Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2015
Mistrzostwa Polski w biathlonie na Nartorolkach 2015 odbyły się w Dusznikach Zdroju w dniach od 22 do 23 sierpnia 2015 roku. O tytuł mistrza Polski biathloniści rywalizowali w dwóch konkurencjach – sprincie i biegu pościgowym.
Mistrzami Polski wśród kobiet zostały: Patrycja Hojnisz i Krystyna Guzik, a wśród mężczyzn triumfowali Grzegorz Guzik oraz Mateusz Janik.
Seniorzy
Sprint kobiet
Jamrozowa Polana, 22 sierpnia 2015 roku, godz. 15:30
Miejsce
|
Zawodniczka
|
Klub
|
Strzelanie
|
Czas
|
Strata
|
1
|
Patrycja Hojnisz
|
AZS AWF Katowice
|
1+0
|
19:19,2
|
–
|
2
|
Krystyna Guzik
|
AZS AWF Katowice
|
3+0
|
19:34,9
|
+0:15,7
|
3
|
Monika Hojnisz
|
AZS AWF Katowice
|
0+2
|
19:54,2
|
+0:35,0
|
4
|
Weronika Nowakowska-Ziemniak
|
AZS AWF Katowice
|
1+1
|
19:59,5
|
+0:40,3
|
5
|
Anna Mąka
|
BKS WP Kościelisko
|
1+0
|
20:10,6
|
+0:51,4
|
6
|
Karolina Pitoń
|
BKS WP Kościelisko
|
2+1
|
20:23,1
|
+1:03,9
|
7
|
Magdalena Gwizdoń
|
BLKS Żywiec
|
2+1
|
20:33,1
|
+1:13,9
|
8
|
Karolina Trzaska
|
AZS AWF Wrocław
|
2+1
|
22:37,1
|
+3:17,9
|
9
|
Karolina Batożyńska
|
AZS AWF Katowice
|
1+0
|
22:41,0
|
+3:21,8
|
10
|
Beata Lassak
|
BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane
|
2+3
|
22:54,6
|
+3:35,4
|
11
|
Natalia Gruchała
|
UKS Orka Gdynia/SMS Szklarska Poręba
|
0+1
|
23:40,9
|
+4:21,7
|
12
|
Paulina Krzyżak
|
MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój
|
2+0
|
24:19,3
|
+5:00,1
|
13
|
Martyna Piech
|
AZS AWF Katowice
|
1+1
|
24:28,1
|
+5:08,9
|
14
|
Tiffany Tyrała
|
MKS Duszniki Zdrój
|
1+2
|
24:44,5
|
+5:25,3
|
15
|
Dominika Anna Hulawy
|
BLKS Żywiec
|
2+4
|
24:56,3
|
+5:37,1
|
16
|
Natalia Surdyka
|
AZS AWF Wrocław
|
3+3
|
25:51,7
|
+6:32,5
|
PK
|
Darja Blaszko
|
Białoruś
|
1+1
|
21:17,4
|
+1:58,2
|
PK
|
Ala Talkach
|
Białoruś
|
1+1
|
21:23,0
|
+2:03,8
|
Sprint mężczyzn
Jamrozowa Polana, 22 sierpnia 2015 roku, godz. 16:15
Miejsce
|
Zawodnik
|
Klub
|
Strzelanie
|
Czas
|
Strata
|
1
|
Grzegorz Guzik
|
BLKS Żywiec
|
1+1
|
28:00,1
|
–
|
2
|
Mateusz Janik
|
AZS AWF Wrocław
|
1+0
|
28:26,8
|
+0:26,7
|
3
|
Krzysztof Pływaczyk
|
BKS WP Kościelisko
|
2+1
|
28:27,6
|
+0:27,5
|
4
|
Łukasz Szczurek
|
BKS WP Kościelisko
|
1+3
|
28:39,8
|
+0:39,7
|
5
|
Rafał Penar
|
IKN Górnik Iwonicz-Zdrój
|
0+2
|
28:57,9
|
+0:57,8
|
6
|
Bartłomiej Filip
|
AZS AWF Wrocław
|
1+1
|
28:58,2
|
+0:58,1
|
7
|
Andrzej Nędza Kubiniec
|
BKS WP Kościelisko
|
3+0
|
29:28,5
|
+1:28,4
|
8
|
Kamil Cymerman
