32.
Archie Hahn
USA
1904
3
–
–
3
bieg na 60 m bieg na 100 m bieg na 200 m
32.
Eric Lemming
Szwecja
1908–1912
3
–
–
3
rzut oszczepem rzut oszczepem stylem wolnym
32.
Clarence Houser
USA
1924–1928
3
–
–
3
pchnięcie kulą rzut dyskiem
32.
Frank Wykoff
USA
1928–1936
3
–
–
3
sztafeta 4 × 100 m
32.
Bobby Joe Morrow
USA
1956
3
–
–
3
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
32.
Glenn Davis
USA
1956–1960
3
–
–
3
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
32.
Peter Snell
Nowa Zelandia
1960–1964
3
–
–
3
bieg na 800 m bieg na 1500 m
39.
Irving Baxter
USA
1900
2
3
–
5
skok wzwyż skok wzwyż z miejsca skok o tyczce skok w dal z miejsca trójskok z miejsca
40.
Robert Garrett
USA
1896–1900
2
2
2
6
skok wzwyż skok w dal trójskok z miejsca pchnięcie kulą rzut dyskiem
41.
Walter Tewksbury
USA
1900
2
2
1
5
bieg na 60 m bieg na 100 m bieg na 200 m bieg na 200 m przez płotki bieg na 400 m przez płotki
42.
Charlie Paddock
USA
1920–1924
2
2
–
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
42.
Arthur Wint
Jamajka
1948–1952
2
2
–
4
bieg na 400 m bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
42.
Kipchoge Keino
Kenia
1968–1972
2
2
–
4
bieg na 1500 m bieg na 5000 m bieg na 3000 m z przeszkodami
42.
Yohan Blake
Jamajka
2012–2016
2
2
–
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
46.
Wałerij Borzow
ZSRR
1972–1976
2
1
2
5
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
47.
Volmari Iso-Hollo
Finlandia
1932–1936
2
1
1
4
bieg na 10 000 m bieg na 3000 m z przeszkodami
47.
Wołodymyr Hołubnyczy
ZSRR
1960–1972
2
1
1
4
chód na 20 km
47.
Maurice Greene
USA
2000–2004
2
1
1
4
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
47.
Eliud Kipchoge
Kenia
2004–2021
2
1
1
4
bieg na 5000 m maraton
51.
Charles Bennett
Wielka Brytania Drużyna mieszana
1900
2
1
–
3
bieg na 1500 m bieg na 4000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 5000 m
51.
Patrick McDonald
USA
1912–1920
2
1
–
3
pchnięcie kulą pchnięcie kulą oburącz rzut 56-funtowym ciężarem
51.
Armas Taipale
Finlandia
1912–1920
2
1
–
3
rzut dyskiem rzut dyskiem oburącz
51.
Albert Hill
Wielka Brytania
1920
2
1
–
3
bieg na 800 m bieg na 1500 m bieg drużynowy na 3000 m
51.
Jackson Scholz
USA
1920–1924
2
1
–
3
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
51.
Bob Richards
USA
1948–1956
2
1
–
3
skok o tyczce
51.
Andy Stanfield
USA
1952–1956
2
1
–
3
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
51.
Parry O’Brien
USA
1952–1960
2
1
–
3
pchnięcie kulą
51.
Jurij Siedych
ZSRR
1976–1980, 1988
2
1
–
3
rzut młotem
51.
Michael Marsh
USA
1992–1996
2
1
–
3
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
51.
Hicham El Guerrouj
Maroko
2000–2004
2
1
–
3
bieg na 1500 m bieg na 5000 m
51.
Kerron Clement
USA
2008, 2016
2
1
–
3
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
63.
Sebastian Coe
Wielka Brytania
1980–1984
2
–
2
4
bieg na 800 m bieg na 1500 m
64.
Heikki Liimatainen
Finlandia
1920–1924
2
–
1
3
bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
64.
Miruts Yifter
Etiopia
1972, 1980
2
–
1
3
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
64.
Edwin Moses
USA
1976, 1984–1988
2
–
1
3
bieg na 400 m przez płotki
64.
Antonio McKay
USA
1984–1988
2
–
1
3
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
64.
Virgilijus Alekna
Litwa
2000–2008
2
–
1
3
rzut dyskiem
69.
Tom Burke
USA
1896
2
–
–
2
bieg na 100 m bieg na 400 m
69.
Ellery Clark
USA
1896
2
–
–
2
skok w dal skok wzwyż
69.
Teddy Flack
Australia
1896
2
–
–
2 [ah]
bieg na 800 m bieg na 1500 m
69.
Alfred Tysoe
Wielka Brytania Drużyna mieszana
1900
2
–
–
2
bieg na 800 m bieg drużynowy na 5000 m
69.
John Rimmer
Wielka Brytania Drużyna mieszana
1900
2
–
–
2
bieg na 4000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 5000 m
69.
George Larner
Wielka Brytania
1908
2
–
–
2
chód na 3500 m chód na 10 mi
69.
Ralph Craig
USA
1912
2
–
–
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
69.
Ted Meredith
USA
1912
2
–
–
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Charles Reidpath
USA
1912
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Jim Thorpe
USA
1912
2
–
–
2
pięciobój dziesięciobój
69.
Eero Lehtonen
Finlandia
1920–1924
2
–
–
2
pięciobój
69.
Loren Murchison
USA
1920–1924
2
–
–
2
sztafeta 4 × 400 m
69.
Jonni Myyrä
Finlandia
1920–1924
2
–
–
2
rzut oszczepem
69.
Eino Rastas
Finlandia
1920–1924
2
–
–
2
bieg przełajowy drużynowo
69.
Harold Osborn
USA
1924
2
–
–
2
skok wzwyż dziesięciobój
69.
Douglas Lowe
Wielka Brytania
1924–1928
2
–
–
2
bieg na 800 m
69.
Ray Barbuti
USA
1928
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Percy Williams
Kanada
1928
2
–
–
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
69.
Pat O’Callaghan
Irlandia
1928–1932
2
–
–
2
rzut młotem
69.
Bill Carr
USA
1932
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Eddie Tolan
USA
1932
2
–
–
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
69.
Roy Cochran
USA
1948
2
–
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
69.
Mel Patton
USA
1948
2
–
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
69.
Bob Mathias
USA
1948–1952
2
–
–
2
dziesięciobój
69.
John Mikaelsson
Szwecja
1948–1952
2
–
–
2
chód na 10 km
69.
Lindy Remigino
USA
1952
2
–
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
69.
George Rhoden
Jamajka
1952
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Adhemar da Silva
Brazylia
1952–1956
2
–
–
2
trójskok
69.
Tom Courtney
USA
1956
2
–
–
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Charlie Jenkins
USA
1956
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Wołodymyr Kuc
ZSRR
1956
2
–
–
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
69.
Lee Calhoun
USA
1956–1960
2
–
–
2
bieg na 110 m przez płotki
69.
Otis Davis
USA
1960
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Armin Hary
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
2
–
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
69.
Abebe Bikila
Etiopia
1960–1964
2
–
–
2
maraton
69.
Józef Szmidt
Polska
1960–1964
2
–
–
2
trójskok
69.
Henry Carr
USA
1964
2
–
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Bob Hayes
USA
1964
2
–
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
69.
Michael Larrabee
USA
1964
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Lee Evans
USA
1968
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Jim Hines
USA
1968
2
–
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
69.
Vincent Matthews
USA
1968–1972
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Alberto Juantorena
Kuba
1976
2
–
–
2
bieg na 400 m bieg na 800 m
69.
Waldemar Cierpinski
NRD
1976–1980
2
–
–
2
maraton
69.
Wiktor Markin
ZSRR
1980
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Daley Thompson
Wielka Brytania
1980–1984
2
–
–
2
dziesięciobój
69.
Władimir Murawjow
ZSRR
1980, 1988
2
–
–
2
sztafeta 4 × 100 m
69.
Alonzo Babers
USA
1984
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Roger Kingdom
USA
1984–1988
2
–
–
2
bieg na 110 m przez płotki
69.
Andrew Valmon
USA
1988–1992
2
–
–
2
sztafeta 4 × 400 m
69.
Quincy Watts
USA
1992
2
–
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
69.
Donovan Bailey
Kanada
1996
2
–
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
69.
Haile Gebrselassie
Etiopia
1996–2000
2
–
–
2
bieg na 10 000 m
69.
Andreas Thorkildsen
Norwegia
2004–2008
2
–
–
2
rzut oszczepem
69.
Ezekiel Kemboi
Kenia
2004, 2012
2
–
–
2
bieg na 3000 m z przeszkodami
69.
Félix Sánchez
Dominikana
2004, 2012
2
–
–
2
bieg na 400 m przez płotki
69.
Tomasz Majewski
Polska
2008–2012
2
–
–
2
pchnięcie kulą
69.
Kemar Bailey-Cole
Jamajka
2012–2016
2
–
–
2
sztafeta 4 × 100 m
69.
Ashton Eaton
USA
2012–2016
2
–
–
2
dziesięciobój
69.
David Rudisha
Kenia
2012–2016
2
–
–
2
bieg na 800 m
69.
Christian Taylor
USA
2012–2016
2
–
–
2
trójskok
69.
Ryan Crouser
USA
2016–2021
2
–
–
2
pchnięcie kulą
69.
Marcell Jacobs
Włochy
2021
2
–
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
132.
Herb McKenley
Jamajka
1948–1952
1
3
–
4
bieg na 100 m bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
132.
Alain Mimoun
Francja
1948–1956
1
3
–
4
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m maraton
134.
Justin Gatlin
USA
2004, 2012−2016
1
2
2
5
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
135.
James Brendan Connolly
USA
1896–1900
1
2
1
4
skok wzwyż skok w dal trójskok
135.
Nathaniel Cartmell
USA
1904–1908
1
2
1
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 1600 m
135.
Konstandinos Tsiklitiras
Grecja
1908–1912
1
2
1
4
skok wzwyż z miejsca skok w dal z miejsca
135.
Elmer Niklander
Finlandia
1912–1920
1
2
1
4
pchnięcie kulą pchnięcie kulą oburącz rzut dyskiem rzut dyskiem oburącz
135.
Ralph Metcalfe
USA
1932–1936
1
2
1
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
135.
Thane Baker
USA
1952–1956
1
2
1
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
135.
Mohammed Gammoudi
Tunezja
1964–1972
1
2
1
4
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
135.
Don Quarrie
Jamajka
1976–1984
1
2
1
4
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
135.
Jared Tallent
Australia
2008–2016
1
2
1
4
chód na 20 km chód na 50 km
144.
Matt McGrath
USA
1908–1912, 1924
1
2
–
3
rzut młotem
144.
Barney Ewell
USA
1948
1
2
–
3
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
144.
Gyula Zsivótzky
Węgry
1960–1968
1
2
–
3
rzut młotem
144.
Linford Christie
Wielka Brytania
1988–1992
1
2
–
3
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
144.
Shawn Crawford
USA
2004–2008
1
2
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
144.
Richard Thompson
Trynidad i Tobago
2008–2012
1
2
–
3
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
144.
Taoufik Makhloufi
Algieria
2012–2016
1
2
–
3
bieg na 800 m bieg na 1500 m
144.
Mutazz Isa Barszim
Katar
2012–2021
1
2
–
3
skok wzwyż
152.
Andre De Grasse
Kanada
2016–2021
1
1
4
6
bieg na 100 m bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
153.
Guy Butler
Wielka Brytania
1920–1924
1
1
2
4
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
153.
Chris Brown
Bahamy
2000, 2008–2016
1
1
2
4
sztafeta 4 × 400 m
155.
Sidney Robinson
Wielka Brytania Drużyna mieszana
1900
1
1
1
3
bieg na 2500 m przeszkodami bieg na 4000 m z przeszkodam bieg drużynowy na 5000 m
155.
Bevil Rudd
ZPA
1920
1
1
1
3
bieg na 400 m bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
155.
Albin Stenroos
Finlandia
1912, 1924
1
1
1
3
bieg na 10 000 m maraton bieg przełajowy drużynowo
155.
John Ljunggren
Szwecja
1948, 1956–1960
1
1
1
3
chód na 50 km
155.
Ralph Boston
USA
1960–1968
1
1
1
3
skok w dal
155.
Ludvík Daněk
Czechosłowacja
1964–1972
1
1
1
3
rzut dyskiem
155.
Jānis Lūsis
ZSRR
1964–1972
1
1
1
3
rzut oszczepem
155.
David Hemery
Wielka Brytania
1968–1972
1
1
1
3
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
155.
Mamo Wolde
Etiopia
1968–1972
1
1
1
3
bieg na 10 000 m maraton
155.
Dennis Mitchell
USA
1992–1996
1
1
1
3
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
155.
Michael Mathieu
Bahamy
2008–2016
1
1
1
3
sztafeta 4 × 400 m
155.
Kirani James
Grenada
2012–2021
1
1
1
3
bieg na 400 m
167.
Howard Valentine
USA
1904
1
1
–
2
bieg na 800 m bieg drużynowy na 4 mi
167.
Archie Robertson
Wielka Brytania
1908
1
1
–
2
bieg na 3200 m z przeszkodami bieg drużynowy na 3 mi
167.
Harold Wilson
Wielka Brytania
1908
1
1
–
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 3 mi
167.
George Bonhag
USA
1908–1912
1
1
–
2
bieg drużynowy na 3000 m bieg drużynowy na 3 mi
167.
Platt Adams
USA
1912
1
1
–
2
skok wzwyż z miejsca skok w dal z miejsca
167.
Hjalmar Andersson
Szwecja
1912
1
1
–
2
bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
167.
Abel Kiviat
USA
1912
1
1
–
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 3000 m
167.
Bror Fock
Szwecja
1912
1
1
–
2
bieg drużynowy na 3000 m bieg przełajowy drużynowo
167.
Juho Saaristo
Finlandia
1912
1
1
–
2
rzut oszczepem rzut oszczepem oburącz
167.
Joseph Guillemot
Francja
1920
1
1
–
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
167.
Percy Hodge
Wielka Brytania
1920
1
1
–
2
bieg na 3000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 3000 m
167.
Morris Kirksey
USA
1920
1
1
–
2 [ai]
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Patrick Ryan
USA
1920
1
1
–
2
rzut młotem rzut 56-funtowym ciężarem
167.
Ville Pörhölä
Finlandia
1920, 1932
1
1
–
2
pchnięcie kulą rzut młotem
167.
Harold Abrahams
Wielka Brytania
1924
1
1
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Elias Katz
Finlandia
1924
1
1
–
2
bieg na 3000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 3000 m
167.
Sidney Atkinson
ZPA
1924–1928
1
1
–
2
bieg na 110 m przez płotki
167.
David Burghley
Wielka Brytania
1928–1932
1
1
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
167.
Thomas Hampson
Wielka Brytania
1932
1
1
–
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Glenn Hardin
USA
1932–1936
1
1
–
2
bieg na 400 m przez płotki
167.
Lauri Lehtinen
Finlandia
1932–1936
1
1
–
2
bieg na 5000 m
167.
Godfrey Rampling
Wielka Brytania
1932–1936
1
1
–
2
sztafeta 4 × 400 m
167.
Godfrey Brown
Wielka Brytania
1936
1
1
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Adolfo Consolini
Włochy
1948–1952
1
1
–
2
rzut dyskiem
167.
Charles Moore
USA
1952
1
1
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
167.
Milt Campbell
USA
1952–1956
1
1
–
2
dziesięciobój
167.
Rafer Johnson
USA
1956–1960
1
1
–
2
dziesięciobój
167.
Bill Nieder
USA
1956–1960
1
1
–
2
pchnięcie kulą
167.
Walerij Brumel
ZSRR
1960–1964
1
1
–
2
skok wzwyż
167.
Paul Drayton
USA
1964
1
1
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Romuald Klim
ZSRR
1964–1968
1
1
–
2
rzut młotem
167.
Randy Matson
USA
1964–1968
1
1
–
2
pchnięcie kulą
167.
Larry James
USA
1968
1
1
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Charles Asati
Kenia
1968–1972
1
1
–
2
sztafeta 4 × 400 m
167.
Munyoro Nyamau
Kenia
1968–1972
1
1
–
2
sztafeta 4 × 400 m
167.
Bob Seagren
USA
1968–1972
1
1
–
2
skok o tyczce
167.
Larry Black
USA
1972
1
1
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Robert Taylor
USA
1972
1
1
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Guy Drut
Francja
1972–1976
1
1
–
2
bieg na 110 m przez płotki
167.
Frank Shorter
USA
1972–1976
1
1
–
2
maraton
167.
Randy Williams
USA
1972–1976
1
1
–
2
skok w dal
167.
Millard Hampton
USA
1976
1
1
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Fred Newhouse
USA
1976
1
1
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Bronisław Malinowski
Polska
1976–1980
1
1
–
2
bieg na 3000 m z przeszkodami
167.
Tadeusz Ślusarski
Polska
1976–1980
1
1
–
2
skok o tyczce
167.
Jacek Wszoła
Polska
1976–1980
1
1
–
2
skok wzwyż
167.
Carlos Lopes
Portugalia
1976, 1984
1
1
–
2
bieg na 10 000 m maraton
167.
Mac Wilkins
USA
1976, 1984
1
1
–
2
rzut dyskiem
167.
Volker Beck
NRD
1980
1
1
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
167.
Allan Wells
Wielka Brytania
1980
1
1
–
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
167.
Siergiej Litwinow
ZSRR
1980, 1988
1
1
–
2
rzut młotem
167.
Raúl González
Meksyk
1984
1
1
–
2
chód na 20 km chód na 50 km
167.
Sam Graddy
USA
1984
1
1
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Joaquim Cruz
Brazylia
1984–1988
1
1
–
2
bieg na 800 m
167.
Mike Conley
USA
1984, 1992
1
1
–
2
trójskok
167.
Butch Reynolds
USA
1988
1
1
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Dieter Baumann
RFN Niemcy
1988–1992
1
1
–
2
bieg na 5000 m
167.
Jürgen Schult
NRD Niemcy
1988–1992
1
1
–
2
rzut dyskiem
167.
Romas Ubartas
ZSRR Litwa
1988–1992
1
1
–
2
rzut dyskiem
167.
Randy Barnes
USA
1988, 1996
1
1
–
2
pchnięcie kulą
167.
Fermín Cacho
Hiszpania
1992–1996
1
1
–
2
bieg na 1500 m
167.
