Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 reprezentowało 70 zawodników: 55 mężczyzn i 15 kobiet. Był to dziesiąty start reprezentacji Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal
|
Zawodnik
|
Dyscyplina
|
Konkurencja
|
Rezultat
|
Złoto |
Nancy Greene |
Narciarstwo alpejskie |
slalom gigant kobiet |
1:51,97 min[1]
|
Srebro |
Nancy Greene |
Narciarstwo alpejskie |
slalom specjalny kobiet |
1:26,15 min[1]
|
Brąz |
Kenneth Broderick, Wayne Stephenson, Marshall Johnston, John MacKenzie, Brian Glennie, Paul Conlin, Terry O’Malley, Norman Hargreaves, Raymond Cadieux, Anthony Huck, Morris Mott, Stephen Monteith, Daniel Dineen, Herbert Pinder, William MacMillan, Daniel O’Shea, Roger Bourbonnais, Allen Gerald Pinder |
Hokej na lodzie |
turniej mężczyzn |
|
Skład kadry
Biathlon
Mężczyźni
Biegi narciarskie
Mężczyźni
Bobsleje
Mężczyźni
Hokej na lodzie
Reprezentacja mężczyzn
Reprezentacja Kanady brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal.
Tabela końcowa
Grupa A
Wyniki
Łyżwiarstwo figurowe
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Bieg na 500 m
|
Bieg na 1500 m
|
Bieg na 5000 m
|
Bieg na 10 000 m
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Robert Boucher |
42,0 |
25. |
|
Peter Williamson |
42,6 |
33. |
2:16,0 |
46. |
|
Robert Hodges |
43,3 |
41. |
2:12,0 |
26. |
8:05,0 |
29. |
17:01,9 |
23.
|
Paul Enock |
|
7:54,8 |
19. |
16:21,2 |
15.
|
Kobiety
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Bieg na 500 m
|
Bieg na 1000 m
|
Bieg na 1500 m
|
Bieg na 3000 m
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Wendy Thompson |
48,2 |
19. |
1:41,1 |
27. |
|
Marcia Parsons |
48,8 |
23. |
1:37,7 |
21. |
2:34,4 |
24. |
5:29,5 |
22.
|
Doreen McCannell |
49,0 |
24. |
1:37,6 |
20. |
2:32,2 |
21. |
5:21,5 |
18.
|
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Zjazd
|
Slalom gigant
|
Slalom specjalny
|
Czas
|
Pozycja
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Czas
|
Pozycje
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Czas łączny
|
Pozycja
|
Rod Hebron |
Nie ukończył przejazdu |
1:47,07 |
Nie ukończył przejazdu |
Nie ukończył konkurencji |
Nie ukończył pierwszego przejazdu
|
Peter Duncan |
Dyskwalifikacja |
1:47,06 |
1:51,11 |
3:38,17 |
18. |
Odpadł w kwalifikacjach
|
Robert Swan |
|
53,75 |
Dyskwalifikacja |
Nie ukończył konkurencji
|
Wayne Henderson |
2:05,56 |
27. |
|
Gerry Rinaldi |
2:06,30 |
31. |
|
Scott Henderson |
|
1:47,85 |
1:50,65 |
3:38,50 |
21. |
Odpadł w kwalifikacjach
|
Keith Shepherd |
|
Dyskwalifikacja |
Nie ukończył konkurencji |
|
Kobiety
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Zjazd
|
Slalom gigant
|
Slalom specjalny
|
Czas
|
Pozycja
|
Czas
|
Pozycja
|
Czas 1-go przejazdu
|
Czas 2-go przejazdu
|
Czas łączny
|
Pozycja
|
Nancy Greene |
1:43,12 |
10. |
1:51,97 |
|
41,45 |
44,70 |
1:26,15 |
|
Karen Dokka |
1:47,55 |
22. |
1:58,36 |
16. |
44,92 |
49,59 |
1:34,51 |
15.
|
Judi Leinweber |
1:45,60 |
20. |
2:00,57 |
25. |
Dyskwalifikacja |
Nie ukończyła konkurencji
|
Betsy Clifford |
1:51,40 |
22. |
1:32,61 |
22. |
Nie ukończyła pierwszego przejazdu
|
Saneczkarstwo
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Ślizg 1
|
Ślizg 2
|
Ślizg 3
|
Łącznie
|
Pozycja
|
Roger Eddy
|
Jedynki
|
1:00,69
|
1:00,30
|
1:00,40
|
3:01,39
|
31.
|
Larry Arbuthnot
|
1:00,10
|
1:00,92
|
1:01,99
|
3:03,01
|
33.
|
Colin Nelson
|
1:01,13
|
1:01,90
|
1:01,53
|
3:04,56
|
37.
|
D’Arcy Coulson
|
1:02,69
|
1:31,24
|
1:02,19
|
3:36,12
|
47.
|
Kobiety
Skoki narciarskie
Mężczyźni
Konkurencja
|
Skoczek
|
Skok 1
|
Skok 2
|
Nota
|
Pozycja
|
odległość
|
Nota
|
odległość
|
Nota
|
Skocznia normalna K-70
|
Ulf Kvendbo
|
61,5
|
75,2
|
63,0
|
78,1
|
153,3
|
53.
|
John McInnes
|
61,5
|
75,7
|
60,5
|
72,6
|
148,3
|
55.
|
Claude Trahan
|
61,5
|
74,2
|
56,0
|
56,4
|
130,6
|
57.
|
Skocznia duża K-90
|
Ulf Kvendbo
|
76,5
|
69,5
|
77,0
|
69,2
|
138,7
|
55.
|
John McInnes
|
71,5
|
58,5
|
73,5
|
61,8
|
120,3
|
57.
|
Claude Trahan
|
64,0
|
40,0
|
69,0
|
51,0
|
91,0
|
58.
|
Przypisy
Bibliografia
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Oceania |
|
---|
|
|