Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Australię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało czterdziestu zawodników. Był to siedemnasty start reprezentacji Australii na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Medale
Dyscypliny
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Czas
|
Miejsce
|
Craig Branch
|
Zjazd
|
1:57,19
|
34
|
Supergigant
|
1:32,89
|
29
|
Jono Brauer
|
Zjazd
|
1:58,08
|
39
|
Supergigant
|
1:32,92
|
30
|
Biathlon
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Finał
|
Czas
|
Pudła
|
Miejsce
|
Alexei Almoukov
|
Sprint
|
30:57,9
|
4
|
87
|
Bobsleje
Kobiety i mężczyźni
Biegi narciarskie
Kobiety i mężczyźni
Zawodnicy
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Esther Bottomley
|
Sprint kobiet
|
4:05,12
|
50
|
Nie awansowała
|
50
|
Paul Murray
|
Sprint mężczyzn
|
3:52,96
|
55
|
Nie awansowała
|
55
|
Ben Sim
|
Bieg na 15 km stylem dowolnym mężczyzn
|
N/A
|
35:48,6
|
45
|
Bieg pościgowy na 30 km mężczyzn
|
N/A
|
1:23:25,8
|
47
|
Paul Murray Ben Sim
|
Sprint drużynowy mężczyzn
|
19:57,0
|
10
|
N/A
|
Nie awansowali
|
20
|
Łyżwiarstwo figurowe
Kobiety
Zawodniczka
|
Koncjakuren
|
Taniec obowiązkowy
|
Krótki program/Taniec oryginalny
|
Łyżwiarstwo wolne/Taniec dowolny
|
Suma
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
miejsce
|
Cheltzie Lee
|
Indywidualny kobiet
|
N/A
|
52,16
|
18
|
86,00
|
20
|
138,16
|
20
|
Narciarstwo dowolne
- Drużyna mężczyzn – skoki akrobatyczne i jazda na muldach
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
Finał
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
Miejsce
|
Dale Begg-Smith
|
Jazda na muldach
|
25,03
|
4 Q
|
26,58
|
|
Ramone Cooper
|
Jazda na muldach
|
21,11
|
27
|
Nie zaawansował
|
David Morris
|
Skoki akrobatyczne
|
221,02
|
13
|
Nie awansował
|
- Drużyna mężczyzn – skicross
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Czas
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Finał
|
Miejsce
|
Scott Kneller
|
Skicross
|
1:13,85
|
12 Q
|
2 Q
|
2 Q
|
3 q
|
Mały finał 3
|
7
|
- Drużyna kobiet – skoki akrobatyczne i jazda na muldach
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
Finał
|
Punkty
|
Miejsce
|
Punkty
|
Miejsce
|
Britteny Cox
|
Jazda na muldach
|
19,87
|
23
|
Nie awansowała
|
Jacqui Cooper
|
Skoki akrobatyczne
|
162,99
|
11 Q
|
194,29
|
5
|
Elizabeth Gardner
|
Skoki akrobatyczne
|
164,60
|
10 Q
|
86,70
|
12
|
Lydia Lassila
|
Skoki akrobatyczne
|
167,55
|
9 Q
|
214,74
|
|
Bree Munro
|
Skoki akrobatyczne
|
143,46
|
18
|
Nie awansowała
|
- Drużyna kobiet – skicross
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Czas
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Finał
|
Miejsce
|
Katya Crema
|
Skicross
|
1:20,19
|
17 Q
|
2 Q
|
3
|
Nie awansowała
|
15
|
Jenny Owens
|
Skicross
|
1:19,80
|
15 Q
|
2 Q
|
3
|
Nie awansowała
|
13
|
Saneczkarstwo
Kobiety
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Finały
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Ślizg 3
|
Ślizg 4
|
Czas
|
Miejsce
|
Hannah Campbell-Pegg
|
Jedynki
|
42,527
|
42,570
|
42,606
|
42,519
|
2:50,222
|
23
|
Short track
Kobiety i mężczyźni
Zawodnicy
|
Konkurencja
|
Grupa
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Ranking
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Tatiana Borodulina
|
Bieg na 500 m kobiet
|
44,901
|
3
|
Nie awansowała
|
21
|
Bieg na 1000 m kobiet
|
1:32,509
|
1 Q
|
1:32,465
|
2 Q
|
1:29,663
|
3 QB
|
Finał B 1:32,661
|
4
|
7
|
Bieg na 1500 m kobiet
|
2:27,408
|
2 Q
|
N/A
|
2:21,617
|
4 QB
|
Finał B 2:43,051
|
3
|
11
|
Lachlan Hay
|
Bieg na 1000 m mężczyzn
|
1:26,132
|
4
|
Nie awansował
|
26
|
Skeleton
Kobiety
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Finał
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Ślizg 3
|
Ślizg 4
|
Suma
|
Miejsce
|
Melissa Hoar
|
Skeleton kobiet
|
54,73
|
54,48
|
54,48
|
54,53
|
3:38,22
|
12
|
Emma Lincoln-Smith
|
Skeleton kobiet
|
54,28
|
54,41
|
54,54
|
54,40
|
3:37,63
|
10
|
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Finał
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Ślizg 3
|
Ślizg 4
|
Suma
|
Miejsce
|
Anthony Deane
|
Skeleton mężczyzn
|
54,55
|
54,12
|
54,68
|
Nie zakwalifikował się
|
2:43,45
|
23
|
John Farrow
|
Skeleton mężczyzn
|
Nie wystartował
|
Snowboard
- Halfpipe
Zawodnicy
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
Półfinał
|
Finał
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Miejsce
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Miejsce
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Miejsce
|
Torah Bright
|
Halfpipe kobiet
|
41,3
|
45,8
|
1 QF
|
Odpadła
|
5,9
|
45,0
|
|
Holly Crawford
|
Halfpipe kobiet
|
38,6
|
39,5
|
7 QS
|
17,3
|
41,7
|
1 QF
|
23,9
|
30,3
|
8
|
Scott James
|
Halfpipe mężczyzn
|
7,6
|
28,2
|
12
|
Nie awansował
|
Ben Mates
|
Halfpipe mężczyzn
|
28,3
|
29,6
|
9 QS
|
3,6
|
27,5
|
11
|
Nie awansował
|
- Slalom gigant równoległy
Zawodnicy
|
Konkurencja
|
Klasyfikacja
|
Rundy z 16
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Czas
|
Miejsce
|
Opozycja Czas
|
Opozycja Czas
|
Opozycja Czas
|
Opozycja Czas
|
Miejsce
|
Johanna Shaw
|
Slalom gigant równoległy kobiet
|
1:26,10
|
19
|
Nie awansowała
|
19
|
- Snowboard cross
Zawodnicy
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinał
|
Półfinał
|
Finał
|
Czas
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Miejsce
|
Damon Hayler
|
Snowboard cross mężczyzn
|
1.21,81
|
9
|
2 Q
|
4
|
Nie awansował
|
10
|
Stephanie Hickey
|
Snowboard cross kobiet
|
1:35,26
|
18
|
Nie awansowała
|
18
|
Alex Pullin
|
Snowboard cross mężczyzn
|
1.20,15
|
1
|
3
|
Nie awansował
|
17
|
Łyżwiarstwo szybkie
Kobiety
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Wyścig 1
|
Wyścig 2
|
Finał
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Sophie Muir
|
Bieg na 500 m
|
39,649
|
31
|
39,400
|
27
|
1:19,04
|
29
|
Bieg na 1000 m
|
N/A
|
1:18,79
|
30
|
Bibliografia
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Oceania |
|
---|
|
|