Puchar Davisa 2017
Puchar Davisa 2017 – 106. edycja turnieju rozgrywanego między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym w ramach Pucharu Davisa.
Grupa światowa
Rozstawieni
Drabinka
|
Pierwsza runda 3–5 marca
|
|
Ćwierćfinały 7–9 kwietnia
|
|
Półfinały 15–17 września
|
|
Finał 24–26 listopada
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buenos Aires, Argentyna (ceglana)
|
|
1
|
Argentyna
|
2
|
|
|
|
Charleroi, Belgia (twarda, hala)
|
|
|
Włochy
|
3
|
|
|
|
|
Włochy
|
2
|
|
|
Frankfurt, Niemcy (twarda, hala)
|
|
|
7
|
Belgia
|
3
|
|
|
7
|
Belgia
|
4
|
|
|
Region Stołeczny Brukseli, Belgia (ceglana, hala)
|
|
|
Niemcy
|
1
|
|
|
|
|
7
|
Belgia
|
3
|
|
|
Kooyong, Australia (twarda)
|
|
|
|
Australia
|
2
|
|
|
4
|
Czechy
|
1
|
|
|
|
Brisbane, Australia (twarda)
|
|
|
Australia
|
4
|
|
|
|
|
Australia
|
3
|
|
Birmingham, Stany Zjednoczone (twarda, hala)
|
|
|
|
Stany Zjednoczone
|
2
|
|
|
5
|
Szwajcaria
|
0
|
|
|
Villeneuve-d’Ascq, Francja (twarda, hala)
|
|
|
Stany Zjednoczone
|
5
|
|
|
|
|
7
|
Belgia
|
2
|
|
Tokio, Japonia (twarda, hala)
|
|
|
6
|
Francja
|
3
|
|
|
Japonia
|
1
|
|
|
|
Rouen, Francja (ceglana, hala)
|
|
6
|
Francja
|
4
|
|
|
|
6
|
Francja
|
4
|
|
Ottawa, Kanada (twarda, hala)
|
|
|
3
|
Wielka Brytania
|
1
|
|
|
|
Kanada
|
2
|
|
|
Villeneuve-d’Ascq, Francja (ceglana)
|
|
3
|
Wielka Brytania
|
3
|
|
|
|
|
6
|
Francja
|
3
|
|
Nisz, Serbia (twarda, hala)
|
|
|
8
|
Serbia
|
1
|
|
|
|
Rosja
|
1
|
|
|
|
Belgrad, Serbia (twarda, hala)
|
|
8
|
Serbia
|
4
|
|
|
|
8
|
Serbia
|
4
|
|
Osijek, Chorwacja (twarda, hala)
|
|
|
|
Hiszpania
|
1
|
|
|
|
Hiszpania
|
3
|
|
|
2
|
Chorwacja
|
2
|
|
Baraże o grupę światową
Data: 15–17 września 2017.
Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków grupy światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych wzięło udział w barażach o grupę światową Pucharu Davisa 2018.
Strefa amerykańska
Grupa I
Grupa II
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Carrasco Lawn Tennis Club, Montevideo, Urugwaj[1]
- Data: 12–17 czerwca 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
Strefa azjatycko-australijska
Grupa I
Grupa II
|
Baraże 7–9 kwietnia
|
|
1. runda 3–5 lutego
|
|
2. runda 7–9 kwietnia
|
|
3. runda 15–17 września
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Islamabad, Pakistan (twarda)
|
|
|
1
|
Pakistan
|
3
|
|
|
Isfahan, Iran (ceglana)
|
|
|
Iran
|
2
|
|
|
Islamabad, Pakistan (trawiasta)
|
|
|
Iran
|
5
|
|
|
|
1
|
Pakistan
|
w/o
|
|
|
4
|
Wietnam
|
0
|
|
Ho Chi Minh, Wietnam (twarda)
|
|
|
Hongkong
|
|
|
|
4
|
Wietnam
|
2
|
|
|
|
Hongkong
|
3
|
|
|
Islamabad, Pakistan (trawiasta)
|
|
|
|
Pakistan
|
3
|
|
Manila, Filipiny (ceglana, hala)
|
|
|
|
Tajlandia
|
2
|
|
|
|
Indonezja
|
1
|
|
|
Surakarta, Indonezja (twarda)
|
|
3
|
Filipiny
|
4
|
|
|
Nonthaburi, Tajlandia (twarda)
|
|
4
|
Indonezja
|
4
|
|
|
|
3
|
Filipiny
|
0
|
|
|
Kuwejt
|
1
|
|
Miszref, Kuwejt (twarda)
|
|
2
|
Tajlandia
|
5
|
|
|
|
Kuwejt
|
1
|
|
|
2
|
Tajlandia
|
3
|
|
Grupa III
- Miejsce rozgrywek: Sri Lanka Tennis Association, Kolombo, Sri Lanka[2]
- Data: 17–22 lipca 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
Grupa IV
- Miejsce rozgrywek: Bahrain Polytechnic, Madinat Isa, Bahrajn[3]
- Data: 3–8 kwietnia 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 11 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
