Złota Malina za Najgorszy film
Złota Malina za najgorszy film Golden Raspberry Award for Worst Picture
Nagroda za
|
najgorszy film
|
Fundator
|
John J.B. Wilson
|
Przyznający
|
Golden Raspberry Award Foundation
|
Państwo
|
Stany Zjednoczone
|
Pierwsze rozdanie
|
1981
|
Ostatnie rozdanie
|
2024
|
Strona internetowa
|
Złota Malina za najgorszy film – coroczna nagroda dla najgorszego filmu roku, przyznawana podczas ceremonii rozdania Złotych Malin.
Wyróżnieni w poszczególnych latach
1980–1989
Rok
|
Film
|
Wytwórnia – producent
|
1980 (1.)
|
Can’t Stop the Music
|
AFD – Allan Carr
|
Zadanie specjalne
|
Lorimar, United Artists – Jerry Weintraub
|
Wzór
|
MGM, UA – Steve Shagan
|
Piątek 13.
|
Paramount – Sean S. Cunningham
|
The Jazz Singer
|
AFD – Jerry Leider
|
Naga bomba
|
Universal – Jennings Lang
|
Podnieść Titanica
|
AFD – William Frye
|
Saturn 3
|
AFD – Stanley Donen
|
Okna
|
UA – Mike Lobell
|
Xanadu
|
Universal – Lawrence Gordon
|
1981 (2.)
|
Najdroższa mamusia
|
Paramount – Frank Yablans
|
Niekończąca się miłość
|
Universal, PolyGram – Dyson Lovell
|
Wrota niebios
|
UA – Joann Carelli
|
Legenda o samotnym jeźdźcu
|
Universal, AFD – Walter Coblenz
|
Tarzan – człowiek małpa
|
MGM, UA – John Derek
|
1982 (3.)
|
Inchon
|
MGM – Mitsuharu Ishii
|
Annie
|
Columbia – Ray Stark
|
Motylek
|
Analysis – Matt Cimber
|
Megaforce
|
20th Century Fox – Albert S. Ruddy
|
Film o piratach
|
20th Century Fox – David Joseph
|
1983 (4.)
|
Kobieta samotna
|
Universal – Robert R. Weston
|
Przygody Herkulesa
|
MGM, UA, Cannon – Golan-Globus
|
Szczęki 3
|
Universal – Rupert Hitzig
|
Stroker Ace
|
Warner Bros., Universal – Hank Moonjean
|
W swoim rodzaju
|
20th Century Fox – Roger M. Rothstein, Joe Wizan
|
1984 (5.)
|
Bolero
|
Cannon – Bo Derek
|
Wyścig armatniej kuli II
|
Warner Bros. – Albert S. Ruddy
|
Kryształ górski
|
20th Century Fox – Marvin Worth, Howard Smith
|
Sheena: królowa dżungli
|
Columbia – Paul Aratow
|
Gdzie są ci chłopcy
|
TriStar – Allan Carr
|
1985 (6.)
|
Rambo II
|
TriStar, Carolco – Buzz Feitshans
|
Gorączka hazardu
|
MGM, UA – Freddie Fields
|
Rewolucja
|
Warner Bros. – Irwin Winkler
|
Rocky IV
|
MGM, UA – Irwin Winkler, Robert Chartoff
|
Rok smoka
|
MGM, UA – Dino De Laurentiis
|
1986 (7.)
|
Kaczor Howard
|
Universal – Gloria Katz
|
Zakazana miłość
|
Warner Bros. – Bob Cavallo, Joe Ruffalo, Steve Fargnoli
|
Smutne miasto
|
Paramount – William L. Hayward, Walter Hill
|
Cobra
|
Warner Bros., Cannon – Golan-Globus
|
Niespodzianka z Szanghaju
|
MGM – John Kohn
|
1987 (8.)
|
Leonard, część 6
|
Columbia – Bill Cosby
|
Ishtar
|
Columbia – Warren Beatty
|
Szczęki 4: Zemsta
|
Universal – Joseph Sargent
|
Twardziele nie tańczą
|
Cannon – Golan-Globus
|
Kim jest ta dziewczyna?
|
Warner Bros. – Rosilyn Heller, Bernard Williams
|
1988 (9.)
|
Koktajl
|
Touchstone – Ted Field, Robert W. Cort
|
Golfiarze II
|
Warner Bros. – Neil Canton, Jon Peters, Peter Guber
|
Koń mądrzejszy od jeźdzca
|
Warner Bros. – Steve Tisch
|
Mac i ja
|
Orion – R. J. Louis
|
Rambo III
|
TriStar, Carolco – Buzz Feitshans
|
1989 (10.)
