Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach 2015
Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach odbyły się w dniach 24–27 września 2015 roku we włoskim Val di Fiemme . Rozegrane zostały cztery konkurencje wśród kobiet i cztery wśród mężczyzn.
Na dystansie 10 km. stylem dowolnym wśród kobiet najlepsza okazała się Szwedka Linn Sömskar , a wśród mężczyzn Włoch Maicol Rastelli . W sprincie wśród kobiet najlepsza okazała się Rosjanka Uljana Gawriłowa , natomiast wśród mężczyzn najszybszy był Włoch Emanuele Becchis . W sprincie drużynowym u kobiet najlepsza okazała się reprezentacja Szwecji , a u mężczyzn najlepsi byli Norwegowie . W ostatniej konkurencji tych mistrzostw – biegu na 19/25 km. stylem dowolnym, wśród kobiet najlepsza była Szwedka Marika Sundin , a wśród mężczyzn, złoty medal zdobył reprezentant Rosji Jewgienij Diemientjew .
Kobiety
10 km stylem klasycznym
Miejsce
Zawodniczka
Wynik
Strata
1.
Linn Sömskar
35:17,1
–
2.
Marika Sundin
35:57,9
+40,8
3.
Elin Mohlin
36:46,6
+1:29,5
4.
Lucia Scardoni
37:32,5
+2:15,4
5.
Swietłana Nikołajewa
38:03,0
+2:45,9
6.
Tatjana Jambajewa
38:24,7
+3:07,6
7.
Walancina Kaminska
38:44,8
+3:27,7
8.
Łada Nesterenko
38:48,0
+3:30,9
9.
Maryna Ancybor
39:28,4
+4:11,3
10.
Timea Sara
40:25,0
+5:07,9
11.
Alena Procházková
40:34,8
+5:17,7
12.
Kateryna Serdiuk
40:50,4
+5:33,3
13.
Swietłana Chwostunkowa
41:50,8
+6:33,7
14.
Karolina Bícová
42:01,1
+6:44,0
15.
Barbora Klementová
43:13,3
+7:56,2
16.
Giulia Malagoni
43:17,5
+8:00,4
17.
Jelena Lukjanowa
43:36,3
+8:19,2
Enkhtuul Ariunsanaa
Sprint stylem dowolnym
Sprint drużynowy stylem dowolnym
Miejsce
Państwo
Wynik
Strata
1.
Szwecja Linn Sömskar Marika Sundin
24:32,65
–
2.
Włochy Giulia Stürz Gaia Vuerich
24:53,31
+20,66
3.
Rosja Swietłana Nikołajewa Ksienija Konochowa
24:55,14
+22,49
4.
Słowacja Barbora Klementová Alena Procházková
25:26,07
+53,42
5.
Ukraina Maryna Ancybor Kateryna Serdiuk
25:38,82
+1:06,17
6.
Niemcy Anna Rockstroh Kira Claudi
26:27,25
+1:54,60
7.
Rumunia Timea Sara Nicoleta Luciana Sovarschi
28:52,82
+4:20,17
19 km stylem dowolnym
Miejsce
Zawodniczka
Wynik
Strata
1.
Marika Sundin
47:42,9
–
2.
Ilaria Debertolis
48:16,4
+33,5
3.
Virginia De Martin Topranin
48:21,8
+38,9
4.
Olga Michajłowa
48:36,9
+54,0
5.
Swietłana Nikołajewa
48:42,4
+59,5
6.
Alena Procházková
49:08,3
+1:25,4
7.
Maryna Ancybor
49:23,4
+1:40,5
8.
Linn Sömskar
49:53,2
+2:10,3
9.
Łada Nesterenko
49:59,3
+2:16,4
10.
Kateryna Serdiuk
50:12,5
+2:29,6
11.
Tatjana Jambajewa
51:07,0
+3:24,1
12.
Ksienija Konochowa
51:54,0
+4:11,1
13.
Maryja Niadziuchina
53:05,9
+5:23,0
14.
Karolina Bícová
53:23,5
+5:40,6
15.
Timea Sara
53:26,2
+5:43,3
16.
Nina Broznić
57:57,9
+10:15,0
17.
Gabrijela Frlan
1:04:37,8
+16:55,0
Elin Mohlin
Walancina Kaminska
Mężczyźni
10 km stylem klasycznym
Miejsce
Zawodnik
Wynik
Strata
1.
Maicol Rastelli
30:49,7
–
2.
Jewgienij Diemientjew
31:17,7
+28,0
3.
Oscar Persson
31:20,6
+30,9
4.
Anton Karlsson
31:27,5
+37,8
5.
Anton Szatagin
31:38,0
+48,3
6.
Robin Norum
31:39,3
+49,6
7.
Peter Mlynár
31:50,6
+1:00,9
8.
Francesco De Fabiani
31:59,6
+1:09,9
9.
