Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2016
46. Mistrzostwa świata w saneczkarstwie 2016 odbyły się w dniach 29-31 stycznia w niemieckim Königssee. Rozegranych zostało siedem konkurencji: sprint jedynek kobiet, jedynki kobiet, sprint jedynek mężczyzn, jedynki mężczyzn, sprint dwójek mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe.
Terminarz
Wyniki
Jedynki kobiet - sprint
- Data / Początek: Piątek 29 stycznia 2016
Medal
|
Zawodniczka
|
Narodowość
|
Czas
|
Strata
|
|
Martina Kocher
|
Szwajcaria
|
39,451
|
-
|
|
Natalie Geisenberger
|
Niemcy
|
39,486
|
+ 0,035
|
|
Dajana Eitberger
|
Niemcy
|
39,537
|
+ 0,086
|
4.
|
Summer Britcher
|
Stany Zjednoczone
|
39,594
|
+ 0,143
|
5.
|
Tatjana Hüfner
|
Niemcy
|
39,598
|
+ 0,147
|
6.
|
Julia Taubitz
|
Niemcy
|
39,641
|
+ 0,190
|
7.
|
Tatjana Iwanowa
|
Rosja
|
39,646
|
+ 0,195
|
8.
|
Elīza Cauce
|
Łotwa
|
39,698
|
+ 0,247
|
9.
|
Natalia Wojtuściszyn
|
Polska
|
39,701
|
+ 0,250
|
10.
|
Alex Gough
|
Kanada
|
39,727
|
+ 0,276
|
|
--- |
|
|
|
26.
|
Ewa Kuls
|
Polska
|
q
|
-
|
Jedynki kobiet
- Data / Początek: Sobota 30 stycznia 2016
Medal
|
Zawodniczka
|
Narodowość
|
1. zjazd
|
2. zjazd
|
Czas
|
Strata
|
|
Natalie Geisenberger
|
Niemcy
|
50,390
|
50,409
|
1:40,799
|
-
|
|
Martina Kocher
|
Szwajcaria
|
50,418
|
50,620
|
1:41,038
|
+ 0,239
|
|
Tatjana Iwanowa
|
Rosja
|
50,441
|
50,614
|
1:41,055
|
+ 0,256
|
4.
|
Tatjana Hüfner
|
Niemcy
|
50,406
|
50,650
|
1:41,056
|
+ 0,257
|
5.
|
Elīza Cauce
|
Łotwa
|
50,516
|
50,638
|
1:41,154
|
+ 0,355
|
6.
|
Julia Taubitz
|
Niemcy
|
50,630
|
50,925
|
1:41,555
|
+ 0,756
|
7.
|
Summer Britcher
|
Stany Zjednoczone
|
50,755
|
50,806
|
1:41,561
|
+ 0,762
|
8.
|
Erin Hamlin
|
Stany Zjednoczone
|
50,867
|
50,703
|
1:41,570
|
+ 0,771
|
9.
|
Alex Gough
|
Kanada
|
50,754
|
50,822
|
1:41,576
|
+ 0,777
|
10.
|
Wiktoryja Diemczenko
|
Rosja
|
50,671
|
50,937
|
1:41,608
|
+ 0,809
|
|
--- |
|
|
|
|
|
19.
|
Ewa Kuls
|
Polska
|
51,340
|
51,304
|
1:42,644
|
+ 1,845
|
36.
|
Natalia Wojtuściszyn
|
Polska
|
52,428
|
-
|
-
|
-
|
Jedynki mężczyzn - sprint
- Data / Początek: Piątek 29 stycznia 2016
Medal
|
Zawodnik
|
Narodowość
|
Czas
|
Strata
|
|
Felix Loch
|
Niemcy
|
38,574
|
-
|
|
Andi Langenhan
|
Niemcy
|
38,794
|
+ 0,220
|
|
Ralf Palik
|
Niemcy
|
38,808
|
+ 0,234
|
4.
|
Chris Mazdzer
|
Stany Zjednoczone
|
38,876
|
+ 0,302
|
5.