|
Star Trek V: Ostateczna granica
|
Paramount – Harve Bennett
|
Karate Kid III
|
Columbia – Jerry Weintraub
|
Osadzony
|
TriStar, Carolco – Charles Gordon, Lawrence Gordon
|
Wykidajło
|
UA – Joel Silver
|
Wyścig armatniej kuli 3
|
Orion – Murray Shostack
|
1990–1999
Rok
|
Film
|
Wytwórnia – producent
|
1990 (11.)
|
Przygody Forda Fairlane’a
|
20th Century Fox – Steven Perry, Joel Silver
|
Duchy tego nie robią
|
Triumph – Bo Derek
|
Fajerwerki próżności
|
Warner Bros. – Brian De Palma
|
Graffiti Bridge
|
Warner Bros. – Randy Phillips, Craig Rice
|
Rocky V
|
UA – Robert Chartoff, Irwin Winkler
|
1991 (12.)
|
Hudson Hawk
|
TriStar – Joel Silver
|
Miłość w rytmie rap
|
Universal – Carolyn Pfeiffer, Lionel Wingram
|
Dice Rules
|
Seven Arts – Loucas George
|
Same kłopoty
|
Warner Bros. – Lester Berman, Robert K. Weiss
|
Powrót do błękitnej laguny
|
Columbia – William A. Graham
|
1992 (13.)
|
Światło w mroku
|
20th Century Fox – Carol Baum, Howard Rosenman
|
Bodyguard
|
Warner Bros. – Kevin Costner, Lawrence Kasdan, Jim Wilson
|
Kolumb odkrywca
|
Warner Bros. – Alexander Salkind, Ilya Salkind
|
Diagnoza zbrodni
|
20th Century Fox – Paul Junger Witt, Charles Roven, Tony Thomas
|
Gazeciarze
|
Disney – Michael Finnell
|
1993 (14.)
|
Niemoralna propozycja
|
Paramount – Sherry Lansing
|
Sidła miłości
|
Metro-Goldwyn-Mayer, UA – Dino De Laurentiis
|
Na krawędzi
|
TriStar, Carolco – Renny Harlin, Alan Marshall
|
Bohater ostatniej akcji
|
Columbia – John McTiernan, Stephen J. Roth
|
Sliver
|
Paramount – Robert Evans
|
1994 (15.)
|
Barwy nocy
|
Hollywood – Buzz Feitshans, David Matalon
|
Małolat
|
Columbia, Castle Rock – Rob Reiner, Alan Zweibel
|
Na zabójczej ziemi
|
Warner Bros. – A. Kitman Ho, Julius R. Nasso, Steven Seagal
|
Specjalista
|
Warner Bros. – Jerry Weintraub
|
Wyatt Earp
|
Warner Bros. – Kevin Costner, Lawrence Kasdan, Jim Wilson
|
1995 (16.)
|
Showgirls
|
Metro-Goldwyn-Mayer, UA – Charles Evans, Alan Marshall
|
Kongo
|
Paramount – Kathleen Kennedy, Sam Mercer
|
It’s Pat
|
Touchstone – Charles B. Wessler
|
Szkarłatna litera
|
Hollywood – Roland Joffé, Andrew G. Vajna
|
Wodny świat
|
Universal – Kevin Costner, John Davis, Charles Gordon, Lawrence Gordon
|
1996 (17.)
|
Striptiz
|
Columbia, Castle Rock – Andrew Bergman, Mike Lobell
|
Żyleta
|
PolyGram, Gramery – Todd Moyer, Mike Richardson, Brad Wyman
|
Małpa na boisku
|
Universal – Rosalie Swedlin
|
Wyspa doktora Moreau
|
New Line Cinema – Edward R. Pressman
|
Świat według głupich
|
New Line Cinema, Savoy – Leslie Belzberg
|
1997 (18.)
|
Wysłannik przyszłości
|
Warner Bros. – Kevin Costner, Steve Tisch, Jim Wilson
|
Anakonda
|
Columbia – Verna Harrah, Carole Little, Leonard Rabinowitz
|
Batman i Robin
|
Warner Bros. – Peter MacGregor-Scott
|
W morzu ognia
|
Warner Bros. – Julius R. Nasso, Steven Seagal
|
Speed 2: Wyścig z czasem
|
20th Century Fox – Jan de Bont, Steve Perry, Michael Peyser
|
1998 (19.)
