Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014
5. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w czterech europejskich miastach 21 i 22 czerwca 2014 roku. Reprezentacje rywalizowały w superlidze, I lidze, II lidze oraz III lidze. Gospodarzem superligi drużynowych mistrzostw Europy był Brunszwik, zawody I ligi odbywały się w Tallinnie, II ligi w Rydze, a III ligi w Tbilisi.
Superliga
Kandydatami do organizacji zawodów superligi były Brunszwik oraz Ostrawa[1]. 5 listopada 2012 w Bukareszcie Rada European Athletics powierzyła organizację imprezy niemieckiemu Brunszwikowi[2].
Uczestnicy
W zawodach superligi startowało 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji z Europy w tym trzy – Czechy, Szwecja i Holandia – które awansowały w 2012 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Jimmy Vicaut |
10,03
|
Daniel Talbot |
10,30
|
Ramil Guliyev |
10,37
|
Bieg na 200 m
|
Karol Zalewski |
20,56
|
Ramil Guliyev |
20,57
|
James Ellington |
20,60
|
Bieg na 400 m
|
Mame-Ibra Anne |
45,71
|
Pawieł Iwaszko |
45,95
|
Daniel Awde |
46,10
|
Bieg na 800 m
|
Timo Benitz |
1:46,24 PB
|
Adam Kszczot |
1:46,36
|
Giordano Benedetti |
1:46,45
|
Bieg na 1500 m
|
Jakub Holuša |
3:37,74
|
Homiyu Tesfaye |
3:38,10
|
Marcin Lewandowski |
3:38,19 PB
|
Bieg na 3000 m
|
Richard Ringer |
7:50,99 PB
|
Jakub Holuša |
7:51,43 PB
|
Antonio Abadía |
7:52,22 PB
|
Bieg na 5000 m
|
Arne Gabius |
13:55,89
|
Jesús España |
13:56,00
|
Ali Kaya |
13:56,64
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Siergiej Szubienkow |
13,20
|
William Sharman |
13,21 PB
|
Pascal Martinot-Lagarde |
13,35
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Dienis Kudriawcew |
49,38
|
Silvio Schirrmeister |
49,80
|
Richard Yates |
50,11
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Yoann Kowal |
8:25,50
|
Martin Grau |
8:29,16
|
Nikołaj Czawkin |
8:30,61
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Wielka Brytania Richard Kilty Harry Aikines-Aryeetey James Ellington Adam Gemili |
38,51
|
Niemcy Christian Blum Sven Knipphals Alexander Kosenkow Julian Reus |
38,88
|
Włochy Massimiliano Ferraro Eseosa Desalu Diego Marani Delmas Obou |
39,06
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Rosja Maksim Dyłdin Lew Mosin Pawieł Iwaszko Władimir Krasnow |
3:02,68
|
Francja Mame-Ibra Anne Teddy Venel Marc Macédot Thomas Jordier |
3:03,05
|
Niemcy Miguel Rigau Kamghe Gaba David Gollnow Thomas Schneider |
3:03,18
|
Skok wzwyż
|
Andrij Procenko |
2,30
|
Andriej Silnow |
2,28
|
Jaroslav Bába |
2,26
|
Skok o tyczce
|
Renaud Lavillenie |
5,62
|
Jan Kudlička Aleksandr Gripicz |
5,62
|
|
|
Skok w dal
|
Christian Reif |
8,13
|
Greg Rutherford |
7,99
|
Eusebio Cáceres |
7,97
|
Trójskok
|
Aleksiej Fiodorow |
16,95
|
Fabrizio Donato |
16,82
|
Wiktor Kuzniecow |
16,63
|
Pchnięcie kulą
|
David Storl |
21,20
|
Tomasz Majewski |
20,57
|
Aleksandr Lesnoj |
20,24
|
Rzut dyskiem
|
Robert Harting |
67,42
|
Piotr Małachowski |
65,35
|
Wiktor Butenko |
62,81
|
Rzut młotem[3]
|
Siergiej Litwinow |
76,32
|
Paweł Fajdek |
75,26
|
Markus Esser |
74,90
|
Rzut oszczepem
|
Andreas Hofmann |
86,13 PB
|
Dmitrij Tarabin |
83,40
|
Maksym Bohdan |
80,93
|
Kobiety
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Myriam Soumaré |
11,35
|
Jamile Samuel |
11,42
|
Verena Sailer |
11,45
|
Bieg na 200 m
|
Jamile Samuel |
22,74
|
Natalija Pohrebniak |
23,13
|
Anyika Onuora |
23,24
|
Bieg na 400 m
|
Alona Tamkowa |
51,72
|
Esther Cremer |
52,23
|
Olha Zemlak |
52,28
|
Bieg na 800 m
|
Jekatierina Poistogowa |
2:02,65
|
Rénelle Lamote |
2:03,36
|
Olha Lachowa |
2:03,39
|
Bieg na 1500 m
|
Abeba Aregawi |
4:14,20
|
Anna Szczagina |
4:15,04
|
Natalija Pryszczepa |
4:15,71
|
Bieg na 3000 m
|
Sifan Hassan |
8:45,24
|
Jelena Korobkina |
8:51,00 PB
|
Nuria Fernández |
8:51,54
|
Bieg na 5000 m
|
Meraf Bahta |
15:36,36
|
Gamze Bulut |
15:37,70 PB
|
Giulia Viola |
15:40,30 PB
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Cindy Billaud |
12,66
|
Nadine Hildebrand |
12,80 PB
|
Julija Kondakowa |
12,86
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Anna Ryżykowa |
55,00
|
Eilidh Child |
55,36
|
Irina Dawydowa |
55,79
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Charlotta Fougberg |
9:35,92
|
Antje Möldner-Schmidt |
9:40,21
|
Katarzyna Kowalska |
