Sporting CP w europejskich pucharach
Występy w europejskich pucharach portugalskiego klubu piłkarskiego Sporting CP.
|
Legenda do wszystkich tabel:
- Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
- k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe
|
Wykaz spotkań pucharowych
1955–1980
1981–2000
Sezon
|
Rozgrywki
|
Runda
|
Klub
|
Dom
|
Wyjazd
|
Ogólnie
|
1980/81
|
Puchar Europy
|
1R
|
Budapest Honvéd
|
0–2
|
0–1
|
0–3
|
1981/82
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Red Boys Differdange
|
4–0
|
7–0
|
11–0
|
2R
|
Southampton
|
0–0
|
4–2
|
4–2
|
3R
|
Neuchâtel Xamax
|
0–0
|
0–1
|
0–1
|
1982/83
|
Puchar Europy
|
1R
|
Dinamo Zagrzeb
|
3–0
|
0–1
|
3–1
|
2R
|
CSKA Sofia
|
0–0
|
2–2
|
2–2, w.
|
1/4
|
Real Sociedad
|
1–0
|
0–2
|
1–2
|
1983/84
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Sevilla FC
|
3–2
|
1–1
|
4–3
|
2R
|
Celtic F.C.
|
2–0
|
0–5
|
2–5
|
1984/85
|
Puchar UEFA
|
1R
|
AJ Auxerre
|
2–0
|
2–2
|
4–2, Dogr.
|
2R
|
Dynama Mińsk
|
2–0
|
0–2
|
2–2, k: 3–5
|
1985/86
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Feyenoord
|
3–1
|
1–2
|
4–3
|
2R
|
Dinamo Tirana
|
1–0
|
0–0
|
1–0
|
3R
|
Athletic Bilbao
|
3–0
|
1–2
|
4–2
|
1/4
|
Köln
|
1–1
|
0–2
|
1–3
|
1986/87
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Akraness
|
6–0
|
9–0
|
15–0
|
2R
|
FC Barcelona
|
2–1
|
0–1
|
2–2, w.
|
1987/88
|
Puchar Zdobywców Pucharów
|
1R
|
Swarovski Tirol
|
4–0
|
2–4
|
6–4
|
2R
|
Kalmar FF
|
5–0
|
0–1
|
5–1
|
1/4
|
Atalanta BC
|
1–1
|
0–2
|
1–3
|
1988/89
|
Puchar UEFA
|
1R
|
AFC Ajax
|
4–2
|
2–1
|
6–3
|
2R
|
Real Sociedad
|
1–2
|
0–0
|
1–2
|
1989/90
|
Puchar UEFA
|
1R
|
SSC Napoli
|
0–0
|
0–0
|
0–0, k: 3–4
|
1990/91
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Mechelen
|
1–0
|
2–2
|
3–2
|
2R
|
Politehnica Timișoara
|
7–0
|
0–2
|
7–2
|
3R
|
Vitesse
|
2–1
|
2–0
|
4–1
|
1/4
|
Bologna FC
|
2–0
|
1–1
|
3–1
|
1/2
|
Inter Mediolan
|
0–0
|
0–2
|
0–2
|
1991/92
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Dinamo Bukareszt
|
1–0
|
0–2
|
1–2, Dogr.
|
1992/93
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Grasshopper
|
1–3
|
2–1
|
3–4, Dogr.
|
1993/94
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Kocaelispor
|
2–0
|
0–0
|
2–0
|
2R
|
Celtic F.C.
|
2–0
|
0–1
|
2–1
|
3R
|
Casino Salzburg
|
2–0
|
0–3
|
2–3, Dogr.
|
1994/95
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Real Madryt
|
2–1
|
0–1
|
2–2, w.
|
1995/96
|
Puchar Zdobywców Pucharów
|
1R
|
Maccabi Hajfa
|
4–0
|
0–0
|
4–0
|
2R
|
Rapid Wiedeń
|
2–0
|
0–4
|
2–4, Dogr.