|
Spalić Hollywood
|
Hollywood – Ben Myron, Joe Eszterhas
|
Armageddon
|
Touchstone – Michael Bay, Jerry Bruckheimer
|
Rewoler i melonik
|
Warner Bros. – Jerry Weintraub
|
Godzilla
|
TriStar – Roland Emmerich, Dean Devlin
|
Spice World
|
Columbia – Uri Fruchtan, Mark L. Rosen, Barnaby Thompson
|
1999 (20.)
|
Bardzo dziki zachód
|
Warner Bros. – Jon Peters, Barry Sonnenfeld
|
Supertata
|
Columbia – Sidney Ganis, Jack Giarraputo
|
Blair Witch Project
|
Artisan – Robin Cowie, Gregg Hale
|
Nawiedzony
|
DreamWorks – Susan Arthur, Donna Roth, Colin Wilson
|
Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo
|
20th Century Fox – Rick McCallum, George Lucas
|
2000–2009
Rok
|
Film
|
Wytwórnia – producent
|
2000 (21.)
|
Bitwa o Ziemię
|
Warner Bros., Franchise – Jonathan D. Krane, Elie Samaha, John Travolta
|
Księga cieni: Blair Witch 2
|
Artisan – Bill Carraro
|
Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas!
|
Universal – Bruce Cohen
|
Mały Nicky
|
New Line Cinema – Jack Giarraputo, Robert Simonds
|
Układ prawie idealny
|
Paramount – Leslie Dixon, Linne Radmin, Tom Rosenberg
|
2001 (22.)
|
Luźny gość
|
20th Century Fox – Larry Brezner, Howard Lapides, Lauren Lloyd
|
Wyścig
|
Warner Bros., Franchise – Renny Harlin, Elie Samaha, Sylvester Stallone
|
Glitter
|
20th Century Fox, Columbia – Laurence Mark, E. Bennett Walsh
|
Pearl Harbor
|
Touchstone – Michael Bay, Jerry Bruckheimer
|
3000 mil do Graceland
|
Warner Bros., Franchise – Demian Lichtenstein, Eric Manes, Elie Samaha, Richard Spero, Andrew Stevens
|
2002 (23.)
|
Rejs w nieznane
|
Screen Gems – Matthew Vaughn
|
Pluto Nash
|
Warner Bros. – Martin Bregman, Michael Scott Bregman, Louis A. Stroller
|
Crossroads – Dogonić marzenia
|
Paramount – Ann Carli
|
Pinokio
|
Miramax – Gianluigi Braschi, Nicoletta Braschi, Elda Ferri
|
Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów
|
20th Century Fox – Rick McCallum, George Lucas
|
2003 (24.)
|
Gigli
|
Columbia, Revolution – Martin Brest, Casey Silver
|
Kot
|
Universal, DreamWorks – Brian Grazer
|
Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość
|
Columbia – Drew Barrymore, Leonard Goldberg, Nancy Juvonen
|
Justin i Kelly
|
20th Century Fox – John Steven Agoglia
|
Prawdziwe Cancun
|
New Line Cinema – Mary-Ellis Bunim, Jonathan Murray, Jamie Schutz, Rick de Oliveira
|
2004 (25.)
|
Kobieta-Kot
|
Warner Bros. – Denise Di Novi, Edward McDonnell
|
Aleksander
|
Warner Bros. – Moritz Borman, Jon Kilik, Thomas Schuhly, Iain Smith
|
Superdzieciaki: Geniusze w pieluchach II
|
Triumph – Steven Paul
|
Przetrwać święta
|
DreamWorks – Betty Thomas, Jenno Topping
|
Agenci bardzo specjalni
|
Columbia, Revolution – Rick Alvarez, Lee R. Mayes, Keenen Ivory Wayans, Marlon Wayans, Shawn Wayans
|
2005 (26.)
|
Dirty Love
|
First Look Pictures – John Mallory Asher, BJ Davis, Rod Hamilton, Kimberley Kates, Michael Manasseri, Jenny McCarthy, Trent Walford
|
Deuce Bigalow: Boski żigolo w Europie
|
Columbia – Adam Sandler, Rob Schneider
|
Diukowie Hazzardu
|
Warner Bros., Village Roadshow – Bill Gerber
|
Dom woskowych ciał
|
Warner Bros., Village Roadshow – Susan Levin, Joel Silver, Robert Zemeckis
|
Dziedzic maski
|
New Line Cinema – Erica Huggins, Scott Kroopf
|
2006 (27.)
