Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2005
Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2005 – 7. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 14 do 20 lutego 2005 w hali Gangneung Ice Arena w południowokoreańskim Gangneungu .
Mistrzami w konkurencjach solowych zostali Amerykanin Evan Lysacek i Japonka Fumie Suguri . Wśród par sportowych triumfowali Chińczycy Zhang Dan i Zhang Hao . Natomiast w konkurencji par tanecznych złoto wywalczyli Amerykanie Tanith Belbin i Benjamin Agosto .
Kwalifikacje
W zawodach mogli wziąć udział reprezentanci czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii, którzy przed dniem 1 lipca 2004 roku ukończyli 15 rok życia. W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym , podczas mistrzostw czterech kontynentów każdy kraj może wystawić 3 reprezentantów w każdej konkurencji, niezależnie od wyników osiągniętych przed rokiem.
Program zawodów
14–15 lutego – oficjalne treningi
16 lutego – uroczyste otwarcie zawodów, taniec obowiązkowy, program krótki solistów, program krótki par sportowych
17 lutego – taniec oryginalny, program krótki solistek, program dowolny par sportowych
18 lutego – program dowolny solistów, taniec dowolny
19 lutego – program dowolny solistek, bankiet
20 lutego – pokazy mistrzów
Klasyfikacja medalowa
Wyniki
Soliści
Zawodnik
Reprezentacja
Nota łączna[1]
[2]
[3]
1
Evan Lysacek
Stany Zjednoczone
196,39
5
63,25
1
133,14
2
Li Chengjiang
Chiny
194,09
1
72,10
3
121,99
3
Daisuke Takahashi
Japonia
192,29
3
68,46
2
123,83
4
Ben Ferreira
Kanada
188,36
2
68,86
5
119,50
5
Matthew Savoie
Stany Zjednoczone
185,38
4
65,00
4
120,38
6
Shawn Sawyer
Kanada
173,15
6
60,77
7
112,38
7
Song Lun
Chiny
164,08
10
51,30
6
112,78
8
Kensuke Nakaniwa
Japonia
162,61
7
56,71
10
105,90
9
Zhang Min
Chiny
162,53
8
54,80
8
107,73
10
Kazumi Kishimoto
Japonia
160,41
9
54,07
9
106,34
11
Derrick Delmore
Stany Zjednoczone
153,38
11
50,86
11
102,52
12
Ricky Cockerill
Nowa Zelandia
127,02
14
39,25
12
87,77
13
Bradley Santer
Australia
121,57
13
41,44
13
80,13
14
Gareth Echardt
Południowa Afryka
120,77
12
46,15
14
74,62
15
Sean Carlow
Australia
111,85
15
39,05
15
72,80
16
Lee Dong-whun
Korea Południowa
106,64
22
34,70
16
71,94
17
Stuart Beckingham
Australia
106,20
17
36,14
18
70,06
18
Humberto Contreras
Meksyk
106,06
18
35,48
17
70,58
19
Justin Pietersen
Południowa Afryka
102,50
16
37,91
20
64,59
20
Miguel Angel Moyron
Meksyk
101,58
19
35,34
19
66,24
21
Tristan Thode
Nowa Zelandia
96,85
21
35,00
21
61,85
22
Adrian Alvarado
Meksyk
84,32
23
31,77
23
52,55
23
Edward Ka-Yin Chow
Hongkong
83,10
24
24,19
22
58,91
WD
Joel Watson
Nowa Zelandia
20
35,03
WD
Fedor Andreev
Kanada
Solistki
Zawodniczka
Reprezentacja
Nota łączna[4]
[5]
[6]
1
Fumie Suguri
Japonia
178,66
1
61,44
1
117,22
2
Yoshie Onda
Japonia
166,80
2
58,02
2
108,78
3
Jennifer Kirk
Stany Zjednoczone
148,06
3
51,24
3
96,82
4
Joanne Carter
Australia
134,09
4
49,63
7
84,46
5
Lesley Hawker
Kanada
133,20
10
43,98
5
89,22
6
Amber Corwin
Stany Zjednoczone
132,36
11