9:41,78
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Holandia Naomi Sedney Dafne Schippers Tessa van Schagen Jamile Samuel |
42,95
|
Francja Céline Distel-Bonnet Ayodelé Ikuesan Jennifer Galais Stella Akakpo |
43,19
|
Rosja Marina Panteliejewa Natalja Rusakowa Jelizawieta Sawlinis Julija Czermoszanska |
43,45
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Ukraina Daryna Prystupa Anna Ryżykowa Chrystyna Stuj Olha Zemlak |
3:27,66
|
Niemcy Esther Cremer Lena Schmidt Lara Hoffmann Ruth Sophia Spelmeyer |
3:28,34
|
Francja Elea Mariama Diarra Agnes Raharolahy Estelle Perrossier Floria Gueï |
3:28,35
|
Skok wzwyż
|
Marija Kuczina |
1,95
|
Oksana Okuniewa |
1,95
|
Ruth Beitia Kamila Lićwinko |
1,90
|
Skok o tyczce
|
Anżelika Sidorowa |
4,65 PB
|
Jiřina Svobodová |
4,60
|
Katharina Bauer |
4,40
|
Skok w dal
|
Malaika Mihambo |
6,90 PB
|
Éloyse Lesueur |
6,87w
|
Erica Jarder |
6,67 PB
|
Trójskok
|
Jekatierina Koniewa |
14,55
|
Olha Saładucha |
14,33
|
Jenny Elbe |
14,01
|
Pchnięcie kulą
|
Christina Schwanitz |
19,43
|
Irina Tarasowa |
18,36
|
Chiara Rosa |
17,92
|
Rzut dyskiem
|
Mélina Robert-Michon |
65,51
|
Shanice Craft |
65,07
|
Jekatierina Strokowa |
63,97
|
Rzut młotem
|
Betty Heidler |
74,63
|
Joanna Fiodorow |
72,23
|
Anna Bułgakowa |
71,83
|
Rzut oszczepem
|
Barbora Špotáková |
65,57
|
Hanna Haćko-Fedusowa |
63,01 PB
|
Linda Stahl |
61,58
|
Tabela punktów
Konkurencja
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 metrów
|
M |
3 |
12 |
4 |
11 |
5 |
7 |
6 |
2 |
8 |
1 |
10 |
9
|
K |
8 |
12 |
10 |
7 |
5 |
11 |
3 |
4 |
2 |
6 |
1 |
9
|
200 metrów
|
M |
4 |
0 |
8 |
10 |
7 |
0 |
12 |
5 |
6 |
3 |
11 |
9
|
K |
4 |
9 |
7 |
10 |
3 |
12 |
5 |
6 |
2 |
8 |
1 |
11
|
400 metrów
|
M |
2 |
12 |
7 |
10 |
8 |
6 |
9 |
11 |
1 |
3 |
5 |
4
|
K |
3 |
8 |
11 |
6 |
9 |
5 |
4 |
12 |
7 |
2 |
1 |
10
|
800 metrów
|
M |
6 |
9 |
12 |
2 |
10 |
7 |
11 |
3 |
8 |
5 |
1 |
4
|
K |
5 |
11 |
9 |
6 |
3 |
2 |
7 |
12 |
8 |
4 |
1 |
10
|
1500 metrów
|
M |
12 |
9 |
11 |
8 |
1 |
2 |
10 |
3 |
5 |
4 |
7 |
6
|
K |
5 |
3 |
2 |
8 |
9 |
6 |
7 |
11 |
4 |
12 |
1 |
10
|
3000 metrów
|
M |
11 |
8 |
12 |
9 |
6 |
7 |
3 |
2 |
10 |
1 |
5 |
4
|
K |
9 |
6 |
5 |
4 |
8 |
12 |
7 |
11 |
10 |
2 |
3 |
1
|
5000 metrów
|
M |
1 |
6 |
12 |
7 |
3 |
5 |
8 |
9 |
11 |
4 |
10 |
2
|
K |
2 |
6 |
3 |
8 |
10 |
9 |
5 |
7 |
4 |
12 |
11 |
1
|
3000 metrów z przeszkodami
|
M |
2 |
12 |
11 |
8 |
9 |
1 |
6 |
10 |
5 |
4 |
3 |
7
|
K |
2 |
7 |
11 |
6 |
4 |
1 |
10 |
8 |
9 |
12 |
5 |
3
|
110 metrów przez płotki
|
M |
2 |
10 |
9 |
11 |
4 |
7 |
6 |
12 |
5 |
8 |
1 |
3
|
100 metrów przez płotki
|
K |
4 |
12 |
11 |
5 |
6 |
8 |
7 |
10 |
2 |
3 |
1 |
9
|
400 metrów przez płotki
|
M |
4 |
9 |
11 |
10 |
7 |
5 |
8 |
12 |
2 |
3 |
1 |
6
|
K |
9 |
4 |
8 |
11 |
6 |
1 |
7 |
10 |
5 |
3 |
2 |
12
|
Sztafeta 4 × 100 metrów
|
M |
3 |
0 |
11 |
12 |
10 |
9 |
8 |
5 |
4 |
6 |
2 |
7
|
K |
4 |
11 |
7 |
8 |
5 |
12 |
6 |
10 |
0 |
3 |
2 |
9
|
Sztafeta 4 × 400 metrów
|
M |
4 |
11 |
10 |
9 |
0 |
7 |
8 |
12 |
5 |
2 |
3 |
6
|
K |
4 |
10 |
11 |
9 |
7 |
5 |
8 |
6 |
0 |
3 |
2 |
12
|
Skok wzwyż
|
M |
10 |
6 |
4 |
7,5 |
9 |
3 |
7,5 |
11 |
1 |
5 |
2 |
12
|
K |
7 |
1 |
8 |
2 |
4 |
5,5 |
9,5 |
12 |
9,5 |
3 |
5,5 |
11
|
Skok o tyczce
|
M |
10,5 |
12 |
9 |
0 |
4 |
8 |
7 |
10,5 |
6 |
0 |
0 |
5
|
K |
11 |
9 |
10 |
4 |
5,5 |
5,5 |
0 |
12 |
8 |
7 |
3 |
0
|
Skok w dal
|
M |
5 |
4 |
12 |
11 |
1 |
6 |
9 |
7 |
10 |
8 |
2 |
3
|
K |
1 |
11 |
12 |
4 |
9 |
3 |
5 |
7 |
8 |
10 |
2 |
6
|
Trójskok
|
M |
2 |
5 |
3 |
9 |
11 |
1 |
8 |
12 |
7 |
6 |
4 |
10
|
K |
7 |
5 |
10 |
6 |
3 |
1 |
9 |
12 |
4 |
8 |
2 |
11
|
Pchnięcie kulą
|
M |
7 |
6 |
12 |
5 |
2 |
4 |
11 |
10 |
9 |
8 |
3 |
1
|
K |
2 |
8 |
12 |
1 |
10 |
6 |
4 |
11 |
7 |
3 |
5 |
9
|
Rzut dyskiem
|
M |
7 |
1 |
12 |
5 |
6 |
9 |
11 |
10 |
8 |
2 |
3 |
4
|
K |
6 |
12 |
11 |
5 |
3 |
1 |
9 |
10 |
7 |
4 |
2 |
8
|
Rzut młotem
|
M |
4 |
0 |
10 |
9 |
7 |
2 |
11 |
12 |
3 |
8 |
5 |
6
|
K |
4 |
5 |
12 |
9 |
8 |
2 |
11 |
10 |
6 |
7 |
1 |
3
|
Rzut oszczepem
|
M |
5 |
1 |
12 |
4 |
9 |
3 |
6 |
11 |
2 |
8 |
7 |
10
|
K |
12 |
1 |
10 |
6 |
4 |
3 |
5 |
9 |
7 |
8 |
2 |
11
|
Kraj
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem
|
208,5
|
295
|
371
|
281,5
|
239,5
|
209
|
293
|
359,5
|
220,5
|
212
|
138,5
|
273
|
Klasyfikacja końcowa
Drużyny z trzech ostatnich miejsc w sezonie 2015 wystąpią w rywalizacji I ligi.