|
1996/97
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Montpellier HSC
|
1–0
|
1–1
|
2–1
|
2R
|
FC Metz
|
2–1
|
0–2
|
2–3
|
1997/98
|
Liga Mistrzów
|
2Q
|
Beitar Jerozolima
|
3–0
|
0–0
|
3–0
|
Grupa F
|
AS Monaco
|
3–0
|
2–3
|
3. miejsce
|
Lierse
|
2–1
|
1–1
|
Bayer 04 Leverkusen
|
0–2
|
1–4
|
1998/99
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Bologna FC
|
0–2
|
1–2
|
1–4
|
1999/2000
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Viking
|
1–0
|
0–3
|
1–3
|
2001–2020
Sezon
|
Rozgrywki
|
Runda
|
Klub
|
Dom
|
Wyjazd
|
Ogólnie
|
2000/01
|
Liga Mistrzów
|
1r gr Grupa A
|
Real Madryt
|
2–2
|
0–4
|
4. miejsce
|
Bayer 04 Leverkusen
|
0–0
|
2–3
|
Spartak Moskwa
|
0–3
|
1–3
|
2001/02
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Midtjylland
|
3–2
|
3–0
|
6–2
|
2R
|
Halmstad
|
6–1
|
1–0
|
7–1
|
3R
|
A.C. Milan
|
1–1
|
0–2
|
1–3
|
2002/03
|
Liga Mistrzów
|
3Q
|
Inter Mediolan
|
0–0
|
0–2
|
0–2
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Partizan
|
1–3
|
3–3
|
4–6, Dogr.
|
2003/04
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Malmö FF
|
2–0
|
1–0
|
3–0
|
2R
|
Gençlerbirliği
|
0–3
|
1–1
|
1–4
|
2004/05
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Rapid Wiedeń
|
2–0
|
0–0
|
2–0
|
Grupa D
|
Panionios GSS
|
4–1
|
|
3. miejsce
|
Dinamo Tbilisi
|
|
4–0
|
FC Sochaux-Montbéliard
|
0–1
|
|
Newcastle United
|
|
1–1
|
1/16
|
Feyenoord
|
2–1
|
2–1
|
4–2
|
1/8
|
Middlesbrough
|
1–0
|
3–2
|
4–2
|
1/4
|
Newcastle United
|
4–1
|
0–1
|
4–2
|
1/2
|
AZ Alkmaar
|
2–1
|
2–3
|
4–4, Dogr., w.
|
F
|
CSKA Moskwa
|
1–3 (N)
|
2005/06
|
Liga Mistrzów
|
3Q
|
Udinese Calcio
|
0–1
|
2–3
|
2–4
|
Puchar UEFA
|
1R
|
Halmstad
|
2–3
|
2–1
|
4–4, Dogr., w.
|
2006/07
|
Liga Mistrzów
|
Grupa B
|
Inter Mediolan
|
1–0
|
0–1
|
4. miejsce
|
Spartak Moskwa
|
1–3
|
1–1
|
Bayern Monachium
|
0–1
|
0–0
|
2007/08
|
Liga Mistrzów
|
Grupa F
|
Manchester United
|
0–1
|
1–2
|
3. miejsce
|
Dynamo Kijów
|
2–1
|
3–0
|
AS Roma
|
2–2
|
1–2
|
Puchar UEFA
|
1/16
|
FC Basel
|
2–0
|
3–0
|
5–0
|
1/8
|
Bolton Wanderers
|
1–0
|
1–1
|
2–1
|
1/4
|
Rangers
|
0–2
|
0–0
|
0–2
|
2008/09
|
Liga Mistrzów
|
Grupa C
|
FC Barcelona
|
2–5
|
1–3
|
2. miejsce
|
FC Basel
|
2–0
|
1–0
|
Szachtar Donieck
|
1–0
|
1–0
|
1/8
|
Bayern Monachium
|
0–5
|
1–7
|
1–12
|
2009/10
|
Liga Mistrzów
|
3Q
|
FC Twente
|
0–0
|
1–1
|
1–1, w.
|
PO
|
ACF Fiorentina
|
2–2
|
1–1
|
3–3, w.
