Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 1982
58. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody, które rozgrywane były w Lublinie na stadionie Startu Lublin między 2 a 4 lipca 1982[1].
Rezultaty
NR – rekord Polski | SB – najlepszy wynik w sezonie | PB – rekord życiowy
|
Mężczyźni
Konkurencja:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Marian Woronin Legia Warszawa |
10,17 SB
|
Krzysztof Zwoliński Victoria Racibórz |
10,38
|
Arkadiusz Janiak Calisia Kalisz |
10,45
|
Bieg na 200 m
|
Czesław Prądzyński Flota Gdynia |
20,93
|
Marian Woronin Legia Warszawa |
20,94
|
Leszek Dunecki AZS Warszawa |
20,96
|
Bieg na 400 m
|
Andrzej Stępień Flota Gdynia |
46,14 SB
|
Ryszard Podlas Śląsk Wrocław |
46,57
|
Ryszard Wichrowski Flota Gdynia |
46,80
|
Bieg na 800 m
|
Ryszard Ostrowski AZS Poznań |
1:49,79
|
Stanisław Rzeźniczak RKS Radomsko |
1:49,97
|
Marek Koza Górnik Wałbrzych |
1:50,03
|
Bieg na 1500 m
|
Mirosław Żerkowski ROW Rybnik |
3:38,48
|
Bogusław Mamiński Oleśniczanka |
3:38,99
|
Piotr Kurek Hutnik Kraków |
3:39,46
|
Bieg na 5000 m
|
Bogusław Psujek Oleśniczanka |
13:57,38
|
Antoni Niemczak Śląsk Wrocław |
13:57,67
|
Jerzy Kowol Górnik Zabrze |
13:58,19
|
Bieg na 10 000 m
|
Bogumił Kuś Oleśniczanka |
29:15,58
|
Józef Mitka Śląsk Wrocław |
29:16,19
|
Jerzy Finster Górnik Brzeszcze |
29:16,88
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Romuald Giegiel AZS Warszawa |
13,65
|
Jan Pusty Orkan Poznań |
13,87
|
Krystian Torka Piast Gliwice |
14,11
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Ryszard Szparak Gwardia Olsztyn |
49,95
|
Leszek Rzepakowski Wawel Kraków |
50,43
|
Sławomir Filipowski Górnik Zabrze |
50,94
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Piotr Zgarda Śląsk Wrocław |
8:40,12
|
Czesław Mojżysz ROW Rybnik |
8:40,41
|
Tadeusz Ławicki Zagłębie Lubin |
8:40,92
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
AZS Warszawa Krzysztof Świostek Dariusz Dobrowolski Jarosław Filipczak Leszek Dunecki |
40,66
|
Legia Warszawa Zenon Licznerski Marian Woronin Włodzimierz Włodarczyk Piotr Karczmarek |
40,76
|
Śląsk Wrocław Janusz Bulanda Bronisław Bidowaniec Andrzej Kozak Ryszard Podlas |
40,88
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Flota Gdynia Czesław Prądzyński Andrzej Stępień Grzegorz Rembelski Ryszard Wichrowski |
3:08,57
|
Śląsk Wrocław Andrzej Kozak Ryszard Podlas Dariusz Janczewski Leszek Serwiak |
3:11,24
|
Gwardia Warszawa Jerzy Pietrzyk Zbigniew Tomczok Maciej Moder Ryszard Hecman |
3:11,42
|
Chód na 20 km
|
Stanisław Rola Polonia Warszawa |
1:28:58
|
Jarosław Kaźmierski Skra Warszawa |
1:29:17
|
Zdzisław Szlapkin Olimpia Poznań |
1:30:02