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 1 krajowy rekord w kategorii seniorów:
I liga
Zawody I ligi odbyły się w Tallinnie, który został wyznaczony organizatorem zawodów w listopadzie 2013 roku[4].
Uczestnicy
W zawodach I ligi startowało 12 zespołów w tym trzy – Białoruś, Grecja i Norwegia – które spadły w 2013 roku z superligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Słowenia i Litwa – które awansowały z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Jaysuma Saidy Ndure |
10,12
|
Likurgos-Stefanos Tsakonas |
10,22
|
Rytis Sakalauskas |
10,23
|
Bieg na 200 m
|
Jaysuma Saidy Ndure |
20,70
|
Likurgos-Stefanos Tsakonas |
20,78
|
Marek Niit |
20,99 SB
|
Bieg na 400 m
|
Brian Gregan |
46,54
|
Julien Watrin |
46,57
|
Karsten Warholm |
47,58
|
Bieg na 800 m
|
Mark English |
1:47,63
|
Tamás Kazi |
1:48,42
|
Žan Rudolf |
1:48,64 SB
|
Bieg na 1500 m
|
Paul Robinson |
3:51,05
|
Cristian Vorovenci |
3:51,58
|
Andréas Dimitrákis |
3:51,74
|
Bieg na 3000 m
|
Henrik Ingebrigtsen |
8:16,00 SB
|
Tiidrek Nurme |
8:17,49
|
Bashir Abdi |
8:17,97
|
Bieg na 5000 m
|
Tiidrek Nurme |
14:14,92 SB
|
Koen Naert |
14:16,51
|
Kevin Batta |
14:17,35
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Balázs Baji |
13,51
|
Konstandinos Duwalidis |
13,56
|
Ben Reynolds |
13,82
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Thomas Barr |
49,30
|
Rasmus Mägi |
49,48
|
Tim Rummens |
51,04
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Justinas Beržanskis |
8:48,49
|
Janne Ukonmaanaho |
8:48,84
|
Tom Erling Karbo |
8:49,39
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Portugalia Pedro Bernardo Francis Obikwelu Arnaldo Abrantes Yazaldes Nascimento |
39,60
|
Estonia Mikk Mihkel Nurges Rait Veesalu Markus Ellisaar Marek Niit |
39,93
|
Norwegia Kristoffer Buhagen Amund Hoie Sjursen Even Pettersen Jaysuma Saidy Ndure |
39,97
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Belgia Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kévin Borlée |
3:04,93
|
Irlandia Craig Lynch Brian Murphy Thomas Barr Brian Gregan |
3:05,40
|
Białoruś Aliaksandr Krasouski Mikita Yakauleu Maksim Lipauka Alaksandr Linnik |
3:09,00
|
Skok wzwyż
|
Mihai Donisan |
2,26
|
Andrej Czuryła |
2,23
|
Raivydas Stanys |
2,19
|
Skok o tyczce
|
Arnaud Art |
5,42 PBo
|
Edi Maia |
5,42
|
Konstandinos Filipidis |
5,30
|
Skok w dal
|
Luis Tsatumas |
8,25
|
Tomas Vitonis |
7,99
|
Kristian Pulli |
7,88 PB
|
Trójskok
|
Marian Oprea |
16,68 =SB
|
Dzmitryj Płatnicki |
16,28 SB
|
Dimitris Tsiamis |
16.20
|
Pchnięcie kulą
|
Pawieł Łyżyn |
19,74
|
Andrei Gag |
19,64 PB
|
Marco Fortes |
19,50
|
Rzut dyskiem
|
Andrius Gudžius |
61,92
|
Philip Milanov |
61,47
|
Gerd Kanter |
61,33
|
Rzut młotem
|
Krisztián Pars |
75,26
|
Primož Kozmus |
73,02 SB
|
David Söderberg |
70,81
|
Rzut oszczepem
|
Antti Ruuskanen |
79,62
|
Matija Kranjc |
78,61 SB
|
Spiridon Lembesis |
75,86
|
Kobiety
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Ezinne Okparaebo |
11,41
|
Ksenija Balta |
11,47
|
Hanna-Maari Latvala |
11,47
|
Bieg na 200 m
|
Maria Belimbasaki |
23,12 PB
|
Hanna-Maari Latvala |
23,46
|
Ksenija Balta |
23,55
|
Bieg na 400 m
|
Agnė Šerkšnienė |
52,94 SB
|
Justien Grillet |
53,65
|
Bianca Răzor |
53,70
|
Bieg na 800 m
|
Marina Arzamasowa |
2:00,95
|
Ingvill Måkestad Bovim |
2:02,57
|
Liina Tšernov |
2:05,23 PB
|
Bieg na 1500 m
|
Ingvill Måkestad Bovim |
4:11,07
|
Laura Crowe |
4:13,84
|
Liina Tšernov |
4:14,20
|
Bieg na 3000 m
|
Sara Moreira |
9:07,14 SB
|
Monika Juodeškaitė |
9:11,58 PB
|
Dana Elena Loghin |
9:17,38 PB
|
Bieg na 5000 m
|
Ana Dulce Félix |
15:21,32 SB
|
Fionnuala Britton |
15:23,37 SB
|
Wolha Mazuronak |
15:35,44 PB
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Isabelle Pedersen |
13,18
|
Marina Tomić |
13,26
|
Eline Berings |
13,55
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Angela Moroșanu |
56,70
|
Vera Barbosa |
57,04
|
Eglė Staišiūnaitė |
57,93 SB