|
Nagi instynkt 2
|
Metro-Goldwyn-Mayer, C2 – Mario Kassar, Joel B. Michaels, Andrew G. Vajna
|
BloodRayne
|
Romar Entertainment – Uwe Boll, Dan Clarke, Wolfgang Herrold
|
Kobieta w błękitnej wodzie
|
Warner Bros. – Sam Mercer, José L. Rodriguez, M. Night Shyamalan
|
Mały
|
Columbia, Revolution – Rick Alvares, Lee Mays, Marlon Wayans, Shawn Wayans
|
Kult
|
Warner Bros. – Nicolas Cage, Randall Emmett, Norm Golightly, Avi Lerner, Joanne Sellar
|
2007 (28.)
|
Wiem, kto mnie zabił
|
TriStar – David Grace, Frank Mancuso Jr.
|
Bratz
|
Lions Gate – Avi Arad, Isaac Larian, Steven Paul
|
Małolaty na obozie
|
TriStar, Revolution – Matt Berenson, John Davis, Wyck Godfrey
|
Państwo młodzi: Chuck i Larry
|
Universal – Adam Sandler, Tom Shadyac
|
Norbit
|
DreamWorks – John Davis, Eddie Murphy, Michael Tollin
|
2008 (29.)
|
Guru miłości
|
Paramount – Gary Barber, Michael DeLuca, Mike Myers
|
Totalny kataklizm / Poznaj moich Spartan
|
Lions Gate / 20th Century Fox – Jason Friedberg, Peter Safran, Aaron Seltzer
|
Zdarzenie
|
20th Century Fox – Barry Mendel, Sam Mercer, M. Night Shyamalan
|
Muza i meduza
|
Regent Releasing – Hadeel Reda
|
Dungeon Siege: W imię króla
|
Boll KG, Brightlight Pictures – Uwe Boll, Dan Clarke, Wolfgang Herrold, Shawn Williamson
|
2009 (30.)
|
Transformers: Zemsta upadłych
|
Paramount, DreamWorks, Hasbro – Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce, Tom DeSanto, Don Murphy
|
Wszystko o Stevenie
|
20th Century Fox – Sandra Bullock, Mary McLaglen
|
Stare wygi
|
Disney – Peter Abrams, Robert Levy, Andrew Panay
|
G.I. Joe: Czas Kobry
|
Paramount, Hasbro – Lorenzo di Bonaventura, Bob Ducsay, Brian Goldner
|
Zaginiony ląd
|
Universal – Sid i Marty Krofft, Jimmy Miller
|
2010–2019
Rok
|
Film
|
Wytwórnia – producent
|
2010 (31.)
|
Ostatni władca wiatru
|
Paramount, Nickelodeon – Frank Marshall, Kathleen Kennedy, Sam Mercer, M. Night Shyamalan
|
Dorwać byłą
|
Columbia – Neal H. Moritz
|
Seks w wielkim mieście 2
|
New Line Cinema, HBO Films, Village Roadshow – Michael Patrick King, John Melfi, Sarah Jessica Parker, Darren Star
|
Saga „Zmierzch”: Zaćmienie
|
Summit – Wyck Godfrey, Karen Rosenfelt
|
Wampiry i świry
|
20th Century Fox – Jason Friedberg, Peter Safran, Aaron Seltzer
|
2011 (32.)
|
Jack i Jill
|
Columbia – Todd Garner, Jack Giarraputo, Adam Sandler
|
Bucky Larson: Urodzony gwiazdor
|
Columbia – Barry Bernardi, Allen Covert, David Dorfman, Jack Giarraputo
|
Sylwester w Nowym Jorku
|
Warner Bros., New Line Cinema – Mike Karz, Garry Marshall, Wayne Allan Rice
|
Transformers 3
|
Paramount – Lorenzo di Bonaventura, Ian Bryce, Tom DeSanto, Don Murphy
|
Saga „Zmierzch”: Przed świtem – część 1
|
Summit – Wyck Godfrey, Stephenie Meyer, Karen Rosenfelt
|
2012 (33.)
