Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dwustu sześciu zawodników. Był to dwudziesty pierwszy start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Kanady, po zdobyciu 14 złotych medali, pobiła rekord liczby złotych medali na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Kanady
Biathlon
Kobiety
Zawodnik
|
Konkurencja
|
czas biegu
|
Kary
|
Pozycja
|
Źródło
|
Rosanna Crawford
|
Sprint kobiet
|
23:04,6
|
0
|
71.
|
[1]
|
Megan Tandy
|
22:07,7
|
0
|
45.
|
Zina Kocher
|
22:35,8
|
3
|
64.
|
Megan Imrie
|
23:17,0
|
3
|
75.
|
Megan Tandy
|
Bieg pościgowy
|
34:02,2
|
1
|
35.
|
[2]
|
Megan Tandy
|
Bieg indywidualny
|
46:04,3
|
3
|
49.
|
[3]
|
Megan Imrie
|
47:05,8
|
4
|
61.
|
Zina Kocher
|
48:19,3
|
6
|
71.
|
Rosanna Crawford
|
49:22,1
|
4
|
74.
|
Megan Imrie Zina Kocher Rosanna Crawford Megan Tandy
|
Sztafeta 4 × 7,5 km
|
1:14:25,5
|
1
|
14.
|
[4]
|
Mężczyźni
Biegi narciarskie
Kobiety
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Wynik
|
Pozycja
|
Źródło
|
Madeleine Williams
|
Bieg na 10 km
|
27:43,6
|
50.
|
[10]
|
Daria Gaiazova
|
sprint
|
3:44,4
|
22.
|
[11]
|
Chandra Crawford
|
3:50,0
|
26.
|
Sara Renner
|
3:51,79
|
34.
|
Perianne Jones
|
3:54,27
|
41.
|
Sara Renner
|
bieg łączony
|
41:37,9
|
10.
|
[12]
|
Madeleine Williams
|
44:11,2
|
40.
|
Daria Gaiazova
|
44:35,9
|
46.
|
Perianne Jones
|
45:48,7
|
56.
|
Daria Gaiazova Sara Renner
|
sprint drużynowy
|
18:51,8
|
7.
|
[13]
|
Daria Gaiazova Perianne Jones Chandra Crawford Madeleine Williams
|
sztafeta 4 × 5 km
|
1:00:05,0
|
15.
|
[14]
|
Sara Renner
|
bieg masowy
|
1:34:04,2
|
15.
|
[15]
|
Madeleine Williams
|
1:42:33,7
|
45.
|
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Wynik
|
Pozycja
|
Źródło
|
Ivan Babikov
|
Bieg na 15 km
|
34:30,0
|
8.
|
[16]
|
Alex Harvey
|
34:55,6
|
21.
|
George Grey
|
35:13,0
|
29.
|
Gordon Jewett
|
36:17,9
|
52.
|
Stefan Kuhn
|
sprint
|
3:38,35
|
15.
|
[17]
|
Devon Kershaw
|
3:40,50
|
24.
|
Drew Goldsack
|
3:44,28
|
40.
|
Brent McMurtry
|
3:45,02
|
41.
|
Ivan Babikov
|
bieg łączony
|
1:15:15,4
|
5.
|
[18]
|
George Grey
|
1:15:32,0
|
8.
|
Alex Harvey
|
1:15:43,0
|
9.
|
Devon Kershaw
|
1:16:23,6
|
16.
|
Devon Kershaw Alex Harvey
|
Sprint drużynowy
|
19:07,3
|
4.
|
[19]
|
Devon Kershaw Alex Harvey Ivan Babikov George Grey
|
sztafeta 4 × 10 km
|
1:47:03,2
|
7.
|
[20]
|
Devon Kershaw
|
bieg masowy na 50 km
|
2:05:37,1
|
5.
|
[21]
|
George Grey
|
2:06:18,1
|
18.
|
Alex Harvey
|
2:10:49,9
|
32.
|
Ivan Babikov
|
2:10:50,2
|
33.
|
Bobsleje
Osada
|
Zawodnicy
|
Konkurencja
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Ślizg 3
|
Ślizg 4
|
Łącznie
|
Pozycja
|
Źródło
|
CAN-2
|
Pierre Lueders Jesse Lumsden
|
Dwójki
|
51,94
|
52,12
|
51,87
|
51,94
|
3:27,87
|
5.
|
[22]
|
CAN-1
|
Lyndon Rush Lascelles Oneil Brown David Bissett
|
51,67
|
54,70
|
51,93
|
52,16
|
3:30,46
|
15.
|
CAN-1
|
Lyndon Rush David Bissett Lascelles Oneil Brown Chris le Bihan
|
Czwórki
|
51,12
|
51,03
|
51,24
|
51,46
|
3:24,85
|
|
[23]
|
CAN-2
|
Pierre Lueders Justin Kripps Neville Wright Jesse Lumsden
|
51,27
|
51,29
|
51,50
|
51,54
|
3:25,60
|
5.