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Sandra Eriksson |
9:40,36
|
Maruša Mišmaš |
9:40,49 NR
|
Jekaterina Patjuk |
9:50,15 NR
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Grecja María Gátou Yeoryia Kokloni Andriána Férra Maria Belimbasaki |
44,38
|
Belgia Olivia Borlée Sarah Rutjens Cynthia Bolingo Mbongo Anne Zagré |
44,74
|
Estonia Grit Šadeiko Diana Suumann Maarja Kalev Ksenija Balta |
44,75
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Rumunia Bianca Răzor Alina Andreea Zaizan Adelina Pastor Angela Moroșanu |
3:32,83
|
Litwa Eva Misiūnaitė Eglė Staišiūnaitė Modesta Morauskaitė Agnė Šerkšnienė |
3:33,57
|
Norwegia Tara Marie Norum Trine Mjåland Benedicte Hauge Line Kloster |
3:34,23
|
Skok wzwyż
|
Anna Iljuštšenko |
1,84 =SB
|
Daniela Stanciu |
1,84
|
Tonje Angelsen |
1,80
|
Skok o tyczce
|
Katerina Stefanidi |
4,55
|
Minna Nikkanen |
4,45 SB
|
Tina Šutej |
4,45
|
Skok w dal
|
Alina Rotaru |
6,62
|
Wolha Sudarawa |
6,47
|
Nadia Akpana Assa |
6,22
|
Trójskok
|
Patrícia Mamona |
14,26
|
Natalla Wiatkina |
14,14
|
Elena Andreea Panțuroiu |
13,93
|
Pchnięcie kulą
|
Julija Leanciuk |
18,48
|
Anita Márton |
17,01
|
Kätlin Piirimäe |
15,64
|
Rzut dyskiem
|
Zinaida Sendriūtė |
65,83 SB
|
Irina Rodrigues |
56,26
|
Hrisoúla Anagnostopoúlou |
55,75
|
Rzut młotem
|
Bianca Perie |
71,93 SB
|
Alena Krechyk |
66,77
|
Merja Korpela |
65,36
|
Rzut oszczepem
|
Tacciana Chaładowicz |
58,33
|
Martina Ratej |
55,66
|
Nicoleta Madalina Anghelescu |
54,79
|
Tabela punktów
Konkurencja
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 metrów
|
M |
5,5 |
1 |
9 |
7 |
11 |
3 |
4 |
10 |
12 |
8 |
5,5 |
2
|
K |
4 |
3 |
11 |
10 |
7,5 |
1 |
7,5 |
6 |
12 |
1 |
9 |
5
|
200 metrów
|
M |
9 |
7,5 |
10 |
7,5 |
11 |
5 |
6 |
0 |
12 |
4 |
3 |
2
|
K |
4 |
5 |
10 |
11 |
12 |
7 |
9 |
1 |
6 |
3 |
8 |
2
|
400 metrów
|
M |
7 |
11 |
2 |
6 |
8 |
3 |
12 |
5 |
10 |
0 |
4 |
9
|
K |
8 |
11 |
2 |
7 |
6 |
4 |
3 |
12 |
5 |
9 |
10 |
0
|
800 metrów
|
M |
3 |
6 |
1 |
4 |
5 |
11 |
12 |
2 |
7 |
8 |
9 |
10
|
K |
12 |
6 |
10 |
7 |
5 |
1 |
8 |
4 |
11 |
9 |
3 |
2
|
1500 metrów
|
M |
7 |
9 |
1 |
5 |
10 |
2 |
12 |
6 |
8 |
3 |
11 |
4
|
K |
7 |
5 |
10 |
4 |
8 |
1 |
11 |
2 |
12 |
3 |
6 |
9
|
3000 metrów
|
M |
8 |
10 |
11 |
7 |
5 |
4 |
9 |
1 |
12 |
6 |
3 |
2
|
K |
4 |
5 |
1 |
6 |
8 |
7 |
9 |
11 |
3 |
12 |
10 |
2
|
5000 metrów
|
M |
6 |
11 |
12 |
4 |
5 |
3 |
10 |
2 |
9 |
8 |
7 |
1
|
K |
10 |
8 |
6 |
2 |
1 |
7 |
11 |
5 |
4 |
12 |
3 |
9
|
3000 metrów z przeszkodami
|
M |
7 |
3 |
8 |
11 |
0 |
2 |
9 |
12 |
10 |
5 |
6 |
4
|
K |
4 |
2 |
10 |
12 |
5 |
6 |
9 |
1 |
3 |
8 |
7 |
11
|
110 metrów przez płotki
|
M |
7 |
0 |
5 |
6 |
11 |
12 |
10 |
2 |
8 |
9 |
3 |
4
|
100 metrów przez płotki
|
K |
2 |
10 |
8 |
4 |
6 |
7 |
9 |
3 |
12 |
1 |
5 |
11
|
400 metrów przez płotki
|
M |
7 |
10 |
11 |
5 |
6 |
8 |
12 |
2 |
9 |
0 |
3 |
4
|
K |
7 |
8 |
2 |
5 |
4 |
1 |
7 |
10 |
6 |
11 |
12 |
3
|
Sztafeta 4 × 100 metrów
|
M |
7 |
3 |
11 |
8 |
5 |
2 |
6 |
9 |
10 |
12 |
4 |
1
|
K |
2 |
11 |
10 |
9 |
12 |
3 |
8 |
4 |
5 |
1 |
6 |
7
|
Sztafeta 4 × 400 metrów
|
M |
10 |
12 |
8 |
7 |
4 |
3 |
11 |
1 |
9 |
6 |
2 |
5
|
K |
9 |
8 |
2 |
6 |
4 |
3 |
5 |
11 |
10 |
7 |
12 |
1
|
Skok wzwyż
|
M |
11 |
5,5 |
3 |
8,5 |
5,5 |
3 |
1 |
10 |
7 |
8,5 |
12 |
3
|
K |
8 |
6 |
12 |
3 |
5 |
7 |
2 |
9 |
10 |
1 |
11 |
4
|
Skok o tyczce
|
M |
9 |
12 |
6 |
8 |
10 |
4 |
2 |
0 |
5 |
11 |
3 |
7
|
K |
7 |
0 |
8,5 |
11 |
12 |
4 |
8,5 |
3 |
6 |
5 |
2 |
10
|
Skok w dal
|
M |
6 |
8 |
2 |
10 |
12 |
4 |
3 |
11 |
7 |
5 |
9 |
1
|
K |
11 |
1 |
6 |
4 |
3 |
5 |
2 |
7 |
10 |
9 |
12 |
8
|
Trójskok
|
M |
1 |
11 |
7 |
8 |
10 |
3 |
2 |
4 |
5 |
9 |
12 |
6
|
K |
11 |
5 |
1 |
9 |
4 |
2 |
3 |
8 |
6 |
12 |
10 |
7
|
Pchnięcie kulą
|
M |
12 |
4 |
8 |
7 |
2 |
5 |
1 |
9 |
3 |
10 |
11 |
6
|
K |
12 |
9 |
10 |
6 |
7 |
11 |
4 |
2 |
5 |
3 |
8 |
1
|
Rzut dyskiem
|
M |
11 |
5 |
10 |
9 |
6 |
8 |
2 |
12 |
7 |
1 |
3 |
4
|
K |
7 |
3 |
5 |
9 |
10 |
8 |
2 |
12 |
4 |
11 |
6 |
1
|
Rzut młotem
|
M |
7 |
0 |
3 |
10 |
8 |
12 |
5 |