Javier Sotomayor
Kuba
1992, 2000
1
1
–
2
skok wzwyż
167.
Jon Drummond
USA
1996–2000
1
1
–
2
sztafeta 4 × 100 m
167.
Jonathan Edwards
Wielka Brytania
1996–2000
1
1
–
2
trójskok
167.
Alvin Harrison
USA
1996–2000
1
1
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Tim Montgomery
USA
1996–2000
1
1
–
2
sztafeta 4 × 100 m
167.
Lars Riedel
Niemcy
1996–2000
1
1
–
2
rzut dyskiem
167.
Jefferson Pérez
Ekwador
1996, 2008
1
1
–
2
chód na 20 km
167.
Darren Campbell
Wielka Brytania
2000–2004
1
1
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Adam Nelson
USA
2000–2004
1
1
–
2
pchnięcie kulą
167.
Roman Šebrle
Czechy
2000–2004
1
1
–
2
dziesięciobój
167.
Bernard Williams
USA
2000–2004
1
1
–
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
167.
Otis Harris
USA
2004
1
1
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
167.
Bryan Clay
USA
2004–2008
1
1
–
2
dziesięciobój
167.
Brimin Kipruto
Kenia
2004–2008
1
1
–
2
bieg na 3000 m z przeszkodami
167.
Keston Bledman
Trynidad i Tobago
2008–2012
1
1
–
2
sztafeta 4 × 100 m
167.
Marc Burns
Trynidad i Tobago
2008–2012
1
1
–
2
sztafeta 4 × 100 m
167.
Emmanuel Callender
Trynidad i Tobago
2008–2012
1
1
–
2
sztafeta 4 × 100 m
167.
Primož Kozmus
Słowenia
2008–2012
1
1
–
2
rzut młotem
167.
Ramon Miller
Bahamy
2008–2012
1
1
–
2
sztafeta 4 × 400 m
167.
Derek Drouin
Kanada
2012–2016
1
1
–
2
skok wzwyż
167.
Renaud Lavillenie
Francja
2012–2016
1
1
–
2
skok o tyczce
167.
Tony McQuay
USA
2012–2016
1
1
–
2
sztafeta 4 × 400 m
167.
Joshua Cheptegei
Uganda
2021
1
1
–
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
167.
Rai Benjamin
USA
2021
1
1
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
252.
Stanley Rowley
Australia Drużyna mieszana
1900
1
–
3
4
bieg na 60 m bieg na 100 m bieg na 200 m bieg drużynowy na 5000 m
253.
Arthur Newton
USA
1904
1
–
2
3
maraton bieg na 2590 m z przeszkodami bieg drużynowy na 4 mi
253.
Vilho Tuulos
Finlandia
1920–1928
1
–
2
3
trójskok
253.
Morgan Taylor
USA
1924–1932
1
–
2
3
bieg na 400 m przez płotki
253.
Pietro Mennea
Włochy
1972, 1980
1
–
2
3
bieg na 200 m sztafeta 4 × 400 m
253.
Maurizio Damilano
Włochy
1980–1988
1
–
2
3
chód na 20 km
258.
George Orton
Kanada
1900
1
–
1
2
bieg na 200 m przez płotki bieg na 2500 m z przeszkodami
258.
Richard Sheldon
USA
1900
1
–
1
2
pchnięcie kulą rzut dyskiem
258.
Norman Hallows
Wielka Brytania
1908
1
–
1
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 3 mi
258.
Bobby Kerr
Kanada
1908
1
–
1
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
258.
William Applegarth
Wielka Brytania
1912
1
–
1
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
258.
John Eke
Szwecja
1912
1
–
1
2
bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
258.
Edward Lindberg
USA
1912
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Norman Taber
USA
1912
1
–
1
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 3000 m
258.
Lawrence Shields
USA
1920
1
–
1
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 3000 m
258.
William Petersson
Szwecja
1920
1
–
1
2
sztafeta 4 × 100 m skok w dal
258.
Eero Berg
Finlandia
1924
1
–
1
2
bieg na 10 000 m bieg przełajowy drużynowo
258.
Eric Liddell
Wielka Brytania
1924
1
–
1
2
bieg na 200 m bieg na 400 m
258.
Chūhei Nambu
Japonia
1932
1
–
1
2
skok w dal trójskok
258.
Luigi Beccali
Włochy
1932–1936
1
–
1
2
bieg na 1500 m
258.
Gerhard Stöck
III Rzesza
1936
1
–
1
2
pchnięcie kulą rzut oszczepem
258.
Naoto Tajima
Japonia
1936
1
–
1
2
skok w dal trójskok
258.
Imre Németh
Węgry
1948–1952
1
–
1
2
rzut młotem
258.
Wiktor Cybułenko
ZSRR
1956–1960
1
–
1
2
rzut oszczepem
258.
Hayes Jones
USA
1960–1964
1
–
1
2
bieg na 110 m przez płotki
258.
Dallas Long
USA
1960–1964
1
–
1
2
pchnięcie kulą
258.
Abdon Pamich
Włochy
1960–1964
1
–
1
2
chód na 50 km
258.
Ron Freeman
USA
1968
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Charles Greene
USA
1968
1
–
1
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
258.
Naftali Temu
Kenia
1968
1
–
1
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
258.
Willie Davenport
USA
1968, 1976
1
–
1
2
bieg na 110 m przez płotki
258.
Wolfgang Nordwig
NRD
1968–1972
1
–
1
2
skok o tyczce
258.
Julius Sang
Kenia
1972
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Mykoła Awiłow
ZSRR
1972–1976
1
–
1
2
dziesięciobój
258.
Anatolij Bondarczuk
ZSRR
1972–1976
1
–
1
2
rzut młotem
258.
Peter Frenkel
NRD
1972–1976
1
–
1
2
chód na 20 km
258.
Arnie Robinson
USA
1972–1976
1
–
1
2
skok w dal
258.
Herman Frazier
USA
1976
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Aleksandr Aksinin
ZSRR
1976–1980
1
–
1
2
sztafeta 4 × 100 m
258.
Udo Beyer
NRD
1976–1980
1
–
1
2
pchnięcie kulą
258.
Steve Ovett
Wielka Brytania
1980
1
–
1
2
bieg na 800 m bieg na 1500 m
258.
Hartwig Gauder
NRD
1980, 1988
1
–
1
2
chód na 50 km
258.
Saïd Aouita
Maroko
1984–1988
1
–
1
2
bieg na 800 m bieg na 5000 m
258.
Rolf Danneberg
RFN
1984–1988
1
–
1
2
rzut dyskiem
258.
Calvin Smith
USA
1984–1988
1
–
1
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
258.
Danny Everett
USA
1988
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Maksim Tarasow
Wspólna reprezentacja Rosja
1992, 2000
1
–
1
2
skok o tyczce
258.
Anier García
Kuba
2000–2004
1
–
1
2
bieg na 110 m przez płotki
258.
Enefiok Udo-Obong
Nigeria
2000–2004
1
–
1
2
sztafeta 4 × 400 m
258.
Derrick Brew
USA
2004
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Kōji Murofushi
Japonia
2004, 2012
1
–
1
2
rzut młotem
258.
David Neville
USA
2008
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Gerd Kanter
Estonia
2008–2012
1
–
1
2
rzut dyskiem
258.
Hansle Parchment
Jamajka
2008, 2021
1
–
1
2
bieg na 110 m przez płotki
258.
Greg Rutherford
Wielka Brytania
2012–2016
1
–
1
2
skok w dal
258.
Keshorn Walcott
Trynidad i Tobago
2012–2016
1
–
1
2
rzut oszczepem
258.
Wang Zhen
ChRL
2012–2016
1
–
1
2
chód na 20 km
258.
Thiago Braz
Brazylia
2016–2021
1
–
1
2
skok o tyczce
258.
Steven Gardiner
Bahamy
2016–2021
1
–
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
258.
Wojciech Nowicki
Polska
2016–2021
1
–
1
2
rzut młotem
258.
Damian Warner
Kanada
2016–2021
1
–
1
2
dziesięciobój
258.
Bryce Deadmon
USA
2021
1
–
1
2
sztafeta 4 × 400 m sztafeta mieszana 4 × 400 m
258.
Vernon Norwood
USA
2021
1
–
1
2
sztafeta 4 × 400 m sztafeta mieszana 4 × 400 m
258.
Trevor Stewart
USA
2021
1
–
1
2
sztafeta 4 × 400 m sztafeta mieszana 4 × 400 m
316.
Thomas Curtis
USA
1896
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Welles Hoyt
USA
1896
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Spiridon Luis
Grecja
1896
1
–
–
1
maraton
316.
Rudolf Bauer
Węgry
1900
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Frank Jarvis
USA
1900
1
–
–
1
bieg na 100 m
316.
Maxey Long
USA
1900
1
–
–
1
bieg na 400 m
316.
Michel Théato
Francja
1900
1
–
–
1
maraton
316.
Étienne Desmarteau
Kanada
1904
1
–
–
1
rzut 56-funtowym ciężarem
316.
Charles Dvorak
USA
1904
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Thomas Hicks
USA
1904
1
–
–
1
maraton
316.
Samuel Jones
USA
1904
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Tom Kiely
Wielka Brytania
1904
1
–
–
1
all-around
316.
David Munson
USA
1904
1
–
–
1
bieg drużynowy na 4 mi
316.
Paul Pilgrim
USA
1904
1
–
–
1
bieg drużynowy na 4 mi
316.
Frederick Schule
USA
1904
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
George Underwood
USA
1904
1
–
–
1
bieg drużynowy na 4 mi
316.
Charles Bacon
USA
1908
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Timothy Ahearne
Wielka Brytania
1908
1
–
–
1
trójskok
316.
William Coales
Wielka Brytania
1908
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3 mi
316.
Edward Cook
USA
1908
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Joseph Deakin
Wielka Brytania
1908
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3 mi
316.
Alfred Gilbert
USA
1908
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Wyndham Halswelle
Wielka Brytania
1908
1
–
–
1
bieg na 400 m
316.
William Hamilton
USA
1908
1
–
–
1
sztafeta 1600 m
316.
Johnny Hayes
USA
1908
1
–
–
1
maraton
316.
Frank Irons
USA
1908
1
–
–
1
skok w dal
316.
Harry Porter
USA
1908
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Arthur Russell
Wielka Brytania
1908
1
–
–
1
bieg na 3200 m z przeszkodami
316.
Forrest Smithson
USA
1908
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
John Taylor
USA
1908
1
–
–
1
sztafeta 1600 m
316.
Emil Voigt
Wielka Brytania
1908
1
–
–
1
bieg na 5 mi
316.
Reggie Walker
Kolonia Przylądkowa
1908
1
–
–
1
bieg na 100 m
316.
Victor d’ Arcy
Wielka Brytania
1912
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Harry Babcock
USA
1912
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Tell Berna
USA
1912
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Gustaf Carlén
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
George Goulding
Kanada
1912
1
–
–
1
chód na 10 km
316.
Albert Gutterson
USA
1912
1
–
–
1
skok w dal
316.
Edvin Hellgren
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Arnold Jackson
Wielka Brytania
1912
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
David Jacobs
Wielka Brytania
1912
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Frederick Kelly
USA
1912
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
John Klintberg
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Brynolf Larsson
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Axel Lindahl
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Gustaf Lindblom
Szwecja
1912
1
–
–
1
trójskok
316.
Klas Lundström
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Henry Macintosh
Wielka Brytania
1912
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Kenneth McArthur
Kolonia Przylądkowa
1912
1
–
–
1
maraton
316.
Henrik Nordström
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Alma Richards
USA
1912
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Louis Scott
USA
1912
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Johan Sundkvist
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Josef Ternström
Szwecja
1912
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
John Ainsworth-Davis
Wielka Brytania
1920
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Horace Brown
USA
1920
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Mike Devaney
USA
1920
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Ivan Dresser
USA
1920
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Frank Foss
USA
1920
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Cecil Griffiths
Wielka Brytania
1920
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Teodor Koskenniemi
Finlandia
1920
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Richmond Landon
USA
1920
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Robert Lindsay
Wielka Brytania
1920
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Frank Loomis
USA
1920
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Helge Løvland
Norwegia
1920
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Hannes Miettinen
Finlandia
1920
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Arlie Schardt
USA
1920
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Earl Thomson
Kanada
1920
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Ilmari Vesamaa
Finlandia
1920
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
Allen Woodring
USA
1920
1
–
–
1
bieg na 200 m
316.
Lee Barnes
USA
1924
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Louis Clarke
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Commodore Cochran
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Alan Helffrich
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
William DeHart Hubbard
USA
1924
1
–
–
1
skok w dal
316.
Frank Hussey
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Daniel Kinsey
USA
1924
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Alfred LeConey
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Frej Liewendahl
Finlandia
1924
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Oliver MacDonald
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Eino Seppälä
Finlandia
1924
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Väinö Sipilä
Finlandia
1924
1
–
–
1
bieg przełajowy drużynowo
316.
William Stevenson
USA
1924
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Sameli Tala
Finlandia
1924
1
–
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
316.
Fred Tootell
USA
1924
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Nick Winter
Australia
1924
1
–
–
1
trójskok
316.
Fred Alderman
USA
1928
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
George Baird
USA
1928
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Charles Borah
USA
1928
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Sabin Carr
USA
1928
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Boughera El Ouafi
Francja
1928
1
–
–
1
maraton
316.
Ed Hamm
USA
1928
1
–
–
1
skok w dal
316.
Robert King
USA
1928
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
John Kuck
USA
1928
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Harri Larva
Finlandia
1928
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Toivo Loukola
Finlandia
1928
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Erik Lundqvist
Szwecja
1928
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Mikio Oda
Japonia
1928
1
–
–
1
trójskok
316.
James Quinn
USA
1928
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Henry Russell
USA
1928
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Emerson Spencer
USA
1928
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Paavo Yrjölä
Finlandia
1928
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Edgar Ablowich
USA
1932
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
John Anderson
USA
1932
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
James Bausch
USA
1932
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Hector Dyer
USA
1932
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Ivan Fuqua
USA
1932
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Ed Gordon
USA
1932
1
–
–
1
skok w dal
316.
Tommy Green
Wielka Brytania
1932
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Matti Järvinen
Finlandia
1932
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Robert Kiesel
USA
1932
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Janusz Kusociński
Polska
1932
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Duncan McNaughton
Kanada
1932
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
William Miller
USA
1932
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
George Saling
USA
1932
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Leo Sexton
USA
1932
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Bob Tisdall
Irlandia
1932
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Emmett Toppino
USA
1932
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Karl Warner
USA
1932
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Juan Carlos Zabala
Argentyna
1932
1
–
–
1
maraton
316.
Ken Carpenter
USA
1936
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Foy Draper
USA
1936
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Karl Hein
III Rzesza
1936
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Gunnar Höckert
Finlandia
1936
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
Cornelius Johnson
USA
1936
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Jack Lovelock
Nowa Zelandia
1936
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Earle Meadows
USA
1936
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Glenn Morris
USA
1936
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Bill Roberts
Wielka Brytania
1936
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Ilmari Salminen
Finlandia
1936
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Sohn Kee-chung
Japonia
1936
1
–
–
1
maraton
316.
Forrest Towns
USA
1936
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Harold Whitlock
Wielka Brytania
1936
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Archie Williams
USA
1936
1
–
–
1
bieg na 400 m
316.
Hans Woellke
III Rzesza
1936
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Freddie Wolff
Wielka Brytania
1936
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
John Woodruff
USA
1936
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Arne Åhman
Szwecja
1948
1
–
–
1
trójskok
316.
Clifford Bourland
USA
1948
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Delfo Cabrera
Argentyna
1948
1
–
–
1
maraton
316.
Henry Eriksson
Szwecja
1948
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Arthur Harnden
USA
1948
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
William Porter
USA
1948
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Tapio Rautavaara
Finlandia
1948
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Gaston Reiff
Belgia
1948
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
Tore Sjöstrand
Szwecja
1948
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Guinn Smith
USA
1948
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Willie Steele
USA
1948
1
–
–
1
skok w dal
316.
Wilbur Thompson
USA
1948
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
John Winter
Australia
1948
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Lorenzo Wright
USA
1948
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Horace Ashenfelter
USA
1952
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Josy Barthel
Luksemburg
1952
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Jerome Biffle
USA
1952
1
–
–
1
skok w dal
316.
József Csermák
Węgry
1952
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Walt Davis
USA
1952
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Giuseppe Dordoni
Włochy
1952
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Sim Iness
USA
1952
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Leslie Laing
Jamajka
1952
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Dean Smith
USA
1952
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Cyrus Young
USA
1952
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Greg Bell
USA
1956
1
–
–
1
skok w dal
316.
Chris Brasher
Wielka Brytania
1956
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Harold Connolly
USA
1956
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Egil Danielsen
Norwegia
1956
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Ron Delany
Irlandia
1956
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Charles Dumas
USA
1956
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Leamon King
USA
1956
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Louis Jones
USA
1956
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Jesse Mashburn
USA
1956
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Ira Murchison
USA
1956
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Norman Read
Nowa Zelandia
1956
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Leonid Spirin
ZSRR
1956
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Livio Berruti
Włochy
1960
1
–
–
1
bieg na 200 m
316.
Piotr Bołotnikow
ZSRR
1960
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Don Bragg
USA
1960
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Bernd Cullmann
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Herb Elliott
Australia
1960
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Murray Halberg
Nowa Zelandia
1960
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
Zdzisław Krzyszkowiak
Polska
1960
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Martin Lauer
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Walter Mahlendorf
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Wasilij Rudienkow
ZSRR
1960
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Robert Szawłakadze
ZSRR
1960
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Don Thompson
Wielka Brytania
1960
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Jack Yerman
USA
1960
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Earl Young
USA
1960
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Gerald Ashworth
USA
1964
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Ollan Cassell
USA
1964
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Rex Cawley
USA
1964
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Lynn Davies
Wielka Brytania
1964
1
–
–
1
skok w dal
316.
Fred Hansen
USA
1964
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Willi Holdorf
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1964
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Ken Matthews
Wielka Brytania
1964
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Billy Mills
USA
1964
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Pauli Nevala
Finlandia
1964
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Gaston Roelants
Belgia
1964
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Bob Schul
USA
1964
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
Richard Stebbins
USA
1964
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Ulis Williams
USA
1964
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Bob Beamon
USA
1968
1
–
–
1
skok w dal
316.
