Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2014
Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2014 – 16. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 20 do 26 lutego 2014 roku w Tajpej.
Wśród solistów zwyciężył Japończyk Takahito Mura , zaś wśród solistek triumfowała jego rodaczka Kanako Murakami . W konkurencji par sportowych złoto zdobyli reprezentanci Chin Sui Wenjing i Han Cong . W konkurencji par tanecznych tytuł wywalczyli reprezentanci Stanów Zjednoczonych Madison Hubbell i Zachary Donohue .
Kwalifikacje
W zawodach mogli wziąć udział reprezentanci czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii, którzy przed dniem 1 lipca 2013 roku ukończyli 15 rok życia. W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, każdy kraj może wystawić 3 reprezentantów w każdej konkurencji, niezależnie od wyników osiągniętych przed rokiem.
Warunkiem uczestnictwa zawodników wytypowanych przez krajową federację jest uzyskanie minimalnej oceny technicznej (TES) na międzynarodowych zawodach ISU w sezonie bieżącym lub poprzednim. Punkty za oba programy mogą być zdobyte na różnych zawodach. ISU akceptuje wyniki, jeśli zostały uzyskane na międzynarodowych konkursach uznawanych przez ISU na co najmniej 21 dni przed pierwszym oficjalnym dniem treningowym mistrzostw.
Klasyfikacja medalowa
Wyniki
Soliści
Zawodnik
Reprezentacja
Nota łączna[1]
[2]
[3]
1
Takahito Mura
Japonia
242,56
1
84,21
2
158,35
2
Takahiko Kozuka
Japonia
236,38
4
76,85
1
159,53
3
Song Nan
Chiny
236,09
3
78,71
3
157,38
4
Dienis Ten
Kazachstan
226,37
5
76,34
4
150,03
5
Richard Dornbush
Stany Zjednoczone
224,44
2
82,13
7
142,31
6
Joshua Farris
Stany Zjednoczone
221,00
7
74,85
5
146,15
7
Guan Jinlin
Chiny
214,26
9
71,06
6
143,20
8
Adam Rippon
Stany Zjednoczone
213,20
8
72,90
8
140,30
9
Jeremy Ten
Kanada
208,51
6
75,21
11
133,30
10
Nam Nguyen
Kanada
204,69
10
68,17
10
136,52
11
Elladj Baldé
Kanada
201,45
13
64,33
9
137,12
12
Christopher Caluza
Filipiny
191,21
11
67,84
13
123,37
13
Misza Ge
Uzbekistan
188,41
12
65,26
14
123,15
14
Lee June-hyoung
Korea Południowa
184,14
19
57,65
12
126,49
15
Abzał Rakymgalijew
Kazachstan
184,13
15
62,25
15
121,88
16
Wang Yi
Chiny
179,52
17
61,13
16
118,39
17
Keiji Tanaka
Japonia
178,91
14
62,61
17
116,30
18
Tsao Chih-i
Chińskie Tajpej
166,73
22
51,12
18
115,61
19
Lee Dong-won
Korea Południowa
166,73
16
61,16
19
105,57
20
Brendan Kerry
Australia
163,37
18
59,00
20
104,37
21
David Kranjec
Australia
156,50
20
52,36
21
104,14
22
Jordan Ju
Chińskie Tajpej
152,46
21
52,17
22
100,29
23
Julian Zhi Jie Yee
Malezja
137,56
23
49,29
24
88,27
24
Maverick Eguia
Filipiny
136,99
24
46,74
23
90,25
Nie awansowali do programu dowolnego
25
Chen Jui-shu
Chińskie Tajpej
25
46,13
26
Ronald Lam
Hongkong
26
45,59
27
Andrew Dodds
Australia
27
42,19
WD
Kim Jin-seo
Korea Południowa
WD
Michael Christian Martinez
Filipiny
Solistki
Zawodniczka
Reprezentacja
Nota łączna[4]
[5]
[6]
1
Kanako Murakami
Japonia
196,91
1
64,73
1
132,18
2
Satoko Miyahara
Japonia
186,53
4
60,27
2
