Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 150 zawodników. Był to dziewiętnasty start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Kanady
Biathlon
Mężczyźni
- sprint – 43. miejsce
- bieg pościgowy – 42. miejsce
- bieg indywidualny – 28. miejsce
Bobsleje
Mężczyźni
- Dwójki – 5. miejsce
- Dwójki – 24. miejsce
- Czwórki – 9. miejsce
Kobiety
- Dwójki – 9. miejsce
Biegi narciarskie
Mężczyźni
- Sprint – 46. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 15. miejsce
- 20 km łączony – DNS
- 30 km stylem dowolnym – 47. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 40. miejsce
Kobiety
- 10 km łączony – 51. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 35. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 28. miejsce
- Sprint – 30. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 47. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 38. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 34. miejsce
- Sprint – 9. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 15. miejsce
- 10 km łączony – 19. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – DNS
- Sprint – 5. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 6. miejsce
- 10 km łączony –
- Sprint – 31. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 25. miejsce
- 10 km łączony – 35. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 31. miejsce
- sztafeta – 8. miejsce
Curling
Mężczyźni
Kobiety
Hokej na lodzie
Mężczyźni
- Ed Belfour, Rob Blake, Eric Brewer, Martin Brodeur, Theoren Fleury, Adam Foote, Simon Gagné, Jarome Iginla, Curtis Joseph, Ed Jovanovski, Paul Kariya, Mario Lemieux, Eric Lindros, Al MacInnis, Scott Niedermayer, Joe Nieuwendyk, Owen Nolan, Michael Peca, Chris Pronger, Joe Sakic, Brendan Shanahan, Ryan Smyth, Steve Yzerman –
Kobiety
- Dana Antal, Kelly Béchard, Jennifer Botterill, Thérèse Brisson, Cassie Campbell, Isabelle Chartrand, Lori Dupuis, Danielle Goyette, Geraldine Heaney, Jayna Hefford, Becky Kellar, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Cheryl Pounder, Tammy Lee Shewchuk, Sami Jo Small, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Vicky Sunohara, Hayley Wickenheiser –
Łyżwiarstwo figurowe
Mężczyźni
- soliści – 8. miejsce
Kobiety
- solistki – 7. miejsce
Pary
- Pary sportowe –
- Pary sportowe – 10. miejsce
- Pary sportowe – 12. miejsce
- Pary taneczne – 4. miejsce
- Pary taneczne – 12. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
- 500 m – 20. miejsce
- 1000 m – 20. miejsce
- 500 m – 24. miejsce
- 1500 m – 18. miejsce
- 5000 m – 23. miejsce
- 500 m – 7. miejsce
- 1000 m – 14. miejsce
- 5000 m – 18. miejsce
- 1500 m – 28. miejsce
- 1000 m – 20. miejsce
- 1500 m – 17. miejsce
- 1500 m – 12. miejsce
- 5000 m – 11. miejsce
- 10000 m – 16. miejsce
- 500 m – DNF
- 1000 m – 13. miejsce
Kobiety
- 500 m – 21. miejsce
- 1000 m – 27. miejsce
- 1500 m – 20. miejsce
- 3000 m – 8. miejsce
- 5000 m – 10. miejsce
- 3000 m –
- 5000 m – 13. miejsce
- 1000 m – 13. miejsce
- 1500 m – 4. miejsce
- 3000 m –
- 5000 m – 4. miejsce
- 500 m –
- 1000 m – 9. miejsce
- 1500 m – 25. miejsce
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
- zjazd – 38. miejsce
- gigant – 12. miejsce
- slalom – 16. miejsce
- supergigant – DNF
- zjazd – 32. miejsce
- supergigant – DNF
- kombinacja – 17. miejsce
- zjazd – 24. miejsce
- supergigant – DNF
- kombinacja – DNF
- gigant – DNF
- slalom – DNF
- kombinacja – 8. miejsce
Kobiety
- zjazd – DNS
- supergigant – DNF
- kombinacja – 10. miejsce
- gigant – 38. miejsce
- slalom – 27. miejsce
- gigant – 7. miejsce
- slalom – DNF
- zjazd – DNF
- supergigant – DNF
- supergigant – 18. miejsce
- kombinacja – 7. miejsce
- zjazd – 8. miejsce
- supergigant – 20. miejsce
Narciarstwo dowolne
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne – 4. miejsce
- jazda po muldach – 6. miejsce
- jazda po muldach – 21. miejsce
- skoki akrobatyczne – 8. miejsce
- skoki akrobatyczne – 16. miejsce
- jazda po muldach – 7. miejsce
- skoki akrobatyczne – 11. miejsce
- jazda po muldach – 15. miejsce
Kobiety
- skoki akrobatyczne – 10. miejsce
- jazda po muldach – 14. miejsce
- jazda po muldach –
- jazda po muldach –
- jazda po muldach – 4. miejsce
- jazda po muldach – 13. miejsce
Saneczkarstwo
Mężczyźni
- jedynki – 11. miejsce
- jedynki – 14. miejsce
- jedynki – 19. miejsce
- dwójki – 12. miejsce
- dwójki – 5. miejsce
Kobiety
- jedynki – 12. miejsce
Short track
Mężczyźni
- 500 m –
- 1000 m – DSQ
- 1500 m –
- 500 m –
- 1500 m – DSQ
- 1000 m –
- sztafeta –
Kobiety
- 500 m – 4. miejsce
- 1000 m – 4. miejsce
- 1500 m – 6. miejsce
- 500 m – 6. miejsce
- 1000 m – 8. miejsce
- 1500 m – 5. miejsce
- sztafeta –
Skeleton
Mężczyźni
Kobiety
Snowboard
Mężczyźni
- gigant równoległy – 29. miejsce
- halfpipe – 9. miejsce
- halfpipe – 22. miejsce
- gigant równoległy – 17. miejsce
- halfpipe – 27. miejsce
- halfpipe – 26. miejsce
- gigant równoległy – 12. miejsce
- gigant równoległy – 24. miejsce
Kobiety
- halfpipe – 15. miejsce
Linki zewnętrzne
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Oceania |
|
---|
|
|