Amos Biwott
Kenia
1968
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Ralph Doubell
Australia
1968
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Dick Fosbury
USA
1968
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Christoph Höhne
NRD
1968
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Melvin Pender
USA
1968
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Ronnie Ray Smith
USA
1968
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Bill Toomey
USA
1968
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Tommie Smith
USA
1968
1
–
–
1
bieg na 200 m
316.
John Akii-Bua
Uganda
1972
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Edward Hart
USA
1972
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Bernd Kannenberg
RFN
1972
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Władysław Komar
Polska
1972
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Rod Milburn
USA
1972
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Robert Ouko
Kenia
1972
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Jüri Tarmak
ZSRR
1972
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Gerald Tinker
USA
1972
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Pekka Vasala
Finlandia
1972
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Klaus Wolfermann
RFN
1972
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Dave Wottle
USA
1972
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Daniel Bautista
Meksyk
1976
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Benny Brown
USA
1976
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Hasely Crawford
Trynidad i Tobago
1976
1
–
–
1
bieg na 100 m
316.
Anders Gärderud
Szwecja
1976
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Harvey Glance
USA
1976
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Caitlyn Jenner
USA
1976
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
John Wesley Jones
USA
1976
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Miklós Németh
Węgry
1976
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Maxie Parks
USA
1976
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Steven Riddick
USA
1976
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
John Walker
Nowa Zelandia
1976
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Wiktor Burakow
ZSRR
1980
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Nikołaj Czerniecki
ZSRR
1980
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Lutz Dombrowski
NRD
1980
1
–
–
1
skok w dal
316.
Michaił Linge
ZSRR
1980
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Władysław Kozakiewicz
Polska
1980
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Dainis Kūla
ZSRR
1980
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Wołodymyr Kyselow
ZSRR
1980
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Thomas Munkelt
NRD
1980
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Andriej Prokofjew
ZSRR
1980
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Wiktor Raszczupkin
ZSRR
1980
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Nikołaj Sidorow
ZSRR
1980
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Jaak Uudmäe
ZSRR
1980
1
–
–
1
trójskok
316.
Remigijus Valiulis
ZSRR
1980
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Gerd Wessig
NRD
1980
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Alessandro Andrei
Włochy
1984
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Ray Armstead
USA
1984
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Ron Brown
USA
1984
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Ernesto Canto
Meksyk
1984
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Alberto Cova
Włochy
1984
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Arto Härkönen
Finlandia
1984
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Al Joyner
USA
1984
1
–
–
1
trójskok
316.
Julius Korir
Kenia
1984
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Walter McCoy
USA
1984
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Dietmar Mögenburg
RFN
1984
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Sunder Nix
USA
1984
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Pierre Quinon
Francja
1984
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Willie Smith
USA
1984
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Juha Tiainen
Finlandia
1984
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Hennadij Awdiejenko
ZSRR
1988
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Gelindo Bordin
Włochy
1988
1
–
–
1
maraton
316.
Wiktor Bryzhin
ZSRR
1988
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Serhij Bubka
ZSRR
1988
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Ibrahim Butajjib
Maroko
1988
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Joe DeLoach
USA
1988
1
–
–
1
bieg na 200 m
316.
Paul Ereng
Kenia
1988
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Wiaczesław Iwanienko
ZSRR
1988
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Julius Kariuki
Kenia
1988
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Tapio Korjus
Finlandia
1988
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Władimir Kryłow
ZSRR
1988
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Christo Markow
Bułgaria
1988
1
–
–
1
trójskok
316.
John Ngugi
Kenia
1988
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
André Phillips
USA
1988
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Jozef Pribilinec
Czechosłowacja
1988
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Kevin Robinzine
USA
1988
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Peter Rono
Kenia
1988
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Witalij Sawin
ZSRR
1988
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Christian Schenk
NRD
1988
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Ulf Timmermann
NRD
1988
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Andriej Abduwalijew
Wspólna reprezentacja
1992
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Matthew Birir
Kenia
1992
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Leroy Burrell
USA
1992
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Darnell Hall
USA
1992
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Hwang Young-cho
Korea Południowa
1992
1
–
–
1
maraton
316.
Charles Jenkins
USA
1992
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
James Jett
USA
1992
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Mark McKoy
Kanada
1992
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Andriej Pierłow
Wspólna reprezentacja
1992
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Daniel Plaza
Hiszpania
1992
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Chalid Skah
Maroko
1992
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Mike Stulce
USA
1992
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
William Tanui
Kenia
1992
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Kevin Young
USA
1992
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Robert Změlík
Czechosłowacja
1992
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Derrick Adkins
USA
1996
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Charles Austin
USA
1996
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Carlton Chambers
Kanada
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Robert Esmie
Kanada
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Jean Galfione
Francja
1996
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Glenroy Gilbert
Kanada
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Kenny Harrison
USA
1996
1
–
–
1
trójskok
316.
Allen Johnson
USA
1996
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Joseph Keter
Kenia
1996
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Balázs Kiss
Węgry
1996
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Anthuan Maybank
USA
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Derek Mills
USA
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Noureddine Morceli
Algieria
1996
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Vénuste Niyongabo
Burundi
1996
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
Dan O’Brien
USA
1996
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Vebjørn Rodal
Norwegia
1996
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Jason Rouser
USA
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
LaMont Smith
USA
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Bruny Surin
Kanada
1996
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Josia Thugwane
Południowa Afryka
1996
1
–
–
1
maraton
316.
Gezahegne Abera
Etiopia
2000
1
–
–
1
maraton
316.
Nduka Awazie
Nigeria
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Sunday Bada
Nigeria
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Kenny Brokenburr
USA
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Clement Chukwu
Nigeria
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Fidelis Gadzama
Nigeria
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Arsi Harju
Finlandia
2000
1
–
–
1
pchnięcie kulą
316.
Nick Hysong
USA
2000
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Konstandinos Kienderis
Grecja
2000
1
–
–
1
bieg na 200 m
316.
Siergiej Klugin
Rosja
2000
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Reuben Kosgei
Kenia
2000
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Frantz Kruger
Południowa Afryka
2000
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Brian Lewis
USA
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Jude Monye
Nigeria
2000
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Noah Ngeny
Kenia
2000
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Erki Nool
Estonia
2000
1
–
–
1
dziesięciobój
316.
Iván Pedroso
Kuba
2000
1
–
–
1
skok w dal
316.
Nils Schumann
Niemcy
2000
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Millon Wolde
Etiopia
2000
1
–
–
1
bieg na 5000 m
316.
Szymon Ziółkowski
Polska
2000
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Stefano Baldini
Włochy
2004
1
–
–
1
maraton
316.
Jurij Borzakowski
Rosja
2004
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Ivano Brugnetti
Włochy
2004
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Marlon Devonish
Wielka Brytania
2004
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Jason Gardener
Wielka Brytania
2004
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Stefan Holm
Szwecja
2004
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Mark Lewis-Francis
Wielka Brytania
2004
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Liu Xiang
ChRL
2004
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Timothy Mack
USA
2004
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Christian Olsson
Szwecja
2004
1
–
–
1
trójskok
316.
Dwight Phillips
USA
2004
1
–
–
1
skok w dal
316.
Andrew Rock
USA
2004
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Darold Williamson
USA
2004
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Kelly Willie
USA
2004
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Aaron Armstrong
Trynidad i Tobago
2008
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Walerij Borczin
Rosja
2008
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Wilfred Bungei
Kenia
2008
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Nelson Évora
Portugalia
2008
1
–
–
1
trójskok
316.
Steve Hooker
Australia
2008
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Asbel Kiprop
Kenia
2008
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Dayron Robles
Kuba
2008
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Irving Saladino
Panama
2008
1
–
–
1
skok w dal
316.
Alex Schwazer
Włochy
2008
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Andriej Silnow
Rosja
2008
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Samuel Wanjiru
Kenia
2008
1
–
–
1
maraton
316.
Regi Witherspoon
USA
2008
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Nesta Carter
Jamajka
2012
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Chen Ding
ChRL
2012
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Michael Frater
Jamajka
2012
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Robert Harting
Niemcy
2012
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Stephen Kiprotich
Uganda
2012
1
–
–
1
maraton
316.
Erik Kynard
Kanada
2012
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Aries Merritt
USA
2012
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Krisztián Pars
Węgry
2012
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Demetrius Pinder
Bahamy
2012
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Nickel Ashmeade
Jamajka
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Matthew Centrowitz
USA
2016
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Kyle Clemons
USA
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Arman Hall
USA
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Christoph Harting
Niemcy
2016
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Jeff Henderson
USA
2016
1
–
–
1
skok w dal
316.
Conseslus Kipruto
Kenia
2016
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Omar McLeod
Jamajka
2016
1
–
–
1
bieg na 110 m przez płotki
316.
Jevaughn Minzie
Jamajka
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Dilszod Nazarow
Tadżykistan
2016
1
–
–
1
rzut młotem
316.
Wayde van Niekerk
Południowa Afryka
2016
1
–
–
1
bieg na 400 m
316.
Asafa Powell
Jamajka
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Gil Roberts
USA
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Thomas Röhler
Niemcy
2016
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Matej Tóth
Słowacja
2016
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
David Verburg
USA
2016
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Selemon Barega
Etiopia
2021
1
–
–
1
bieg na 10 000 m
316.
Michael Cherry
USA
2021
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Neeraj Chopra
Indie
2021
1
–
–
1
rzut oszczepem
316.
Fausto Desalu
Włochy
2021
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Armand Duplantis
Szwecja
2021
1
–
–
1
skok o tyczce
316.
Kajetan Duszyński
Polska
2021
1
–
–
1
sztafeta mieszana 4 × 400 m
316.
Soufiane El Bakkali
Maroko
2021
1
–
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
316.
Jakob Ingebrigtsen
Norwegia
2021
1
–
–
1
bieg na 1500 m
316.
Emmanuel Korir
Kenia
2021
1
–
–
1
bieg na 800 m
316.
Dariusz Kowaluk
Polska
2021
1
–
–
1
sztafeta mieszana 4 × 400 m
316.
Michael Norman
USA
2021
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Lorenzo Patta
Włochy
2021
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Pedro Pablo Pichardo
Portugalia
2021
1
–
–
1
trójskok
316.
Randolph Ross
USA
2021
1
–
–
1
sztafeta 4 × 400 m
316.
Daniel Ståhl
Szwecja
2021
1
–
–
1
rzut dyskiem
316.
Massimo Stano
Włochy
2021
1
–
–
1
chód na 20 km
316.
Gianmarco Tamberi
Włochy
2021
1
–
–
1
skok wzwyż
316.
Miltiadis Tendoglu
Grecja
2021
1
–
–
1
skok w dal
316.
Dawid Tomala
Polska
2021
1
–
–
1
chód na 50 km
316.
Filippo Tortu
Włochy
2021
1
–
–
1
sztafeta 4 × 100 m
316.
Karsten Warholm
Norwegia
2021
1
–
–
1
bieg na 400 m przez płotki
316.
Karol Zalewski
Polska
2021
1
–
–
1
sztafeta mieszana 4 × 400 m
723.
Frankie Fredericks
Namibia
1992–1996
–
4
–
4
bieg na 100 m bieg na 200 m
724.
Ernest Webb
Wielka Brytania
1908–1912
–
3
–
3
chód na 3500 m chód na 10 km chód na 10 mi
725.
Hanns Braun
Cesarstwo Niemieckie
1908–1912
–
2
1
3
bieg na 400 m bieg na 800 m sztafeta 1600 m
725.
Walter Rangeley
Wielka Brytania
1924–1928
–
2
1
3
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
725.
Helmut Körnig
Republika Weimarska
1928–1932
–
2
1
3
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
725.
Patrik Sjöberg
Szwecja
1984–1992
–
2
1
3
skok wzwyż
725.
Ronald Weigel
NRD Niemcy
1988–1992
–
2
1
3
chód na 20 km chód na 50 km
725.
Roger Black
Wielka Brytania
1992–1996
–
2
1
3
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
725.
Steve Backley
Wielka Brytania
1992–2000
–
2
1
3
rzut oszczepem
725.
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Francja
2008–2016
–
2
1
3
bieg na 3000 m z przeszkodami
725.
Will Claye
USA
2008–2016
–
2
1
3
skok w dal trójskok
734.
Norman Pritchard
Indie Brytyjskie
1900
–
2
–
2
bieg na 200 m bieg na 200 m przez płotki
734.
Henri Deloge
Francja
1900
–
2
–
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 5000 m
734.
Albert Corey
Francja Drużyna mieszana
1904
–
2
–
2
maraton bieg drużynowy na 4 mi
734.
Charles King
USA
1904
–
2
–
2
skok w dal z miejsca trójskok z miejsca
734.
William Verner
USA Drużyna mieszana
1904
–
2
–
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 4 mi
734.
Frank Waller
USA
1904
–
2
–
2
bieg na 400 m bieg na 400 m przez płotki
734.
William Seagrove
Wielka Brytania
1920–1924
–
2
–
2
bieg drużynowy na 3000 m
734.
Erik Byléhn
Szwecja
1924–1928
–
2
–
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
734.
Akilles Järvinen
Finlandia
1928–1932
–
2
–
2
dziesięciobój
734.
Shūhei Nishida
Japonia
1932–1936
–
2
–
2
skok o tyczce
734.
Jack Davis
USA
1952–1956
–
2
–
2
bieg na 110 m przez płotki
734.
Władimir Suchariew
ZSRR
1952–1956
–
2
–
2
sztafeta 4 × 100 m
734.
Boris Tokariew
ZSRR
1952–1956
–
2
–
2
sztafeta 4 × 100 m
734.
Łeonid Barteniew
ZSRR
1956–1960
–
2
–
2
sztafeta 4 × 100 m
734.
Jurij Konowałow
ZSRR
1956–1960
–
2
–
2
sztafeta 4 × 100 m
734.
Hans Grodotzki
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
–
2
–
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
734.
Carl Kaufmann
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
–
2
–
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
734.
John Cooper
Wielka Brytania
1964
–
2
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
734.
George Woods
USA
1968–1972
–
2
–
2
pchnięcie kulą
734.
Ivo Van Damme
Belgia
1976
–
2
–
2
bieg na 800 m bieg na 1500 m
734.
Enrique Figuerola
Kuba
1964–1968
–
2
–
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
734.
Alejandro Casañas
Kuba
1976–1980
–
2
–
2
bieg na 110 m przez płotki
734.
Winthrop Graham
Jamajka
1988–1992
–
2
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
734.
Mike Powell
USA
1988–1992
–
2
–
2
skok w dal
734.
Paul Bitok
Kenia
1992–1996
–
2
–
2
bieg na 5000 m
734.
Igor Trandienkow
Wspólna reprezentacja Rosja
1992–1996
–
2
–
2
skok o tyczce
734.
Paul Tergat
Kenia
1996–2000
–
2
–
2
bieg na 10 000 m
734.
Danny McFarlane
Jamajka
2000–2004
–
2
–
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
734.
Terrence Trammell
USA
2000–2004
–
2
–
2
bieg na 110 m przez płotki
734.
Sileshi Sihine
Etiopia
2004–2008
–
2
–
2
bieg na 10 000 m
734.
Piotr Małachowski
Polska
2008, 2016
–
2
–
2
rzut dyskiem
734.
Luguelín Santos
Dominikana
2012, 2021
–
2
–
2
bieg na 400 m sztafeta mieszana 4 × 400 m
734.
Joe Kovacs
USA
2016–2021
–
2
–
2
pchnięcie kulą
734.
Kévin Mayer
Francja
2016–2021
–
2
–
2
dziesięciobój
768.
Edvin Wide
Szwecja
1920–1928
–
1
4
5
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m bieg drużynowy na 3000 m
769.
Eric Backman
Szwecja
1920
–
1
3
4
bieg na 5000 m bieg drużynowy na 3000 m bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
769.
Alex Wilson
Kanada
1928–1932
–
1
3
4
bieg na 400 m bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
769.
Ato Boldon
Trynidad i Tobago
1996–2000
–
1
3
4
bieg na 100 m bieg na 200 m
772.
William Hogenson
USA
1904
–
1
2
3
bieg na 60 m bieg na 100 m bieg na 200 m
772.
James Ball
Kanada
1928–1932
–
1
2
3
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
772.
Gergely Kulcsár
Węgry
1960–1968
–
1
2
3
rzut oszczepem
772.
Kriss Akabusi
Wielka Brytania
1984, 1992
–
1
2
3
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
772.
Seppo Räty
Finlandia
1988–1996
–
1
2
3
rzut oszczepem
772.
Gregory Haughton
Jamajka
1996–2000
–
1
2
3
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Jean Chastanié
Francja
1900
–
1
1
2
bieg na 2500 m z przeszkodami bieg drużynowy na 5000 m
778.
Patrick Leahy
Wielka Brytania
1900
–
1
1
2
skok wzwyż skok w dal
778.
Josiah McCracken
USA
1900
–
1
1
2
pchnięcie kulą rzut młotem
778.
Truxtun Hare
USA
1900–1904
–
1
1
2
rzut młotem all-around
778.
Lacey Hearn
USA Drużyna mieszana
1904
–
1
1
2
bieg na 1500 m bieg drużynowy na 4 mi
778.
Joseph Stadler
USA
1904
–
1
1
2
skok wzwyż z miejsca trójskok z miejsca
778.
John Biller
USA
1904–1908
–
1
1
2
skok wzwyż z miejsca skok w dal z miejsca
778.
John Eisele
USA
1908
–
1
1
2
bieg na 3000 m z przeszkodami bieg drużynowy na 3 mi
778.
John Garrels
USA
1908
–
1
1
2
bieg na 110 m przez płotki pchnięcie kulą
778.
Arne Halse
Norwegia
1908
–
1
1
2
rzut oszczepem rzut oszczepem stylem wolnym
778.
Marquis Horr
USA
1908
–
1
1
2
rzut dyskiem rzut dyskiem sposobem starożytnym
778.
Calvin Bricker
Kanada
1908–1912
–
1
1
2
skok w dal
778.
Edward Owen
Wielka Brytania
1908–1912
–
1
1
2
bieg na 5 mi bieg drużynowy na 3000 m
778.
Jean Bouin
Francja
1908–1912
–
1
1
2
bieg na 5000 m bieg drużynowy na 3 mi
778.