|
Saga „Zmierzch”: Przed świtem – część 2
|
Summit – Wyck Godfrey, Stephenie Meyer, Karen Rosenfelt
|
Battleship: Bitwa o Ziemię
|
Universal – Sarah Aubrey, Peter Berg, Brian Goldner, Duncan Henderson, Bennett Schneir, Scott Stuber
|
Spadaj, tato
|
Columbia – Allen Covert, Jack Giarraputo, Heather Parry, Adam Sandler
|
Tysiąc słów
|
Paramount, DreamWorks – Nicolas Cage, Alain Chabat, Stephanie Danan, Norman Golightly, Brian Robbins, Sharla Sumpter Bridgett
|
The Oogieloves in the Big Balloon Adventure
|
Lions Gate, Romar Entertainment, Kenn Viselman Presents – Gayle Dickie, Kenn Viselman
|
Kikoriki: Team Invincible
|
Columbia Pictures, Petersburg Animation Studio, Ilya Popov, Anatoliy Prohorov, Timur Bekmambetov
|
2013 (34.)
|
Movie 43
|
Relativity Media – Peter Farrelly, Ryan Kavanaugh, John Penotti, Charles B. Wessler
|
1000 lat po Ziemi
|
Columbia – James Lassiter, Caleeb Pinkett, Jada Pinkett Smith, M. Night Shyamalan, Will Smith
|
Jeszcze większe dzieci
|
Columbia – Jack Giarraputo, Adam Sandler
|
Jeździec znikąd
|
Disney – Jerry Bruckheimer, Gore Verbinski
|
A Madea Christmas
|
Lions Gate – Ozzie Areu, Matt Moore, Tyler Perry
|
2014 (35.)
|
Saving Christmas
|
Samuel Goldwyn – Darren Doane, Raphi Henley, Amanda Rosser, David Shannon
|
Czasy ostateczne: Pozostawieni
|
Freestyle, eOne – Michael Walker, Paul LaLonde
|
Legenda Herkulesa
|
Summit – Bo’az Dawidson, Renny Harlin, Danny Lerner, Les Weldon
|
Wojownicze żółwie ninja
|
Paramount, Nickelodeon, Platinum Dunes – Michael Bay, Ian Bryce, Andrew Form, Bradley Fuller, Scott Mednick, Galen Walker
|
Transformers: Wiek zagłady
|
Paramount – Ian Bryce, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy
|
2015 (36.)
|
Fantastyczna Czwórka
|
20th Century Fox – Simon Kinberg, Matthew Vaughn, Hutch Parker, Robert Kulzer, Gregory Goodman
|
Pięćdziesiąt twarzy Greya
|
Universal, Focus Features – Michael De Luca, Dana Brunetti, E.L. James
|
Jupiter: Intronizacja
|
Warner Bros. – Grant Hill, Lana i Lilly Wachowski
|
Oficer Blart w Las Vegas
|
Columbia – Todd Garner, Kevin James, Adam Sandler
|
Piksele
|
Columbia – Adam Sandler, Chris Columbus, Mark Radcliffe, Allen Covert
|
2016 (37.)
|
Hillary’s America: The Secret History of the Democratic Party
|
Quality Flix – Gerald R. Molen
|
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
|
Warner Bros. – Charles Roven, Deborah Snyder
|
Bogowie Egiptu
|
Summit Entertainment – Basil Iwanyk, Alex Proyas
|
Co ty wiesz o swoim dziadku?
|
Lionsgate – Bill Block, Michael Simkin, Jason Barrett, Barry Josephson
|
Dzień Niepodległości: Odrodzenie
|
20th Century Fox – Dean Devlin, Harald Kloser, Roland Emmerich
|
Zoolander 2
|
Paramount Pictures – Stuart Cornfeld, Scott Rudin, Ben Stiller, Clayton Townsend
|
2017 (38.)
|
Emotki: Film
|
Columbia Pictures – Michelle Raimo Kouyate
|
Baywatch. Słoneczny patrol
|
Paramount Pictures – Michael Berk, Gregory J. Bonann, Beau Flynn, Ivan Reitman, Douglas Schwartz
|
Ciemniejsza strona Greya
|
Universal Pictures/Focus Features – Dana Brunetti, Michael De Luca, E.L. James, Marcus Viscidi
|
Mumia
|
Universal Pictures – Sarah Bradshaw, Sean Daniel, Alex Kurtzman, Chris Morgan
|
Transformers: Ostatni rycerz
|
Paramount Pictures – Ian Bryce, Lorenzo di Bonaventura, Tom DeSanto, Don Murphy
|
2018 (39.)
