Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 151 zawodników. Był to trzeci start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Rosji
Biathlon
Mężczyźni
- sprint – 8. miejsce
- sprint – 7. miejsce
- bieg pościgowy – 7. miejsce
- bieg indywidualny –
- sprint – 6. miejsce
- bieg pościgowy – 5. miejsce
- bieg indywidualny – 6. miejsce
- sprint – 51. miejsce
- bieg pościgowy – 27. miejsce
- bieg indywidualny – 12. miejsce
- sprint – 33. miejsce
- bieg pościgowy – 31. miejsce
- sztafeta – 4. miejsce
Kobiety
- bieg indywidualny – 10. miejsce
- sprint – 18. miejsce
- bieg pościgowy – 19. miejsce
- sprint – 19. miejsce
- bieg pościgowy – 15. miejsce
- bieg indywidualny – 8. miejsce
- sprint – 6. miejsce
- bieg pościgowy – 5. miejsce
- sprint – 8. miejsce
- bieg pościgowy –
- bieg indywidualny – 4. miejsce
- bieg indywidualny – 37. miejsce
- sztafeta –
Bobsleje
Mężczyźni
- Dwójki – 15. miejsce
- Dwójki – 18. miejsce
- Czwórki – 8. miejsce
- Czwórki – 16. miejsce
Kobiety
- Dwójki – 8. miejsce
Biegi narciarskie
Mężczyźni
- 30 km stylem dowolnym – 8. miejsce
- Sprint – 30. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 7. miejsce
- 20 km łączony – 5. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 11. miejsce
- 50 km stylem klasycznym –
- 30 km stylem dowolnym – 9. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 24. miejsce
- Sprint – 16. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 10. miejsce
- 20 km łączony – 16. miejsce
- 20 km łączony – 28. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 29. miejsce
- Sprint – 28. miejsce
- 15 km stylem klasycznym – 25. miejsce
- Sprint – 31. miejsce
- 30 km stylem dowolnym – 30. miejsce
- 20 km łączony – 36. miejsce
- 30 km stylem dowolnym – 16. miejsce
- 50 km stylem klasycznym – 15. miejsce
- sztafeta – 4. miejsce
Kobiety
- Sprint – 16. miejsce
- 15 km stylem dowolnym – 13. miejsce
- Sprint –
- 10 km stylem klasycznym –
- 10 km łączony – 4. miejsce
- 15 km stylem dowolnym –
- 30 km stylem klasycznym – 9. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – DSQ
- 10 km łączony – DSQ
- 30 km stylem klasycznym – DSQ
- Sprint – 20. miejsce
- 10 km łączony – 5. miejsce
- Sprint – 11. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – 5. miejsce
- 10 km stylem klasycznym – DSQ
- 10 km łączony – DSQ
- 15 km stylem dowolnym – DSQ
- 30 km stylem klasycznym – DSQ
- 15 km stylem dowolnym – 11. miejsce
- 30 km stylem klasycznym – 19. miejsce
Curling
Kobiety
Hokej na lodzie
Mężczyźni
- Maksim Afinogienow, Ilja Bryzgałow, Pawieł Bure, Walerij Bure, Pawieł Daciuk, Siergiej Fiodorow, Siergiej Gonczar, Darius Kasparaitis, Nikołaj Chabibulin, Ilja Kowalczuk, Aleksiej Kowalow, Igor Krawczuk, Oleg Kwasza, Igor Łarionow, Władimir Małachow, Daniił Markow, Andriej Nikoliszyn, Jegor Podomacki, Siergiej Samsonow, Aleksiej Jaszyn, Aleksiej Żamnow –
Kobiety
- Maria Barykina, Jelena Bobrowa, Tatjana Burina, Jelena Białkowska, Tatjana Cariowa, Alona Chomicz, Irina Gaszennikowa, Julija Gładyszewa, Łarisa Miszina, Jekatierina Paszkiewicz, Olga Permiakowa, Kristina Pietrowska, Olga Sawienkowa, Jekatierina Smolencewa, Tatjana Sotnikowa, Żanna Szczelczkowa, Swietłana Terentjewa, Swietłana Triefiłowa, Oksana Trietjakowa – 5. miejsce