Dmitrij Płoskonosow
32:00,8
+1:11,1
10.
Markus Bader
32:20,1
+1:30,4
11.
Iwan Sołodow
32:25,8
+1:36,1
12.
Sergio Bonaldi
32:51,1
+2:01,4
13.
Eugenio Bianchi
33:02,4
+2:12,7
14.
Luca Orlandi
33:10,2
+2:20,5
15.
Ołeksij Krasowski
33:17,3
+2:27,6
16.
Miroslav Sulek
33:30,8
+2:41,1
17.
Marius Caspersen Falla
34:36,8
+3:47,1
18.
Clement Mailler
34:44,6
+3:54,9
19.
Rusłan Perechoda
34:48,6
+3:58,9
20.
Diego Ruiz Asín
35:00,4
+4:10,7
21.
Ołeksandr Mukszyn
35:14,3
+4:24,6
22.
Antonin Pellegrini
36:07,8
+5:18,1
23.
Andrej Segeč
36:37,2
+5:47,5
24.
Kristian Ankersen
36:49,2
+5:59,5
25.
Batmönchijn Arczbadrach
37:28,5
+6:38,8
26.
Artur Herhardt
37:51,4
+7:01,7
27.
Hermann Schindler
38:11,4
+7:21,7
28.
Michael Henning
40:17,7
+9:28,0
29.
Amarsanaa Baasansuren
40:59,9
+10:10,2
Paul Constantin Pepene
Petrică Hogiu
Sergej Mikajelian
Sprint stylem dowolnym
Sprint drużynowy stylem dowolnym
Miejsce
Państwo
Wynik
Strata
1.
Norwegia Marius Caspersen Falla Ragnar Bragvin Andresen
38:06,51
–
2.
Włochy Dietmar Nöckler Federico Pellegrino
38:08,9
+1,58
3.
Szwecja Robin Norum Anton Karlsson
38:08,45
+1,94
4.
Francja Clement Mailler Antonin Pellegrini
38:09,6
+2,55
5.
Ukraina Ołeksij Krasowski Rusłan Perechoda
38:10,42
+3,91
6.
Słowacja Miroslav Sulek Peter Mlynár
38:34,51
+28,00
7.
Rosja Nikita Kriukow Iwan Anisimow
38:37,03
+30,52
8.
Rumunia Petrică Hogiu Raul Mihai Popa
40:13,89
+2:07,38
9.
Grecja Apostolos Angelis Kleanthis Karamichas
42:02,28
+3:55,77
10.
Mongolia Amarsanaa Baasansuren Batmönchijn Arczbadrach
42:39,79
+4:33,28
25 km stylem dowolnym
Miejsce
Zawodnik
Wynik
Strata
1.
Jewgienij Diemientjew
48:19,0
–
2.
Robin Norum
48:26,5
+7,5
3.
Federico Pellegrino
48:32,0
+13,0
4.
Paul Constantin Pepene
48:41,2
+22,2
5.
Sergio Bonaldi
48:46,1
+27,1
6.
Roland Clara
48:50,5
+31,5
7.
Simone Paredi
48:56,0
+37,0
8.
Petrică Hogiu
49:02,5
+43,5
9.
Dmitrij Płoskonosow
49:32,2
+1:13,2
10.
Clement Mailler
49:41,3
+1:22,3
11.
Oscar Persson
49:47,1
+1:28,1
12.
Rusłan Perechoda
50:02,0
+1:43,0
13.
Ołeksij Krasowski
50:10,5
+1:51,5
14.
Iwan Anisimow
50:34,6
+2:15,6
15.
Andrej Segeč
50:36,4
+2:17,4
16.
Artur Herhardt
50:38,2
+2:19,2
17.
Anton Karlsson
50:46,8
+2:27,8
18.
Diego Ruiz Asín
50:56,3
+2:37,3
19.
Markus Bader
51:07,4
+2:48,4
20.
Marius Caspersen Falla
51:19,8
+3:00,8
21.
Max Olex
51:29,9
+3:10,9
22.
Siergiej Korsakow
51:31,7
+3:12,7
23.
Ołeksandr Mukszyn
52:08,9
+3:49,9
24.
Emanuele Becchis
52:43,6
+4:24,6
25.
Batmönchijn Arczbadrach
52:53,7
+4:34,7
26.
Ragnar Bragvin Andresen
53:48,4
+5:29,4
27.
Apostolos Angelis
54:54,2
+6:35,2
28.
Miroslav Sulek
55:26,2
+7:07,2
29.
Amarsanaa Baasansuren
56:42,7
+8:23,7
30.
Kleanthis Karamichas
58:12,1
+9:53,1
31.
Michael Henning
58:35,2
+10:16,2
Igor Cuny
Antonin Pellegrini
Jostein Olafsen
Bibliografia