|
AZS AWF Katowice
|
1+3
|
30:12,7
|
+2:12,6
|
9
|
Tomasz Jakieła
|
BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane
|
0+4
|
30:56,6
|
+2:56,5
|
10
|
Tomasz Zięba
|
BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane
|
1+2
|
30:57,0
|
+2:56,9
|
11
|
Grzegorz Jakubowicz
|
BKS WP-Kościelisko
|
3+1
|
31:07,8
|
+3:07,7
|
12
|
Marcin Piasecki
|
AZS AWF Katowice
|
2+2
|
31:16,6
|
+3:16,5
|
13
|
Maciej Nędza Kubiniec
|
BKS WP-Kościelisko
|
1+1
|
31:21,9
|
+3:21,8
|
14
|
Michał Gach
|
BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane
|
1+0
|
32:07,8
|
+4:07,7
|
15
|
Karol Bachleda
|
BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane
|
3+3
|
33:19,4
|
+5:19,3
|
16
|
Konrad Waluś
|
BLKS Żywiec
|
2+1
|
33:40,6
|
+5:40,5
|
17
|
Aleksander Piech
|
AZS AWF Katowice
|
1+3
|
34:01,3
|
+6:01,2
|
18
|
Michał Michałków
|
MKS Karkonosze Jelenia Góra
|
0+2
|
34:05,5
|
+6:05,4
|
19
|
Mariusz Wtorek
|
AZS AWF Wrocław
|
1+3
|
34:28,3
|
+6:28,2
|
20
|
Tomasz Jurczak
|
AZS AWF Wrocław
|
5+3
|
36:26,8
|
+8:26,7
|
PK
|
Alaksandr Darożka
|
Białoruś
|
1+1
|
28:31,5
|
+31,4
|
PK
|
Jauheni Lipaj
|
Białoruś
|
0+3
|
28:56,1
|
+56,0
|
PK
|
Uładzisław Miadziuka
|
Białoruś
|
2+1
|
29:47,4
|
+1:47,3
|
PK
|
Dmitrij Budilowicz
|
Białoruś
|
3+2
|
29:58,2
|
+1:58,1
|
PK
|
Anton Smolski
|
Białoruś
|
1+1
|
30:03,7
|
+2:03,6
|
PK
|
Taras Musikiewicz
|
Ukraina
|
1+1
|
30:36,5
|
+2:36,4
|
PK
|
Dzianis Piatrou
|
Białoruś
|
1+4
|
30:55,9
|
+2:55,8
|
PK
|
Jarosław Wakuła
|
Ukraina
|
1+1
|
33:37,8
|
+5:37,7
|
Bieg pościgowy kobiet
Jamrozowa Polana, 23 sierpnia 2015 roku, godz. 10:15
Miejsce
|
Zawodniczka
|
Klub
|
Strzelanie
|
Czas
|
Strata
|
1
|
Krystyna Guzik
|
AZS AWF Katowice
|
0+3+1+0
|
28:30,2
|
–
|
2
|
Monika Hojnisz
|
AZS AWF Katowice
|
0+0+0+2
|
|
+0:33,8
|
3
|
Patrycja Hojnisz
|
AZS AWF Katowice
|
1+0+2+1
|
|
+1:37,0
|
4
|
Anna Mąka
|
BKS WP Kościelisko
|
2+1+2+1
|
|
+3:28,2
|
5
|
Magdalena Gwizdoń
|
BLKS Żywiec
|
0+1+3+2
|
|
+3:45,2
|
6
|
Karolina Pitoń
|
BKS WP Kościelisko
|
2+4+1+0
|
|
+4:08,8
|
7
|
Beata Lassak
|
BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane
|
0+1+2+0
|
|
+6:56,5
|
8
|
Karolina Batożyńska
|
AZS AWF Katowice
|
1+2+0+2
|
|
+8:30,7
|
9
|
Karolina Trzaska
|
AZS AWF Wrocław
|
1+0+4+2
|
|
+9:21,8
|
10
|
Dominika Anna Hulawy
|
BLKS Żywiec
|
2+1+1+2
|
|
+11:31,1
|
11
|
Natalia Gruchała
|
UKS Orka Gdynia/SMS Szklarska Poręba
|
1+1+3+2
|
|
+12:12,4
|
12
|
Natalia Surdyka
|
AZS AWF Wrocław
|
3+4+0+2
|
|