Géo André
Francja
1908, 1920
–
1
1
2
sztafeta 4 × 400 m skok wzwyż
778.
Georg Åberg
Szwecja
1912
–
1
1
2
skok w dal trójskok
778.
Benjamin Adams
USA
1912
–
1
1
2
skok wzwyż z miejsca skok w dal z miejsca
778.
Donald Lippincott
USA
1912
–
1
1
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
778.
Urho Peltonen
Finlandia
1912–1920
–
1
1
2
rzut oszczepem rzut oszczepem oburącz
778.
John Zander
Szwecja
1912–1920
–
1
1
2
bieg drużynowy na 3000 m
778.
Carl Johan Lind
Szwecja
1920
–
1
1
2
rzut młotem rzut 56-funtowym ciężarem
778.
James Wilson
Wielka Brytania
1920
–
1
1
2
bieg na 10 000 m bieg przełajowy drużynowo
778.
Nils Engdahl
Szwecja
1920–1924
–
1
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Earl Johnson
USA
1924
–
1
1
2
bieg przełajowy indywidualnie bieg przełajowy drużynowo
778.
Hermann Engelhard
Republika Weimarska
1928
–
1
1
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Georg Lammers
Republika Weimarska
1928
–
1
1
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
778.
Jack London
Wielka Brytania
1928
–
1
1
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
778.
Arthur Jonath
Republika Weimarska
1932
–
1
1
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
778.
Erich Borchmeyer
III Rzesza
1932–1936
–
1
1
2
sztafeta 4 × 100 m
778.
Donald Finlay
Wielka Brytania
1932–1936
–
1
1
2
bieg na 110 m przez płotki
778.
Fritz Schwab
Szwajcaria
1948–1952
–
1
1
2
chód na 10 km
778.
Fortune Gordien
USA
1948, 1956
–
1
1
2
rzut dyskiem
778.
Ollie Matson
USA
1952
–
1
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Karl-Friedrich Haas
Niemcy Wspólna Reprezentacja Niemiec
1952–1956
–
1
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Derek Johnson
Wielka Brytania
1956
–
1
1
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Manfred Kinder
Wspólna Reprezentacja Niemiec RFN
1960, 1968
–
1
1
2
sztafeta 4 × 400 m
778.
John Thomas
USA
1960–1964
–
1
1
2
skok wzwyż
778.
Wilson Kiprugut
Kenia
1964–1968
–
1
1
2
bieg na 800 m
778.
Hans-Joachim Walde
Wspólna Reprezentacja Niemiec RFN
1964–1968
–
1
1
2
dziesięciobój
778.
Wendell Mottley
Trynidad i Tobago
1964
–
1
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Gerhard Hennige
RFN
1968
–
1
1
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
778.
Lennox Miller
Jamajka
1968–1972
–
1
1
2
bieg na 100 m
778.
Nelson Prudêncio
Brazylia
1968–1972
–
1
1
2
trójskok
778.
Karel Lismont
Belgia
1972–1976
–
1
1
2
maraton
778.
Hans-Georg Reimann
NRD
1972–1976
–
1
1
2
chód na 20 km
778.
Juris Silovs
ZSRR
1972–1976
–
1
1
2
sztafeta 4 × 100 m
778.
Aleksandr Barysznikow
ZSRR
1976–1980
–
1
1
2
pchnięcie kulą
778.
Kaarlo Maaninka
Finlandia
1980
–
1
1
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
778.
Frank Schaffer
NRD
1980
–
1
1
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Hollis Conway
USA
1988–1992
–
1
1
2
skok wzwyż
778.
John Regis
Wielka Brytania
1988–1992
–
1
1
2
sztafeta 4 × 100 m sztafeta 4 × 400 m
778.
Du’aine Ladejo
Wielka Brytania
1992–1996
–
1
1
2
sztafeta 4 × 400 m
778.
Artur Partyka
Polska
1992–1996
–
1
1
2
skok wzwyż
778.
Mark Richardson
Wielka Brytania
1992–1996
–
1
1
2
sztafeta 4 × 400 m
778.
Ihar Astapkowicz
Wspólna reprezentacja Białoruś
1992, 2000
–
1
1
2
rzut młotem
778.
Mark Crear
USA
1996–2000
–
1
1
2
bieg na 110 m przez płotki
778.
John Godina
USA
1996–2000
–
1
1
2
pchnięcie kulą
778.
Michael McDonald
Jamajka
1996–2000
–
1
1
2
sztafeta 4 × 400 m
778.
Édson Ribeiro
Brazylia
1996–2000
–
1
1
2
sztafeta 4 × 100 m
778.
André da Silva
Brazylia
1996–2000
–
1
1
2
sztafeta 4 × 100 m
778.
Erick Wainaina
Kenia
1996–2000
–
1
1
2
maraton
778.
Wilson Kipketer
Dania
2000–2004
–
1
1
2
bieg na 800 m
778.
Bernard Lagat
Kenia
2000–2004
–
1
1
2
bieg na 1500 m
778.
Vicente de Lima
Brazylia
2000, 2008
–
1
1
2
sztafeta 4 × 100 m
778.
Avard Moncur
Bahamy
2000, 2008
–
1
1
2
sztafeta 4 × 400 m
778.
Dienis Niżegorodow
Rosja
2004–2008
–
1
1
2
chód na 50 km
778.
Iwan Cichan
Białoruś
2008, 2016
–
1
1
2
rzut młotem
778.
Nick Willis
Nowa Zelandia
2008, 2016
–
1
1
2
bieg na 1500 m
778.
Galen Rupp
USA
2012–2016
–
1
1
2
bieg na 10 000 m maraton
778.
Paul Chelimo
USA
2016–2021
–
1
1
2
bieg na 5000 m
848.
Arthur Blake
USA
1896
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Meredith Colket
USA
1896
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Nándor Dáni
Węgry
1896
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Grantley Goulding
Wielka Brytania
1896
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Miltiadis Guskos
Grecja
1896
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Fritz Hofmann
Cesarstwo Niemieckie
1896
–
1
–
1 [aj]
bieg na 100 m
848.
Herbert Jamison
USA
1896
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
Panajotis Paraskiewopulos
Grecja
1896
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Aleksandros Tuferis
Francja
1896
–
1
–
1
trójskok
848.
Albert Tyler
USA
1896
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Charilaos Wasilakos
Grecja
1896
–
1
–
1
maraton
848.
Paul Castanet
Francja
1900
–
1
–
1
bieg drużynowy na 5000 m
848.
Émile Champion
Francja
1900
–
1
–
1
maraton
848.
Albert Champoudry
Francja
1900
–
1
–
1
bieg drużynowy na 5000 m
848.
John Cregan
USA
1900
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
William Holland
USA
1900
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
František Janda-Suk
Królestwo Czech
1900
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
John McLean
USA
1900
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Gaston Ragueneau
Francja
1900
–
1
–
1
bieg drużynowy na 5000 m
848.
Henri Tauzin
Francja
1900
–
1
–
1
bieg na 200 m przez płotki
848.
Frank Castleman
USA
1904
–
1
–
1
bieg na 200 m przez płotki
848.
Wesley Coe
USA
1904
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
John DeWitt
USA
1904
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Frederick Engelhardt
USA
1904
–
1
–
1
trójskok
848.
Daniel Frank
USA
1904
–
1
–
1
skok w dal
848.
Adam Gunn
USA
1904
–
1
–
1
all-around
848.
Sidney Hatch
Drużyna mieszana
1904
–
1
–
1
bieg drużynowy na 4 mi
848.
John Daly
Wielka Brytania
1904
–
1
–
1
bieg na 2590 m z przeszkodami
848.
LeRoy Samse
USA
1904
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Garrett Serviss
USA
1904
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Thaddeus Shideler
USA
1904
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Robert Cloughen
USA
1908
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
Harvey Cohn
USA
1908
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3 mi
848.
Michalis Dorizas
Grecja
1908
–
1
–
1
rzut oszczepem stylem wolnym
848.
Gayle Dull
USA
1908
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3 mi
848.
Hans Eicke
Cesarstwo Niemieckie
1908
–
1
–
1
sztafeta 1600 m
848.
Merritt Giffin
USA
1908
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Charles Hefferon
Kolonia Przylądkowa
1908
–
1
–
1
maraton
848.
Arthur Hoffmann
Cesarstwo Niemieckie
1908
–
1
–
1
sztafeta 1600 m
848.
Denis Horgan
Wielka Brytania
1908
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Daniel Kelly
USA
1908
–
1
–
1
skok w dal
848.
Cornelius Leahy
Wielka Brytania
1908
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Emilio Lunghi
Włochy
1908
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Garfield MacDonald
Kanada
1908
–
1
–
1
trójskok
848.
James Rector
USA
1908
–
1
–
1
bieg na 100 m
848.
István Somodi
Węgry
1908
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Otto Trieloff
Cesarstwo Niemieckie
1908
–
1
–
1
sztafeta 1600 m
848.
Herbert Trube
USA
1908
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3 mi
848.
Ferdinand Bie
Norwegia
1912
–
1
–
1
pięciobój
848.
Richard Byrd
USA
1912
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
James Donahue
USA
1912
–
1
–
1
pięciobój
848.
Jalmari Eskola
Finlandia
1912
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Pierre Failliot
Francja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Nils Frykberg
Szwecja
1912
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Duncan Gillis
Kanada
1912
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Christopher Gitsham
Kolonia Przylądkowa
1912
–
1
–
1
maraton
848.
Efraim Harju
Finlandia
1912
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Väinö Heikkilä
Finlandia
1912
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Viljam Johansson
Finlandia
1912
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Ville Kyrönen
Finlandia
1912
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Charles Lelong
Francja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Knut Lindberg
Szwecja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Hans Liesche
Cesarstwo Niemieckie
1912
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Aarne Lindholm
Finlandia
1912
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Charles Lomberg
Szwecja
1912
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Charles Luther
Szwecja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Alvah Meyer
USA
1912
–
1
–
1
bieg na 100 m
848.
Ivan Möller
Szwecja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Frank Nelson
USA
1912
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Thorild Olsson
Szwecja
1912
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Ture Person
Szwecja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Charles Poulenard
Francja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Robert Schurrer
Francja
1912
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Väinö Siikaniemi
Finlandia
1912
–
1
–
1
rzut oszczepem stylem wolnym
848.
Lewis Tewanima
USA
1912
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
James Wendell
USA
1912
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Ernst Wide
Szwecja
1912
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Hugo Wieslander
Szwecja
1912
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Marc Wright
USA
1912
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Émile Ali-Khan
Francja
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Philip Baker
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Harold Barron
USA
1920
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Joe Blewitt
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Everett Bradley
USA
1920
–
1
–
1
pięciobój
848.
Larry Cummins
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Henry Dafel
ZPA
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Earl Eby
USA
1920
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Patrick Flynn
USA
1920
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Walter Freeman
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Brutus Hamilton
USA
1920
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
James Hatton
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Anton Hegarty
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Folke Jansson
Szwecja
1920
–
1
–
1
trójskok
848.
Carl Johnson
USA
1920
–
1
–
1
skok w dal
848.
René Lorain
Francja
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jüri Lossmann
Estonia
1920
–
1
–
1
maraton
848.
Duncan McPhee
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
René Mourlon
Francja
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Harold Muller
USA
1920
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Alfred Nichols
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
John Norton
USA
1920
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Clarence Oldfield
ZPA
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jack Oosterlaak
ZPA
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
George Parker
Australia
1920
–
1
–
1
chód na 3000 m
848.
Joseph Pearman
USA
1920
–
1
–
1
chód na 10 km
848.
Henry Petersen
Dania
1920
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
René Tirard
Francja
1920
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Christopher Vose
Wielka Brytania
1920
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Romeo Bertini
Włochy
1924
–
1
–
1
maraton
848.
Verne Booth
USA
1924
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Leroy Brown
USA
1924
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Luis Brunetto
Argentyna
1924
–
1
–
1
trójskok
848.
Arthur Clark
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
August Fager
USA
1924
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Horatio Fitch
USA
1924
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
Gordon Goodwin
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
chód na 10 km
848.
Edward Gourdin
USA
1924
–
1
–
1
skok w dal
848.
Glenn Graham
USA
1924
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
John Gray
USA
1924
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Glenn Hartranft
USA
1924
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Jimmy Henigan
USA
1924
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Herbert Johnston
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Gunnar Lindström
Szwecja
1924
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Bertram Macdonald
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Paul Martin
Szwajcaria
1924
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Wilfred Nichol
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Vilho Niittymaa
Finlandia
1924
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Emerson Norton
USA
1924
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Walter Porter
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Lancelot Royle
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Willy Schärer
Szwajcaria
1924
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Elemér Somfay
Węgry
1924
–
1
–
1
pięciobój
848.
Arthur Studenroth
USA
1924
–
1
–
1
bieg przełajowy drużynowo
848.
Artur Svensson
Szwecja
1924
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
George Webber
Wielka Brytania
1924
–
1
–
1
bieg drużynowy na 3000 m
848.
Gustaf Wejnarth
Szwecja
1924
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Erik Wilén
Finlandia
1924
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Steve Anderson
USA
1928
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Herman Brix
USA
1928
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Levi Casey
USA
1928
–
1
–
1
trójskok
848.
Sylvio Cator
Haiti
1928
–
1
–
1
skok w dal
848.
Richard Corts
Republika Weimarska
1928
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Frank Cuhel
USA
1928
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
William Droegemueller
USA
1928
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Benjamin Hedges
USA
1928
–
1
–
1
skok wzywż
848.
Hubert Houben
Republika Weimarska
1928
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Antero Kivi
Finlandia
1928
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Richard Krebs
Republika Weimarska
1928
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jules Ladoumègue
Francja
1928
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Otto Neumann
Republika Weimarska
1928
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Manuel Plaza
Chile
1928
–
1
–
1
maraton
848.
Ossian Skiöld
Szwecja
1928
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Harry Werner Storz
Republika Weimarska
1928
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Béla Szepes
Węgry
1928
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Percy Beard
USA
1932
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Jerry Cornes
Wielka Brytania
1932
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Jānis Daliņš
Łotwa
1932
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Ben Eastman
USA
1932
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
Thomas Evenson
Wielka Brytania
1932
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Samuel Ferris
Wielka Brytania
1932
–
1
–
1
maraton
848.
Friedrich Hendrix
Republika Weimarska
1932
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Ralph Hill
USA
1932
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Henri LaBorde
USA
1932
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Lambert Redd
USA
1932
–
1
–
1
skok w dal
848.
Harlow Rothert
USA
1932
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
George Simpson
USA
1932
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
Matti Sippala
Finlandia
1932
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Crew Stoneley
Wielka Brytania
1932
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Eric Svensson
Szwecja
1932
–
1
–
1
trójskok
848.
Robert Van Osdel
USA
1932
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
David Albritton
USA
1936
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Arvo Askola
Finlandia
1936
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Sulo Bärlund
Finlandia
1936
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Erwin Blask
III Rzesza
1936
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Harold Cagle
USA
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Gianni Caldana
Włochy
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Bob Clark
USA
1936
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Glenn Cunningham
USA
1936
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Gordon Dunn
USA
1936
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Alfred Fitch
USA
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Tullio Gonnelli
Włochy
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Ernest Harper
Wielka Brytania
1936
–
1
–
1
maraton
848.
Masao Harada
Japonia
1936
–
1
–
1
trójskok
848.
Mario Lanzi
Włochy
1936
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
John Loaring
Kanada
1936
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Luz Long
III Rzesza
1936
–
1
–
1
skok w dal
848.
Orazio Mariani
Włochy
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Yrjö Nikkanen
Finlandia
1936
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Edward O’Brien
USA
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Elio Ragni
Włochy
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Matthew Robinson
USA
1936
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
Arthur Schwab
Szwajcaria
1936
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Kaarlo Tuominen
Finlandia
1936
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Robert Young
USA
1936
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
John Archer
Wielka Brytania
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
George Avery
Australia
1948
–
1
–
1
trójskok
848.
Theodore Bruce
Australia
1948
–
1
–
1
skok w dal
848.
Robert Chef d’Hôtel
Francja
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jim Delaney
USA
1948
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Erik Elmsäter
Szwecja
1948
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Gaston Godel
Szwajcaria
1948
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Jack Gregory
Wielka Brytania
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Ivan Gubijan
Jugosławia
1948
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Ignace Heinrich
Francja
1948
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Ingemar Johansson
Szwecja
1948
–
1
–
1
chód na 10 km
848.
Kenneth Jones
Wielka Brytania
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Erkki Kataja
Finlandia
1948
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Jean Kerebel
Francja
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jacques Lunis
Francja
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Alastair McCorquodale
Wielka Brytania
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Bjørn Paulson
Norwegia
1948
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Tom Richards
Wielka Brytania
1948
–
1
–
1
maraton
848.
Francis Schewetta
Francja
1948
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Clyde Scott
USA
1948
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Steve Seymour
USA
1948
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Lennart Strand
Szwecja
1948
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Giuseppe Tosi
Włochy
1948
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Duncan White
Cejlon
1948
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Gene Cole
USA
1952
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Josef Doležal
Czechosłowacja
1952
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Reinaldo Gorno
Argentyna
1952
–
1
–
1
maraton
848.
Meredith Gourdine
USA
1952
–
1
–
1
skok w dal
848.
Darrow Hooper
USA
1952
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Lew Kalajew
ZSRR
1952
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Władimir Kazancew
ZSRR
1952
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Donald Laz
USA
1952
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Jurij Litujew
ZSRR
1952
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Bob McMillen
USA
1952
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Bill Miller
USA
1952
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Lewan Sanadze
ZSRR
1952
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Karl Storch
Niemcy
1952
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Leonid Szczerbakow
ZSRR
1952
–
1
–
1
trójskok
848.
Kenneth Wiesner
USA
1952
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
John Bennett
USA
1956
–
1
–
1
skok w dal
848.
Graham Gipson
Australia
1956
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
John Goodman
Australia
1956
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Kevan Gosper
Australia
1956
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Leon Gregory
Australia
1956
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Bob Gutowski
USA
1956
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
József Kovács
Węgry
1956
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Michaił Kriwonosow
ZSRR
1956
–
1
–
1
rzut młotem
848.
David Lean
Australia
1956
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jewgienij Maskinskow
ZSRR
1956
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Franjo Mihalić
Jugosławia
1956
–
1
–
1
maraton
848.