|
Holmes i Watson
|
Columbia Pictures – Will Ferrell, Adam McKay, Jimmy Miller, Clayton Townsend
|
Gotti
|
Vertical Entertainment – Randall Emmett, Marc Fiore, Michael Froch, George Furla
|
Rozpruci na śmierć
|
STX Entertainment – Ben Falcone, Jeffrey Hayes, Brian Henson, Melissa McCarthy
|
Robin Hood: Początek
|
Summit Entertainment – Jennifer Davisson, Leonardo DiCaprio
|
Winchester: Dom duchów
|
Lionsgate – Tim McGahan, Brett Tomberlin
|
2019 (40.)
|
Koty
|
Universal Pictures – Debra Hayward, Tim Bevan, Eric Fellner, Tom Hooper
|
Fanatyk
|
Quiver Distribution – Bill Kenwright
|
Sharon Tate
|
Saban Films – Lucas Jarach, Daniel Farrands, Eric Brenner
|
Rodzinny pogrzeb Madei
|
Lionsgate – Ozzie Areu, Will Areu, Mark E. Swinton
|
Rambo: Ostatnia krew
|
Lionsgate – Avi Lerner, Kevin King Templeton, Yariv Lerner, Les Weldon
|
2020–2029
Rok
|
Film
|
Wytwórnia – producent
|
2020 (40.)
|
Absolute Proof
|
One America News Network – Mary Fanning, Brannon Howse, Mike Lindell
|
365 dni
|
Ekipa – Maciej Kawulski, Ewa Lewandowska, Tomasz Mandes
|
Doktor Dolittle
|
Universal Pictures – Susan Downey, Jeff Kirschenbaum, Joe Roth
|
Wyspa Fantazji
|
Columbia Pictures – Jason Blum, Marc Toberoff, Jeff Wadlow
|
Music
|
Vertical Entertainment, Landay Entertainment – Vincent Landy, Sia
|
2021 (42.)
|
|
Diana: Musical
|
Netflix – David Bryan, Joe DiPietro, Frank Marshall
|
W nieskończoność
|
Paramount+, Paramount Pictures – Lorenzo di Bonaventura, Mark Huffam, Stephen Levinson, Mark Vahradian, Mark Wahlberg, John Zaozirny
|
Karen
|
Quiver Distribution – Mary Aloe, Sevier Crespo, „Coke” Daniels, Cory Hardrict, Taryn Manning
|
Kosmiczny mecz: Nowa era
|
Warner Bros. Pictures – Maverick Carter, Ryan Coogler, Duncan Henderson, LeBron James
|
Kobieta w oknie
|
Netflix, 20th Century Studios – Eli Bush, Anthony Katagas, Scott Rudin
|
2022 (43.)
|
Blondynka
|
Netflix – Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Brad Pitt
|
Pinokio
|
Disney+, Walt Disney Pictures – Derek Hogue, Andrew Milano, Chris Weitz, Robert Zemeckis
|
Miłego żalu
|
Open Road Films – Chris Long, Machine Gun Kelly, Jib Polhemus, Mod Sun
|
Córka króla
|
Gravitas Ventures – David Brookwell, Paul Currie, Wei Han, James Pang Hong, Sean McNamara
|
Morbius
|
Columbia Pictures – Avi Arad, Lucas Foster, Matt Tolmach
|
2023 (44.)
|
Puchatek: Krew i miód
|
Altitude Film Distribution, Jagged Edge Productions – Scott Jeffrey, Rhys Frake-Waterfield
|
Egzorcysta: Wyznawca
|
Universal Pictures – Jason Blum, David C. Robinson, James G. Robinson
|
Niezniszczalni 4
|
Lionsgate Films – Kevin King-Templeton, Les Weldon, Yariv Lerner, Jason Statham
|
Meg 2: Głębia
|
Warner Bros. Pictures – Lorenzo di Bonaventura, Belle Avery
|
Shazam! Gniew bogów
|
New Line Cinema, Warner Bros. Pictures – Peter Safran
|
Wyróżnienia specjalne
Rekordziści
Wielokrotnie nominowane studia
Wielokrotnie nagrodzeni i nominowani producenci
2 wygrane
7 nominacji
6 nominacji
5 nominacji
4 nominacje
3 nominacje
2 nominacje
Linki zewnętrzne
- Golden Raspberry Award Foundation
Obecne kategorie |
|
---|
Dawne kategorie |
|
---|
Rozdania |
|
---|
- Golden Raspberry Award Foundation
Lata 1980–1989 |
|
---|
Lata 1990–1999 |
|
---|
Lata 2000–2009 |
|
---|
Lata 2010–2019 |
|
---|
Lata 2020–2029 |
|
---|
|
|