126,26
3
Li Zijun
Chiny
181,56
2
62,84
3
118,72
4
Haruka Imai
Japonia
175,40
3
62,72
6
112,68
5
Courtney Hicks
Stany Zjednoczone
169,99
7
56,36
4
113,63
6
Kim Hae-jin
Korea Południowa
166,84
5
57,48
7
109,36
7
Alaine Chartrand
Kanada
165,19
15
52,14
5
113,05
8
Samantha Cesario
Stany Zjednoczone
164,87
6
57,40
8
107,47
9
Park So-youn
Korea Południowa
162,71
8
55,91
9
106,80
10
Mirai Nagasu
Stany Zjednoczone
159,78
9
55,39
10
104,39
11
Zhang Kexin
Chiny
157,57
12
54,49
11
103,08
12
Amélie Lacoste
Kanada
156,17
10
55,19
12
100,98
13
Veronik Mallet
Kanada
154,03
11
55,08
13
98,95
14
Brooklee Han
Australia
150,17
14
52,55
14
97,62
15
Zhao Ziquan
Chiny
142,32
13
53,82
16
88,50
16
Kim Tae-kyung
Korea Południowa
132,84
18
38,91
15
93,93
17
Alisson Krystle Perticheto
Filipiny
114,95
16
47,81
19
67,14
18
Ami Parekh
Indie
110,66
17
41,10
18
69,56
19
Reyna Hamui
Meksyk
110,26
21
32,49
17
77,77
20
Crystal Kiang
Chińskie Tajpej
103,26
19
36,30
20
66,96
21
Lejeanne Marais
Południowa Afryka
98,93
20
32,62
21
66,31
Pary sportowe
Zawodnicy
Reprezentacja
Nota łączna[7]
[8]
[9]
1
Sui Wenjing / Han Cong
Chiny
212,40
1
75,26
1
137,14
2
Tarah Kayne / Daniel O’Shea
Stany Zjednoczone
181,45
3
62,05
2
119,40
3
Alexa Scimeca / Chris Knierim
Stany Zjednoczone
170,35
2
66,04
4
104,31
4
Haven Denney / Brandon Frazier
Stany Zjednoczone
167,10
4
58,57
3
108,53
5
Natasha Purich / Mervin Tran
Kanada
147,80
7
49,57
5
98,23
6
Margaret Purdy / Michael Marinaro
Kanada
139,99
5
51,97
7
88,02
7
Wang Wenting / Zhang Yan
Chiny
139,95
6
49,98
6
89,97
Pary taneczne
Wicemistrzowie czterech kontynentów w parach tanecznych, Piper Gilles i Paul Poirier (CAN) podczas występu
Medaliści w parach tanecznych na konferencji prasowej, od lewej Gilles / Poirier (CAN), Hubbell / Donohue (USA), Aldridge / Eaton (USA)
Zawodnicy
Reprezentacja
Nota łączna[10]
SD [11]
FD [12]
1
Madison Hubbell / Zachary Donohue
Stany Zjednoczone
158,25
2
61,05
1
97,20
2
Piper Gilles / Paul Poirier
Kanada
153,71
1
62,38
2
91,33
3
Alexandra Aldridge / Daniel Eaton
Stany Zjednoczone
144,95
3
57,65
3
87,30
4
Kharis Ralph / Asher Hill
Kanada
137,03
4
53,97
4
83,06
5
Nicole Orford / Thomas Williams
Kanada
133,42
5
53,73
6
79,69
6
Lynn Kriengkrairut / Logan Giulietti-Schmitt
Stany Zjednoczone
130,05
6
49,55
5
80,50
7
Danielle O’Brien / Gregory Merriman
Australia
121,44
10
44,16
7
77,28
8
Zhang Yiyi / Wu Nan
Chiny
116,34
9
44,60
8
71,74
9
Wang Shiyue / Liu Xinyu
Chiny
115,66
7
46,81
9
68,85
10
Yura Min / Timothy Koleto
Korea Południowa
111,23
8
45,12
10
66,11
11
Zhao Yue / Liu Chang ¹
Chiny
99,84
13
41,45
12
58,39
12
Emi Hirai / Marien De La Asuncion
Japonia
99,82
11
44,11
14
55,71
13
Ksienija Korobkowa / Daryn Żunusow
Kazachstan
98,79
14
39,80
11
58,99
14
Pilar Maekawa Moreno / Leonardo Maekawa Moreno
Meksyk
97,11
12
43,22
15
53,89
15
Jelizaweta Tretiakow / Wiktor Kowałenko
Uzbekistan
91,76
15
35,68
13
56,08
¹ Chińska para Zhao Yue / Liu Chang została później zdyskwalifikowana z powodu wykrycia dopingu u Liu.
Przypisy
Linki zewnętrzne