Puchar Kontynentalny 2015/2016
19. edycja Pucharu Kontynentalnego rozgrywany od 2 października 2015 roku do 10 stycznia 2016 roku.
Ostateczne miejsca rozgrywanych turniejów zostały potwierdzone 20 czerwca w Budapeszcie[1]. Do edycji przystąpił zespół aktualnego mistrza Polski – GKS Tychy, który rozpoczął rozgrywki od II rundy, a następnie jako pierwszy polski reprezentant w historii awansował do Superfinału Pucharu Kontynentalnego[2] i został pierwszym polskim medalistą europejskiego pucharu.
Uczestnicy
I runda
Grupa A
Tabela
Wyniki
Szczegóły
|
Godzina: 14:00
|
E. Klein (EQ) 18:08 J. Margulis (PP) 33:17 E. Klein (PP) 35:53 M. Sherf (EQ) 39:12
|
(1:6, 3:4, 0:4)
|
02:09 (PP) A. Peronmaa 06:43 (EQ) O. Zadojenko 07:13 (EQ) O. Zadojenko 13:33 (EQ) O. Zadojenko 18:00 (PP) O. Zadojenko 19:17 (SH) E. Özmen 25:07 (EQ) A. Peronmaa 30:10 (EQ) G. Öztürk 38:16 (EQ) A. Peronmaa 38:22 (EQ) A. Wojcechiwskyj 48:06 (PP) E. Özmen 51:18 (EQ) A. Peronmaa 51:32 (EQ) O. Zadojenko 55:42 (EQ) A. Wojcechiwskyj
|
Widzów: 23 Sędzia główny: Marius Iliescu Sędziowie liniowi: Uros Aleksic Nemanja Nikolic
|
16 min. kar
|
|
10 min. kar
|
II runda
Grupa B
Tabela
Wyniki
Szczegóły
|
Godzina: 15:30
|
A. Remar (EQ) 04:23 M. Erman (EQ) 23:46 M. Pesjak (EQ) 25:29
|
(1:0, 2:1, 0:0)
|
34:33 (EQ) P. Gonzalez
|
Widzów: 180 Sędzia główny: Laurent Garbay Sędziowie liniowi: Adam Ozsvath Aron Soltesz
|
38 min. kar
|
|
16 min. kar
|
Szczegóły
|
Godzina: 19:00
|
K. Sagert (PP) 21:51
|
(0:0, 1:2, 0:0)
|
22:38 (EQ) E. Kurmis 25:20 (PP) A. Lavrenovs
|
Widzów: 1250 Sędzia główny: Jonathan Liptrott Sędziowie liniowi: Balazs Somos Daniel Soos
|
53 min. kar
|
|
45 min. kar
|
Szczegóły
|
Godzina: 15:30
|
M. Lipsbergs (EQ) 11:44 E. Lipsbergs (EQ) 31:19 R. Prusis (PP) 43:51 M. Lipsbergs (EN) 59:51
|
(1:1, 1:0, 2:0)
|
06:31 (EQ) A. Jeklic
|
Widzów: 155 Sędzia główny: Jonathan Liptrott Sędziowie liniowi: Adam Ozsvath Aron Soltesz
|
10 min. kar
|
|
8 min. kar
|
Grupa C
Tabela
Wyniki
Szczegóły
|
Godzina: 15:30
|
R. Krajči (PP) 48:46 S. Szőcs (EQ) 54:43
|
(0:2, 0:3, 2:2)
|
06:52 (EQ) C. Tanaka 12:06 (EQ) C. Tanaka 22:12 (PP2) N. Trimm 23:20 (EQ) C. Tanaka 33:09 (EA) N. Trimm 42:22 (PP) N. Lukacevic 59:01 (EQ) B. Robinson
|
Widzów: ? Sędzia główny: Markus Krawinkel Sędziowie liniowi: Marcin Polak Wiktor Zień
|
14 min. kar
|
|
8 min. kar
|
Szczegóły
|
Godzina: 15:30
|
N. Trimm (EQ) 18:11 R. Cowley (EQ) 19:04 C. Lauzon (EQ) 24:56 R. Venus (EQ) 26:48 N. Trimm (EQ) 30:34 N. Trimm (EQ) 33:48 A. Tait (PP) 39:12 A. Tait (EQ) 40:47 B. Robinson (EQ) 46:54 J. Pietrus (EQ) 47:43 J. Pietrus (EQ) 47:52 C. Lauzon (PP) 56:15
|
(2:1, 5:0, 5:0)
|
10:33 (EQ) M. Brkusanin
|
Widzów: 300 Sędzia główny: Vladimir Babic Sędziowie liniowi: Patryk Kasprzyk Marcin Młynarski
|
6 min. kar
|
|
10 min. kar
|
III runda
Grupa D
Tabela
20 listopada 2015
|
Asiago Hockey
|
1:2 pk.