41,97
4
90,39
7
Beatrisa Liang
Stany Zjednoczone
130,78
5
47,30
8
83,48
8
Liu Yan
Chiny
128,50
8
45,91
9
82,59
9
Miriam Manzano
Australia
122,72
16
37,64
6
85,08
10
Choi Ji-eun
Korea Południowa
122,68
12
41,25
10
81,43
11
Yukari Nakano
Japonia
121,74
9
45,17
12
76,57
12
Fang Dan
Chiny
120,56
7
45,94
13
74,62
13
Vicky Boissonneault
Kanada
119,06
6
46,34
14
72,72
14
Kim Chae-hwa
Korea Południowa
117,84
14
40,45
11
77,39
15
Hou Na
Chiny
112,26
13
40,77
15
71,49
16
Michelle Cantu
Meksyk
93,99
15
37,67
20
56,32
17
Shin Yea-ji
Korea Południowa
91,92
17
31,59
16
60,33
18
Shirene Human
Południowa Afryka
88,00
19
29,43
17
58,57
19
Diane Chen
Chińskie Tajpej
86,02
21
28,40
18
57,62
20
Jenna-Anne Buys
Południowa Afryka
82,38
24
25,68
19
56,70
21
Sarah-Yvonne Prytula
Australia
82,16
20
28,77
21
53,39
22
Ana Cecilia Cantu
Meksyk
81,88
18
30,48
22
51,40
23
Gladys Orozco
Meksyk
79,03
22
28,16
23
50,87
24
Shirley Hsin Hui Tsai
Chińskie Tajpej
66,28
23
25,70
24
40,58
Nie awansowały do programu dowolnego
25
Nadieżda Pareckaja
Kazachstan
25
21,73
Pary sportowe
Zawodnicy
Reprezentacja
Nota łączna[7]
[8]
[9]
1
Zhang Dan / Zhang Hao
Chiny
181,61
1
63,67
1
117,94
2
Pang Qing / Tong Jian
Chiny
177,80
2
62,07
2
115,73
3
Kathryn Orscher / Garrett Lucash
Stany Zjednoczone
153,05
3
56,15
3
96,90
4
Elizabeth Putnam / Sean Wirtz
Kanada
145,08
4
53,86
4
91,22
5
Amanda Evora / Mark Ladwig
Stany Zjednoczone
133,92
6
44,45
5
89,47
6
Pascale Bergeron / Robert Davison
Kanada
131,98
5
45,78
6
86,20
7
Brooke Castile / Benjamin Okolski
Stany Zjednoczone
124,59
8
42,00
7
82,59
8
Marina Aganina / Artiom Kniaziew
Uzbekistan
118,51
7
42,16
8
76,35
Pary taneczne
Zawodnicy
Reprezentacja
Nota łączna[10]
CD [11]
OD [12]
FD [13]
1
Tanith Belbin / Benjamin Agosto
Stany Zjednoczone
219,29
1
44,00
1
65,20
1
110,09
2
Melissa Gregory / Dienis Pietuchow
Stany Zjednoczone
183,97
2
38,02
2
55,10
2
90,85
3
Lydia Manon / Ryan O’Meara
Stany Zjednoczone
171,65
4
32,50
3
53,75
3
85,40
4
Nozomi Watanabe / Akiyuki Kido
Japonia
166,84
3
32,63
4
51,52
5
82,69
5
Lauren Senft / Leif Gislason
Kanada
160,89
8
30,04
6
47,49
4
83,36
6
Mylène Girard / Bradley Yaeger
Kanada
160,41
9
29,73
5
48,17
6
82,51
7
Martine Patenaude / Pascal Denis
Kanada
151,59
6
31,10
8
44,91
7
75,58
8
Nakako Tsuzuki / Kenji Miyamoto
Japonia
150,45
5
31,13
7
46,09
9
73,23
9
Laura Munana / Luke Munana
Meksyk
144,39
11
27,85
10
41,57
8
74,97
10
Yang Fang / Gao Chongbo
Chiny
140,88
7
30,93
9
42,50
10
67,45
11
Yu Xiaoyang / Wang Chen
Chiny
135,63
10
29,47
11
39,44
11
66,72
12
Wang Jiayue / Meng Fei
Chiny
125,21
12
27,83
12
35,29
12
62,09
13
Olga Akimova / Ołeksandr Szakałow
Uzbekistan
117,04
13
23,98
14
32,05
13
61,01
14
Natalie Buck / Trent Nelson-Bond
Australia
111,55
14
23,52
13
32,82
14
55,21
15
Kim Hye-min / Kim Min-woo
Korea Południowa
104,74
16
21,98
15
30,35
15
52,41
16
Ashley Duenas / Ramil Sarkulov
Uzbekistan
104,40
15
22,39
16
30,08
16
51,93
17
Danika Bourne / Aleksandr Pawłow
Australia
100,68
17
20,63
17
28,65
17
51,40
Przypisy
Bibliografia