Czechy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Czechy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 76 zawodników, 57 mężczyzn i 19 kobiet.
Zdobyte medale
Skład kadry
Biathlon
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
czas biegu
Kary
Pozycja
Zdeněk Vítek
Sprint mężczyzn
26:14,0
1
14.
Roman Dostál
27:04,9
2
34.
Tomáš Holubec
27:01,8
1
32.
Petr Garabík
27:30,9
2
47.
Zdeněk Vítek
Bieg pościgowy
34:21,0
3
17.
Roman Dostál
37:26,8
6
44.
Tomáš Holubec
37:31,1
6
45.
Petr Garabík
Bieg indywidualny
55:12,2
2
25.
Roman Dostál
56:19,6
4
35.
Ivan Masařík
56:40,6
3
42.
Zdeněk Vítek
58:07,9
6
57.
Petr Garabík Ivan Masařík Roman Dostál Zdeněk Vítek
Sztafeta 4 × 7,5 km
1:26:36,1
0
5.
Kobiety
Zawodnik
Konkurencja
czas biegu
Kary
Pozycja
Irena Novotná-Česneková
Sprint kobiet – 7,5 km
22:33,5
0
22.
Magda Rezlerová
23:05,0
2
32.
Eva Háková
23:09,4
1
34.
Kateřina Losmanová-Holubcová
23:14,6
2
39.
Kateřina Losmanová-Holubcová
Bieg pościgowy – 10 km
34:04,7
2
22.
Eva Háková
34:20,1
2
25.
Irena Novotná-Česneková
34:41,7
3
31.
Magda Rezlerová
35:02,9
4
34.
Kateřina Losmanová-Holubcová
Bieg indywidualny – 15 km
50:42,0
3
19.
Zdeňka Vejnarová
50:54,7
1
23.
Irena Novotná-Česneková
51:28,0
2
28.
Eva Háková
52:11,0
3
35.
Kateřina Losmanová-Holubcová Magda Rezlerová Irena Novotná-Česneková Eva Háková
Sztafeta 4 × 7,5 km
1:31:07,6
0
8.
Biegi narciarskie
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
czas
Pozycja
Jiří Magál
Bieg na 15 km
39:48,6
29.
Petr Michl
40:00,2
34.
Milan Šperl
41:16,7
45.
Lukáš Bauer
Bieg na 30 km
1:12:22,3
6.
Martin Koukal
1:14:25,9
20.
Petr Michl
1:14:40,0
24.
Jiří Magál
1:17:18,3
43.
Lukáš Bauer
Bieg na 50 km
2:10:41,9
8.
Jiří Magál
2:15:06,8
19.
Petr Michl
2:23:43,3
42.
Milan Šperl
2:28:28,8
49.
Lukáš Bauer
Bieg łączony
51:20,0
12.
Martin Koukal
54:44,7
44.
Milan Šperl
56:38,3
52.
Martin Koukal
Sprint
3:02,6
10.
Martin Koukal Jiří Magál Lukáš Bauer Petr Michl
Sztafeta 4 × 10 km
1:35:31,3
7.
Kobiety
Zawodnik
Konkurencja
czas
Pozycja
Kamila Rajdlová
Bieg na 10 km
30:17,9
26.
Ilona Bublová
32:32,8
49.
Kateřina Neumannová
Bieg na 15 km
40:01,3
Kateřina Hanušová-Nash
42:15,7
20.
Helena Balatková-Erbenová
44:17,8
41.
Ilona Bublová
47:31,8
51.
Kamila Rajdlová
Bieg na 30 km
1:41:57,7
27.
Kateřina Hanušová-Nash
1:48:52,6
40.
Kateřina Neumannová
Bieg łączony
25:39,4
Helena Balatková-Erbenová
28:28,2
42.
Kamila Rajdlová
28:22,5
45.
Kateřina Hanušová-Nash
14:55,0
62.
Kateřina Neumannová
Sprint
3:18,9
13.
Helena Balatková-Erbenová
3:29,23
42.
Ilona Bublová
3:29,35
43.
Helena Balatková-Erbenová Kamila Rajdlová Kateřina Neumannová Kateřina Hanušová-Nash
Sztafeta 4 × 5 km
50:35,2
4.
Bobsleje
Mężczyźni
Osada
Zawodnicy
Konkurencja
Ślizg 1
Ślizg 2
Ślizg 3
Ślizg 4
Łącznie
Pozycja
CZE-Ii
Ivo Danilevič Roman Gomola
Dwójki
48,19
48,28
48,35
48,26
3:13,08
16.
