Reprezentacja Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 94 zawodników - 65 mężczyzn i 29 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie trzynaście medali - trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe.
Najmłodszym kanadyjskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Jamie Salé (16 lat i 299 dni), a najstarszym - Bob Gasper (35 lat i 141 dni).
Medaliści
Wyniki reprezentantów Kanady
Biathlon
Mężczyźni
sprint - 43. miejsce
bieg indywidualny - 26. miejsce
sprint - 49. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce
Kobiety
sprint -
bieg indywidualny -
bieg indywidualny - 51. miejsce
sprint - 45. miejsce
sprint - 37. miejsce
bieg indywidualny - 18. miejsce
sztafeta - 15. miejsce
Biegi narciarskie
Mężczyźni
10 km stylem klasycznym - 49. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
30 km stylem dowolnym - 50. miejsce
50 km stylem klasycznym - 51. miejsce
Bobsleje
Mężczyźni
Dwójki - 15. miejsce
Dwójki - 7. miejsce
Czwórki - 11. miejsce
Czwórki - 12. miejsce
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Mark Astley , Adrian Aucoin , David Harlock , Corey Hirsch , Todd Hlushko , Greg Johnson , Fabian Joseph , Paul Kariya , Chris Kontos , Ken Lovsin , Derek Mayer , Petr Nedvěd , Dwayne Norris , Greg Parks , Jean-Yves Roy , Brian Savage , Brad Schlegel , Wally Schreiber , Chris Therien , Todd Warriner , Brad Werenka –
Łyżwiarstwo figurowe
Mężczyźni
soliści - 10. miejsce
soliści - 5. miejsce
soliści -
Kobiety
Solistki - 9. miejsce
Solistki - 26. miejsce
Pary
Pary sportowe -
Pary taneczne - 10. miejsce
Pary sportowe - 12. miejsce
Pary sportowe - 10. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
1500 m - 38. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 5. miejsce
5000 m - 22. miejsce
500 m - 26. miejsce
500 m - 17. miejsce
1000 m - 16. miejsce
500 m - 12. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 24. miejsce
1500 m - 7. miejsce
5000 m - 17. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 28. miejsce
Kobiety
500 m -
1000 m - 8. miejsce
500 m - 26. miejsce
500 m - 33. miejsce
1000 m - 19. miejsce
1500 m - 17. miejsce
1000 m - 28. miejsce
1500 m - 28. miejsce
3000 m - 14. miejsce
5000 m - 16. miejsce
500 m - 16. miejsce
1000 m - 33. miejsce
1500 m - 24. miejsce
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
gigant - 20. miejsce
slalom − DNF
gigant - 16. miejsce
slalom - 14. miejsce
zjazd − DNF
supergigant - 24. miejsce
kombinacja − DNF
zjazd -
supergigant − DNF
kombinacja − DNF
zjazd - 27. miejsce
zjazd - 31. miejsce
supergigant − DNF
supergigant - 26. miejsce
Kobiety
zjazd - 19. miejsce
supergigant - 8. miejsce
zjazd - 30. miejsce
supergigant - 25. miejsce
kombinacja − DNF
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 12. miejsce
gigant − DNF
slalom − DNF
Narciarstwo dowolne
Mężczyźni
jazda po muldach -
skoki akrobatyczne - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 6. miejsce
skoki akrobatyczne -
skoki akrobatyczne -
jazda po muldach - 7. miejsce
Kobiety
jazda po muldach - 19. miejsce
jazda po muldach - 16. miejsce
skoki akrobatyczne - 19. miejsce
skoki akrobatyczne - 8. miejsce
jazda po muldach - 23. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce
Saneczkarstwo
Mężczyźni
jedynki - 20. miejsce
Dwójki - 8. miejsce
Short track
Mężczyźni
500 m - 5. miejsce
1000 m - 8. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 6. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m -
sztafeta - 4. miejsce
Kobiety
500 m - 7. miejsce
1000 m - 6. miejsce
500 m - 10. miejsce
1000 m - 7. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m -
sztafeta -
Bibliografia
Afryka
Ameryka
Azja
Europa
Oceania