Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – kadra sportowców reprezentujących Austrię na igrzyskach w 2016 roku w Rio de Janeiro . Kadra liczyła 71 sportowców.
Zdobyte medale
Reprezentanci
Badminton
Gimnastyka
Gimnastyka sportowa
Gimnastyka artystyczna
Golf
Jeździectwo
Zawodnik
Koń
Konkurencja
Grand Prix
Grand Prix Special
Grand Prix Freestyle
Finał
Pozycja
Wynik
Pozycja
Wynik
Pozycja
Technika
Artystyka
Razem
Pozycja
Victoria Max-Theurer
Della Cavalleria
Ujeżdżenie indywidualnie
71.129
33.
33.
Judo
Kajakarstwo
Kajakarstwo klasyczne
Kajakarstwo górskie
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Eliminacje
Półfinały
Finał
Pozycja
P 1
M.
P 2
M.
Razem
M.
Czas
Miejsce
Czas
Miejsce
Mario Leitner
K-1
93,29
12.
93,89
13.
93,29
15. Q
100,25
13.
13.
Corinna Kuhnle
K-1
109,63
9.
107,02
10.
107,02
12. Q
101,54
1. Q
104,75
5.
5.
Kolarstwo
Kolarstwo górskie
Kolarstwo szosowe
Lekkoatletyka
Kobiety
Konkurencje biegowe
Siedmiobój
Zawodnik
100 m ppł
Skok wzwyż
Pchnięcie kulą
200 m
Skok w dal
Rzut oszczepem
800 m
Wynik
Pozycja
Ivona Dadic
Rezultat
13,84
1,77
13,43
24,60
6,05
46,08
2:15,64
6155
21.
Punkty
1001
941
756
924
865
784
884
Mężczyźni
Konkurencje techniczne
Dziesięciobój
Zawodnik
100 m
Skok w dal
Pchnięcie kulą
Skok wzwyż
400 m
110 m ppł
Rzut dyskiem
Skok o tyczce
Rzut oszczepem
1500 m
Wynik
Pozycja
Dominik Distelberger
Rezultat
10,84
7,33
13,40
1,89
48,61
14,39
38,09
4,80
61,83
4:33,47
7954
19.
Punkty
897
893
692
705
880
925
626
849
765
722
Łucznictwo
Zawodnik
Konkurencja
Runda rankingowa
1/32
1/16
1/8
Ćwierćfinały
Półfinały
Finał
Pozycja
Wynik
Pozycja
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Laurence Baldauff
indywidualnie (k)
619
41.
Laishram P 2-6
33.-64.
Pływanie
Kobiety
Mężczyźni
Pływanie synchroniczne
Zawodnik
Konkurencja
Eliminacje
Finał
Pozycja
Eliminacje – runda techniczna
Eliminacje – runda dowolna
Eliminacje – Razem
Punkty
Miejsce
Punkty
Miejsce
Punkty
Miejsce
Punkty
Miejsce
Anna-Maria Alexandri Eirini-Marina Alexandri
Duety
85,0637
11.
85,2667
12.
170,3304
12. Q
85,5333
12.
12.
Podnoszenie ciężarów
Piłka siatkowa
Siatkówka plażowa
Skoki do wody
Mężczyźni
Strzelectwo
Zawodnik
Konkurencja
Kwalifikacje
Półfinał
Finał
Pozycja
Wynik
Pozycja
Wynik
Pozycja
Wynik
Pozycja
Olivia Hofmann
karabin pneumatyczny, 10 m (k)
415,7
10.
10.
karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m (k)
586
3. Q
424,5
5.
5.
Sebastian Kuntschik
skeet (m)
116
25.
25.
Thomas Mathis
karabin małokalibrowy leżąc, 50 m (m)
622,4
17.
17.
Gernot Rumpler
karabin pneumatyczny, 10 m (m)
620,4
32.
32.
karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m (m)
1161
36.
36.
Alexander Schmirl
karabin pneumatyczny, 10 m (m)
623,7
15.
15.
karabin małokalibrowy leżąc, 50 m (m)
621,4
24.
24.
karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m (m)
1170
17.
17.
Szermierka
Zawodniczka
Konkurencja
1/32
1/16
1/8
Ćwierćfinały
Miejsca 5-8.
Półfinały
Mecz o 5. miejsce
Finał
Pozycja
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
René Pranz
floret indywidualnie (m)
Toldo P 14-15
33.-35.
Tenis stołowy
Mężczyźni
Kobiety
Tenis ziemny
Triathlon
Zawodniczka
Konkurencja
Pływanie (1,5 km)
Zmiana 1
Jazda na rowerze (40 km)
Zmiana 2
Bieg (10 km)
Czas
Pozycja
Julia Hauser
kobiety
22:08
0:53
Zdublowana
Sara Vilic
19:43
0:55
1:04:04
0:45
37:43
2:03:10
37.
Thomas Springer
mężczyźni
19:45
0:49
59:41
0:39
34:20
1:55:14
47.
Wioślarstwo
Mężczyźni
Zawodnik
Konkurencja
Eliminacje
Repasaż
Półfinały C/D
Półfinały A/B
Finał C/D
Finał A/B
Pozycja
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Bernhard Sieber Paul Sieber
LM2x
6:43,37
18. q ( )
7:06,41
4. Q ( )
6:53,62
10. ( )
6:32,30
3.
9.
Kobiety
Zawodniczka
Konkurencja
Eliminacje
Repasaż
Ćwierćfinały
Półfinały C/D
Półfinały A/B
Finał C/D
Finał A/B
Pozycja
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Czas
M.
Magdalena Lobnig
W1x
8:26,83
9. Q ( )
7:35,37
12. Q ( )
7:45,48
3. Q ( )
7:34,86
6.
6.
Zapasy
Mężczyźni – styl klasyczny
Zawodnik
Konkurencja
Kwalifikacje
1/8
Ćwierćfinał
Półfinał
Repasaż 1
Repasaż 2
Pojedynek o 3. miejsce
Finał
Pozycja
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Przeciwnik Wynik
Amer Hrustanović
−85 kg
Hietaniemi W 3:1
Gamzatow P 0:4
10.
Żeglarstwo
Mężczyźni
Kobiety
Zawodniczka
Konkurencja
Wyścig
Punkty
Finałowa pozycja
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Jolanta Ogar Lara Vadlau
470
3
12
12
5
6
1
5
16
21
14
18
92
9.
Mieszane
Bibliografia
Afryka
Ameryka
Azja
Europa
Australia i Oceania
Inne