Antanas Mikėnas
ZSRR
1956
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Gordon Pirie
Wielka Brytania
1956
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Charles Porter
Australia
1956
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Klaus Richtzenhain
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1956
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Sándor Rozsnyói
Węgry
1956
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Janusz Sidło
Polska
1956
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Eddie Southern
USA
1956
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Vilhjálmur Einarsson
Islandia
1956
–
1
–
1
trójskok
848.
Rink Babka
USA
1960
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Rhadi Ben Abdesselam
Maroko
1960
–
1
–
1
maraton
848.
Lester Carney
USA
1960
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
Clifton Cushman
USA
1960
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Noel Freeman
Australia
1960
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Władimir Goriajew
ZSRR
1960
–
1
–
1
trójskok
848.
Michel Jazy
Francja
1960
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Johannes Kaiser
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Gusman Kosanow
ZSRR
1960
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Walter Krüger
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Willie May
USA
1960
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Roger Moens
Belgia
1960
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Ronald Morris
USA
1960
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Edwin Ozolin
ZSRR
1960
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Hans-Joachim Reske
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1960
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Bo Roberson
USA
1960
–
1
–
1
skok w dal
848.
David Sime
USA
1960
–
1
–
1
bieg na 100 m
848.
Nikołaj Sokołow
ZSRR
1960
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Yang Chuan-kwang
Republika Chińska
1960
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Rein Aun
ZSRR
1964
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Robbie Brightwell
Wielka Brytania
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Bill Crothers
Kanada
1964
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Marian Dudziak
Polska
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Oleg Fiedosiejew
ZSRR
1964
–
1
–
1
trójskok
848.
Marian Foik
Polska
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Tim Graham
Wielka Brytania
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Basil Heatley
Wielka Brytania
1964
–
1
–
1
maraton
848.
Maurice Herriott
Wielka Brytania
1964
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Blaine Lindgren
USA
1964
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Dieter Lindner
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1964
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Wiesław Maniak
Polska
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Adrian Metcalfe
Wielka Brytania
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Paul Nihill
Wielka Brytania
1964
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Harald Norpoth
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1964
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Josef Odložil
Czechosłowacja
1964
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Wolfgang Reinhardt
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1964
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Andrzej Zieliński
Polska
1964
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Naftali Bon
Kenia
1968
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Klaus Beer
NRD
1968
–
1
–
1
skok w dal
848.
Ed Caruthers
USA
1968
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Ervin Hall
USA
1968
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Kenji Kimihara
Japonia
1968
–
1
–
1
maraton
848.
Antal Kiss
Węgry
1968
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Jorma Kinnunen
Finlandia
1968
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Benjamin Kogo
Kenia
1968
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Lothar Milde
NRD
1968
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Pablo Montes
Kuba
1968
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Juan Morales
Kuba
1968
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Peter Norman
Australia
1968
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
José Pedraza
Meksyk
1968
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Hermes Ramírez
Kuba
1968
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Daniel Rudisha
Kenia
1968
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jim Ryun
USA
1968
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Claus Schiprowski
RFN
1968
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Jewhen Arżanow
ZSRR
1972
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Hans Baumgartner
RFN
1972
–
1
–
1
skok w dal
848.
Wayne Collett
USA
1972
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
Jörg Drehmel
NRD
1972
–
1
–
1
trójskok
848.
David Jenkins
Wielka Brytania
1972
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Ben Jipcho
USA
1972
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Stefan Junge
NRD
1972
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Aleksandr Kornieluk
ZSRR
1972
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Uładzimir Ławiecki
ZSRR
1972
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Łeonid Łytwynenko
ZSRR
1972
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Ralph Mann
USA
1972
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Alan Pascoe
Wielka Brytania
1972
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Emiel Puttemans
Belgia
1972
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Martin Reynolds
Wielka Brytania
1972
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jochen Sachse
NRD
1972
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Jay Silvester
USA
1972
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Wieniamin Sołdatienko
ZSRR
1972
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
James Butts
USA
1976
–
1
–
1
trójskok
848.
Zbigniew Jaremski
Polska
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Greg Joy
Kanada
1976
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Antti Kalliomäki
Finlandia
1976
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Manfred Kokot
NRD
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Guido Kratschmer
RFN
1976
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Klaus-Dieter Kurrat
NRD
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jewgienij Mironow
ZSRR
1976
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Jörg Pfeifer
NRD
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jerzy Pietrzyk
Polska
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Ryszard Podlas
Polska
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Dick Quax
Nowa Zelandia
1976
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Wolfgang Schmidt
NRD
1976
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Michael Shine
USA
1976
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Hannu Siitonen
Finlandia
1976
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Aleksiej Spiridonow
ZSRR
1976
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Alexander Thieme
NRD
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jan Werner
Polska
1976
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Wasyl Archypenko
ZSRR
1980
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Filbert Bayi
Tanzania
1980
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Imrich Bugár
Czechosłowacja
1980
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Leszek Dunecki
Polska
1980
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jurij Kucenko
ZSRR
1980
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Andreas Knebel
NRD
1980
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Silvio Leonard
Kuba
1980
–
1
–
1
bieg na 100 m
848.
Zenon Licznerski
Polska
1980
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jordi Llopart
Hiszpania
1980
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Aleksandr Makarow
ZSRR
1980
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Richard Mitchell
Australia
1980
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
Gerard Nijboer
Holandia
1980
–
1
–
1
maraton
848.
Suleiman Nyambui
Tanzania
1980
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Frank Paschek
NRD
1980
–
1
–
1
skok w dal
848.
Piotr Poczinczuk
ZSRR
1980
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Jürgen Straub
NRD
1980
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Klaus Thiele
NRD
1980
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Konstantin Wołkow
ZSRR
1980
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Marian Woronin
Polska
1980
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Krzysztof Zwoliński
Polska
1980
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Kirk Baptiste
USA
1984
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
Todd Bennett
Wielka Brytania
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Phil Brown
Wielka Brytania
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Michael Carter
USA
1984
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Garry Cook
Wielka Brytania
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Steve Cram
Wielka Brytania
1984
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Norman Edwards
Jamajka
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Greg Foster
USA
1984
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Bo Gustafsson
Szwecja
1984
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Danny Harris
USA
1984
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Jürgen Hingsen
RFN
1984
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Gary Honey
Australia
1984
–
1
–
1
skok w dal
848.
Albert Lawrence
Jamajka
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Joseph Mahmoud
Francja
1984
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Mike McLeod
Wielka Brytania
1984
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Greg Meghoo
Jamajka
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Dave Ottley
Wielka Brytania
1984
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Karl-Hans Riehm
RFN
1984
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Markus Ryffel
Szwajcaria
1984
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Ray Stewart
Jamajka
1984
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Gabriel Tiacoh
WKS
1984
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
John Treacy
Irlandia
1984
–
1
–
1
maraton
848.
Mike Tully
USA
1984
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Salvatore Antibo
Włochy
1988
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Elliot Bunney
Wielka Brytania
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Howard Burnett
Jamajka
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Clarence Callender
Wielka Brytania
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Bert Cameron
Jamajka
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Howard Davis
Jamajka
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Amadou Dia Ba
Senegal
1988
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Peter Elliott
Wielka Brytania
1988
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Rodion Gataullin
ZSRR
1988
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Trevor Graham
Jamajka
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Colin Jackson
Wielka Brytania
1988
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Peter Koech
Kenia
1988
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Igor Łapszyn
ZSRR
1988
–
1
–
1
trójskok
848.
Mike McFarlane
Wielka Brytania
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Devon Morris
Jamajka
1988
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Torsten Voss
NRD
1988
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Douglas Wakiihuri
Kenia
1988
–
1
–
1
maraton
848.
Olapade Adeniken
Nigeria
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Raszid al-Basir
Maroko
1992
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Richard Chelimo
Kenia
1992
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Tony Dees
USA
1992
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Jim Doehring
USA
1992
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Davidson Ezinwa
Nigeria
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Osmond Ezinwa
Nigeria
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Roberto Hernández
Kuba
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Héctor Herrera
Kuba
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Chidi Imoh
Nigeria
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Oluyemi Kayode
Nigeria
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Nixon Kiprotich
Kenia
1992
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Guillaume Leblanc
Kanada
1992
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Lázaro Martínez
Kuba
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Carlos Mercenario
Meksyk
1992
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Kōichi Morishita
Japonia
1992
–
1
–
1
maraton
848.
Antonio Peñalver
Hiszpania
1992
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Patrick Sang
Kenia
1992
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Charles Simpkins
USA
1992
–
1
–
1
trójskok
848.
Norberto Téllez
Kuba
1992
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jamie Baulch
Wielka Brytania
1996
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
James Beckford
Jamajka
1996
–
1
–
1
skok w dal
848.
Frank Busemann
Niemcy
1996
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Lance Deal
USA
1996
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Uładzimir Dubrouszczyk
Białoruś
1996
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Tim Harden
USA
1996
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Mark Hylton
Wielka Brytania
1996
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Moses Kiptanui
Kenia
1996
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Lee Bong-ju
Korea Południowa
1996
–
1
–
1
maraton
848.
Ilja Markow
Rosja
1996
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Samuel Matete
Zambia
1996
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Hezekiél Sepeng
Południowa Afryka
1996
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Michaił Szczennikow
Rosja
1996
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Iwan Thomas
Wielka Brytania
1996
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Hadi Soua’an Al-Somaily
Arabia Saudyjska
2000
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Sanjay Ayre
Jamajka
2000
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Michael Blackwood
Jamajka
2000
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Aigars Fadejevs
Łotwa
2000
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Yoel García
Kuba
2000
–
1
–
1
trójskok
848.
Noé Hernández
Meksyk
2000
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Lawrence Johnson
USA
2000
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Wilson Boit Kipketer
Kenia
2000
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Ali Saïdi-Sief
Algieria
2000
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Claudinei da Silva
Brazylia
2000
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Cláudio Roberto Souza
Brazylia
2000
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Jai Taurima
Australia
2000
–
1
–
1
skok w dal
848.
Nicola Vizzoni
Włochy
2000
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Christopher Williams
Jamajka
2000
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Patrick Dwyer
Australia
2004
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Francisco Javier Fernández
Hiszpania
2004
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Matt Hemingway
USA
2004
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Clinton Hill
Australia
2004
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Mebrahtom Keflezighi
USA
2004
–
1
–
1
maraton
848.
Zoltán Kővágó
Węgry
2004
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Coby Miller
USA
2004
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
John Moffitt
USA
2004
–
1
–
1
skok w dal
848.
Mbulaeni Mulaudzi
Południowa Afryka
2004
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Francis Obikwelu
Portugalia
2004
–
1
–
1
bieg na 100 m
848.
Joachim Olsen
Dania
2004
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Marian Oprea
Rumunia
2004
–
1
–
1
trójskok
848.
Mark Ormrod
Australia
2004
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Darvis Patton
USA
2004
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
John Steffensen
Australia
2004
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Toby Stevenson
USA
2004
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Vadims Vasiļevskis
Łotwa
2004
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Nobuharu Asahara
Japonia
2008
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Andretti Bain
Bahamy
2008
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Christian Cantwell
USA
2008
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Wadzim Dziewiatouski
Białoruś
2008
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Dżawad Gharib
Maroko
2008
–
1
–
1
maraton
848.
Phillips Idowu
Wielka Brytania
2008
–
1
–
1
trójskok
848.
Ismail Ahmed Ismail
Sudan
2008
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Ainārs Kovals
Łotwa
2008
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Andrej Krauczanka
Białoruś
2008
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Jewgienij Łukjanienko
Rosja
2008
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Germaine Mason
Wielka Brytania
2008
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Godfrey Khotso Mokoena
Południowa Afryka
2008
–
1
–
1
skok w dal
848.
David Payne
USA
2008
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Shingo Suetsugu
Japonia
2008
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Shinji Takahira
Japonia
2008
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Naoki Tsukahara
Japonia
2008
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Andrae Williams
Bahamy
2008
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Nijel Amos
Botswana
2012
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Erick Barrondo
Gwatemala
2012
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Dejen Gebremeskel
Etiopia
2012
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Robbie Grabarz
Wielka Brytania
2012
–
1
–
1
skok wzwyż
848.
Ehsan Hadadi
Iran
2012
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Trey Hardee
USA
2012
–
1
–
1
dziesięciobój
848.
Abel Kirui
Kenia
2012
–
1
–
1
maraton
848.
Joshua Mance
USA
2012
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Leonel Manzano
USA
2012
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Manteo Mitchell
USA
2012
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Bryshon Nellum
USA
2012
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Björn Otto
Niemcy
2012
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Jason Richardson
USA
2012
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Antti Ruuskanen
Finlandia
2012
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
David Storl
Niemcy
2012
–
1
–
1
pchnięcie kulą
848.
Si Tianfeng
ChRL
2012
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Michael Tinsley
USA
2012
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Mitchell Watt
Australia
2012
–
1
–
1
skok w dal
848.
Nathon Allen
Jamajka
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Cai Zelin
ChRL
2016
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Asuka Cambridge
Japonia
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Fitzroy Dunkley
Jamajka
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Javon Francis
Jamajka
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Shōta Iizuka
Japonia
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Evan Jager
USA
2016
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Yoshihide Kiryū
Japonia
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Feyisa Lilesa
Etiopia
2016
–
1
–
1
maraton
848.
Peter Matthews
Jamajka
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Luvo Manyonga
Południowa Afryka
2016
–
1
–
1
skok w dal
848.
Rusheen McDonald
Jamajka
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Orlando Ortega
Hiszpania
2016
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Paul Tanui
Kenia
2016
–
1
–
1
bieg na 10 000 m
848.
Boniface Tumuti
Kenia
2016
–
1
–
1
bieg na 400 m przez płotki
848.
Ryōta Yamagata
Japonia
2016
–
1
–
1
sztafeta 4 × 100 m
848.
Julius Yego
Kenia
2016
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Terrence Agard
Holandia
2021
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Mohammed Ahmed
Kanada
2021
–
1
–
1
bieg na 5000 m
848.
Ramsey Angela
Holandia
2021
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Kenneth Bednarek
USA
2021
–
1
–
1
bieg na 200 m
848.
Liemarvin Bonevacia
Holandia
2021
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Timothy Cheruiyot
Kenia
2021
–
1
–
1
bieg na 1500 m
848.
Juan Miguel Echevarría
Kuba
2021
–
1
–
1
skok w dal
848.
Tony van Diepen
Holandia
2021
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Jochem Dobber
Holandia
2021
–
1
–
1
sztafeta 4 × 400 m
848.
Lidio Andrés Feliz
Dominikana
2021
–
1
–
1
sztafeta mieszana 4 × 400 m
848.
Lamecha Girma
Etiopia
2021
–
1
–
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
848.
Eivind Henriksen
Norwegia
2021
–
1
–
1
rzut młotem
848.
Jonathan Hilbert
Niemcy
2021
–
1
–
1
chód na 50 km
848.
Grant Holloway
USA
2021
–
1
–
1
bieg na 110 m przez płotki
848.
Kōki Ikeda
Japonia
2021
–
1
–
1
chód na 20 km
848.
Fred Kerley
USA
2021
–
1
–
1
bieg na 100 m
848.
Abdi Nageeye
Holandia
2021
–
1
–
1
maraton
848.
Christopher Nilsen
USA
2021
–
1
–
1
skok o tyczce
848.
Alexander Ogando
Dominikana
2021
–
1
–
1
sztafeta mieszana 4 × 400 m
848.
Simon Pettersson
Szwecja
2021
–
1
–
1
rzut dyskiem
848.
Ferguson Rotich
Kenia
2021
–
1
–
1
bieg na 800 m
848.
Jakub Vadlejch
Czechy
2021
–
1
–
1
rzut oszczepem
848.
Anthony Jose Zambrano
Kolumbia
2021
–
1
–
1
bieg na 400 m
848.
Zhu Yaming
ChRL
2021
–
1
–
1
trójskok
1390.
Phil Edwards
Kanada
1928–1936
–
–
5
5
bieg na 800 m bieg na 1500 m sztafeta 4 × 400 m
1391.
Lewis Sheldon
USA
1900
–
–
2
2
skok wzwyż z miejsca trójskok
1391.
George Poage
USA
1904
–
–
2
2
bieg na 200 m przez płotki bieg na 400 m przez płotki
1391.
Robert Stangland
USA
1904
–
–
2
2
skok w dal trójskok
1391.
Joe Cottrill
Wielka Brytania
1912
–
–
2
2
bieg drużynowy na 3000 m bieg przełajowy drużynowo
1391.
George Hutson
Wielka Brytania
1912
–
–
2
2
bieg na 5000 m bieg drużynowy na 3000 m
1391.
Erik Almlöf
Szwecja
1912
–
–
2
2
trójskok
1391.
Harry Edward
Wielka Brytania
1920
–
–
2
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
1391.
Lauri Virtanen
Finlandia
1932
–
–
2
2
bieg na 5000 m bieg na 10 000 m
1391.
Martinus Osendarp
Holandia
1936
–
–
2
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
1391.
Lloyd La Beach
Panama
1948
–
–
2
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
1391.
Rune Larsson
Szwecja
1948
–
–
2
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
1391.
Wim Slijkhuis
Holandia
1948
–
–
2
2
bieg na 1500 m bieg na 5000 m
1391.
James Fuchs
USA
1948–1952
–
–
2
2
pchnięcie kulą
1391.
Floyd Simmons
USA
1948–1952
–
–
2
2
dziesięciobój
1391.
Heinz Ulzheimer
Niemcy
1952
–
–
2
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
1391.
Bruno Junk
ZSRR
1952–1956
–
–
2
2
chód na 10 km chód na 20 km
1391.
Witold Kriejer
ZSRR
1956–1960
–
–
2
2
trójskok
1391.
Wasilij Kuzniecow
ZSRR
1956–1960
–
–
2
2
dziesięciobój
1391.
George Kerr
Federacja Indii Zachodnich
1960
–
–
2
2
bieg na 800 m sztafeta 4 × 400 m
1391.
Peter Radford
Wielka Brytania
1960
–
–
2
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
1391.
Igor Ter-Owanesian
ZSRR
1960–1964
–
–
2
2
skok w dal
1391.
Edwin Roberts
Trynidad i Tobago
1964
–
–
2
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 400 m
1391.
Jocelyn Delecour
Francja
1964–1968
–
–
2
2
sztafeta 4 × 100 m
1391.
