Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2014 odbywają się między 27 stycznia a 4 lutego 2014 w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě.
Na mistrzostwach zostanie rozegranych 15 konkurencji (7 juniorów i 8 seniorów).
Program zawodów
Data
|
Mężczyźni
|
Kobiety
|
Godzina (CET)
|
Kategoria
|
Godzina (CET)
|
Kategoria
|
27 stycznia |
Trening
|
28 stycznia |
Trening, oficjalne otwarcie
|
29 stycznia |
13:30 |
Juniorzy - bieg indywidualny |
10:00 |
Juniorki - bieg indywidualny
|
30 stycznia |
13:30 |
Seniorzy - bieg indywidualny |
10:00 |
Seniorki - bieg indywidualny
|
31 stycznia |
13:00 |
Juniorzy - sprint |
10:00 |
Juniorki - sprint
|
1 lutego |
12:45 |
Seniorzy - sprint |
9:30 |
Seniorki - sprint
|
2 lutego |
12:30 13:30 |
Seniorzy - bieg pościgowy Juniorzy - bieg pościgowy |
9:15 10:15 |
Seniorki - bieg pościgowy Juniorki - bieg pościgowy
|
3 lutego |
12:00 |
Juniorzy - sztafeta mieszana
|
4 lutego |
13:00 |
Seniorzy - sztafeta |
10:00 |
Seniorki - sztafeta
|
Seniorzy
Kobiety
Bieg indywidualny
- 30 stycznia, 10:00 CET
- Pełne wyniki:[1]
Pozycja
|
Zawodniczka
|
Reprezentacja
|
Pudła
|
Wynik
|
Strata
|
|
Audrey Vaillancourt |
Kanada |
2 (0+1+0+1) |
51:33,4 |
|
|
Anastasija Kalina |
Białoruś |
4 (1+1+1+1) |
51:35,5 |
+2,1
|
|
Iryna Kryuko |
Białoruś |
2 (1+1+0+0) |
51:43,1 |
+9,7
|
4. |
Galina Nieczkasowa |
Rosja |
5 (1+0+2+2) |
51:55,8 |
+22,4
|
5. |
Darja Wirołajnen |
Rosja |
4 (0+2+1+1) |
52:13,8 |
+40,4
|
6. |
Kristel Viigipuu |
Estonia |
3 (1+2+0+0) |
52:27,9 |
+54,5
|
7. |
Fanny Welle-Strand Horn |
Norwegia |
5 (0+2+1+2) |
52:44,7 |
+1:11,3
|
8. |
Sophie Boilley |
Francja |
3 (1+1+1+0) |
53:01,8 |
+1:28,4
|
9. |
Iryna Warwyneć |
Ukraina |
5 (1+1+2+1) |
53:07,9 |
+1:34,5
|
10. |
Olga Podczufarowa |
Rosja |
5 (1+3+0+1) |
53:39,7 |
+2:06,3
|
Sprint
- 1 lutego, 9:30 CET
- Pełne wyniki:[2]
Bieg pościgowy
- 2 lutego, 9:15 CET
- Pełne wyniki:[3]
Sztafeta
- 4 lutego, 10:00 CET
- Pełne wyniki:[4]
Mężczyźni
Bieg indywidualny
- 30 stycznia, 13:30 CET
- Pełne wyniki:[5]
Pozycja
|
Zawodnik
|
Reprezentacja
|
Pudła
|
Wynik
|
Strata
|
|
Andrejs Rastorgujevs |
Łotwa |
3 (0+2+0+1) |
52:17,6 |
|
|
Benedikt Doll |
Niemcy |
3 (0+1+1+1) |
52:17,9 |
+0,3
|
|
Maksim Cwietkow |
Rosja |
2 (0+1+0+1) |
53:32,4 |
+1:14,8
|
4. |
Quentin Fillon Maillet |
Francja |
3 (0+1+1+1) |
53:52,0 |
+1:34,4
|
5. |
Erlend Bjøntegaard |
Norwegia |
3 (0+1+2+0) |
53:54,3 |
+1:36,7
|
6. |
Michael Willeitner |
Niemcy |
3 (0+1+1+1) |
53:58,6 |
+1:41,0
|
7. |
Lars Helge Birkeland |
Norwegia |
4 (0+1+2+1) |
54:27,8 |
+2:10,2
|
8. |
Florian Graf |
Niemcy |
4 (0+2+1+1) |
54:48,6 |
+2:31,0
|
9. |
Scott Gow |
Kanada |
2 (0+2+0+0) |
55:08,0 |
+2:50,4
|
10. |
Kristoffer Skjelvik |
Norwegia |
2 (1+0+1+0) |
55:20,2 |
+3:02,6
|
Sprint
- 1 lutego, 12:45 CET
- Pełne wyniki:[6]
Bieg pościgowy
- 2 lutego, 12:30 CET
- Pełne wyniki:[7]
Sztafeta
- 4 lutego, 13:00 CET
- Pełne wyniki:[8]
Juniorzy
Kobiety
Bieg indywidualny
- 29 stycznia, 10:00 CET
- Pełne wyniki:[9]
Pozycja
|
Zawodniczka
|
Reprezentacja
|
Pudła
|
Wynik
|
Strata
|
|
Anastasija Jewsiunina |
Rosja |
0 (0+0+0+0) |
36:24,7 |
|
|
Anastasija Merkuszyna |
Ukraina |
2 (1+0+1+0) |
38:16,3 |
+1:51,6
|
|
Lisa Vittozzi |
Włochy |
3 (0+0+1+2) |
40:17,2 |
+3:52,5
|
4. |
Christina Rieder |
Austria |
2 (1+0+0+1) |
40:22,4 |
+3:57,7
|
5. |
Luise Kummer |
Niemcy |
4 (1+1+0+2) |
40:28,5 |
+4:03,8
|
6. |
Anna Kubek |
Stany Zjednoczone |
2 (0+2+0+0) |
40:30,8 |
+4:06,1
|
7. |
Jekatierina Muralejewa |
Rosja |
3 (2+0+0+1) |
40:34,7 |
+4:10,0
|
8. |
Dunja Zdouc |
Austria |
3 (0+2+0+1) |
40:54,7 |
+4:30,0
|
9. |
Julija Bryhyneć |
Ukraina |
3 (1+2+0+0) |
41:09,2 |
+4:44,5
|
10. |
Julija Żurawok |
Ukraina |
4 (1+2+1+0) |
41:14,6 |
+4:49,9
|
Sprint
- 31 stycznia, 10:00 CET
- Pełne wyniki:[10]
Bieg pościgowy
- 2 lutego, 10:15 CET
- Pełne wyniki:[11]
Mężczyźni
Bieg indywidualny
- 29 stycznia, 13:30 CET
- Pełne wyniki:[12]
Sprint
- 31 stycznia, 13:00 CET
- Pełne wyniki:[13]
Bieg pościgowy
- 2 lutego, 13:30 CET
- Pełne wyniki:[14]
Sztafeta mieszana
- 3 lutego, 12:00 CET
- Pełne wyniki:[15]
Przypisy
Bibliografia
|
|