|
Skok wzwyż
|
Jacek Wszoła AZS Warszawa |
2,28
|
Janusz Trzepizur Chemik Kędzierzyn |
2,24
|
Dariusz Zielke AZS Gdańsk |
2,21
|
Skok o tyczce
|
Tadeusz Ślusarski Skra Warszawa |
5,30
|
Zbigniew Radzikowski Lechia Gdańsk |
5,15
|
Marian Kolasa Bałtyk Gdynia |
5,00
|
Skok w dal
|
Stanisław Jaskułka AZS Warszawa |
8,10 SB
|
Zbigniew Matoga Górnik Zabrze |
7,84
|
Janusz Banaś Hutnik Kraków |
7,74
|
Trójskok
|
Stanisław Oporski Gwardia Warszawa |
16,35
|
Zdzisław Sobora Olimpia Poznań |
16,32
|
Zdzisław Hoffmann Śląsk Wrocław |
16,09w
|
Pchnięcie kulą
|
Edward Sarul Górnik Zabrze |
20,24
|
Janusz Gassowski Zawisza Bydgoszcz |
19,72
|
Mieczysław Kropelnicki Bałtyk Gdynia |
19,70
|
Rzut dyskiem
|
Dariusz Juzyszyn AZS Wrocław |
63,84
|
Stanisław Wołodko Zawisza Bydgoszcz |
60,88
|
Waldemar Wysocki AZS Wrocław |
58,28
|
Rzut młotem
|
Ireneusz Golda Orkan Poznań |
76,60
|
Mariusz Tomaszewski AZS Poznań |
73,84
|
Leszek Woderski Zawisza Bydgoszcz |
73,56
|
Rzut oszczepem
|
Michał Wacławik Limanovia Limanowa |
80,84
|
Stanisław Górak Lechia Gdańsk |
79,58
|
Bernard Werner Bałtyk Gdynia |
77,90
|
Dziesięciobój
|
Wojciech Podsiadło AZS Warszawa |
7979 pkt.
|
Marek Kubiszewski AZS Wrocław |
7790 pkt.
|
Adam Bagiński Gwardia Warszawa |
7768 pkt.
|
Kobiety
Konkurencja:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Iwona Pakuła Legia Warszawa |
11,54
|
Anna Ślipiko Gwardia Olsztyn |
11,70
|
Bernarda Ligęza Hutnik Kraków |
11,75
|
Bieg na 200 m
|
Iwona Pakuła Legia Warszawa |
23,56
|
Anna Ślipiko Gwardia Olsztyn |
24,03
|
Barbara Zgadzaj Hutnik Kraków |
24,30
|
Bieg na 400 m
|
Genowefa Błaszak Orkan Poznań |
52,82
|
Grażyna Oliszewska Lubtour Zielona Góra |
52,91
|
Elżbieta Kapusta Budowlani Kielce |
53,55
|
Bieg na 800 m
|
Wanda Stefańska Gwardia Warszawa |
2:05,58
|
Anna Rybicka AZS Wrocław |
2:07,37
|
Brygida Bąk Chemik Kędzierzyn |
2:07,90
|
Bieg na 1500 m
|
Maria Bąk Pomorze Stargard |
4:17,40
|
Wanda Panfil Lechia Tomaszów Mazowiecki |
4:18,55
|
Stanisława Fedyk Śląsk Wrocław |
4:19,54
|
Bieg na 3000 m
|
Maria Bąk Pomorze Stargard |
9:08,02 SB
|
Wanda Panfil Lechia Tomaszów Mazowiecki |
9:09,38
|
Marzanna Ulidowska Orkan Poznań |
9:10,59
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Lucyna Kałek GKS Tychy |
12,64
|
Grażyna Rabsztyn Gwardia Warszawa |
12,88
|
Danuta Wołosz Gwardia Warszawa |
13,41
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Anna Maniecka Wawel Kraków |
59,73
|
Beata Niedzielska AZS Wrocław |
1:00,43
|
Jadwiga Sadowska Victoria Racibórz |
1:00,68
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Legia Warszawa Iwona Pakuła Elżbieta Szulc Barbara Cieśluk Anna Szymanowska |
46,44
|