2 |
9 |
6 |
4 |
11
|
K |
11 |
9 |
5 |
10 |
7 |
4 |
3 |
2 |
0 |
6 |
12 |
8
|
Rzut oszczepem
|
M |
7 |
3 |
9 |
12 |
10 |
2 |
1 |
6 |
8 |
4 |
5 |
11
|
K |
12 |
5 |
9 |
7 |
6 |
3 |
2 |
8 |
4 |
1 |
10 |
11
|
Kraj
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem
|
302,5
|
251
|
275,5
|
290,5
|
276,5
|
191
|
253,5
|
227
|
300
|
251,5
|
281,5
|
209,5
|
Klasyfikacja końcowa
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 3 krajowe rekordy w kategorii seniorów:
II liga
Zawody I ligi odbywają się w Rydze, który został wyznaczony organizatorem zawodów w listopadzie 2013 roku[5]
Uczestnicy
W zawodach II ligi wzięło udział 8 zespołów w tym dwa – Bułgaria i Szwajcaria – które spadły w 2013 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Słowacja i Łotwa – które awansowały z III ligi drużynowych mistrzostw Europy.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Pascal Mancini |
10,52
|
Denis Dimitrow |
10,55
|
Jānis Mezītis |
10,75
|
Bieg na 200 m
|
Alex Wilson |
20,93
|
Nick Ekelund-Arenander |
21,11
|
Jānis Mezītis |
21,22
|
Bieg na 400 m
|
Nick Ekelund-Arenander |
46,12
|
Miloš Raovic |
46,40
|
Mateo Ružić |
47,26
|
Bieg na 800 m
|
Jozef Repčík |
1:51,77
|
Nikolaus Franzmair |
1:51,78
|
Andreas Bube |
1:52,02
|
Bieg na 1500 m
|
Andreas Vojta |
3:45,86
|
Dmitrijs Jurkevičs |
3:46,65
|
Goran Nava |
3:46,65
|
Bieg na 3000 m
|
Dmitrijs Jurkevičs |
8:18,71
|
Brenton Rowe |
8:19,32
|
Thijs Nijhuis |
8:22,64 PB
|
Bieg na 5000 m
|
Brenton Rowe |
14:19,11
|
Abdi Hakin Ulad |
14:22,90
|
Iolo Nikolov |
14:29,02 PB
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Milan Ristić |
13,80
|
Viliam Papšo |
13,88
|
Tobias Furer |
13,88 SB
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Emir Bekrić |
49,64 SB
|
Kariem Hussein |
50,14
|
Jānis Baltušs |
51,07
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Mitko Cenow |
8:45,55
|
Ole Hesselbjerg |
8:47,55
|
Christian Steinhammer |
8:53,14
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Szwajcaria Pascal Mancini Amatu Schenkel Steven Gugerli Alex Wilson |
39,60
|
Łotwa Jānis Mezītis Sandis Sabājevs Vladimirs Mihailovs Elvijs Misāns |
40,40
|
Dania Festus Asante Morten Madsen Mike Kalisz Frederik Schou-Nielsen |
40,44
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Dania Nicolai Hartling Andreas Bube Nicklas Hyde Nick Ekelund-Arenander |
3:07,57
|
Chorwacja Josip Šakić Mateo Kovačić Yann Eldi Senjarin Mateo Ružić |
3:08,43
|
Serbia Nemanja Božic Miloš Raović Dino Dodig Emir Bekrić |
3:08,54
|
Skok wzwyż
|
Lukáš Beer |
2,22
|
Wiktor Ninow |
2,14
|
Miloš Todosijević |
2,10
|
Skok o tyczce
|
Mareks Ārents Mikkel M. Nielsen |
5,30
|
|
|
Ivan Horvat |
5,20
|
Skok w dal
|
Elvijs Misāns |
8,05 PB
|
Yves Zellweger |
7,66
|
Denis Eradiri |
7,50
|
Trójskok
|
Rumen Dimitrow |
16,77
|
Peder P. Nielsen |
16,29
|
Tomáš Veszelka |
15,67
|
Pchnięcie kulą
|
Asmir Kolašinac |
20,15 SB
|
Georgi Iwanow |
19,79
|
Māris Urtāns |
19,76
|
Rzut dyskiem
|
Gerhard Mayer |
59,34
|
Roland Varga |
59,28
|
Rosen Karamfiłow |
52,92
|
Rzut młotem
|
Marcel Lomnický |
75,69
|
Mirko Mičuda |
67,30
|
Igors Sokolovs |
66,90
|
Rzut oszczepem
|
Rolands Štrobinders |
78,32
|
Patrik Ženúch |
73,46
|
Vedran Samac |
71,84
|
Kobiety
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Iwet Łałowa |
11,34
|
Mujinga Kambundji |
11,53
|
Ivana Španović |
11,94
|
Bieg na 200 m
|
Iwet Łałowa |
22,92
|
Léa Sprunger |
23,41
|
Gunta Latiševa-Čudare |
23,94
|
Bieg na 400 m
|
Gunta Latiševa-Čudare |
53,69 SB
|
Iveta Putalová |
53,82
|
Anita Banović |
54,04
|
Bieg na 800 m
|
Wanja Stambołowa |
2:01,41 PB
|
Selina Büchel |
2:04,01
|
Amela Terzić |
2:05,24 SB
|
Bieg na 1500 m
|
Amela Terzić |
4:28,99
|
Agata Strausa |
4:31,84
|
Maria Larsen |
4:32,35
|
Bieg na 3000 m
|
Amela Terzić |
4:28,99
|
Agata Strausa |
4:31,84
|
Maria Larsen |
4:32,35
|
Bieg na 5000 m
|
Amela Terzić |
9:11,64 SB
|
Fabienne Schlumpf |
9:14,89
|
Jennifer Wenth |
9:16,75 SB