|
CAN-1
|
Kaillie Humphries Heather Moyse
|
Dwójki kobiet
|
53,19
|
53,01
|
52,85
|
53,23
|
3:32,28
|
|
[24]
|
CAN-2
|
Helen Upperton Shelley-Ann Brown
|
53,50
|
53,12
|
53,34
|
53,17
|
3:33,13
|
|
Kombinacja norweska
Curling
Hokej na lodzie
Kobiety
- Meghan Agosta, Gillian Apps, Tessa Bonhomme, Jennifer Botterill, Jayna Hefford, Haley Irwin, Rebecca Johnston, Becky Kellar, Gina Kingsbury, Charlie Labonté, Carla MacLeod, Meaghan Mikkelson, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Marie-Philip Poulin, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Shannon Szabados, Sarah Vaillancourt, Catherine Ward, Hayley Wickenheiser
Mężczyźni
- Patrice Bergeron, Dan Boyle, Martin Brodeur, Sidney Crosby, Drew Doughty, Ryan Getzlaf, Dany Heatley, Jarome Iginla, Duncan Keith, Roberto Luongo, Patrick Marleau, Brenden Morrow, Rick Nash, Scott Niedermayer, Corey Perry, Chris Pronger, Mike Richards, Brent Seabrook, Eric Staal, Joe Thornton, Jonathan Toews, Shea Weber
Łyżwiarstwo figurowe
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Taniec obowiązkowy
|
Krótki program/Taniec oryginalny
|
Program dowolny/Taniec dowolny
|
Suma
|
Źródło
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
miejsce
|
Joannie Rochette
|
Solistki
|
N/A
|
71,36
|
3.
|
131,28
|
3.
|
202,64
|
|
[33]
|
Cynthia Phaneuf
|
N/A
|
57,16
|
14.
|
99,46
|
13.
|
156,62
|
12.
|
atrick Chan
|
Soliści
|
N/A
|
81,12
|
7.
|
160,30
|
4.
|
241,42
|
5.
|
[34]
|
Vaughn Chipeur
|
N/A
|
57,22
|
24.
|
113,70
|
21.
|
170,92
|
23.
|
Jessica Dubé Bryce Davison
|
Pary sportowe
|
N/A
|
65,36
|
6.
|
121,75
|
6.
|
187,11
|
6.
|
[35]
|
Anabelle Langlois Cody Hay
|
N/A
|
62,20
|
7.
|
115,77
|
9.
|
179,97
|
9.
|
Tessa Virtue Scott Moir
|
Pary taneczne
|
42,74
|
2.
|
68,41
|
1.
|
110,42
|
1.
|
221,57
|
|
[36]
|
Vanessa Crone Paul Poirier
|
31,14
|
15.
|
48,17
|
17.
|
85,29
|
12.
|
164,60
|
14.
|
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Kobiety
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
- gigant - 35. miejsce
- slalom - 8. miejsce
- zjazd - DNF
- supergigant - DNF
- gigant - 24. miejsce
- nie wystartował w żadnej konkurencji
- zjazd - 5. miejsce
- supergigant - 5. miejsce
- gigant - 16. miejsce
- superkombinacja - 30. miejsce
- zjazd - 25. miejsce
- supergigant - 23. miejsce
- slalom - 13. miejsce
- superkombinacja - 30. miejsce
- superkombinacja - 32. miejsce
- zjazd - 17. miejsce
- supergigant - DNF
- superkombinacja - 15. miejsce
- gigant - 42. miejsce
- slalom - DNF
- slalom - 31. miejsce
Kobiety
- slalom - 17. miejsce
- zjazd - 16. miejsce
- supergigant - DNF
- superkombinacja - 14. miejsce
- gigant - 21. miejsce
- slalom - 31. miejsce
- slalom - 19. miejsce
- zjazd - 6. miejsce
- supergigant - 17. miejsce
- gigant - 25. miejsce
- slalom - 20. miejsce
- gigant - 29. miejsce
- zjazd - 21. miejsce
- supergigant - DNF
- gigant - 28. miejsce
- superkombinacja - 12. miejsce
- zjazd - DNS
- supergigant - 27. miejsce
- superkombinacja - DNS
Narciarstwo dowolne
Mężczyźni
- ski cross - 6. miejsce
- jazda po muldach -
- ski cross - 4. miejsce
- jazda po muldach - 11. miejsce
- ski cross - 10. miejsce
- jazda po muldach - 4. miejsce
- skoki akrobatyczne - 5. miejsce
- skoki akrobatyczne - 8. miejsce
- jazda po muldach - 5. miejsce
- skoki akrobatyczne - 10. miejsce
Kobiety
- skoki akrobatyczne - 15. miejsce
- jazda po muldach - 5. miejsce
- jazda po muldach -
- ski cross -
- ski cross - 12. miejsce
- ski cross - 19. miejsce
- jazda po muldach - 20. miejsce
- ski cross - 5. miejsce
Saneczkarstwo
Mężczyźni
- jedynki - 14. miejsce
- jedynki - 20. miejsce
- jedynki - 7. miejsce
- dwójki - 7. miejsce
- dwójki - 15. miejsce
Kobiety
- jedynki - 18. miejsce
- jedynki - 15. miejsce
- jedynki - 25. miejsce
Short track
Kobiety
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - 6. miejsce
- 1500 m - 14. miejsce
- 500 m - 6. miejsce
- 1000 m - 5. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
- 500 m -
- 1000 m - 17. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- sztafeta -
Mężczyźni
- 1500 m - DNF
- 500 m -
- 1000 m - 4. miejsce
- 1500 m - 7. miejsce
- 1000 m - 5. miejsce
- 500 m - 9. miejsce
- 1500 m - 4. miejsce
- 500 m -
- sztafeta -