Kombinacja norweska
Mężczyźni
- Gundersen – 23. miejsce
- Gundersen – 27. miejsce
- Gundersen – 31. miejsce
- Gundersen – 35. miejsce
- sztafeta – DNS
Łyżwiarstwo figurowe
Mężczyźni
- soliści – 5. miejsce
- soliści –
- soliści –
Kobiety
- solistki – 6. miejsce
- solistki –
- solistki – 9. miejsce
Pary
- Pary sportowe –
- Pary sportowe – 4. miejsce
- Pary sportowe – 6. miejsce
- Pary taneczne –
- Pary taneczne – 10. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
- 500 m – 18. miejsce
- 1500 m – 22. miejsce
- 500 m – 13. miejsce
- 1000 m – 9. miejsce
- 5000 m – 27. miejsce
- 1000 m – 23. miejsce
- 1500 m – 10. miejsce
- 500 m – 11. miejsce
- 1000 m – 18. miejsce
- 1500 m – 37. miejsce
- 5000 m – 25. miejsce
- 1500 m – 11. miejsce
- 5000 m – 4. miejsce
- 10000 m – 6. miejsce
Kobiety
- 1000 m – 20. miejsce
- 1500 m – 10. miejsce
- 3000 m – 14. miejsce
- 5000 m – 5. miejsce
- 1500 m – 18. miejsce
- 3000 m – 17. miejsce
- 5000 m – 11. miejsce
- 500 m – 10. miejsce
- 1000 m – 23. miejsce
- 1500 m – 17. miejsce
- 3000 m – 15. miejsce
- 500 m – 7. miejsce
- 1000 m – 11. miejsce
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
- zjazd – 41. miejsce
- gigant – DNF
- supergigant – DNF
- kombinacja – 14. miejsce
- zjazd – 36. miejsce
- kombinacja – DNF
- zjazd – 44. miejsce
- gigant – 40. miejsce
- supergigant – DNF
- kombinacja – 22. miejsce
- zjazd – 43. miejsce
- gigant – 32. miejsce
- supergigant – 23. miejsce
- kombinacja – 18. miejsce
Kobiety
- zjazd – 21. miejsce
- supergigant – 26. miejsce
Narciarstwo dowolne
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne – 15. miejsce
- jazda po muldach – 17. miejsce
- skoki akrobatyczne – 14. miejsce
- skoki akrobatyczne – 23. miejsce
- jazda po muldach – 27. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach – 9. miejsce
- jazda po muldach – 23. miejsce
- skoki akrobatyczne – 4. miejsce
- jazda po muldach – 22. miejsce
- skoki akrobatyczne – 7. miejsce
- jazda po muldach – 11. miejsce
- skoki akrobatyczne – 6. miejsce
Saneczkarstwo
Mężczyźni
- jedynki – 5. miejsce
- jedynki – 21. miejsce
- jedynki – 20. miejsce
- dwójki – 13. miejsce
- dwójki – 14. miejsce
Kobiety
- jedynki – 15. miejsce
- jedynki – 14. miejsce
- jedynki – 27. miejsce
Short track
Kobiety
- 500 m – 20. miejsce
- 1000 m – 24. miejsce
- 1500 m – 21. miejsce
- 500 m – 19. miejsce
- 1000 m – 15. miejsce
- 1500 m – 5. miejsce
Skeleton
Mężczyźni
Kobiety
Skoki narciarskie
Mężczyźni
- Skocznia duża – 50. miejsce
- Skocznia normalna – nie zakwalifikował się
- Skocznia duża – 35. miejsce
- Skocznia normalna – nie zakwalifikował się
- Skocznia duża – nie zakwalifikował się
- Skocznia duża – 17. miejsce
- Skocznia normalna – 29. miejsce
- Skocznia normalna – nie zakwalifikował się
Snowboard
Kobiety
- gigant równoległy – 15. miejsce
Linki zewnętrzne
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Oceania |
|
---|
|
|