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Ivana Lončarek |
13,18 PB
|
Lisa Urech |
13,35
|
Laura Ikauniece |
13,57 SB
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Petra Fontanive |
57,57
|
Lucie Slaníčková |
57,95
|
Verena Menapace |
59,93
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Siłwija Dynekowa |
9:43,13 SB
|
Poļina Jeļizarova |
9:52,62
|
Astrid Leutert |
10:01,13
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Szwajcaria Mujinga Kambundji Fanette Humair Joëlle Golay Léa Sprunger |
44,27
|
Bułgaria Karina Okolije Inna Eftimova Gabriela Laleva Iwet Łałowa |
44,63
|
Chorwacja Mateja Jambrović Lucija Pokos Anita Banović Ivana Lončarek |
45,39
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Bułgaria Teodora Kolarova Wanja Stambołowa Katya Hristova Maria Dankova |
3:37,04
|
Chorwacja Dora Filipović Kristina Dudek Marina Banović Anita Banović |
3:37,91
|
Szwajcaria Simone Werner Valentine Arrieta Robine Schürmann Petra Fontanive |
3:38,95
|
Skok wzwyż
|
Ana Šimić |
1,92
|
Wenelina Wenewa-Mateewa |
1,85
|
Giovanna Demo Madara Onuzane
|
1,80
|
Skok o tyczce
|
Caroline Bonde Holm |
4,35 SB
|
Nicole Büchler |
4,30
|
Kira Grünberg |
4,25 PB
|
Skok w dal
|
Ivana Španović |
6,58
|
Aiga Grabuste |
6,56
|
Irène Pusterla |
6,46
|
Trójskok
|
Ivana Španović |
13,50
|
Jana Velďáková |
13,27
|
Maria Dimitrova |
13,08
|
Pchnięcie kulą
|
Radosława Mawrodiewa |
17,80 SB
|
Maria Sløk Hansen |
15,01
|
Sandra Perković |
14,27
|
Rzut dyskiem
|
Sandra Perković |
64,05
|
Dragana Tomašević |
58,75
|
Katrine Bebe |
50,97
|
Rzut młotem
|
Martina Hrašnová |
71,30
|
Sara Savatović |
60,35
|
Nicole Zihlmann |
59,50
|
Rzut oszczepem
|
Tatjana Jelača |
61,19
|
Madara Palameika |
59,54
|
Sara Kolak |
56,90
|
Tabela punktów
Konkurencja
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 metrów
|
M |
3 |
7 |
5 |
0 |
6 |
2 |
4 |
8
|
K |
1 |
8 |
4 |
2 |
3 |
6 |
5 |
7
|
200 metrów
|
M |
2 |
6 |
1 |
7 |
5 |
3 |
4 |
8
|
K |
1 |
8 |
5 |
2 |
6 |
4 |
3 |
7
|
400 metrów
|
M |
1 |
5 |
6 |
8 |
3 |
7 |
2 |
4
|
K |
2 |
4 |
6 |
1 |
8 |
5 |
7 |
3
|
800 metrów
|
M |
7 |
1 |
3 |
6 |
4 |
5 |
8 |
2
|
K |
4 |
8 |
2 |
1 |
5 |
6 |
3 |
7
|
1500 metrów
|
M |
8 |
4 |
1 |
5 |
7 |
6 |
2 |
3
|
K |
4 |
1 |
2 |
6 |
7 |
8 |
5 |
3
|
3000 metrów
|
M |
7 |
4 |
5 |
6 |
8 |
3 |
2 |
0
|
K |
6 |
5 |
4 |
3 |
1 |
8 |
2 |
7
|
5000 metrów
|
M |
8 |
6 |
1 |
7 |
5 |
2 |
3 |
4
|
K |
2 |
5 |
3 |
4 |
7 |
1 |
6 |
8
|
3000 metrów z przeszkodami
|
M |
6 |
8 |
1 |
7 |
4 |
3 |
2 |
5
|
K |
3 |
8 |
2 |
5 |
7 |
4 |
1 |
6
|
110 metrów przez płotki
|
M |
3 |
2 |
1 |
5 |
4 |
8 |
7 |
6
|
100 metrów przez płotki
|
K |
5 |
2 |
8 |
1 |
6 |
4 |
3 |
7
|
400 metrów przez płotki
|
M |
5 |
2 |
3 |
4 |
6 |
8 |
1 |
7
|
K |
6 |
4 |
5 |
3 |
1 |
2 |
7 |
8
|
Sztafeta 4 × 100 metrów
|
M |
4 |
3 |
5 |
6 |
7 |
2 |
1 |
8
|
K |
3 |
7 |
6 |
1 |
2 |
4 |
5 |
8
|
Sztafeta 4 × 400 metrów
|
M |
1 |
2 |
7 |
8 |
3 |
6 |
4 |
5
|
K |
3 |
8 |
7 |
4 |
5 |
0 |
0 |
6
|
Skok wzwyż
|
M |
1 |
7 |
4,5 |
4,5 |
2,5 |
6 |
8 |
2,5
|
K |
4 |
7 |
8 |
3 |
5,5 |
2 |
1 |
5,5
|
Skok o tyczce
|
M |
3 |
2 |
6 |
7,5 |
7,5 |
1 |
4 |
5
|
K |
6 |
1 |
3,5 |
8 |
5 |
2 |
3,5 |
7
|
Skok w dal
|
M |
2 |
6 |
1 |
4 |
8 |
3 |
5 |
7
|
K |
1 |
2 |
3 |
5 |
7 |
8 |
4 |
6
|
Trójskok
|
M |
4 |
8 |
1 |
7 |
5 |
2 |
6 |
3
|
K |
1 |
6 |
4 |
3 |
5 |
8 |
7 |
2
|
Pchnięcie kulą
|
M |
3 |
7 |
5 |
2 |
6 |
8 |
4 |
1
|
K |
4 |
8 |
6 |
7 |
3 |
5 |
1 |
2
|
Rzut dyskiem
|
M |
8 |
6 |
7 |
3 |
2 |
4 |
1 |
5
|
K |
1 |
2 |
8 |
6 |
5 |
7 |
3 |
4
|
Rzut młotem
|
M |
0 |
5 |
7 |
3 |
6 |
2 |
8 |
4
|
K |
2 |
1 |
3 |
5 |
4 |
7 |
8 |
6
|
Rzut oszczepem
|
M |
4 |
3 |
2 |
1 |
8 |
6 |
7 |
5
|
K |
5 |
3 |
6 |
2 |
7 |
8 |
1 |
4
|
Kraj
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem
|
144
|
191
|
173
|
168
|
206,5
|
185
|
157,5
|
210
|
Klasyfikacja końcowa
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 2 krajowe rekordy w kategorii seniorów:
III liga
Zawody III ligi rozegrano na Stadionie Borisa Paiczadze w Tbilisi.