+14:59,8
|
13
|
Martyna Piech
|
AZS AWF Katowice
|
3+3+1+0
|
|
+15:04,3
|
14
|
Tiffany Tyrała
|
MKS Duszniki Zdrój
|
2+3+3+2
|
|
+15:28,4
|
15
|
Paulina Krzyżak
|
MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój
|
5+2+4+2
|
|
+17:44,7
|
PK
|
Darja Blaszko
|
Białoruś
|
0+0+0+0
|
|
+3:05,0
|
PK
|
Ala Talkach
|
Białoruś
|
1+0+1+1
|
|
+4:22,8
|
DNS
|
Weronika Nowakowska-Ziemniak
|
AZS AWF Katowice
|
|
|
|
Bieg pościgowy mężczyzn
Jamrozowa Polana, 23 sierpnia 2015 roku, godz. 11:00
Miejsce
|
Zawodnik
|
Klub
|
Strzelanie
|
Czas
|
Strata
|
1
|
Mateusz Janik
|
AZS AWF Wrocław
|
2+0+0+3
|
31:08,1
|
–
|
2
|
Krzysztof Pływaczyk
|
BKS WP Kościelisko
|
0+0+3+0
|
|
+0:08,3
|
3
|
Łukasz Szczurek
|
BKS WP Kościelisko
|
1+0+3+1
|
|
+0:19,8
|
4
|
Rafał Penar
|
IKN Górnik Iwonicz-Zdrój
|
0+0+1+3
|
|
+0:45,9
|
5
|
Grzegorz Guzik
|
BLKS Żywiec
|
1+4+1+2
|
|
+1:22,8
|
6
|
Bartłomiej Filip
|
AZS AWF Wrocław
|
2+0+0+0
|
|
+1:42,8
|
7
|
Andrzej Nędza Kubiniec
|
BKS WP Kościelisko
|
2+1+2+0
|
|
+2:56,6
|
8
|
Tomasz Zięba
|
BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane
|
0+1+0+0
|
|
+4:11,2
|
9
|
Grzegorz Jakubowicz
|
BKS WP Kościelisko
|
0+2+1+1
|
|
+4:56,4
|
10
|
Kamil Cymerman
|
AZS AWF Katowice
|
4+2+2+2
|
|
+6:32,2
|
11
|
Tomasz Jakieła
|
BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane
|
3+1+1+3
|
|
+7:14,9
|
12
|
Marcin Piasecki
|
AZS AWF Katowice
|
2+0+2+2
|
|
+7:41,0
|
13
|
Maciej Nędza Kubiniec
|
BKS WP-Kościelisko
|
4+3+2+2
|
|
+9:29,7
|
14
|
Karol Bachleda
|
BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane
|
3+2+1+1
|
|
+10:12,1
|
15
|
Mariusz Wtorek
|
AZS AWF Wrocław
|
0+1+2+1
|
|
+10:45,1
|
16
|
Konrad Waluś
|
BLKS Żywiec
|
1+2+1+1
|
|
+11:19,4
|
17
|
Aleksander Piech
|
AZS AWF Katowice
|
1+2+4+1
|
|
+11:41,0
|
18
|
Michał Michałków
|
MKS Karkonosze Jelenia Góra
|
1+3+1+2
|
|
+12:28,2
|
19
|
Tomasz Jurczak
|
AZS AWF Wrocław
|
3+1+3+2
|
|
+13:40,0
|
PK
|
Alaksandr Darożka
|
Białoruś
|
0+2+1+1
|
|
-27,1
|
PK
|
Uładzisław Miadziuka
|
Białoruś
|
0+0+0+2
|
|
+1:53,6
|
PK
|
Jauheni Lipaj
|
Białoruś
|
3+1+2+1
|
|
+1:58,2
|
PK
|
Dmitrij Budilowicz
|
Białoruś
|
1+0+2+1
|
|
+1:59,0
|
PK
|
Anton Smolski
|
Białoruś
|
1+4+0+1
|
|
+4:20,2
|
PK
|
Dzianis Piatrou
|
Białoruś
|
1+1+3+1
|
|
+5:07,1
|
PK
|
Taras Musikiewicz
|
Ukraina
|
2+3+1+2
|
|
+8:17,8
|
PK
|
Jarosław Wakuła
|
Ukraina
|
3+1+2+2
|
|
+12:30,0
|
DNF
|
Michał Gach
|
BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane
|
3+2+3+4
|
|
|
Bibliografia
|
|