Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2002
78. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozgrywane były w Szczecinie na stadionie im. Wiesława Maniaka w dniach 19–21 lipca 2002 roku[1].
Rezultaty
NR – rekord Polski | NL – najlepszy wynik w Polsce w sezonie | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy
|
Mężczyźni
Konkurencja:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Marcin Urbaś Warszawianka |
10,31
|
Marcin Nowak AZS-AWF Kraków |
10,34
|
Ryszard Pilarczyk Olimpia Poznań |
10,42
|
Bieg na 200 m
|
Marcin Jędrusiński Olimpia Poznań |
20,43
|
Marcin Nowak AZS-AWF Kraków |
20,63
|
Marcin Urbaś Warszawianka |
20,68
|
Bieg na 400 m
|
Piotr Rysiukiewicz Śląsk Wrocław |
46,11
|
Marcin Marciniszyn AZS-AWF Wrocław |
46,38
|
Artur Gąsiewski Skra Warszawa |
46,49
|
Bieg na 800 m
|
Grzegorz Krzosek RTL Dami ZTE Radom |
1:48,21
|
Mirosław Formela Sporting Międzyzdroje |
1:49,59
|
Przemysław Bobrowski Agros Zamość |
1:50,34
|
Bieg na 1500 m
|
Paweł Czapiewski Lubusz Słubice |
3:49,25
|
Zbigniew Graczyk AZS-AWF Gorzów Wlkp. |
3:50,03
|
Patrycjusz Szwajnoch Start Otwock |
3:50,51
|
Bieg na 5000 m
|
Dariusz Kruczkowski Zawisza Bydgoszcz |
13:55,47
|
Leszek Biegała Zawisza Bydgoszcz |
13:56,09
|
Jakub Czaja SKLA Sopot |
13:56,56
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Artur Kohutek Zawisza Bydgoszcz |
13,49
|
Artur Budziłło ZKL Zielona Góra |
13,88
|
Rafał Witczak AZS-MKS Łódź |
14,03
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Paweł Januszewski Skra Warszawa |
49,08
|
Marek Plawgo Warszawianka |
49,60
|
Tomasz Rudnik AZS-AWF Wrocław |
50,92
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Rafał Wójcik Sporting Międzyzdroje |
8:31,97
|
Jakub Czaja SKLA Sopot |
8:32,70
|
Jan Zakrzewski Oleśniczanka |
8:42,33
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Olimpia Poznań Arkadiusz Małolepszy Marcin Jędrusiński Tomasz Kondratowicz Ryszard Pilarczyk |
40,11
|
AZS-AWF Gorzów Wlkp. Marcin Gill Ireneusz Żurawicz Marcin Kondratowicz Andrzej Filas |
41,67
|
AZS-AWF Warszawa Michał Wasielewski Paweł Dutkiewicz Maciej Ryszkowski Adrian Gałaszewski |
42,04
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Skra Warszawa Jakub Adamczyk Filip Walotka Kacper Skalski Artur Gąsiewski |
3:10,96
|
AZS-AWF Wrocław Artur Walenczak Tomasz Rudnik Robert Kuśmierczak Marcin Marciniszyn |
3:12,33
|
AZS-AWF Warszawa Adrian Gałaszewski Jakub Szwedzik Maciej Ryszkowski Piotr Długosielski |
3:12,63
|
Skok wzwyż
|
Grzegorz Sposób AZS Lublin Aleksander Waleriańczyk Wawel Kraków |
2,18
|
|
|
Marcin Kaczocha AZS-AWF Gdańsk |
2,18
|
Skok o tyczce
|
Paweł Szczyrba Skra Warszawa |
5,25
|
Tomasz Pieńkowski Sprint Bielsko-Biała |