CZE-I
Jan Kobián Pavel Puškár
48,22
48,03
48,35
48,50
3:13,10
19.
CZE-I
Pavel Puškár Milan Studnička Peter Kondrát Ivo Danilevič [3] Jan Kobián
Czwórki
47,23
47,17
47,58
47,95
3:09,93
15.
Hokej na lodzie
Turniej mężczyzn
Reprezentacja mężczyzn
Reprezentacja Czech brała udział w rozgrywkach grupy C (pierwsza runda) turnieju olimpijskiego, w której zajęła 2 miejsce i awansowała do ćwierćfinału w którym uległa drużynie Rosji 0:1. Ostatecznie reprezentacja Czech została sklasyfikowana na miejscach 5.–8.
Runda pierwsza
Grupa C
Drużyna
M
Mecze
Bramki
Pkt
W
R
P
+
−
+/−
Szwecja
3
3
0
0
14
4
+10
6
Czechy
3
1
1
1
12
7
+5
3
Kanada
3
1
1
1
8
10
-2
3
Niemcy
3
0
0
3
5
18
-13
0
Wyniki
Godzina: 19:00
(3:0, 3:1, 2:1)
Widzów: 6303
Godzina: 16:05
(1:0, 1:1, 0:0)
Widzów: 8599
Godzina: 19:00
(1:1, 1:1, 1:1)
Widzów: 8599
Ćwierćfinał
Kombinacja norweska
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Skoki narciarskie
Bieg narciarski
Strata
Pozycja
Skok 1
Nota
Skok 2
Nota
Punkty
Pozycja
Czas biegu
Pozycja
Pavel Churavý
Indywidualnie (metoda Gundersena)
90,5
114,0
91,0
114,5
228,5
16.
39:56,3
25.
+ 3:59,6
16.
Ladislav Rygl
82,0
95,0
82,0
94,5
189,5
41.
39:36,5
21.
+ 6:54,8
39.
Milan Kučera
88,5
109,0
83,0
73,0
182,0
44.
41:24,4
39.
+ 7:08,0
41.
Petr Šmejc
90,0
113,5
88,0
110,0
223,5
19.
45:33,7
44.
+ 10:02,0
43.
Sprint
Zawodnik
Konkurencja
Skoki narciarskie
Bieg narciarski
Strata
Pozycja
Skok 1
Nota
Pozycja
Czas biegu
Pozycja
Pavel Churavý
Indywidualnie
112,5
102,5
21.
16:38,0
13.
+ 1:17,9
15.
Petr Šmejc
117,0
110,4
10.
17:41,9
34.
+ 1:51,8
24.
Milan Kučera
111,0
100,2
26.
17:44,5
36.
+ 2:33,4
35.
Drużynowo
Zawodnik
Skoki narciarskie
Bieg narciarski
Strata
Miejsce
Skok 1
Skok 2
Nota Łącznie
Pozycja
Odległość
Nota
Odległość
Nota
Czas biegu
Pozycja
Petr Šmejc Milan Kučera Lukáš Heřmanský Pavel Churavý
89,5 88,5 90,0 93,0
110,5 109,5 112,0 116,0
92,5 87,0 86,0 93,5
118,0 105,0 103,0 118,0
892,0
6.
51:35,8
9.
+ 4:46,6
9.
Łyżwiarstwo figurowe
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Bieg na 1000 m
Czas
Miejsce
David Kramár
1:14,05
43.
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Zjazd
Supergigant
Slalom gigant
Slalom specjalny
Kombinacja
Czas
Pozycja
Czas
Pozycja
Czas 1. przejazdu
Czas 2. przejazdu
Czas łączny
Pozycje
Czas 1. przejazdu
Czas 2. przejazdu
Czas łączny
Pozycja
Zjazd
Slalom
Łączny czas
Pozycja
Ondřej Bank
1:43,33
39.
Nie ukończył 1-go przejazdu
52,37
Nie ukończył 2. przejazdu
1:42,71
Nie ukończył 2. przejazdu slalomu
Borek Zakouřil
1:43,63
40.
Nie ukończył konkurencji
1:15,56
Nie ukończył 2. przejazdu
1:41,64
1:43,56
3:25,20
12.
Jan Holický
1:45,49
46.
Nie ukończył 1-go przejazdu
1:42,85
1:48,30
3:31,15
20.
