Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Estonia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – czterdziestopięcioosobowa reprezentacja Estonii na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Występ w 2016 roku to 7. start reprezentacji Estonii na letnich igrzyskach olimpijskich. Podczas ceremonii otwarcia chorążym reprezentacji był żeglarz – Karl Martin Rammo[1].
Medaliści
Skład reprezentacji
Badminton
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Faza grupowa
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinały
|
Półfinały
|
Finał
|
Pozycja
|
Przeciwnicy Wynik
|
Pozycja
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Raul Must
|
Gra pojedyncza
|
Jørgensen ; P 0-2 (8:21 15:21)
Leverdez
- P 1-2 (18:21 21:18 12:21)
|
3.
|
|
17.-41.
|
Kobiety
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Faza grupowa
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinały
|
Półfinały
|
Finał
|
Pozycja
|
Przeciwnicy Wynik
|
Pozycja
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Kati Tolmoff
|
Gra pojedyncza
|
Yip P Y ; W 2-1 (5:21 21:13 21:19)
Intanon
- P 0-2 (14:21 13:21)
|
2.
|
|
17.-41.
|
Judo
Zawodnik
|
Konkurencja
|
1/16 finału
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinały
|
Półfinały
|
Finał
|
Pozycja
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Grigori Minaskin
|
Do 100 kg mężczyzn
|
Rakow
- P 000-000
|
|
17.-32.
|
Kolarstwo
Kolarstwo szosowe
Lekkoatletyka
Mężczyźni
- Konkurencje biegowe
- Konkurencje techniczne
Wielobój
Zawodnik |
Konkurencja |
|
100 m |
Skok w dal |
Pchnięcie kulą |
Skok wzwyż |
400 m |
110 m ppł |
Rzut dyskiem |
Skok o tyczce |
Rzut oszczepem |
1500 m |
Wynik |
Pozycja
|
Karl Robert Saluri
|
Dziesięciobój
|
Rezultat
|
10,82
|
7,02
|
13,88
|
1,77
|
50,32
|
16,51
|
42,96
|
4,50
|
46,42
|
4:39,40
|
7223
|
23.
|
Punkty
|
901
|
818
|
721
|
602
|
800
|
676
|
725
|
760
|
536
|
684
|
Maicel Uibo
|
Dziesięciobój
|
Rezultat
|
11,16
|
7,14
|
NM
|
2,13
|
51,08
|
14,84
|
37,69
|
5,10
|
60,52
|
4:47,49
|
7170
|
24.
|
Punkty
|
825
|
847
|
0
|
925
|
765
|
869
|
618
|
941
|
746
|
634
|
Kobiety
- Konkurencje biegowe
- Konkurencje techniczne
Wielobój
Zawodnik |
Konkurencja |
|
100 m pp |
Skok wzwyż |
Pchnięcie kulą |
200 m |
Skok w dal |
Rzut oszczepem |
800 m |
Wynik |
Pozycja
|
Grit Šadeiko
|
Siedmiobój
|
Rezultat
|
|
|
|
DNF
|
Punkty
|
0
|
|
Łucznictwo
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Runda rankingowa
|
1/32 finału
|
1/16 finału
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinały
|
Półfinały
|
Finał
|
Pozycja
|
Wynik
|
Miejsce
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Laura Nurmsalu
|
indywidualnie (k)
|
625
|
35.
|
Marchenko
- P 0-6
|
|
33.
|
Pływanie
Mężczyźni
Kobiety
Podnoszenie ciężarów
Strzelectwo
Szermierka
Mężczyźni
Kobiety
Triathlon
Zawodniczka
|
Konkurencja
|
Pływanie (1,5 km)
|
Zmiana 1
|
Jazda na rowerze (40 km)
|
Zmiana 2
|
Bieg (10 km)
|
Czas
|
Pozycja
|
Kaidi Kivioja
|
kobiety
|
20:07
|
0:56
|
1:05:53
|
0:39
|
38:05
|
2:05:42
|
44.
|
Wioślarstwo
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Eliminacje
|
Repasaż
|
Ćwierćfinały
|
Półfinały C/D
|
Półfinały A/B
|
Finał C/D
|
Finał A/B
|
Pozycja
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Czas
|
Miejsce
|
Kaspar Taimsoo Allar Raja Tõnu Endrekson Andrei Jämsä
|
M4x
|
5:51,71
|
3.
|
|
|
6:10,65
|
3.
|
|
Zapasy
Mężczyźni
Kobiety
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Kwalifikacje
|
1/8 finału
|
Ćwierćfinały
|
Półfinały
|
Repasaż
|
Finał
|
Miejsce
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Przeciwnik Wynik
|
Epp Mäe
|
do 75 kg kobiet w stylu wolnym
|
|
Zhang P 4:6
|
|
13.
|
Żeglarstwo
Mężczyźni
Zawodnik
|
Konkurencja
|
Wyścig
|
Punkty
|
Finałowa pozycja
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
M*
|
Deniss Karpak
|
Finn
|
5
|
14
|
17
|
20
|
23
|
10
|
13
|
8
|
18
|
21
|
|
|
126
|
20.
|
Karl-Martin Rammo
|
Laser
|
24
|
19
|
17
|
44
|
30
|
28
|
36
|
8
|
2
|
5
|
|
|
169
|
21.
|
Kobiety
Przypisy
Bibliografia
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Australia i Oceania |
|
---|
Inne |
|
---|
|
|