Start Lublin Danuta Niedzielska Małgorzata Dunecka Ewa Rybak Danuta Jędrejek |
47,14
|
Skra Warszawa Elżbieta Karlicka Ewa Piasek Jadwiga Kaźmierska Barbara Aleksandrowicz |
47,16
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
AZS Wrocław Beata Niedzielska Anna Rybicka Ewa Głódź Ewa Dębska |
3:42,31
|
Victoria Racibórz Natalia Kotula Ewa Stępień Danuta Jasińska Jolanta Tużyna |
3:46,06
|
Gwardia Olsztyn Danuta Piecyk Małgorzata Marczuk Ewa Bartoś Halina Lenkowska |
3:50,85
|
chód na 5000 m
|
Agnieszka Wyszyńska Górnik Wałbrzych |
25:34,06 NR
|
Lucyna Rokitowska AZS Katowice |
26:19,48
|
Katarzyna Figurowska MKS Gdańsk |
26:36,60
|
Skok wzwyż
|
Danuta Bułkowska AZS Wrocław |
1,82
|
Elżbieta Krawczuk AZS Warszawa |
1,79
|
Urszula Kielan Gwardia Warszawa |
1,76
|
Skok w dal
|
Teresa Lewicka Start Łódź |
6,56
|
Anna Włodarczyk AZS Warszawa |
6,53
|
Małgorzata Nowak Gwardia Warszawa |
6,34
|
Pchnięcie kulą
|
Ludwika Chewińska Gwardia Warszawa |
16,48
|
Danuta Gwardecka Gwardia Warszawa |
15,26
|
Janina Niżnik Hutnik Kraków |
14,32
|
Rzut dyskiem
|
Ewa Siepsiak Śląsk Wrocław |
57,50
|
Danuta Gwardecka Gwardia Warszawa |
56,04
|
Danuta Majewska Śląsk Wrocław |
55,68
|
Rzut oszczepem
|
Genowefa Olejarz AZS Warszawa |
58,14
|
Maria Jabłońska Lechia Gdańsk |
51,00
|
Mariola Dankiewicz Start Lublin |
50,20
|
Siedmiobój
|
Małgorzata Nowak Gwardia Warszawa |
6346 pkt. NR
|
Lidia Kańtoch Chemik Kędzierzyn |
5778 pkt.
|
Bożena Sadowska AZS Katowice |
5647 pkt.
|
Biegi przełajowe
54. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych rozegrano 7 marca w Pile. Kobiety rywalizowały na dystansie 4 kilometrów, a mężczyźni na 9 km.
Mężczyźni
Kobiety
Półmaraton
Półmaraton mężczyzn odbył się 4 kwietnia w Brzeszczach. Rywalizowano na dystansie 20 kilometrów.
Maraton
Rywalizacja w maratonie (kobiet i mężczyzn) miała miejsce 25 kwietnia w Dębnie.
Mężczyźni
Kobiety
Chód na 50 km
Zawody mistrzowskie w chodzie na 50 kilometrów mężczyzn rozegrano 25 kwietnia w Warszawie.
Chód na 10 km
Mistrzostwa w chodzie na 10 kilometrów kobiet rozegrano 11 września w Pile.
Przypisy
Bibliografia
- Henryk Kurzyński, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Tadeusz Wołejko: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1920-2007. Konkurencje męskie. Szczecin – Warszawa: Komisja Statystyczna PZLA, 2008. ISBN 978-83-61233-20-6. Brak numerów stron w książce
- Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Janusz Rozum, Maciej Rychwalski, Andrzej Socha: Historia finałów lekkoatletycznych mistrzostw Polski 1922-2011. Konkurencje kobiece. Bydgoszcz: Komisja Statystyczna PZLA, 2011. ISBN 978-83-934369-0-3. Brak numerów stron w książce
|
|