Claude Piquemal
Francja
1964–1968
–
–
2
2
sztafeta 4 × 100 m
1391.
Larry Young
USA
1968–1972
–
–
2
2
chód na 50 km
1391.
Dwight Stones
USA
1972–1976
–
–
2
2
skok wzwyż
1391.
João Carlos de Oliveira
Brazylia
1976–1980
–
–
2
2
trójskok
1391.
John Powell
USA
1976, 1984
–
–
2
2
rzut dyskiem
1391.
Harald Schmid
RFN
1976, 1984
–
–
2
2
bieg na 400 m przez płotki sztafeta 4 × 400 m
1391.
Jüri Tamm
ZSRR
1980, 1988
–
–
2
2
rzut młotem
1391.
Ben Johnson
Kanada
1984
–
–
2
2
bieg na 100 m sztafeta 4 × 100 m
1391.
Robson da Silva
Brazylia
1988, 1996
–
–
2
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
1391.
Joe Greene
USA
1992–1996
–
–
2
2
skok w dal
1391.
Siergiej Makarow
Rosja
1996–2000
–
–
2
2
rzut oszczepem
1391.
Walter Dix
USA
2008
–
–
2
2
bieg na 100 m bieg na 200 m
1391.
Leonel Suárez
Kuba
2008–2012
–
–
2
2
dziesięciobój
1391.
Lalonde Gordon
Trynidad i Tobago
2012
–
–
2
2
bieg na 400 m sztafeta 4 × 400 m
1391.
Christophe Lemaitre
Francja
2012–2016
–
–
2
2
bieg na 200 m sztafeta 4 × 100 m
1391.
Vítězslav Veselý
Czechy
2012, 2021
–
–
2
2
rzut oszczepem
1391.
Aaron Brown
Kanada
2016–2021
–
–
2
2
sztafeta 4 × 100 m
1391.
Brendon Rodney
Kanada
2016–2021
–
–
2
2
sztafeta 4 × 100 m
1391.
Tomas Walsh
Nowa Zelandia
2016–2021
–
–
2
2
pchnięcie kulą
1433.
Ewangelos Damaskos
Grecja
1896
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Charles Gmelin
Wielka Brytania
1896
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Dimitrios Golemis
Grecja
1896
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Gyula Kellner
Węgry
1896
–
–
1
1
maraton
1433.
Francis Lane
USA
1896
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Albin Lermusiaux
Francja
1896
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Jeorjos Papasideris
Grecja
1896
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Joanis Persakis
Grecja
1896
–
–
1
1
trójskok
1433.
Alajos Szokolyi
Węgry
1896
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Joanis Teodoropulos
Grecja
1896
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Sotirios Wersis
Grecja
1896
–
–
1
1 [ak]
rzut dyskiem
1433.
Carl Albert Andersen
Norwegia
1900
–
–
1
1 [al]
skok o tyczce
1433.
John Bray
USA
1900
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Ernst Fast
Szwecja
1900
–
–
1
1
maraton
1433.
Lajos Gönczy
Węgry
1900
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
David Hall
USA
1900
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Frederick Moloney
USA
1900
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Ernst Schultz
Dania
1900
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Émile Torcheboeuf
Francja
1900
–
–
1
1
skok w dal z miejsca
1433.
Lesley Ashburner
USA
1904
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Emil Breitkreutz
USA
1904
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Lawrence Feuerbach
USA
1904
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Herman Groman
USA
1904
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Nikolaos Jeorgandas
Grecja
1904
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
James Mitchel
USA
1904
–
–
1
1
rzut 56-funtowym ciężarem
1433.
Fay Moulton
USA
1904
–
–
1
1
bieg na 60 m
1433.
Lawson Robertson
USA
1904
–
–
1
1
skok wzwyż z miejsca
1433.
Paul Weinstein
Cesarstwo Niemieckie
1904
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Louis Wilkins
USA
1904
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Edward Archibald
Kanada
1908
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Louis Bonniot de Fleurac
Francja
1908
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3 mi
1433.
Ödön Bodor
Węgry
1908
–
–
1
1
sztafeta 1600 m
1433.
Joseph Dréher
Francja
1908
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3 mi
1433.
Alexandre Fayollat
Francja
1908
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3 mi
1433.
Joseph Forshaw
USA
1908
–
–
1
1
maraton
1433.
Clare Jacobs
USA
1908
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Verner Järvinen
Finlandia
1908
–
–
1
1
rzut dyskiem sposobem starożytnym
1433.
Harry Kerr
Australazja
1908
–
–
1
1
chód na 3500 m
1433.
Edvard Larsen
Norwegia
1908
–
–
1
1
trójskok
1433.
Paul Lizandier
Francja
1908
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3 mi
1433.
Frigyes Mezei
Węgry
1908
–
–
1
1
sztafeta 1600 m
1433.
József Nagy
Węgry
1908
–
–
1
1
sztafeta 1600 m
1433.
Otto Nilsson
Szwecja
1908
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Vilmos Rácz
Węgry
1908
–
–
1
1
sztafeta 1600 m
1433.
Arthur Shaw
USA
1908
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Pál Simon
Węgry
1908
–
–
1
1
sztafeta 1600 m
1433.
Bruno Söderström
Szwecja
1908
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Edward Spencer
Wielka Brytania
1908
–
–
1
1
chód na 10 mi
1433.
John Svanberg
Szwecja
1908
–
–
1
1
bieg na 5 mi
1433.
Leonard Tremeer
Wielka Brytania
1908
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Con Walsh
Kanada
1908
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Fernando Altimani
Włochy
1912
–
–
1
1
chód na 10 km
1433.
Clarence Childs
USA
1912
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Ira Davenport
USA
1912
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
James Duncan
USA
1912
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Ernest Glover
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
William Halpenny
Kanada
1912
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Martin Hawkins
USA
1912
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Ernest Henley
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Frederick Hibbins
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Gösta Holmér
Szwecja
1912
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
George Horine
USA
1912
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Thomas Humphreys
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Mór Kóczán
Węgry
1912
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Francis Lukeman
Kanada
1912
–
–
1
1
pięciobój
1433.
Emil Magnusson
Szwecja
1912
–
–
1
1
rzut dyskiem oburącz
1433.
William Moore
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
Frank Murphy
USA
1912
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
George Nicol
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Cyril Porter
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
William Scott
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Cyril Seedhouse
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
James Soutter
Wielka Brytania
1912
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Gaston Strobino
USA
1912
–
–
1
1
maraton
1433.
Bertil Uggla
Szwecja
1912
–
–
1
1 [am]
skok o tyczce
1433.
Lawrence Whitney
USA
1912
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Erik Abrahamsson
Szwecja
1920
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Knut Alm
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Ernesto Ambrosini
Włochy
1920
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Valerio Arri
Włochy
1920
–
–
1
1
maraton
1433.
Basil Bennett
USA
1920
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Maurice Delvart
Francja
1920
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
August Desch
USA
1920
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
André Devaux
Francja
1920
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Bo Ekelund
Szwecja
1920
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Hilding Ekman
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Gaston Féry
Francja
1920
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Charles Gunn
Wielka Brytania
1920
–
–
1
1
chód na 10 km
1433.
Lars Hedwall
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Agne Holmström
Szwecja
1920
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Josef Holsner
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
Pekka Johansson
Finlandia
1920
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Hugo Lahtinen
Finlandia
1920
–
–
1
1
pięciobój
1433.
Harry Liversedge
USA
1920
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Sven Lundgren
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
Verner Magnusson
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Sven Malm
Szwecja
1920
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Gustaf Mattsson
Szwecja
1920
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Feg Murray
USA
1920
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Edwin Myers
USA
1920
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Bertil Ohlson
Szwecja
1920
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Gus Pope
USA
1920
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Richard Remer
USA
1920
–
–
1
1
chód na 3000 m
1433.
Nils Sandström
Szwecja
1920
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Rinus van den Berge
Holandia
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Paul Bontemps
Francja
1924
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Jaap Boot
Holandia
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
James Brooker
USA
1924
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Harry Broos
Holandia
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
James Connolly
USA
1924
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
William Cox
USA
1924
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
Clarence DeMar
USA
1924
–
–
1
1
maraton
1433.
Lucien Dolquès
Francja
1924
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Schuyler Enck
USA
1924
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Sverre Hansen
Norwegia
1924
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Gaston Heuet
Francja
1924
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Ralph Hills
USA
1924
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Edward Kirby
USA
1924
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
Aleksander Klumberg
Estonia
1924
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Leo Larrivee
USA
1924
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
André Lauseig
Francja
1924
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Henri Lauvaux
Francja
1924
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Robert LeGendre
USA
1924
–
–
1
1
pięciobój
1433.
Pierre Lewden
Francja
1924
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Thomas Lieb
USA
1924
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Robert Marchal
Francja
1924
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Cecil McMaster
ZPA
1924
–
–
1
1
chód na 10 km
1433.
Malcolm Nokes
Wielka Brytania
1924
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Maurice Norland
Francja
1924
–
–
1
1
bieg przełajowy drużynowo
1433.
Eugene Oberst
USA
1924
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Sten Pettersson
Szwecja
1924
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Arthur Porritt
Nowa Zelandia
1924
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Joie Ray
USA
1924
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
George Renwick
Wielka Brytania
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Ivan Riley
USA
1924
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Richard Ripley
Wielka Brytania
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Henry Stallard
Wielka Brytania
1924
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Willard Tibbetts
USA
1924
–
–
1
1
bieg drużynowy na 3000 m
1433.
Edward Toms
Wielka Brytania
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Jan de Vries
Holandia
1924
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Ove Andersen
Finlandia
1928
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Alfred Bates
USA
1928
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Edmund Black
USA
1928
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Joachim Büchner
Republika Weimarska
1928
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
John Collier
USA
1928
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
James Corson
USA
1928
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Ken Doherty
USA
1928
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Cyril Gill
Wielka Brytania
1928
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Stanley Glover
Kanada
1928
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Emil Hirschfeld
Republika Weimarska
1928
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Martti Marttelin
Finlandia
1928
–
–
1
1
maraton
1433.
Charles McGinnis
USA
1928
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Claude Ménard
Francja
1928
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Eino Purje
Finlandia
1928
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Edward Smouha
Wielka Brytania
1928
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Olav Sunde
Norwegia
1928
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Giuseppe Castelli
Włochy
1932
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
František Douda
Czechosłowacja
1932
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Wolrad Eberle
Republika Weimarska
1932
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
George Jefferson
USA
1932
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Ray Lewis
Kanada
1932
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Ruggero Maregatti
Włochy
1932
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Joe McCluskey
USA
1932
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Kenkichi Ōshima
Japonia
1932
–
–
1
1
trójskok
1433.
Eino Penttilä
Finlandia
1932
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Gabriele Salviati
Włochy
1932
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Edgardo Toetti
Włochy
1932
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Armas Toivonen
Finlandia
1932
–
–
1
1
maraton
1433.
Simeon Toribio
Filipiny
1932
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Paul Winter
Francja
1932
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Peter Zaremba
USA
1932
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Adalberts Bubenko
Łotwa
1936
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Alfred Dompert
III Rzesza
1936
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Erwin Gillmeister
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Helmut Hamann
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Rudolf Harbig
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Gerd Hornberger
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Henry Jonsson
Szwecja
1936
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Wilhelm Leichum
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
James LuValle
USA
1936
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Jack Metcalfe
Australia
1936
–
–
1
1
trójskok
1433.
Nam Sung-yong
Japonia
1936
–
–
1
1
maraton
1433.
Giorgio Oberweger
Włochy
1936
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Sueo Ōe
Japonia
1936
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Jack Parker
USA
1936
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Frederick Pollard
USA
1936
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Friedrich von Stülpnagel
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Delos Thurber
USA
1936
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Kalervo Toivonen
Finlandia
1936
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Harry Voigt
III Rzesza
1936
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Fred Warngård
Szwecja
1936
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Miguel White
Filipiny
1936
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Bertil Albertsson
Szwecja
1948
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Folke Alnevik
Szwecja
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Robert Bennett
USA
1948
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Craig Dixon
USA
1948
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Herb Douglas
USA
1948
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Étienne Gailly
Belgia
1948
–
–
1
1
maraton
1433.
Göte Hagström
Szwecja
1948
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Marcel Hansenne
Francja
1948
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Tebbs Lloyd Johnson
Wielka Brytania
1948
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Kurt Lundquist
Szwecja
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Carlo Monti
Włochy
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Enrico Perucconi
Włochy
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Ruhi Sarıalp
Turcja
1948
–
–
1
1
trójskok
1433.
Antonio Siddi
Włochy
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
George Stanich
USA
1948
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Michele Tito
Włochy
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
József Várszegi
Węgry
1948
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Lars-Erik Wolfbrandt
Szwecja
1948
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Aleksandr Anufrijew
ZSRR
1952
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
McDonald Bailey
Wielka Brytania
1952
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Arthur Barnard
USA
1952
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
José da Conceição
Brazylia
1952
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
György Csányi
Węgry
1952
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Asnoldo Devonish
Wenezuela
1952
–
–
1
1
trójskok
1433.
James Dillion
USA
1952
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
John Disley
Wielka Brytania
1952
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Ödön Földessy
Węgry
1952
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Béla Goldoványi
Węgry
1952
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Hans Geister
Niemcy
1952
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
John Holland
Nowa Zelandia
1952
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Toivo Hyytiäinen
Finlandia
1952
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Gustaf Jansson
Szwecja
1952
–
–
1
1
maraton
1433.
Werner Lueg
Niemcy
1952
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Ragnar Lundberg
Szwecja
1952
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Antal Róka
Węgry
1952
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Herbert Schade
Niemcy
1952
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Günther Steines
Niemcy
1952
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Géza Varasdi
Węgry
1952
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
László Zarándi
Węgry
1952
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Audun Boysen
Norwegia
1956
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Josh Culbreath
USA
1956
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Heinz Fütterer
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
James Gathers
USA
1956
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Manfred Germar
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Voitto Hellsten
Finlandia
1956
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Peter Higgins
Wielka Brytania
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Hector Hogan
Australia
1956
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Derek Ibbotson
Wielka Brytania
1956
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Ardalion Ignatjew
ZSRR
1956
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Veikko Karvonen
Finlandia
1956
–
–
1
1
maraton
1433.
Igor Kaszkarow
ZSRR
1956
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Lothar Knörzer
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Des Koch
USA
1956
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
John Landy
Australia
1956
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Ernst Larsen
Norwegia
1956
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Allan Lawrence
Australia
1956
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Leonhard Pohl
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Jeorjos Rumbanis
Grecja
1956
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
John Salisbury
Wielka Brytania
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Anatolij Samocwietow
ZSRR
1956
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Joel Shankle
USA
1956
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Jiří Skobla
Czechosłowacja
1956
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Jorma Valkama
Finlandia
1956
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Michael Wheeler
Wielka Brytania
1956
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Dick Cochran
USA
1960
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Keith Gardner
Federacja Indii Zachodnich
1960
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Dick Howard
USA
1960
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
David Jones
Wielka Brytania
1960
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Eeles Landström
Finlandia
1960
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Barry Magee
Nowa Zelandia
1960
–
–
1
1
maraton
1433.
Dave Power
Australia
1960
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
István Rózsavölgyi
Węgry
1960
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Tadeusz Rut
Polska
1960
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Siemion Rżyszczyn
ZSRR
1960
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
David Segal
Wielka Brytania
1960
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Abdoulaye Seye
Francja
1960
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Malcolm Spence
ZPA
1960
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Malcolm Spence
Federacja Indii Zachodnich
1960
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Stan Vickers
Wielka Brytania
1960
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
James Wedderburn
Federacja Indii Zachodnich
1960
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Nick Whitehead
Wielka Brytania
1960
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Kazimierz Zimny
Polska
1960
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Andrzej Badeński
Polska
1964
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Kent Bernard
Trynidad i Tobago
1964
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Uwe Beyer
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1964
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Iwan Bielajew
ZSRR
1964
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Ron Clarke
Australia
1964
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
John Davies
Nowa Zelandia
1964
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
William Dellinger
USA
1964
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Paul Genevay
Francja
1964
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Harry Jerome
Kanada
1964
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Wiktor Krawczenko
ZSRR
1964
–
–
1
1
trójskok
1433.
Bernard Laidebeur
Francja
1964
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Klaus Lehnertz
Wspólna Reprezentacja Niemiec
1964
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Anatolij Michajłow
ZSRR
1964
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Salvatore Morale
Włochy
1964
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Ingvar Pettersson
Szwecja
1964
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
John Rambo
USA
1964
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Edwin Skinner
Trynidad i Tobago
1964
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Kōkichi Tsuburaya
Japonia
1964
–
–
1
1
maraton
1433.
Vilmos Varjú
Węgry
1964
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Dave Weill
USA
1964
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Roger Bambuck
Francja
1968
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Kurt Bendlin
RFN
1968
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
John Carlos
USA
1968
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Tom Farrell
USA
1968
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Gérard Fenouil
Francja
1968
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Walentin Gawriłow
ZSRR
1968
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Giuseppe Gentile
Włochy
1968
–
–
1
1
trójskok
1433.
Eduard Guszczin
ZSRR
1968
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Martin Jellinghaus
RFN
1968
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Lázár Lovász
Węgry
1968
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Helmar Müller
RFN
1968
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Eddy Ottoz
Włochy
1968
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Mike Ryan
Nowa Zelandia
1968
–
–
1
1
maraton
1433.