Uczestnicy
W zawodach najniższej, III ligi, startowało 15 zespołów w tym drużyna małych krajów Europy oraz dwa zespoły – Cypr i Izrael – które spadły w 2013 roku z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Panayiotis Ioannou |
10,69
|
Luka Rakić |
10,72
|
Baczana Chorawa |
10,75
|
Bieg na 200 m
|
Kevin Moore |
21,06
|
Emri Persiado |
21,33
|
Kolbeinn Höður Gunnarsson |
21,37
|
Bieg na 400 m
|
Donald Sanford |
46,38
|
Nika Kartavtsev |
47,82
|
Alexandru Babian |
47,83
|
Bieg na 800 m
|
Amel Tuka |
1:49,81
|
Mokat Petna |
1:50,42
|
Theofanis Michaelas |
1:50,60
|
Bieg na 1500 m
|
Amine Khadiri |
3:48,05
|
Ion Siuris |
3:49,25
|
Yimer Getahun |
3:49,98
|
Bieg na 3000 m
|
Hayle İbrahimov |
8:02,86
|
Amine Khadiri |
8:20,38
|
Roman Prodius |
8:23,22
|
Bieg na 5000 m
|
Hayle İbrahimov |
14:00,24
|
Aimeru Almeya |
14:35,04
|
Kári Steinn Karlsson |
14:55,02
|
Bieg na 110 m przez płotki
|
Milan Trajković |
13,94
|
David Ilariani |
13,96
|
Rəhim Məmmədov |
14,18
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Alexei Cravcenco |
51,98
|
Minas Alozidis |
52,02
|
Jacques Frisch |
52,34
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Noam Ne'Eman |
9:08,27
|
Osman Junuzović |
9:10,40
|
Nicolai Gorbuşco |
9:11,06
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Izrael Asaf Malka Amir Dayi Amit Cohen Emri Persiado |
40,50
|
Islandia Joan Ramon Borges Bosque Jóhann Björn Sigurbjörnsson Kolbeinn Höður Gunnarsson Ari Bragi Kárason |
40,84
|
Azerbejdżan Asqepox Karman Ibrahimov Hanim Bulychev Valentin Rəhim Məmmədov |
41,15
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Islandia Kolbeinn Höður Gunnarsson Ivar Kristian Jasonarson Einar Daði Lárusson Trausti Stefánsson |
3:11,74
|
Izrael Itai Shamir Donald Sanford Imokat Petena Maor Seged |
3:11,76
|
Gruzja Soso Gogodze Denis Zhvania Endrik Zilbershtein Nika Kartavtsevi |
3:13,67
|
Skok wzwyż
|
Eugenio Rossi |
2,24 NR
|
Niki Palli Vasilios Konstantinou |
2,14
|
|
|
Skok o tyczce
|
Nikandros Stylianou |
5,45
|
Lew Skorisz |
5,05
|
Mark Johnson |
4,65
|
Skok w dal
|
Kristinn Torfason |
7,62
|
Izmir Smajlaj |
7,58
|
Christodoulos Theofilou |
7,36
|
Trójskok
|
Vladimir Letnicov |
16,38
|
Lewon Aghasjan |
16,13
|
Nazim Babayev |
15,82
|
Pchnięcie kulą
|
Kemal Mešić |
18,48
|
Bob Bertemes |
18,26
|
Ivan Emilianov |
18,04
|
Rzut dyskiem
|
Danijel Furtula |
61,92
|
Apostolos Parelis |
61,80
|
Nicolai Ceban |
54,85
|
Rzut młotem
|
Serghei Marghiev |
76,02
|
Konstantinos Stathelakos |
67,71
|
Hilmar Örn Jónsson |
65,88
|
Rzut oszczepem
|
Guðmundur Sverrisson |
73,13
|
Rostom Czinczarauli |
70,57
|
Andrian Mardare |
69,11
|
Kobiety
Konkurencja
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
Bieg na 100 m
|
Ramona Papaioannou |
11,45
|
Tiffany Tshilumba |
11,65
|
Hrafnhild Eir Hermodsdottir |
11,82
|
Bieg na 200 m
|
Eleni Artimata |
24,13
|
Hrafnhild Eir Hermodsdottir |
24,31
|
Tiffany Tshilumba |
24,42
|
Bieg na 400 m
|
Janet Richard |
54,84
|
Hafdís Sigurdjardóttir |
55,07
|
Adila Mamadli |
56,14
|
Bieg na 800 m
|
Luiza Gega |
2:01,31
|
Aníta Hinriksdóttir |
2:02,70
|
Charline Mathias |
2:05,96
|
Bieg na 1500 m
|
Luiza Gega |
4:08,58
|
Aníta Hinriksdóttir |
4:18,49
|
Behafeta Hadiyes |
4:26,50
|
Bieg na 3000 m
|
Behafeta Hadiyes |
9:38,8
|
Slađana Perunović |
9:48,5
|
Maor Tyuri |
10:01,8
|
Bieg na 5000 m
|
Hayelom Maeregu |
16:42,46
|
Slađana Perunović |
17:07,71
|
Azaunt Taka |
17:22,82
|
Bieg na 100 m przez płotki
|
Dimitra Arachoviti |
13,68
|
Kristín Birna Ólafsdóttir-Johnson |
14,14
|
Anna Berghii |
14,29
|
Bieg na 400 m przez płotki
|
Anna Berghii |
58,99
|
Kristin Birna Olafsdottir-Johnson |
59,55
|
Gorana Cvejetic |
1:03,47
|
Bieg na 3000 m z przeszkodami
|
Rahima Zukić |
11:08,59
|
Megal Atias |
11:30,13
|
Giuli Dekanadze |
12:04,78
|
Sztafeta 4 × 100 m
|
Cypr |
45,11
|
Islandia |
46,44
|
Malta |
46,88
|
Sztafeta 4 × 400 m
|
Islandia Kristín Birna Ólafsdóttir-Johnson Björg Gunnarsdóttir Aníta Hinriksdóttir Hafdís Sigurdjardóttir |
3:40,42
|
Mołdawia Iliana Bulieva Iulia Tsasieva Olesia Cojucari Anna Berghii |
3:47,84
|
Cypr Kaliopi Kountouri Papaskevoula Thrasilvoulou Christina Katsari Natalia Ewangelidu |
3:48,09
|
Skok wzwyż
|
Ma'ayan Shahaf |
1,85
|
Elodie Tshilumba |
1,79
|
Marija Vuković |
1,76