Petr Záhrobský
1:25,67
24.
1:15,82
1:14,14
2:29,96
31.
Kobiety
Zawodniczka
Konkurencja
Zjazd
Supergigant
Slalom gigant
Slalom specjalny
Kombinacja
Czas
Pozycja
Czas
Pozycja
Czas 1. przejazdu
Czas 2. przejazdu
Czas łączny
Pozycja
Czas 1. przejazdu
Czas 2. przejazdu
Czas łączny
Pozycja
Zjazd
Slalom
Łączny czas
Pozycja
Gabriela Martinovová
1:44,25
30.
Nie ukończyła konkurencji
1:19,17
1:39,49
2:58,66
23.
Lucie Hrstková
1:16,56
25.
1:18,87
Nie ukończyła 2. przejazdu
Nie ukończyła 1-go przejazdu
nie ukończyła 1-go przejazdu slalomu
Eva Kurfürstová
1:18,92
1:17,28
2:36,20
23.
56,79
57,40
1:54,19
21.
Petra Zakouřilová
1:19,07
1:17,76
2:36,83
27.
56,22
Nie ukończyła 2. przejazdu
1:19,90
1:31,93
2:51,83
16.
Narciarstwo dowolne
Mężczyźni
Zawodniczka
Konkurencja
Runda kwalifikacyjna
Runda finałowa
Skok 1
Skok 2
Punkty
Pozycja
Skok 1
Skok 2
Punkty
Pozycja
Aleš Valenta
Skoki akrobatyczne
119,48
115,03
234,51
8.
127,04
129,98
257,02
Kobiety
Zawodniczka
Konkurencja
Runda kwalifikacyjna
Runda finałowa
Punkty
Pozycja
Punkty
Pozycja
Nikola Sudová
Jazda po muldach
21,49
19.
Nie awansowała
Saneczkarstwo
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Ślizg 1
Ślizg 2
Ślizg 3
Ślizg 4
Łącznie
Pozycja
Michal Kvíčala
Jedynki
46,659
45,932
46,001
45,681
3:04,273
30.
Kobiety
Zawodnik
Konkurencja
Ślizg 1
Ślizg 2
Ślizg 3
Ślizg 4
Łącznie
Pozycja
Markéta Jeriová
Jedynki
44,710
43,764
43,845
43,811
2:56,130
19.
Short track
Kobiety
Zawodniczka
Konkurencja
Kwalifikacje
Ćwierćfinał
Półfinał
Finał
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Kateřina Novotná
Bieg na 500 metrów
47,122
4.
Nie awansowała
27.
Bieg na 1000 metrów
1:42,495
4.
Nie awansowała
26.
Bieg na 1500 metrów
2:35,438
3.
2:35,085
5.
Nie awansowała
15.
Skoki narciarskie
Mężczyźni
Konkurencja
Skoczek
Kwalifikacje
I seria
II Seria
Nota
Pozycja
odległość
nota
odległość
nota
odległość
nota
Skocznia normalna K-90
Jan Mazoch
88,5
110,0
88,0
108,5
Nie awansował do 2. serii
108,5
35.
Jakub Janda
80,5
92,5
86,0
103,0
Nie awansował do 2. serii
103,0
39.
Jan Matura
81,5
95,5
79,5
91,5
Nie awansował
91,5
47.
Michal Doležal
81,0
91,5
77,0
82,5
Nie awansował do 2. serii
82,5
50.
Skocznia duża K-120
Jan Mazoch
111,0
96,8
114,0
102,7
Nie awansował do 2. serii
102,7
36.
Jakub Janda
108,0
89,4
108,5
91,3
Nie awansował do 2. serii
91,3
44.
Jan Matura
102,5
79,5
Nie awansował do konkursu
37.
Michal Doležal
99,5
73,1
Nie awansował do konkursu
73,1
41.
Konkurs drużynowy K-120
Jan Matura
99,0
72,7
95,5
64,9
724,6
12.
Michal Doležal
107,0
88,1
102,0
78,1
Jan Mazoch
119,5
113,6
111,5
96,7
Jakub Janda
109,5
93,6
120,5
116,9
Skeleton
Mężczyźni
Zawodnik
Ślizg 1
Ślizg 2
Łącznie
Pozycja
Josef Chuchla
54,02
54,64
1:48,66
24.
Przypisy
Bibliografia
Afryka
Ameryka
Azja
Europa
Oceania