Skeleton
Kobiety
Mężczyźni
Skoki narciarskie
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 44. miejsce
- Skocznia duża - 45. miejsce
- Skocznia normalna - 49. miejsce
- Skocznia duża - 51. miejsce
- Skocznia normalna - 46. miejsce
- Skocznia duża - 49. miejsce
- Skocznia normalna - 47. miejsce
- Skocznia duża - 46. miejsce
- drużynowo - 12. miejsce
Snowboard
Mężczyźni
- gigant równoległy -
- halfpipe - 32. miejsce
- snowboardcross - 12. miejsce
- snowboardcross - 5. miejsce
- gigant równoległy - 12. miejsce
- halfpipe - 7. miejsce
- halfpipe - 23. miejsce
- gigant równoległy - 11. miejsce
- snowboardcross - 11. miejsce
- snowboardcross -
Kobiety
- gigant równoległy - 20. miejsce
- halfpipe - 18. miejsce
- gigant równoległy - 12. miejsce
- snowboardcross - 20. miejsce
- halfpipe - 6. miejsce
- snowboardcross -
- halfpipe - 26. miejsce
- gigant równoległy - 29. miejsce
Uwagi
- ↑ Wygrana w rzutach karnych.
- ↑ Wygrana po dogrywce.
Przypisy
- ↑ 7.5 kilometres Sprint, Women. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 10 kilometres Pursuit, Women. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 15 kilometres, Women. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 4 × 7.5 kilometres Relay, Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 10 kilometres Sprint, Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 12.5 kilometres Pursuit, Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 20 kilometres, Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 15 kilometres Mass Start, Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ 4 × 7.5 kilometres Relay, Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park -10 km Women. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park -1,5 km Sprint Women. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park -15 km Skiathlon Women. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park -Team Sprint Free Women. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - 4x5 km Relay Classic/Free Women. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - 30 km Mass start Women. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - 15 km Men. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park -Sprint. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - Skiathlon. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - Team Sprint Free. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - 4x10 km Relay Classic/Free. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Whistler Olympic Park - 50 km Mass Start Classic. fis-ski.com. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ ISBF International Bobsleigh & Skeleton Federation Results - 2-man Bobsleigh. ibsf.org. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ ISBF International Bobsleigh & Skeleton Federation Results - 4-man Bobsleigh. ibsf.org. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ ISBF International Bobsleigh & Skeleton Federation Results - 2-woman Bobsleigh. ibsf.org. [dostęp 2024-03-20]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Wistrler Olympic Park - Results Ski Jumping. fis-ski.com. [dostęp 2024-04-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Wistrler Olympic Park. fis-ski.com. [dostęp 2024-04-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Wistrler Olympic Park - Results Ski Jumping. fis-ski.com. [dostęp 2024-04-10]. (ang.).
- ↑ Olympic Winter Games Wistrler Olympic Park. fis-ski.com. [dostęp 2024-04-10]. (ang.).
- ↑ XXI. Olympic Winter Games 2010 - Men Tournament detalis. worldcurling.org. [dostęp 2024-04-10]. (ang.).
- ↑ XXI. Olympic Winter Games 2010 - Women Tournament detalis. worldcurling.org. [dostęp 2024-04-10]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey, Women. olympedia.org. [dostęp 2024-04-22]. (ang.).
- ↑ Ice Hockey, Men. olympedia.org. [dostęp 2024-04-22]. (ang.).
- ↑ Singles, Women. olympedia.org. [dostęp 2024-04-23]. (ang.).
- ↑ Singles, Men. olympedia.org. [dostęp 2024-04-23]. (ang.).
- ↑ Pairs, Mixed. olympedia.org. [dostęp 2024-04-23]. (ang.).
- ↑ Ice Dancing, Mixed. olympedia.org. [dostęp 2024-04-23]. (ang.).
Bibliografia
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Oceania |
|
---|
|
|