5,00
|
Jacek Włuka AZS-AWF Gdańsk |
4,90
|
Skok w dal
|
Tomasz Mateusiak Skra Warszawa |
7,72
|
Daniel Kaczmarczyk AZS-AWF Wrocław |
7,70
|
Grzegorz Marciniszyn Warszawianka |
7,61
|
Trójskok
|
Jacek Kazimierowski MKLA Łęczyca |
16,77
|
Robert Michniewski Zawisza Bydgoszcz |
16,02
|
Krzysztof Andrzejak Zawisza Bydgoszcz |
15,68
|
Pchnięcie kulą
|
Tomasz Majewski Skra Warszawa |
19,33
|
Tomasz Chrzanowski Warszawianka |
19,17
|
Jarosław Cichocki Zawisza Bydgoszcz |
18,64
|
Rzut dyskiem
|
Andrzej Krawczyk AZS-AWF Biała Podlaska |
56,16
|
Olgierd Stański AZS-AWF Biała Podlaska |
55,89
|
Marek Majkrzak AZS-AWF Warszawa |
54,59
|
Rzut młotem
|
Szymon Ziółkowski AZS Poznań |
77,80
|
Maciej Pałyszko Skra Warszawa |
75,64
|
Wojciech Kondratowicz AZS-AWF Gorzów Wlkp. |
71,17
|
Rzut oszczepem
|
Dariusz Trafas Flora Praszka Namysłów |
80,74
|
Rajmund Kółko Skra Warszawa |
78,95
|
Tomasz Damszel Skra Warszawa |
77,05
|
Kobiety
Konkurencja:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Beata Szkudlarz AZS-AWF Biała Podlaska |
11,46
|
Daria Onyśko AZS-AWF Poznań |
11,56
|
Dorota Dydo Olimpia Poznań |
11,56
|
Bieg na 200 m
|
Grażyna Prokopek Skra Warszawa |
23,53
|
Zuzanna Radecka AZS-AWF Katowice |
23,60
|
Beata Szkudlarz AZS-AWF Biała Podlaska |
23,65
|
Bieg na 400 m
|
Grażyna Prokopek Skra Warszawa |
52,40
|
Zuzanna Radecka AZS-AWF Katowice |
53,29
|
Justyna Karolkiewicz Pogoń Siedlce |
53,83
|
Bieg na 800 m
|
Anna Zagórska AZS-AWF Wrocław |
2:08,84
|
Joanna Kaczor Znicz Biłgoraj |
2:08,90
|
Joanna Buza Start Lublin |
2:08,92
|
Bieg na 1500 m
|
Lidia Chojecka Pogoń Siedlce |
4:15,14
|
Anna Jakubczak Skra Warszawa |
4:16,21
|
Małgorzata Jamróz Warszawianka |
4:18,07
|
Bieg na 5000 m
|
Wioletta Janowska STS Skarżysko-Kamienna |
15:51,72
|
Grażyna Syrek Olimpia Poznań |
15:59,93
|
Monika Drybulska Olimpia Poznań |
16:02,64
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Aurelia Trywiańska MKL Szczecin |
12,97
|
Aneta Sosnowska Skra Warszawa |
13,08
|
Joanna Grzesiak AZS-AWF Gdańsk |
13,45
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Anna Olichwierczuk Skra Warszawa |
56,17
|
Małgorzata Pskit Warszawianka |
57,14
|
Karolina Tłustochowska AZS-AWF Wrocław |
58,57
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Julia Budniak AZS-AWF Wrocław |
10:05,16
|
Patrycja Włodarczyk AZS-AWF Wrocław |
10:18,58
|
Edyta Lewandowska RKS Łódź |
10:24,13
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
AZS-AWF Wrocław Zuzanna Orłowska Agnieszka Rysiukiewicz Iwona Dorobisz Anita Hennig |
45,72
|
Skra Warszawa Ilona Szymerska Anna Olichwierczuk Iwona Konrad Luiza Łańcuchowska |
46,02
|
AZS-AWF Gdańsk Anna Sażalska Monika Długa Magdalena Szczepańska Joanna Grzesiak |