|
Wolfgang Kindl
|
Austria
|
38,902
|
+ 0,328
|
6.
|
Johannes Ludwig
|
Niemcy
|
38,934
|
+ 0,360
|
7.
|
Armin Frauscher
|
Austria
|
38,940
|
+ 0,366
|
8.
|
Mitchel Malyk
|
Kanada
|
39,026
|
+ 0,452
|
9.
|
David Gleirscher
|
Austria
|
39,077
|
+ 0,503
|
10.
|
Stiepan Fiodorow
|
Rosja
|
39,101
|
+ 0,527
|
|
--- |
|
|
|
22.
|
Maciej Kurowski
|
Polska
|
q
|
-
|
27.
|
Wojciech Chmielewski
|
Polska
|
q
|
-
|
Jedynki mężczyzn
- Data / Początek: Niedziela 31 stycznia 2016
Medal
|
Zawodnik
|
Narodowość
|
1. zjazd
|
2. zjazd
|
Czas
|
Strata
|
|
Felix Loch
|
Niemcy
|
49,173
|
49,691
|
1:38,864
|
-
|
|
Ralf Palik
|
Niemcy
|
49,406
|
49,881
|
1:39,287
|
+ 0,423
|
|
Wolfgang Kindl
|
Austria
|
49,460
|
50,093
|
1:39,553
|
+ 0,689
|
4.
|
Chris Mazdzer
|
Stany Zjednoczone
|
49,490
|
50,243
|
1:39,733
|
+ 0,869
|
5.
|
Andi Langenhan
|
Niemcy
|
49,490
|
50,379
|
1:39,869
|
+ 1,005
|
6.
|
Tucker West
|
Stany Zjednoczone
|
49,692
|
50,489
|
1:40,181
|
+ 1,317
|
7.
|
David Gleirscher
|
Austria
|
49,869
|
50,355
|
1:40,224
|
+ 1,360
|
8.
|
Siemion Pawliczenko
|
Rosja
|
49,802
|
50,427
|
1:40,229
|
+ 1,365
|
9.
|
Armin Frauscher
|
Austria
|
49,672
|
50,596
|
1:40,268
|
+ 1,404
|
10.
|
Riks Kristens Rozitis
|
Łotwa
|
49,900
|
50,382
|
1:40,282
|
+ 1,418
|
|
--- |
|
|
|
|
|
20.
|
Maciej Kurowski
|
Polska
|
50,524
|
51,107
|
1:41,631
|
+ 2,767
|
21.
|
Wojciech Chmielewski
|
Polska
|
51,033
|
51,275
|
1:42,308
|
+ 3,444
|
Dwójki mężczyzn - sprint
- Data / Początek: Piątek 29 stycznia 2016
Medal
|
Zawodnicy
|
Narodowość
|
Czas
|
Strata
|
|
Tobias Wendl Tobias Arlt
|
Niemcy
|
39,032
|
-
|
|
Peter Penz Georg Fischler
|
Austria
|
39,261
|
+ 0,229
|
|
Christian Oberstolz Patrick Gruber
|
Włochy
|
39,428
|
+ 0,396
|
4.
|
Andris Šics Juris Šics
|
Łotwa
|
39,452
|
+ 0,420
|
5.
|
Matthew Mortensen Jayson Terdiman
|
Stany Zjednoczone
|
39,573
|
+ 0,541
|
6.
|
Thomas Steu Lorenz Koller
|
Austria
|
39,593
|
+ 0,561
|
7.
|
Tristan Walker Justin Snith
|
Kanada
|
39,600
|
+ 0,568
|
8.
|
Andriej Bogdanow Andriej Miedwiediew
|
Rosja
|
39,653
|
+ 0,621
|
9.
|
Robin Geueke David Gamm
|
Niemcy
|
39,669
|
+ 0,637
|
10.
