A 60. Oscar-gálán az Amerikai Filmművészetek és Filmtudományok Akadémiája (AMPAS) az 1987-es év legjobb filmjeit és filmeseit részesítette elismerésben. A ceremónia alatt az Akadémia 22 kategóriában díjazta az alkotásokat. Az előző évi díjátadó után ismét Chevy Chase volt a ceremónia házigazdája, melyet 1988. április 11-én tartottak meg.
A legtöbb, kilenc díjat Az utolsó császár című életrajzi dráma nyerte meg, beleértve a legjobb filmnek járó díjat is. A legjobb női főszereplő Cher, a legjobb női mellékszereplő Olympia Dukakis lett, mindketten a Holdkórosok című filmben nyújtott alakításukért vehették át a díjat. A legjobb férfi főszereplő Michael Douglas (Tőzsdecápák), a legjobb férfi mellékszereplő Sean Connery (Aki legyőzte Al Caponét) lett.
Díjazottak
Kategória
|
Győztes
|
|
Legjobb film
|
Az utolsó császár
|
Jeremy Thomas
|
Legjobb férfi főszereplő
|
Michael Douglas
|
Tőzsdecápák
|
Legjobb női főszereplő
|
Cher
|
Holdkórosok
|
Legjobb férfi mellékszereplő
|
Sean Connery
|
Aki legyőzte Al Caponét
|
Legjobb női mellékszereplő
|
Olympia Dukakis
|
Holdkórosok
|
Legjobb rendező
|
Bernardo Bertolucci
|
Az utolsó császár
|
Legjobb eredeti forgatókönyv
|
Holdkórosok
|
John Patrick Shanley
|
Legjobb adaptált forgatókönyv
|
Az utolsó császár
|
Mark Peploe, Bernardo Bertolucci
|
Legjobb fényképezés
|
Az utolsó császár
|
Vittorio Storaro
|
Legjobb vágás
|
Az utolsó császár
|
Gabriella Cristiani
|
Legjobb látványtervezés
|
Az utolsó császár
|
Ferdinando Scarfiotti, Bruno Cesari, Osvaldo Desideri
|
Legjobb kosztümtervező
|
Az utolsó császár
|
James Acheson
|
Legjobb smink/maszk
|
Óriásláb esete Hendersonékkal
|
Rick Baker
|
Legjobb eredeti filmzene
|
Az utolsó császár
|
Ryuichi Sakamoto, David Byrne, Cong Su
|
Legjobb eredeti betétdal
|
Piszkos tánc
|
„(I've Had) The Time of My Life”
|
Legjobb hang
|
Az utolsó császár
|
Bill Rowe, Ivan Sharrock
|
Legjobb képi effektusok
|
Vérbeli hajsza
|
Dennis Muren, Bill George, Harley Jessup, Kenneth Smith
|
Legjobb idegen nyelvű film
|
Babettes gæstebud
|
Dánia
|
Legjobb dokumentumfilm
|
The Ten-Year Lunch
|
Aviva Slesin
|
Legjobb rövid dokumentumfilm
|
Young at Heart
|
Sue Marx, Pamela Conn
|
Legjobb animációs rövidfilm
|
L'homme qui plantait des arbres
|
Frédéric Back
|
Legjobb rövidfilm
|
Ray's Male Heterosexual Dance Hall
|
Jonathan Sanger, Jana Sue Memel
|
Kategóriák és jelöltek
Az utolsó császár (Jeremy Thomas)
Michael Douglas (Tőzsdecápák)
Cher (Holdkórosok)
Sean Connery, Aki legyőzte Al Caponét
Olympia Dukakis (Holdkórosok)
Bernardo Bertolucci (Az utolsó császár)
Holdkórosok (John Patrick Shanley)
Az utolsó császár (Mark Peploe, Bernardo Bertolucci)
Az utolsó császár (Vittorio Storaro)
Az utolsó császár (Gabriella Cristiani)
Legjobb látványtervezés
Az utolsó császár (Ferdinando Scarfiotti, Bruno Cesari, Osvaldo Desideri)
Legjobb kosztümtervező
Az utolsó császár (James Acheson)
Legjobb smink/maszk
Óriásláb esete Hendersonékkal (Rick Baker)
Az utolsó császár (The Last Emperor) (Szakamoto Rjúicsi, David Byrne, Szu Cung (Sū Cōng))
Legjobb eredeti betétdal
Dirty Dancing – Piszkos tánc – Frankie Previte, John DeNicola, Donald Markowitz, Frankie Previte: „(I've Had) The Time of My Life”
Legjobb hang
Az utolsó császár (Bill Rowe, Ivan Sharrock)
- A nap birodalma (Robert Knudson, Don Digirolamo, John Boyd, Tony Dawe)
- Halálos fegyver (Les Fresholtz, Rick Alexander, Vern Poore, Bill Nelson)
- Robotzsaru (Michael J. Kohut, Carlos DeLarios, Aaron Rochin, Robert Wald)
- Az eastwick-i boszorkányok (Wayne Artman, Tom Beckert, Tom E. Dahl, Art Rochester)
Vérbeli hajsza (Dennis Muren, Bill George, Harley Jessup, Kenneth Smith)
Babettes gæstebud (Dánia)
Legjobb dokumentumfilm
The Ten-Year Lunch (Aviva Slesin)
- Eyes on the Prize (Callie Crossley, James A. DeVinney)
- Hellfire: A Journey from Hiroshima (John Junkerman, John W. Dower)
- Radio Bikini (Robert Stone)
- A Stitch for Time (Barbara Herbich, Cyril Christo)
Legjobb rövid dokumentumfilm
Young at Heart (Sue Marx, Pamela Conn)
- Frances Steloff: Memoirs of a Bookseller (Deborah Dickson)
- In the Wee Wee Hours... (Frantisek Daniel, Izak Ben-Meir)
- Language Says It All (Megan Williams)
- Silver Into Gold (Lynn Mueller)
Legjobb animációs rövidfilm
L'homme qui plantait des arbres (Frédéric Back)
- George and Rosemary (Eunice Macaulay)
- Your Face (Bill Plympton)
Legjobb rövidfilm
Ray's Male Heterosexual Dance Hall (Jonathan Sanger, Jana Sue Memel)
- Making Waves (Ann Wingate)
- Shoeshine (Robert Katz)
Végső eredmény
(Győzelem/jelölés)
Források
|
---|
Szervezet | |
---|
Jelenlegi díjak | |
---|
Egyéb díjak | |
---|
Múltbéli díjak | |
---|
Díjátadók | |
---|
Statisztikák | |
---|