|
Herning Blue Fox
|
Hodegart, Asiago
|
|
Godzina: 20:30
|
M. Presti (EQ) 25:58
|
(0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)
|
14:26 (EQ) J. Smithson 65:00 (SO) J. George
|
Widzów: 1600 Sędzia główny: Oldrich Hejduk Artur Kulew Sędziowie liniowi: Nicola Basso Alexander Wiest
|
24 min. kar
|
|
37 min. kar
|
|
Godzina: 17:00
|
K. Lauridsen (EQ) 05:18 T. Sinisalo (EQ) 37:55 J. George (EQ) 38:20 K. Lauridsen (PP) 46:20 T. Sinisalo (EN) 59:32
|
(1:0, 2:1, 2:1)
|
30:56 (EQ) M. Lipsbergs 57:37 (EA) E. Lipsbergs
|
Widzów: 320 Sędzia główny: Oldrich Hejduk Trpimir Piragic Sędziowie liniowi: Nicola Basso Federico Giacomozzi
|
10 min. kar
|
|
16 min. kar
|
|
Godzina: 20:30
|
A. Nigro (EQ) 16:10 L. Ulmer (EQ) 36:23 A. Nigro (EQ) 40:54
|
(1:0, 1:2, 1:0)
|
21:32 (EQ) S. Lauridsen 39:32 (EQ) J. Jewdokimow
|
Widzów: 1700 Sędzia główny: Patric Bjalkander Artur Kulev Sędziowie liniowi: Federico Pace Alexander Wiest
|
8 min. kar
|
|
10 min. kar
|
22 listopada 2015
|
Herning Blue Fox
|
3:0
|
Jertys Pawłodar
|
Hodegart, Asiago
|
|
Godzina: 17:00
|
M. Sagat (PP) 11:30 J. George (EQ) 45:57 K. Essery (PP) 58:11
|
(1:0, 0:0, 2:0)
|
|
Widzów: 400 Sędzia główny: Patric Bjalkander Artur Kulev Sędziowie liniowi: Nicola Basso Federico Giacomozzi
|
4 min. kar
|
|
20 min. kar
|
Grupa E
Tabela
Wyniki
|
Godzina: 16:30
|
|
(0:2, 0:3, 0:1)
|
07:19 (EQ) J. Kuncewicz 18:54 (PP) W. Andruszczenko 32:08 (EQ) W. Suszko 32:45 (EQ) J. Goranin 37:51 (PP) A. Lewsza 59:34 (PP) A. Lewsza
|
Widzów: 1022 Sędzia główny: Daniel Gamper Jacob Grumsen Sędziowie liniowi: Clement Goncalves Frederic Peuriere
|
18 min. kar
|
|
4 min. kar
|
|
Godzina: 16:30
|
W. Andruszczenko (PP) 23:45
|
(0:0, 1:0, 0:2)
|
50:21 (EQ) F. Komorski 53:33 (EQ) M. Bepierszcz
|
Widzów: 2017 Sędzia główny: Roystian Hansen Sirko Hunnius Sędziowie liniowi: Matthieu Barbez Clement Goncalves
|
20 min. kar
|
|
10 min. kar
|
|
Godzina: 16:00
|
J. Rzeszutko (EQ) 09:57 J. Rzeszutko (EQ) 19:37 R. Galant (PP) 55:57
|
(2:0, 0:1, 1:0)
|
35:33 (PP) K. Żownyr
|
Widzów: 1975 Sędzia główny: Daniel Gamper Sirko Hunnius Sędziowie liniowi: Matthieu Barbez Frederic Peuriere
|
14 min. kar
|
|
8 min. kar
|
|
Godzina: 19:30
|
|
(0:1, 0:0, 0:0)
|
19:11 (EQ) L. Guillemain
|
Widzów: 2646 Sędzia główny: Jacob Grumsen Roystian Hansen Sędziowie liniowi: Thomas Caillot Clement Goncalves
|
28 min. kar
|
|
18 min. kar
|
Superfinał – grupa F
Tabela
Wyniki
Szczegóły
|
Godzina: 16:30
|
D. Nielsen (PP) 20:48
|
(0:0, 1:2, 0:0)
|
23:49 (EQ) M. Kolarz 26:18 (EQ) B. Ciura
|
Widzów: 1838 Sędzia główny: Manuel Nikolic Per Gustav Solem Sędziowie liniowi: Sandro Gurtner Jauhen Hancharou
|
6 min. kar
|
|
8 min. kar
|
Szczegóły
|
Godzina: 16:30
|
K. Essery (EQ) 21:18 M. Sagat (EQ) 50:27 D. Nielsen (PP2) 52:19 J. Linnet (EQ) 58:51
|
(0:0, 1:0, 3:0)
|
|
Widzów: 2482 Sędzia główny: Anssi Salonen Per Gustav Solem Sędziowie liniowi: Vit Lederer Henri Neva
|
14 min. kar
|
|
6 min. kar
|
Statystyki
- Nagrody
W turnieju finałowym przyznano nagrody indywidualne[6]:
Przypisy
Bibliografia
Puchar Federacji |
|
---|
Puchar Kontynentalny |
|
---|
|
|