|
Skok o tyczce
|
Yelena Qladkova |
3,60
|
Maria Aristotelous |
3,60
|
Arna Yr Jonsdottir |
3,50
|
Skok w dal
|
Hafdís Sigurdjardóttir |
6,41 NR
|
Rebecca Camilleri |
6,25
|
Satenik Hovhannisyan |
6,06
|
Trójskok
|
Hanna Kniaziewa |
13,73
|
Hafdís Sigurdjardóttir |
13,04
|
Yekaterina Sarıyeva |
13,02
|
Pchnięcie kulą
|
Florentia Kappa |
14,82
|
Ásdís Hjálmsdóttir |
14,24
|
Dimitriana Surdu |
13,73
|
Rzut dyskiem
|
Androniki Lada |
54,18
|
Kristina Rakočević |
47,22
|
Dimitriana Surdu |
46,33
|
Rzut młotem
|
Paraskevi Theodorou |
59,49
|
Yevgeniya Zabolotniy |
52,51
|
Vigdis Jonsdottir |
52,12
|
Rzut oszczepem
|
Mihaela Tacu |
54,37
|
Ásdís Hjálmsdóttir |
54,07
|
Renalda Nastastsissiou |
51,83
|
Tabela punktów
Konkurencja
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 metrów
|
M |
3 |
4 |
2 |
5 |
7 |
11 |
15 |
13 |
12 |
10 |
8 |
0 |
6 |
9 |
14
|
K |
1 |
5 |
8 |
11 |
4 |
7 |
15 |
3 |
13 |
10 |
14 |
2 |
12 |
9 |
6
|
200 metrów
|
M |
1 |
4 |
2 |
3 |
5 |
6 |
12 |
10 |
13 |
14 |
7 |
8 |
15 |
11 |
9
|
K |
2 |
3 |
1 |
11 |
5 |
7 |
15 |
6 |
14 |
10 |
13 |
4 |
12 |
8 |
9
|
400 metrów
|
M |
4 |
10 |
1 |
6 |
9 |
7 |
11 |
14 |
12 |
15 |
2 |
8 |
5 |
13 |
3
|
K |
5 |
4 |
3 |
8 |
13 |
1 |
10 |
2 |
14 |
11 |
9 |
6 |
15 |
12 |
7
|
800 metrów
|
M |
1 |
12 |
3 |
7 |
6 |
15 |
13 |
9 |
10 |
14 |
5 |
8 |
4 |
11 |
2
|
K |
4 |
15 |
3 |
6 |
9 |
8 |
12 |
7 |
14 |
10 |
13 |
1 |
5 |
11 |
2
|
1500 metrów
|
M |
4 |
11 |
0 |
10 |
5 |
12 |
15 |
7 |
0 |
13 |
9 |
6 |
8 |
14 |
0
|
K |
4 |
15 |
3 |
6 |
13 |
8 |
12 |
9 |
14 |
10 |
5 |
1 |
7 |
11 |
2
|
3000 metrów
|
M |
2 |
0 |
6 |
7 |
15 |
8 |
14 |
9 |
11 |
12 |
10 |
4 |
5 |
13 |
3
|
K |
0 |
0 |
6 |
7 |
15 |
0 |
10 |
5 |
12 |
13 |
8 |
4 |
9 |
11 |
14
|
5000 metrów
|
M |
7 |
0 |
0 |
0 |
15 |
10 |
8 |
9 |
13 |
14 |
12 |
0 |
0 |
11 |
6
|
K |
3 |
0 |
5 |
4 |
15 |
7 |
11 |
6 |
12 |
13 |
10 |
0 |
8 |
9 |
14
|
3000 metrów z przeszkodami
|
M |
0 |
12 |
5 |
4 |
6 |
14 |
11 |
10 |
9 |
15 |
7 |
2 |
8 |
13 |
3
|
K |
0 |
0 |
0 |
7 |
6 |
15 |
12 |
13 |
9 |
14 |
11 |
0 |
10 |
8 |
5
|
110 metrów przez płotki
|
M |
5 |
6 |
1 |
2 |
13 |
7 |
15 |
14 |
11 |
10 |
12 |
4 |
3 |
8 |
9
|
100 metrów przez płotki
|
K |
2 |
6 |
5 |
3 |
8 |
12 |
15 |
11 |
14 |
9 |
10 |
4 |
1 |
13 |
7
|
400 metrów przez płotki
|
M |
2 |
4 |
1 |
7 |
12 |
5 |
14 |
9 |
11 |
10 |
13 |
6 |
3 |
15 |
8
|
K |
4 |
0 |
2 |
5 |
9 |
13 |
8 |
6 |
14 |
12 |
11 |
10 |
3 |
15 |
7
|
Sztafeta 4 × 100 metrów
|
M |
3 |
4 |
1 |
2 |
13 |
8 |
11 |
6 |
14 |
15 |
7 |
9 |
5 |
12 |
10
|
K |
3 |
6 |
2 |
5 |
9 |
7 |
15 |
4 |
14 |
11 |
12 |
8 |
13 |
10 |
1
|
Sztafeta 4 × 400 metrów
|
M |
2 |
5 |
1 |
7 |
12 |
11 |
9 |
13 |
15 |
14 |
4 |
6 |
8 |
10 |
3
|
K |
3 |
6 |
2 |
9 |
8 |
10 |
13 |
5 |
15 |
12 |
11 |
7 |
0 |
14 |
4
|
Skok wzwyż
|
M |
15 |
0 |
2 |
6 |
11 |
10 |
13,5 |
8,5 |
7 |
13,5 |
5 |
8,5 |
3 |
12 |
4
|
K |
8 |
0 |
6 |
4,5 |
7 |
12 |
4,5 |
3 |
11 |
15 |
14 |
9 |
2 |
10 |
13
|
Skok o tyczce
|
M |
8 |
10 |
12 |
0 |
11 |
0 |
15 |
9 |
13 |
14 |
0 |
0 |
0 |
0 |
10
|
K |
11 |
0 |
8 |
0 |
15 |
0 |
14 |
9 |
13 |
10 |
12 |
0 |
7 |
0 |
0
|
Skok w dal
|
M |
8 |
14 |
1 |
6 |
7 |
5 |
13 |
12 |
15 |
10 |
2 |
4 |
3 |
11 |
9
|
K |
2 |
4 |
3 |
13 |
5 |
9 |
12 |
7 |
15 |
8 |
11 |
1 |
14 |
10 |
6
|
Trójskok
|
M |
5 |
10 |
0 |
14 |
13 |
0 |
12 |
8 |
9 |
11 |
0 |
0 |
6 |
15 |
7
|
K |
0 |
0 |
0 |
12 |
13 |
0 |
10 |
9 |
14 |
15 |
7 |
0 |
8 |
11 |
0
|
Pchnięcie kulą
|
M |
2 |
0 |
3 |
7 |
6 |
15 |
9 |
11 |
12 |
10 |
14 |
4 |
5 |
13 |
8
|
K |
3 |
0 |
2 |
6 |
9 |
11 |
15 |
10 |
14 |
7 |
12 |
4 |
5 |
13 |
8
|
Rzut dyskiem
|
M |
1 |
4 |
3 |
10 |
5 |
12 |
14 |
7 |
8 |
9 |
11 |
2 |
6 |
13 |
15
|
K |
6 |
0 |
2 |
7 |
3 |
12 |
15 |
10 |
11 |
8 |
9 |
4 |
5 |
13 |
14
|
Rzut młotem
|
M |
4 |
0 |
8 |
9 |
5 |
0 |
14 |
0 |
13 |
12 |
11 |
6 |
7 |
15 |
10
|
K |
4 |
0 |
7 |
6 |
5 |
12 |
15 |
8 |
13 |
14 |
10 |
0 |
3 |
11 |
9
|
Rzut oszczepem
|
M |
3 |
0 |
2 |
6 |
5 |
11 |
10 |
14 |
15 |
12 |
9 |
4 |
8 |
13 |
7
|
K |
6 |
0 |
2 |
3 |
8 |
5 |
13 |
9 |
14 |
12 |
10 |
4 |
7 |
15 |
11
|
Kraj
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Razem
|
150
|
164
|
126
|
249,5
|
363
|
323
|
495
|
162,5
|
471,5
|
334,5
|
487
|
357
|
258
|
446
|
278
|
Klasyfikacja końcowa
Przypisy
Bibliografia
Superliga |
|
---|
I liga |
|
---|
II liga |
|
---|
III liga |
|
---|
|
|