|
Aleksandr Dienisjew Władisław Antonow
|
Rosja
|
39,712
|
+ 0,680
|
Dwójki mężczyzn
- Data / Początek: Sobota 30 stycznia 2016
Medal
|
Zawodnicy
|
Narodowość
|
1. zjazd
|
2. zjazd
|
Czas
|
Strata
|
|
Tobias Wendl Tobias Arlt
|
Niemcy
|
49,311
|
49,664
|
1:38,975
|
-
|
|
Toni Eggert Sascha Benecken
|
Niemcy
|
49,808
|
49,778
|
1:39,586
|
+ 0,611
|
|
Christian Oberstolz Patrick Gruber
|
Włochy
|
50,357
|
50,371
|
1:40,728
|
+ 1,753
|
4.
|
Robin Geueke David Gamm
|
Niemcy
|
50,270
|
50,502
|
1:40,772
|
+ 1,797
|
5.
|
Andris Šics Juris Šics
|
Łotwa
|
50,314
|
50,464
|
1:40,778
|
+ 1,803
|
6.
|
Andriej Bogdanow Andriej Miedwiediew
|
Rosja
|
50,470
|
50,412
|
1:40,882
|
+ 1,907
|
7.
|
Ludwig Rieder Patrick Rastner
|
Włochy
|
50,530
|
50,524
|
1:41,054
|
+ 2,079
|
8.
|
Tristan Walker Justin Snith
|
Kanada
|
50,265
|
50,890
|
1:41,155
|
+ 2,180
|
9.
|
Matthew Mortensen Jayson Terdiman
|
Stany Zjednoczone
|
50,622
|
50,558
|
1:41,180
|
+ 2,205
|
10.
|
Oskars Gudramovičs Pēteris Kalniņš
|
Łotwa
|
50,387
|
51,436
|
1:41,823
|
+ 2,848
|
|
--- |
|
|
|
|
|
11.
|
Wojciech Chmielewski Jakub Kowalewski
|
Polska
|
50,915
|
50,968
|
1:41,883
|
+ 2,908
|
21.
|
Patryk Poręba Karol Mikrut
|
Polska
|
52,693
|
-
|
-
|
-
|
Drużynowe
- Data / Początek: Niedziela 31 stycznia 2016
Medal
|
Zawodnicy
|
Narodowość
|
Czas
|
Strata
|
|
Natalie Geisenberger/Felix Loch/Tobias Wendl/Tobias Arlt
|
Niemcy
|
2:44,062
|
–
|
|
Elīza Tīruma/Inārs Kivlenieks/Andris Šics/Juris Šics
|
Łotwa
|
2:45,614
|
+ 1,552
|
|
Alex Gough/Mitchel Malyk/Tristan Walker/Justin Snith
|
Kanada
|
2:45,907
|
+ 1,845
|
4.
|
Tatjana Iwanowa/Siemion Pawliczenko/Andriej Bogdanow/Andriej Miedwiediew
|
Rosja
|
2:46,105
|
+ 2,043
|
5.
|
Erin Hamlin/Chris Mazdzer/Matthew Mortensen/Jayson Terdiman
|
Stany Zjednoczone
|
2:46,145
|
+ 2,083
|
6.
|
Birgit Platzer/Wolfgang Kindl/Peter Penz/Georg Fischler
|
Austria
|
2:46,167
|
+ 2,105
|
7.
|
Sandra Robatscher/Dominik Fischnaller/Christian Oberstolz/Patrick Gruber
|
Włochy
|
2:47,077
|
+ 3,015
|
8.
|
Ewa Kuls/Maciej Kurowski/Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski
|
Polska
|
2:48,920
|
+ 4,858
|
9.
|
Raluca Strămăturaru/Valentin Crețu/Cosmin Atodiresei/Ștefan Musei
|
Rumunia
|
2:49,578
|
+ 5,516
|
10.
|
Sung Eun-ryung/Kim Dong-hyeon/Park Jin-yong/Cho Jung-myung
|
Korea Południowa
|
2:50,543
|
+ 6,481
|
Klasyfikacja medalowa
Uwagi
Bibliografia
|
|