John Sherwood
Wielka Brytania
1968
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Mykoła Smaha
ZSRR
1968
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Bodo Tümmler
RFN
1968
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
George Young
USA
1968
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Gilles Bertould
Francja
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Mike Boit
Kenia
1972
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Hartmut Briesenick
NRD
1972
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Rickard Bruch
Szwecja
1972
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Jacques Carette
Francja
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Wasilij Chmielewski
ZSRR
1972
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Rod Dixon
Nowa Zelandia
1972
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Klaus Ehl
RFN
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Thomas Hill
USA
1972
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Jobst Hirscht
RFN
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Jan Johnson
USA
1972
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Tapio Kantanen
Finlandia
1972
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Ryszard Katus
Polska
1972
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Francis Kerbiriou
Francja
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Karlheinz Klotz
RFN
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Bill Schmidt
USA
1972
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Ian Stewart
Wielka Brytania
1972
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Daniel Vélasques
Francja
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Gerhard Wucherer
RFN
1972
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Frank Baumgartl
NRD
1976
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Dwayne Evans
USA
1976
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Jewgienij Gawrilenko
ZSRR
1976
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Brendan Foster
Wielka Brytania
1976
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Bernd Herrmann
RFN
1976
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Klaus-Peter Hildenbrand
RFN
1976
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Franz-Peter Hofmeister
RFN
1976
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Nikołaj Kolesnikow
ZSRR
1976
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Lothar Krieg
RFN
1976
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Gheorghe Megelea
Rumunia
1976
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Dave Roberts
USA
1976
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Paul-Heinz Wellmann
RFN
1976
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Frank Wartenberg
NRD
1976
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Rick Wohlhuter
USA
1976
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Pascal Barré
Francja
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Patrick Barré
Francja
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Luis Delís
Kuba
1980
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Satymkuł Dżumanazarow
ZSRR
1980
–
–
1
1
maraton
1433.
Jörg Freimuth
NRD
1980
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Wolfgang Hanisch
NRD
1980
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Jewgienij Iwczenko
ZSRR
1980
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Mohamed Kedir
Etiopia
1980
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Nikołaj Kirow
ZSRR
1980
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Stefano Malinverni
Włochy
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Gary Oakes
Wielka Brytania
1980
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Hermann Panzo
Francja
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Petyr Petrow
Bułgaria
1980
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Wałerij Podłużny
ZSRR
1980
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Aleksandr Puczkow
ZSRR
1980
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Antoine Richard
Francja
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Roberto Tozzi
Włochy
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Eshetu Tura
Etiopia
1980
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Roland Wieser
NRD
1980
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Mauro Zuliani
Włochy
1980
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Siergiej Żełanow
ZSRR
1980
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
José Manuel Abascal
Hiszpania
1984
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Earl Bell
USA
1984
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Sandro Bellucci
Włochy
1984
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Arto Bryggare
Finlandia
1984
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Keith Connor
Wielka Brytania
1984
–
–
1
1
trójskok
1433.
Brian Diemer
USA
1984
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Innocent Egbunike
Nigeria
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Kenth Eldebrink
Szwecja
1984
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Giovanni Evangelisti
Włochy
1984
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Sterling Hinds
Kanada
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Thomas Jefferson
USA
1984
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Earl Jones
USA
1984
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Dave Laut
USA
1984
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
António Leitão
Portugalia
1984
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Michael Musyoki
Kenia
1984
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Rotimi Peters
Nigeria
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Klaus Ploghaus
RFN
1984
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Tony Sharpe
Kanada
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Charles Spedding
Wielka Brytania
1984
–
–
1
1
maraton
1433.
Moses Ugbisie
Nigeria
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Sunday Uti
Nigeria
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Thierry Vigneron
Francja
1984
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Siegfried Wentz
RFN
1984
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Desai Williams
Kanada
1984
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Zhu Jianhua
ChRL
1984
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Tonie Campbell
USA
1988
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Norbert Dobeleit
RFN
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Werner Günthör
Szwajcaria
1988
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Mark Henrich
RFN
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Jens-Peter Herold
NRD
1988
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Edgar Itt
RFN
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Grigorij Jegorow
ZSRR
1988
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Kipkemboi Kimeli
Kenia
1988
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Aleksandr Kowalenko
ZSRR
1988
–
–
1
1
trójskok
1433.
Bodo Kuhn
RFN
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Hansjörg Kunze
NRD
1988
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Ralf Lübke
RFN
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Bruno Marie-Rose
Francja
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Max Morinière
Francja
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Larry Myricks
USA
1988
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Rudolf Powarnicyn
ZSRR
1988
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Gilles Quénéhervé
Francja
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Mark Rowland
Wielka Brytania
1988
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Ahmed Salah
Dżibuti
1988
–
–
1
1
maraton
1433.
Daniel Sangouma
Francja
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Dave Steen
Kanada
1988
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Jörg Vaihinger
RFN
1988
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Addis Abebe
Etiopia
1992
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Jorge Aguilera
Kuba
1992
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Michael Bates
USA
1992
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Fita Bayisa
Etiopia
1992
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Giovanni De Benedictis
Włochy
1992
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Tim Forsyth
Australia
1992
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Stephan Freigang
Niemcy
1992
–
–
1
1
maraton
1433.
Javier García
Hiszpania
1992
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Johnny Gray
USA
1992
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
David Grindley
Wielka Brytania
1992
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Joel Isasi
Kuba
1992
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Dave Johnson
USA
1992
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Samson Kitur
Kenia
1992
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Joel Lamela
Kuba
1992
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Wiaczesław Łycho
Wspólna reprezentacja
1992
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Roberto Moya
Kuba
1992
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
William Mutwol
Kenia
1992
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Igor Nikulin
Wspólna reprezentacja
1992
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Jack Pierce
USA
1992
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Frank Rutherford
Bahamy
1992
–
–
1
1
trójskok
1433.
Andrés Simón
Kuba
1992
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Muhammad Sulajman
Katar
1992
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Ołeksandr Bahacz
Ukraina
1996
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Dennis Blake
Jamajka
1996
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Khalid Boulami
Maroko
1996
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Davian Clarke
Jamajka
1996
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Calvin Davis
USA
1996
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Tomáš Dvořák
Czechy
1996
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Salah Hissou
Maroko
1996
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Davis Kamoga
Uganda
1996
–
–
1
1
bieg na 400 m
1433.
Wasil Kapciuch
Białoruś
1996
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Stephen Kipkorir
Kenia
1996
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Ołeksandr Krykun
Ukraina
1996
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Alessandro Lambruschini
Włochy
1996
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Roxbert Martin
Jamajka
1996
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Valentí Massana
Hiszpania
1996
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Fred Onyancha
Kenia
1996
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Yoelbi Quesada
Kuba
1996
–
–
1
1
trójskok
1433.
Garth Robinson
Jamajka
1996
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Florian Schwarthoff
Niemcy
1996
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Bernardo Segura
Meksyk
1996
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Arnaldo da Silva
Brazylia
1996
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Steve Smith
Wielka Brytania
1996
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Andrej Tiwontschik
Niemcy
1996
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Władimir Andriejew
Rosja
2000
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
José Ángel César
Kuba
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Ali Ezzine
Maroko
2000
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Iván García
Kuba
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Abderahmane Hammad
Algieria
2000
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Llewellyn Herbert
Południowa Afryka
2000
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Chris Huffins
USA
2000
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Dienis Kapustin
Rosja
2000
–
–
1
1
trójskok
1433.
Ibrahim Lahlafi
Maroko
2000
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Freddy Mayola
Kuba
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Troy McIntosh
Bahamy
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Assefa Mezgebu
Etiopia
2000
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Timothy Munnings
Bahamy
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Carl Oliver
Bahamy
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Luis Alberto Pérez-Rionda
Kuba
2000
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Djabir Saïd-Guerni
Algieria
2000
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Joel Sánchez
Meksyk
2000
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Roman Szczurenko
Ukraina
2000
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Obadele Thompson
Barbados
2000
–
–
1
1
bieg na 100 m
1433.
Tesfaye Tola
Etiopia
2000
–
–
1
1
maraton
1433.
Deji Aliu
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Musa Audu
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Jaroslav Bába
Czechy
2004
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Daniił Burkienia
Rosja
2004
–
–
1
1
trójskok
1433.
Nathan Deakes
Australia
2004
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Aaron Egbele
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Uchenna Emedolu
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Olusoji Fasuba
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Giuseppe Gibilisco
Włochy
2004
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
James Godday
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Dmitrij Karpow
Kazachstan
2004
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Naman Keïta
Francja
2004
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Paul Kipsiele Koech
Kenia
2004
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Vanderlei de Lima
Brazylia
2004
–
–
1
1
maraton
1433.
Joan Lino Martínez
Hiszpania
2004
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Manuel Martínez
Hiszpania
2004
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Rui Silva
Portugalia
2004
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Zersenay Tadese
Erytrea
2004
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Aleksander Tammert
Estonia
2004
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Saul Weigopwa
Nigeria
2004
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Aleksiej Wojewodin
Rosja
2004
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Dylan Armstrong
Kanada
2008
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Mehdi Baala
Francja
2008
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Bruno de Barros
Brazylia
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Michael Bingham
Wielka Brytania
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Ibrahim Camejo
Kuba
2008
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Bershawn Jackson
USA
2008
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Tsegay Kebede
Etiopia
2008
–
–
1
1
maraton
1433.
Micah Kogo
Kenia
2008
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Richard Mateelong
Kenia
2008
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Derek Miles
USA
2008
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
José Carlos Moreira
Brazylia
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
David Oliver
USA
2008
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Tero Pitkämäki
Finlandia
2008
–
–
1
1
rzut oszczepem
1433.
Martyn Rooney
Wielka Brytania
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Jarosław Rybakow
Rosja
2008
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Leevan Sands
Bahamy
2008
–
–
1
1
trójskok
1433.
Edwin Soi
Kenia
2008
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Andrew Steele
Wielka Brytania
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Robert Tobin
Wielka Brytania
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Sandro Viana
Brazylia
2008
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Alfred Kirwa Yego
Kenia
2008
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Ade Alleyne-Forte
Trynidad i Tobago
2012
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Tariku Bekele
Etiopia
2012
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Javier Culson
Portoryko
2012
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Fabrizio Donato
Włochy
2012
–
–
1
1
trójskok
1433.
Robert Heffernan
Irlandia
2012
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Reese Hoffa
USA
2012
–
–
1
1
pchnięcie kulą
1433.
Raphael Holzdeppe
Niemcy
2012
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Abdalaati Iguider
Maroko
2012
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Wilson Kipsang Kiprotich
Kenia
2012
–
–
1
1
maraton
1433.
Timothy Kitum
Kenia
2012
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Deon Lendore
Trynidad i Tobago
2012
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Thomas Longosiwa
Kenia
2012
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Abel Kiprop Mutai
Kenia
2012
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Pierre-Alexis Pessonneaux
Francja
2012
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Ronald Pognon
Francja
2012
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Jarrin Solomon
Trynidad i Tobago
2012
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Jimmy Vicaut
Francja
2012
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Warren Weir
Jamajka
2012
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Mobolade Ajomale
Kanada
2016
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Hirooki Arai
Japonia
2016
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Dimitri Bascou
Francja
2016
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Dane Bird-Smith
Australia
2016
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Bohdan Bondarenko
Ukraina
2016
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Yasmani Copello
Turcja
2016
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Dong Bin
ChRL
2016
–
–
1
1
trójskok
1433.
Hagos Gebrhiwet
Etiopia
2016
–
–
1
1
bieg na 5000 m
1433.
Akeem Haynes
Kanada
2016
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Daniel Jasinski
Niemcy
2016
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Sam Kendricks
USA
2016
–
–
1
1
skok o tyczce
1433.
Clayton Murphy
USA
2016
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Stephen Newbold
Bahamy
2016
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Alonzo Russell
Bahamy
2016
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Tamirat Tola
Etiopia
2016
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Bashir Abdi
Belgia
2021
–
–
1
1
maraton
1433.
Jerome Blake
Kanada
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Patryk Dobek
Polska
2021
–
–
1
1
bieg na 800 m
1433.
Evan Dunfee
Kanada
2021
–
–
1
1
chód na 50 km
1433.
Paweł Fajdek
Polska
2021
–
–
1
1
rzut młotem
1433.
Elija Godwin
USA
2021
–
–
1
1
sztafeta mieszana 4 × 400 m
1433.
Josh Kerr
Wielka Brytania
2021
–
–
1
1
bieg na 1500 m
1433.
Benjamin Kigen
Kenia
2021
–
–
1
1
bieg na 3000 m z przeszkodami
1433.
Jacob Kiplimo
Uganda
2021
–
–
1
1
bieg na 10 000 m
1433.
Ronald Levy
Jamajka
2021
–
–
1
1
bieg na 110 m przez płotki
1433.
Noah Lyles
USA
2021
–
–
1
1
bieg na 200 m
1433.
Isaac Makwala
Botswana
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Maykel Massó
Kuba
2021
–
–
1
1
skok w dal
1433.
Ashley Moloney
Australia
2021
–
–
1
1
dziesięciobój
1433.
Maksim Niedasiekau
Białoruś
2021
–
–
1
1
skok wzwyż
1433.
Bayapo Ndori
Botswana
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Zibani Ngozi
Botswana
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Alison dos Santos
Brazylia
2021
–
–
1
1
bieg na 400 m przez płotki
1433.
Su Bingtian
ChRL
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Tang Xingqiang
ChRL
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Baboloki Thebe
Botswana
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 400 m
1433.
Lukas Weißhaidinger
Austria
2021
–
–
1
1
rzut dyskiem
1433.
Wu Zhiqiang
ChRL
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Xie Zhenye
ChRL
2021
–
–
1
1
sztafeta 4 × 100 m
1433.
Toshikazu Yamanishi
Japonia
2021
–
–
1
1
chód na 20 km
1433.
Fabrice Zango
Burkina Faso
2021
–
–
1
1
trójskok
Klasyfikacja reprezentacji
Poniższa tabela przedstawia klasyfikację reprezentacji, które zdobyły przynajmniej jeden medal olimpijski w lekkoatletyce. Uwzględniono również medale zdobyte w konkurencji mieszanej[af] .
Klasyfikacja reprezentacji według lat
W poniższej tabeli zestawiono reprezentacje według liczby medali zdobytych w lekkoatletyce podczas kolejnych edycji letnich igrzysk olimpijskich. Przedstawiono sumę wszystkich medali (złotych, srebrnych i brązowych) we wszystkich konkurencjach łącznie[af] .
Reprezentacja
’96
’00
’04
’08
’12
’20
’24
’28
’32
’36
’48
’52
’56
’60
’64
’68
’72
’76
’80
’84
’88
’92
’96
’00
’04
’08
’12
’16
’21
Algieria
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
3
–
–
1
2
–
7
Arabia Saudyjska
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
1
Argentyna
–
–
–
–
–
–
1
–
1
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Australazja
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Australia
2
3
–
–
–
1
1
–
–
1
3
–
5
3
1
2
–
–
1
1
–
1
–
1
2
3
2
2
1
36
Austria
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
Bahamy
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
–
2
1
1
1
7
Barbados
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
1
Belgia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
1
1
–
2
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
10
Białoruś
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
1
–
3
–
1
1
8
Bohemia
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Botswana
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
2
Brazylia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
1
–
–
1
1
1
1
1
2
–
1
1
1
1
–
1
2
17
Bułgaria
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Burkina Faso
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
Burundi
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
1
Cejlon
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Chile
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
ChRL
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
1
–
3
3
2
10
Czechosłowacja
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
2
4
1
–
2
1
1
–
1
–
2
2
–
–
–
–
–
–
–
17
Czechy
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
2
2
–
1
–
2
9
Dania
–
1
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
2
–
–
–
–
5
Dominikana
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
2
–
1
4
Drużyna mieszana
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Dżibuti
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Ekwador
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
–
–
–
2
Erytrea
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
1
Estonia
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
1
1
–
–
6
Etiopia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
2
2
–
4
–
–
2
1
5
3
4
2
3
2
32
Federacja Indii Zachodnich
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Filipiny
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Finlandia
–
–
–
1
13
16
17
14
11
10
2
1
3
1
1
1
4
4
2
3
2
1
1
1
–
1
1
–
–
111
Francja
2
7
1
2
2
4
3
3
1
–
4
2
1
2
1
1
2
1
1
3
1
–
1
–
1
2
3
5
1
57
Grecja
10
–
1
3
2
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
1
19
Grenada
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
1
3
Gwatemala
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
Haiti
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Hiszpania
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
4
2
–
3
–
–
1
–
12
Holandia
–
–
–
–
–
–
1
–
–
2
2
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
8
Indie
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
3
Iran
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
Irlandia
–
–
–
–
–
–
–
1
2
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
1
–
–
6
Islandia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Jamajka
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
5
–
–
–
1
1
2
1
1
1
1
2
2
1
2
7
5
2
37
Japonia
–
–
–
–
–
–
–
1
4
7
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
1
–
–
1
1
1
2
2
22
Jugosławia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Kanada
–
2
1
6
5
1
–
4
6
2
–
–
–
–
2
–
–
1
–
2
1
2
2
–
–
1
1
5
6
50
Katar
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
1
1
1
4
Kazachstan
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
1
Kenia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
8
6
–
–
2
7
8
7
6
5
9
7
6
5
77
Kolumbia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
Korea Południowa
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
2
Kuba
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
3
3
–
–
4
1
5
1
3
1
–
2
25
Litwa
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
1
1
–
–
–
4
Luksemburg
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Łotwa
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
1
–
–
–
5
Maroko
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
1
2
2
2
3
2
1
1
–
1
16
Meksyk
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
–
3
–
1
1
2
–
–
–
–
–
9
Namibia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
2
–
–
–
–
–
–
4
Niemcy
1
–
1
2
2
–
–
7
3
9
–
5
3
7
7
–
–
–
–
–
–
4
4
2
–
–
4
3
1
65
Nigeria
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
–
1
2
–
–
–
–
5
Norwegia
–
1
–
3
1
1
1
1
–
–
1
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
1
–
–
3
18
Nowa Zelandia
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
–
1
1
3
3
1
1
2
–
–
–
–
–
–
–
1
–
2
1
18
NRD
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
7
8
14
–
9
–
–
–
–
–
–
–
–
42
Panama
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
3
Polska
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
1
4
3
–
2
4
5
–
–
1
2
3
1
2
1
2
5
37
Południowa Afryka
–
–
–
2
2
3
2
1
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
2
2
1
1
–
2
–
19
Portoryko
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
Portugalia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
2
–
–
–
–
2
1
–
–
1
7
Republika Chińska
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
RFN
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
6
4
4
–
7
3
–
–
–
–
–
–
–
–
24
Rosja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
5
5
5
–
–
–
18
Rumunia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
2
Senegal
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Słowacja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
Słowenia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
2
Stany Zjednoczone
17
39
64
34
42
29
32
21
26
23
25
30
28
22
20
24
19
19
–
24
17
20
16
12
19
15
14
16
11
678
Sudan
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
1
Szwajcaria
–
–
–
–
–
–
2
–
–
1
2
1
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
8
Szwecja
–
1
–
5
15
14
5
5
1
2
12
3
1
1
1
–
1
1
–
3
1
1
–
–
2
–
–
–
3
78
Tadżykistan
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
Tanzania
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Trynidad i Tobago
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
–
–
1
–
–
–
–
2
2
–
2
4
1
–
15
Tunezja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
2
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Turcja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
2
Uganda
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
1
–
–
–
1
–
3
6
Ukraina
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
1
–
–
–
1
–
4
Wenezuela
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Węgry
3
2
–
2
1
–
1
1
–
–
2
5
2
3
3
4
–
1
–
–
–
–
1
–
1
–
1
–
–
33
Wielka Brytania
2
8
2
17
8
12
11
5
7
5
3
2
5
4
7
2
3
1
8
9
5
4
5
3
1
3
4
3
1
150
Włochy
–
–
–
1
1
4
2
–
3
4
3
2
–
2
2
2
1
–
3
5
3
1
1
1
3
1
1
–
4
50
Wspólna reprezentacja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
7
–
–
–
–
–
–
–
7
WKS
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Zambia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
1
ZSRR
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
6
14
13
10
7
13
10
23
–
13
–
–
–
–
–
–
–
–
109
Suma
37
68
71
79
94
87
81
66
69
69
72
72
73
72
72
72
72
69
72
73
73
74
72
72
70
72
73
72
75
2093
Klasyfikacja reprezentacji według konkurencji
W poniższej tabeli przedstawiono liczbę medali zdobytych przez poszczególne reprezentacje w konkurencjach w lekkoatletyce[af] . Zastosowano następujące skróty:
60 – bieg na 60 metrów,
100 – bieg na 100 metrów,
200 – bieg na 200 metrów,
400 – bieg na 400 metrów,
800 – bieg na 800 metrów,
1500 – bieg na 1500 metrów,
5000 – bieg na 5000 metrów,
5 mi – bieg na 5 mil,
10000 – bieg na 10 000 metrów,
mar. – maraton,
110 ppł – bieg na 110 metrów przez płotki,
200 ppł – bieg na 200 metrów przez płotki,
400 ppł – bieg na 400 metrów przez płotki,
2500 przesz. – bieg na 2500 metrów z przeszkodami,
2590 przesz. – bieg na 2590 metrów z przeszkodami,
3000 przesz. – bieg na 3000 metrów z przeszkodami,
3200 przesz. – bieg na 3200 metrów z przeszkodami,
4000 przesz. – bieg na 4000 metrów z przeszkodami,
4 × 100 – sztafeta 4 × 100 metrów,
4 × 400 – sztafeta 4 × 400 metrów,
4 × 400 (mix.) – sztafeta mieszana 4 × 400 metrów,
1600 – sztafeta 1600 metrów,
druż. 3000 – bieg drużynowy na 3000 metrów,
druż. 3 mi – bieg drużynowy na 3 mile,
druż. 5000 – bieg drużynowy na 5000 metrów,
druż. 4 mi – bieg drużynowy na 4 mile,
PI – bieg przełajowy indywidualnie,
PD – bieg przełajowy drużynowo,
ch. 3000 – chód na 3000 metrów,
ch. 3500 – chód na 3500 metrów,
ch. 10 km – chód na 10 kilometrów,
ch. 10 mi – chód na 10 mil,
ch. 20 km – chód na 20 kilometrów,
ch. 50 km – chód na 50 kilometrów,
SW – skok wzwyż,
SWM – skok wzwyż z miejsca,
ST – skok o tyczce,
SD – skok w dal,
SDM – skok w dal z miejsca,
TS – trójskok,
TSM – trójskok z miejsca,
PK – pchnięcie kulą,
PKO – pchnięcie kulą oburącz,
RD – rzut dyskiem,
RDS – rzut dyskiem sposobem starożytnym,
RDO – rzut dyskiem oburącz,
RM – rzut młotem,
RC – rzut 56-funtowym ciężarem,
RO – rzut oszczepem,
ROW – rzut oszczepem stylem wolnym,
ROO – rzut oszczepem oburącz,
5B – pięciobój,
AA – all-around,
10B – dziesięciobój.
