Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 reprezentowało 59 zawodników: 41 mężczyzn i 18 kobiet. Był to trzynasty start reprezentacji Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich .
Zdobyte medale
Skład kadry
Biegi narciarskie
Kobiety
Bobsleje
Mężczyźni
Osada
Zawodnik
Konkurencja
Ślizg 1
Ślizg 2
Ślizg 3
Ślizg 4
Łącznie
Pozycja
CAN-I
Joey Kilburn Robert Wilson
Dwójki
1:04,07
1:04,27
1:03,96
1:03,91
4:16,13
13.
CAN-II
Brian Vachon Serge Cantin
1:04,66
1:04,67
1:04,38
1:05,05
4:18,76
20.
CAN-I
Martin Glynn Alan MacLachlan Serge Cantin Robert Wilson
Czwórki
1:01,76
1:02,25
Nie stanęli na starcie 3-go ślizgu
Hokej na lodzie
Reprezentacja mężczyzn
Reprezentacja Kanady brała udział w rozgrywkach grupy „czerwonej” turnieju olimpijskiego, w której zajęła trzecie miejsce i nie awansowała do rozgrywek grupy finałowej. W meczu o 5. miejsce reprezentacja Kanady uległa 1:6 reprezentacji Czechosłowacji , zajmując tym samym 6. miejsce.
Grupa Czerwona
Drużyna
M
Mecze
Bramki
Pkt
W
R
P
+
-
+/-
ZSRR
5
5
0
0
51
11
+40
10
Finlandia
5
3
0
2
26
18
+12
6
Kanada
5
3
0
2
28
12
+16
6
Polska
5
2
0
3
15
23
-8
4
Holandia
5
1
1
3
16
43
-27
3
Japonia
5
0
1
4
7
36
-29
1
Wyniki
Mecz o 5. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Bieg na 500 m
Bieg na 1000 m
Bieg na 1500 m
Bieg na 5000 m
Bieg na 10 000 m
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Gaétan Boucher
38,90
8.
1:16,68
2:00,15
15.
Jacques Thibault
40,11
26.
1:19,79
20.
2:06,79
27.
Craig Webster
1:21,47
27.
2:02,41
23.
7:28,94
20.
Kobiety
Zawodnik
Konkurencja
Bieg na 500 m
Bieg na 1000 m
Bieg na 1500 m
Bieg na 3000 m
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Sylvia Burka
43,43
9.
1:27,50
7.
2:14,65
10.
4:44,22
12.
Kathy Vogt
44,15
18.
1:30,33
24.
2:16,09
16.
Sylvie Daigle
44,16
19.
Brenda Webster
1:29,84
19.
2:14,73
11.
4:43,67
11.
Pat Durnin
4:58,42
23.
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
Kobiety
Zawodnik
Konkurencja
Zjazd
Slalom gigant
Slalom specjalny
Czas
Pozycja
Czas 1. przejazdu
Czas 2. przejazdu
Czas łączny
Pozycje
Czas 1. przejazdu
Czas 2. przejazdu
Czas łączny
Pozycja
Kathy Kreiner
1:39,53
5.
1:17,19
1:28,56
2:45,75
9.
48,06
46,72
1:34,78
15.
Laurie Graham
1:40,74
11.
Loni Klettl
1:40,95
13.
Saneczkarstwo
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Ślizg 1
Ślizg 2
Ślizg 3
Ślizg 4
Łącznie
Pozycja
Bruce Smith
Jedynki
45,442
45,305
45,479
44,848
3:01,074
11.
Mark Jensen
45,150
46,218
45,363
46,079
3:02,810
17.
Kobiety
Zawodnik
Konkurencja
Ślizg 1
Ślizg 2
Ślizg 3
Ślizg 4
Łącznie
Pozycja
Carole Keyes
Jedynki
40,616
40,658
41,567
41,058
2:43,899
18.
Danielle Nadeau
40,782
40,968
41,770
41,101
2:44,621
22.
Skoki narciarskie
Mężczyźni
Konkurencja
Skoczek
Skok 1
Skok 2
Nota
Pozycja
odległość
Nota
odległość
Nota
Skocznia normalna K-70
Steve Collins
81,0
111,8
72,0
95,9
207,7
28.
Tauno Käyhkö
78,5
108,8
71,5
96,6
205,4
30.
Horst Bulau
64,5
79,4
75,0
100,7
180,1
41.
Skocznia duża K-90
Steve Collins
112,5
126,7
102,5
111,7
238,4
9.
Tauno Käyhkö
98,0
104,4
97,5
104,2
208,6
26.
Horst Bulau
100,5
106,9
95,0
98,2
205,1
29.
Przypisy
Bibliografia
Ameryka
Azja
Europa
Oceania