46,28
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Skra Warszawa Ilona Szymerska Luiza Łańcuchowska Monika Bejnar Anna Olichwierczuk |
3:41,33
|
AZS-AWF Wrocław Marta Chrust Edyta Butor Karolina Tłustochowska Anna Zagórska |
3:43,46
|
AZS-AWF II Wrocław Iwona Dorobisz Agnieszka Grad Agnieszka Rysiukiewicz Anita Hennig |
3:43,84
|
Skok wzwyż
|
Agnieszka Falasa AZS-AWF Katowice |
1,81
|
Agnieszka Giedrojć-Gurin AZS-AWF Gdańsk |
1,81
|
Leonarda Prażmowska Błękitni Osowa Sień |
1,77
|
Skok o tyczce
|
Monika Pyrek Lechia Gdańsk |
4,50
|
Anna Rogowska SKLA Sopot |
4,00
|
Justyna Ratajczak ZKL Zielona Góra |
3,70
|
Skok w dal
|
Liliana Zagacka Skra Warszawa |
6,38
|
Bożena Trzcińska Skra Warszawa |
6,19
|
Magdalena Szczepańska AZS-AWF Gdańsk |
6,15
|
Trójskok
|
Liliana Zagacka Skra Warszawa |
13,92
|
Aneta Sadach Błękitni Osowa Sień |
13,75
|
Małgorzata Trybańska Warszawianka |
13,13
|
Pchnięcie kulą
|
Krystyna Zabawska Podlasie Białystok |
18,11
|
Wioletta Potępa Skra Warszawa |
15,41
|
Elżbieta Danilczyk Podlasie Białystok |
15,10
|
Rzut dyskiem
|
Joanna Wiśniewska Warszawianka |
61,56
|
Marzena Wysocka AZS-AWF Biała Podlaska |
60,07
|
Wioletta Potępa Skra Warszawa |
57,37
|
Rzut młotem
|
Kamila Skolimowska Warszawianka |
66,15
|
Agnieszka Pogroszewska Jantar Ustka |
64,63
|
Katarzyna Kita Agros Zamość |
59,42
|
Rzut oszczepem
|
Ewa Rybak Skra Warszawa |
58,46
|
Barbara Madejczyk AZS-AWF Gdańsk |
55,99
|
Izabella Wojczakowska Skra Warszawa |
53,78
|
Biegi przełajowe
74. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrano 10 marca w Poznaniu. Kobiety rywalizowały na dystansie 4 km, a mężczyźni na 10 km.
Mężczyźni
Kobiety
Maraton
Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet i mężczyzn zostały rozegrane 14 kwietnia w Dębnie.
Mężczyźni
Kobiety
Chód na 50 km
Zawody mistrzowskie w chodzie na 50 kilometrów mężczyzn odbyły się 25 maja w Podiebradach w Czechach.
Wieloboje
Mistrzostwa w dziesięcioboju mężczyzn i w siedmioboju kobiet zostały rozegrane 8 i 9 czerwca w Szczecinie.
Mężczyźni
Kobiety
Bieg na 10 000 m
Zawody mistrzowskie w biegu na 10 000 metrów kobiet i mężczyzn odbyły się 9 czerwca w Szczecinie.
Mężczyźni
Kobiety
Chód na 20 km
Mistrzostwa w chodzie na 20 kilometrów kobiet i mężczyzn zostały rozegrane 15 czerwca we Wschowie.
Mężczyźni
Kobiety
Półmaraton
Mistrzostwa Polski w półmaratonie rozegrano 8 września w Pile.
Mężczyźni
Kobiety
Przypisy
Bibliografia
- Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6. Brak numerów stron w książce
- Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1922-2011. Konkurencje kobiece. Bydgoszcz: Komisja Statystyczna PZLA, 2011. ISBN 978-83-934369-0-3. Brak numerów stron w książce
|
|