Reprezentacja
60
100
200
400
800
1500
5000
5 mi
10000
mar.
110 ppł
200 ppł
400 ppł
2500 przesz.
2590 przesz.
3000 przesz.
3200 przesz.
4000 przesz.
4 × 100
4 × 400
4 × 400 (mix.)
1600
druż. 3000
druż. 3 mi
druż. 5000
druż. 4 mi
PI
PD
ch. 3000
ch. 3500
ch. 10 km
ch. 10 mi
ch. 20 km
ch. 50 km
SW
SWM
ST
SD
SDM
TS
TSM
PK
PKO
RD
RDS
RDO
RM
RC
RO
ROW
ROO
5B
AA
10B
Algieria
–
–
–
–
2
3
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
7
Arabia Saudyjska
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Argentyna
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Australazja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Australia
1
2
2
1
2
3
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
4
3
3
–
1
4
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
36
Austria
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Bahamy
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
7
Barbados
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Belgia
–
–
–
–
2
1
1
–
1
4
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
10
Białoruś
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
4
–
–
–
–
–
–
1
8
Bohemia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Botswana
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Brazylia
–
–
1
–
2
–
–
–
–
1
–
–
1
–
–
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
2
–
–
6
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
17
Bułgaria
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Burkina Faso
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Burundi
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Cejlon
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Chile
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
ChRL
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
1
1
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
10
Czechosłowacja
–
–
–
–
–
1
2
–
2
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
2
–
4
–
–
–
–
2
–
–
–
–
1
17
Czechy
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
5
–
–
–
–
3
9
Dania
–
–
–
1
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
5
Dominikana
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Drużyna mieszana
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Dżibuti
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Ekwador
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Erytrea
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Estonia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
6
Etiopia
–
–
–
–
–
–
7
–
15
8
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
32
Federacja Indii Zachodnich
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Filipiny
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Finlandia
–
–
–
1
–
4
13
–
15
5
1
–
1
–
–
9
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
5
3
–
–
–
–
–
–
–
–
3
1
–
3
–
4
1
5
1
2
2
–
22
–
3
3
–
3
111
Francja
–
–
2
–
1
5
3
–
3
5
3
–
2
1
–
5
–
–
6
4
–
–
–
1
1
–
–
1
–
–
–
–
–
–
3
–
5
–
1
1
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
57
Grecja
–
–
1
–
1
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
3
1
2
1
–
2
–
3
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
19
Grenada
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
Gwatemala
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Haiti
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Hiszpania
–
–
–
–
–
3
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
2
–
–
1
1
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
12
Holandia
–
1
1
–
–
1
1
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
8
Indie
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
3
Iran
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Irlandia
–
–
–
–
–
1
–
–
–
1
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
6
Islandia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Jamajka
–
8
7
5
2
–
–
–
–
–
4
–
2
–
–
–
–
–
3
5
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
37
Japonia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
5
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
1
–
–
3
2
–
5
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
22
Jugosławia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
2
Kanada
–
7
4
2
4
1
1
–
–
–
2
–
2
1
–
–
–
–
4
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
1
4
–
2
2
–
1
–
1
–
–
–
–
2
1
–
–
–
1
–
3
50
Katar
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Kazachstan
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
Kenia
–
–
–
2
14
9
9
–
8
8
–
–
1
–
–
23
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
77
Kolumbia
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Korea Południowa
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Kuba
–
2
–
1
1
–
–
–
–
–
5
–
–
–
–
–
–
–
3
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
4
–
2
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
25
Litwa
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Luksemburg
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Łotwa
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
5
Maroko
–
–
–
–
1
4
4
–
3
2
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
16
Meksyk
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
6
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
9
Namibia
–
2
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Niemcy
–
4
1
4
4
2
4
–
1
1
1
–
–
–
–
1
–
–
5
4
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
2
2
–
5
1
–
–
–
4
–
6
–
–
4
–
3
–
–
–
–
4
65
Nigeria
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
5
Norwegia
–
–
–
–
2
1
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
1
1
–
1
–
–
–
–
–
–
1
–
5
1
–
1
–
1
18
Nowa Zelandia
–
1
–
–
2
7
2
–
–
2
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
18
NRD
–
–
–
1
–
2
1
–
–
2
1
–
1
–
–
1
–
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
6
4
3
–
2
4
–
1
–
4
–
3
–
–
1
–
1
–
–
–
–
2
42
Panama
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
Polska
–
–
–
1
1
–
1
–
1
–
–
–
–
–
–
3
–
–
2
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
4
4
–
3
–
–
2
–
3
–
2
–
–
5
–
1
–
–
–
–
1
37
Południowa Afryka
–
1
–
3
3
–
–
–
–
4
2
–
1
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
19
Portoryko
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Portugalia
–
1
–
–
–
1
1
–
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
7
Republika Chińska
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
RFN
–
–
–
–
–
2
2
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
1
3
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
1
–
1
1
–
–
–
–
–
2
–
–
2
–
1
–
–
–
–
5
24
Rosja
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
3
4
3
–
3
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
18
Rumunia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
2
Senegal
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Słowacja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Słowenia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
2
Stany Zjednoczone
5
40
48
44
21
14
5
–
3
10
57
5
42
–
2
6
1
–
17
21
1
1
3
1
–
1
1
1
1
–
1
–
–
2
35
10
47
47
9
18
6
52
2
35
2
–
19
4
5
–
–
4
2
27
678
Sudan
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Szwajcaria
–
–
–
–
1
1
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
2
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
8
Szwecja
–
–
–
1
1
2
4
1
3
2
1
–
1
–
–
4
–
–
2
2
–
–
2
–
–
–
3
2
–
–
3
–
–
5
5
–
4
3
–
8
–
–
–
3
–
1
3
1
6
1
–
–
–
4
78
Tadżykistan
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
1
Tanzania
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Trynidad i Tobago
–
4
3
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
–
–
–
–
–
15
Tunezja
–
–
–
–
–
–
2
–
2
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
4
Turcja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
Uganda
–
–
–
1
–
–
1
–
2
1
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
6
Ukraina
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
1
–
–
–
1
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
4
Wenezuela
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Węgry
–
1
–
–
1
1
–
–
1
1
–
–
–
–
–
1
–
–
1
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
2
2
–
–
1
–
–
–
1
–
2
–
–
9
–
7
–
–
1
–
–
33
Wielka Brytania
–
8
6
7
9
14
6
2
5
5
4
–
8
1
1
6
2
3
7
12
–
–
3
1
–
–
–
2
–
2
3
3
2
5
5
–
–
4
–
5
–
1
–
–
–
–
1
–
4
–
–
–
1
2
150
Włochy
–
1
3
–
2
2
–
–
2
4
1
–
1
–
–
2
–
–
4
1
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
3
–
6
6
1
–
1
1
–
2
–
1
–
4
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
50
Wspólna reprezentacja
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
2
–
–
–
–
1
–
–
–
–
3
–
–
–
–
–
–
–
7
WKS
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
Zambia
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
ZSRR
–
2
1
2
2
–
1
–
3
1
2
–
3
–
–
4
–
–
7
1
–
–
–
–
–
–
–
–
–
–
1
–
9
4
8
–
4
3
–
13
–
5
–
2
–
–
16
–
7
–
–
–
–
8
109
Suma
6
88
84
86
87
87
75
3
75
87
86
6
81
3
3
72
3
3
74
75
3
3
9
3
2
2
9
9
3
3
15
3
51
60
92
12
94
87
12
87
6
87
3
87
3
3
82
6
78
3
3
10
3
76
2093
Uwagi
↑ a b c d e W latach 1896−1900 australijscy sportowcy startowali pod brytyjską flagą, jako obywatele brytyjskiej kolonii. Australia powołała jednak samodzielny komitet olimpijski, a zdobyte medale sportowców z tego kraju liczono na jej konto.
↑ a b c d W latach 1908−1912 południowoafrykańscy sportowcy startowali pod brytyjską flagą, jako obywatele brytyjskiej kolonii. Kolonia Przylądkowa powołała jednak samodzielny komitet olimpijski, a zdobyte medale sportowców z tego kraju liczono na jej konto, a w 1912 roku na rzecz Związku Południowej Afryki.
↑ Złoty medal początkowo zdobył Kanadyjczyk Ben Johnson , został jednak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Złoty medal początkowo zdobył Bahrajńczyk Rashid Ramzi , został jednak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ a b c d e f g h i j k l m n W latach 1908−1912 fińscy sportowcy startowali pod rosyjską flagą, jako że Wielkie Księstwo Finlandii było częścią Imperium Rosyjskiego . Finlandia powołała jednak samodzielny komitet olimpijski, a zdobyte medale sportowców z tego kraju liczono na jej konto.
↑ Srebrny medal początkowo zdobył Fin Martti Vainio , został jednak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Pod koniec XX wieku odkryto, że Michel Théato był Luksemburczykiem, który pracował w Paryżu jako stolarz. Nigdy nie uzyskał francuskiego obywatelstwa. Zdaniem MKOl na II Igrzyskach Olimpijskich reprezentował Francję, mimo skargi wniesionej przez Luksemburg (została ona definitywnie odrzucona w 2004 roku)[199] [200] .
↑ W niektórych źródłach Albert Corey widnieje jako reprezentant Stanów Zjednoczonych. Wynika to z faktu, że reprezentował amerykańskie Chicago Athletic Association . W 2021 roku MKOl potwierdził, że powinno uznawać się Corey'a jako reprezentanta Francji[202] [203] .
↑ a b Koreańczycy Sohn Kee-chung i Nam Sung-yong na igrzyskach w Berlinie w 1936 roku wystąpili pod japońskimi nazwiskami, kolejno jako: Son Kitei i Nan Shōryū. Korea znajdowała się wówczas w japońskiej strefie wpływów jako Generalne Gubernatorstwo Korei i jej sportowcy zdobywali medale na rzecz Japonii.
↑ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al am an ao ap aq ar as at au av aw ax ay az ba bb bc bd be bf bg bh bi Brał udział jedynie w biegu eliminacyjnym.
↑ Złoty medal początkowo zdobyła sztafeta Jamajki, jednak została zdyskwalifikowana w 2017 roku za stosowanie dopingu przez Neste Cartera i utraciła medal.
↑ Srebrny medal początkowo zdobyła sztafeta Stanów Zjednoczonych, jednak została zdyskwalifikowana w 2015 roku za stosowanie dopingu przez Tysona Gay'a i utraciła medal.
↑ Srebrny medal początkowo zdobyła sztafeta Wielkiej Brytanii, jednak została zdyskwalifikowana w 2022 roku za stosowanie dopingu przez Chijindu Ujaha i utraciła medal.
↑ Złoty medal początkowo zdobyła sztafeta Stanów Zjednoczonych, jednak została zdyskwalifikowana w 2012 roku za stosowanie dopingu przez Antonia Pettigrewa i Jerome’a Younga i utraciła medal.
↑ Brązowy medal początkowo zdobyła sztafeta Rosji, jednak została zdyskwalifikowana w 2017 roku za stosowanie dopingu przez Dienisa Aleksiejewa i utraciła medal.
↑ a b c d Brała udział jedynie w biegu eliminacyjnym.
↑ Reprezentowana przez Amateur Athletic Association of England .
↑ Reprezentowana przez Racing Club de France .
↑ Reprezentowane przez New York Athletic Club .
↑ Reprezentowana przez Chicago Athletic Association .
↑ Złoty medal początkowo zdobył Rosjanin Siergiej Kirdiapkin , jednak został zdyskwalifikowany w 2016 roku za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Złoty medal początkowo zdobył Rosjanin Iwan Uchow , jednak został zdyskwalifikowany w 2018 roku za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Brązowy medal początkowo zdobył Ukrainiec Denys Jurczenko , jednak został zdyskwalifikowany w 2016 roku za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Złoty medal początkowo zdobył Ukrainiec Jurij Biłonoh , jednak został zdyskwalifikowany w 2012 roku za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Brązowy medal początkowo zdobył Białorusin Andrej Michniewicz , jednak został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Złoty medal początkowo zdobył Węgier Róbert Fazekas , został jednak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Złoty medal początkowo zdobył Węgier Adrián Annus , jednak został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ Po dyskwalifikacji Adriána Annusa , Japończyk Kōji Murofushi został złotym medalistą, a srebro został przyznane zdobywcy III miejsca Białorusinowi Iwanowi Cichanowi . W 2012 roku również Cichan został zdyskwalifikowany za doping. W czerwcu 2021 roku MKOl zdecydował, że pozostałe miejsca pozostaną nieobsadzone.
↑ Srebrny medal początkowo zdobył Ukrainiec Ołeksandr Pjatnycia , jednak został zdyskwalifikowany w 2016 roku za stosowanie dopingu i utracił medal.
↑ a b W 1912 w pięcioboju i dziesięcioboju zwyciężył Jim Thorpe, ale pozbawiono go medali z uwagi na naruszenie statusu amatora. W 1982 przywrócono mu złote medale i tymczasowo utrzymano równorzędne tytuły dla zawodników, którzy przez 70 lat byli uznawani za mistrzów olimpijskich. Od 2022 roku Thorpe nie współdzieli pierwszych miejsc, a zawodników, którzy współdzielili z nim pierwsze miejsca przeniesiono na drugie.
↑ Transpłciowa wieloboistka, Amerykanka Caitlyn Jenner na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku wystąpiła pod męskim imieniem Bruce Jenner.
↑ a b c d Opracowano na podstawie materiału źródłowego wskazanego w sekcji Medaliści chronologicznie .
↑ Lata, w których dany zawodnik zdobywał medale olimpijskie w lekkoatletyce.
↑ Podczas igrzysk w 1896 roku zdobył również brązowy medal w tenisie ziemnym w grze podwójnej [702] .
↑ Podczas igrzysk w 1920 roku zdobył również złoty medal w rugby union [703] .
↑ Podczas igrzysk w 1896 roku zdobył również brązowy medal we wspinaczce po linie [704] .
↑ Podczas igrzysk w 1896 roku zdobył również brązowy medal w podnoszeniu ciężarów oburącz [705] .
↑ Podczas igrzysk w 1908 roku zdobył również srebrny medal w gimnastyce w wieloboju drużynowym [706] .
↑ Podczas igrzysk w 1924 roku zdobył również brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym [707] .
Przypisy
Szablon:Przypisy WARNING: template omitted, post-expand include size too large -->
Szablon:Medaliści igrzysk olimpijskich według dyscypliny WARNING: template omitted, post-expand include size too large -->