Strefa europejsko-afrykańska
Grupa I
|
2. runda baraży 20–22 października/27–29 października
|
|
1. runda baraży 15–17 września
|
|
1. runda 3–5 lutego
|
|
2. runda 3–5 lutego/7–9 kwietnia
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Słowacja
|
|
|
|
|
|
|
bye
|
|
|
|
Bratysława, Słowacja (twarda, hala)
|
|
|
1
|
Słowacja
|
|
|
|
|
1
|
Słowacja
|
1
|
|
|
|
bye
|
|
|
|
|
|
Węgry
|
3
|
|
|
Węgry
|
|
|
Bratysława, Słowacja (ceglana)
|
|
|
|
bye
|
|
|
|
1
|
Słowacja
|
4
|
|
|
|
Polska
|
1
|
|
|
|
|
|
3
|
Holandia
|
|
|
|
|
|
|
bye
|
|
|
|
Zenica, Bośnia i Hercegowina (twarda, hala)
|
|
|
bye
|
|
|
|
|
3
|
Holandia
|
3
|
|
|
|
Polska
|
|
|
Zenica, Bośnia i Hercegowina (twarda, hala)
|
|
|
Bośnia i Hercegowina
|
1
|
|
|
Polska
|
0
|
|
|
|
Bośnia i Hercegowina
|
5
|
|
|
Mińsk, Białoruś (twarda, hala)
|
|
|
|
Rumunia
|
2
|
|
|
Wels, Austria (ceglana)
|
|
|
Białoruś
|
3
|
|
|
Mińsk, Białoruś (twarda, hala)
|
|
|
|
Rumunia
|
1
|
|
|
|
|
Białoruś
|
3
|
|
|
2
|
Austria
|
4
|
|
|
|
4
|
Austria
|
1
|
|
|
bye
|
|
|
Ramat ha-Szaron, Izrael (twarda)
|
|
|
4
|
Austria
|
|
|
|
|
Rumunia
|
0
|
|
|
|
Izrael
|
5
|
|
|
Lizbona, Portugalia (ceglana, hala)
|
|
|
|
Izrael
|
0
|
|
|
Ramat ha-Szaron, Izrael (twarda)
|
|
|
Portugalia
|
5
|
|
|
Lizbona, Portugalia (ceglana, hala)
|
|
|
Izrael
|
0
|
|
|
|
|
Portugalia
|
4
|
|
|
2
|
Ukraina
|
5
|
|
|
|
2
|
Ukraina
|
1
|
|
|
bye
|
|
|
|
2
|
Ukraina
|
|
|
Grupa II
|
Baraże 7–9 kwietnia
|
|
1. runda 3–5 lutego
|
|
2. runda 7–9 kwietnia
|
|
3. runda 15–17 września
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tunis, Tunezja (twarda)
|
|
|
1
|
Szwecja
|
3
|
|
|
Nikozja, Cypr (twarda)
|
|
|
Tunezja
|
2
|
|
|
Antalya, Turcja (ceglana)
|
|
|
Tunezja
|
4
|
|
|
|
1
|
Szwecja
|
4
|
|
|
|
Cypr
|
1
|
|
Nikozja, Cypr (twarda)
|
|
7
|
Turcja
|
1
|
|
|
7
|
Turcja
|
4
|
|
|
|
Cypr
|
1
|
|
|
Båstad, Szwecja (ceglana)
|
|
|
1
|
Szwecja
|
5
|
|
Szawle, Litwa (twarda, hala)
|
|
|
3
|
Litwa
|
0
|
|
|
3
|
Litwa
|
3
|
|
|
Hanko, Finlandia (twarda, hala)
|
|
|
Madagaskar
|
2
|
|
|
Tbilisi, Gruzja (twarda)
|
|
|
Madagaskar
|
2
|
|
|
|
3
|
Litwa
|
3
|
|
5
|
Finlandia
|
3
|
|
Tbilisi, Gruzja (dywanowa, hala)
|
|
|
Gruzja
|
2
|
|
|
5
|
Finlandia
|
2
|
|
|
|
Gruzja
|
3
|
|
|
Jełgawa, Łotwa (twarda, hala)
|
|
|
|
Norwegia
|
5
|
|
|
Marrakesz, Maroko (ceglana)
|
|
6
|
Łotwa
|
0
|
|
|
Stavanger, Norwegia (twarda, hala)
|
|
6
|
Łotwa
|
2
|
|
|
|
|
Norwegia
|
1
|
|
|
|
Maroko
|
3
|
|
Aarhus, Dania (dywanowa, hala)
|
|
4
|
Dania
|
4
|
|
|
|
Maroko
|
1
|
|
|
4
|
Dania
|
4
|
|
|
Aarhus, Dania (twarda, hala)
|
|
|
4
|
Dania
|
3
|
|
Centurion, Południowa Afryka (twarda)
|
|
|
8
|
Południowa Afryka
|
1
|
|
|
|
Estonia
|
1
|
|
|
Tallinn, Estonia (twarda, hala)
|
|
8
|
Zimbabwe
|
4
|
|
|
Centurion, Południowa Afryka (twarda)
|
|
|
Estonia
|
3
|
|
|
|
8
|
Południowa Afryka
|
5
|
|
|
Monako
|
2
|
|
Maribor, Słowenia (twarda, hala)
|
|
2
|
Słowenia
|
0
|
|
|
|
Monako
|
2
|
|
|
2
|
Słowenia
|
3
|
|
Grupa III Europa
- Miejsce rozgrywek: Holiday Village Santa Marina, Sozopol, Bułgaria[4]
- Data: 5–8 kwietnia 2017
- Nawierzchnia: Twarda
- Format: faza grupowa – 15 reprezentacji w czterech grupach
- Drużyny
Grupa III Afryka
- Miejsce rozgrywek: Solaimaneyah Club, Kair, Egipt[5]
- Data: 17–22 lipca 2017
- Nawierzchnia: Ceglana
- Format: faza grupowa – 15 reprezentacji w dwóch grupach
- Drużyny
Zobacz też
Przypisy
Bibliografia
|
|