|
Liga Europy
|
Grupa D
|
Heerenveen
|
1–1
|
3–2
|
1. miejsce
|
Hertha BSC
|
1–0
|
0–1
|
Ventspils
|
1–1
|
2–1
|
1/16
|
Everton
|
1–2
|
3–0
|
4–2
|
1/8
|
Atlético Madryt
|
2–2
|
0–0
|
2–2, w.
|
2010/11
|
Liga Europy
|
3Q
|
Nordsjælland
|
2–1
|
1–0
|
3–1
|
PO
|
Brøndby
|
0–2
|
3–0
|
3–2
|
Grupa C
|
Lille OSC
|
1–0
|
2–1
|
1. miejsce
|
Lewski Sofia
|
5–0
|
0–1
|
KAA Gent
|
5–1
|
1–3
|
1/16
|
Rangers
|
2–2
|
1–1
|
3–3, w.
|
2011/12
|
Liga Europy
|
PO
|
Nordsjælland
|
2–1
|
0–0
|
2–1
|
Grupa D
|
FC Zürich
|
2–0
|
2–0
|
1. miejsce
|
S.S. Lazio
|
2–1
|
0–2
|
Vaslui
|
2–0
|
0–1
|
1/16
|
Legia Warszawa
|
1–0
|
2–2
|
3–2
|
1/8
|
Manchester City
|
1–0
|
2–3
|
3–3, w.
|
1/4
|
Metalist Charków
|
2–1
|
1–1
|
3–2
|
1/2
|
Athletic Bilbao
|
2–1
|
1–3
|
3–4
|
2012/13
|
Liga Europy
|
PO
|
Horsens
|
5–0
|
1–1
|
6–1
|
Grupa G
|
FC Basel
|
0–0
|
0–3
|
4. miejsce
|
Videoton
|
2–1
|
0–3
|
KRC Genk
|
1–1
|
1–2
|
2014/15
|
Liga Mistrzów
|
Grupa G
|
Maribor
|
3–1
|
1–1
|
3. miejsce
|
Chelsea
|
0–1
|
1–3
|
FC Schalke 04
|
4–2
|
3–4
|
Liga Europy
|
1/16
|
VfL Wolfsburg
|
0–0
|
0–2
|
0–2
|
2015/16
|
Liga Mistrzów
|
PO
|
CSKA Moskwa
|
2–1
|
1–3
|
3–4
|
Liga Europy
|
Grupa H
|
Lokomotiw Moskwa
|
1–3
|
4–2
|
2. miejsce
|
Beşiktaş JK
|
3–1
|
1–1
|
Skënderbeu Korcza
|
5–1
|
0–3
|
1/16
|
Bayer 04 Leverkusen
|
0–1
|
1–3
|
1–4
|
2016/17
|
Liga Mistrzów
|
Grupa F
|
Real Madryt
|
1–2
|
1–2
|
4. miejsce
|
Legia Warszawa
|
2–0
|
0–1
|
Borussia Dortmund
|
1–2
|
0–1
|
2017/18
|
Liga Mistrzów
|
PO
|
Steaua Bukareszt
|
0–0
|
5–1
|
5–1
|
Grupa D
|
Olympiakos SFP
|
3–1
|
3–2
|
3. miejsce
|
FC Barcelona
|
0–1
|
0–2
|
Juventus F.C.
|
1–1
|
1–2
|
Liga Europy
|
1/16
|
Astana
|
3–3
|
3–1
|
6–4
|
1/8
|
Viktoria Pilzno
|
2–0
|
1–2
|
3–2, Dogr.
|
1/4
|
Atlético Madryt
|
1–0
|
0–2
|
1–2
|
2018/19
|
Liga Europy
|
Grupa E
|
Qarabağ Ağdam
|
2–0
|
6–1
|
2. miejsce
|
Worskła Połtawa
|
3–0
|
2–1
|
Arsenal
|
0–1
|
0–0
|
1/16
|
Villarreal
|
0–1
|
1–1
|
1–2
|
2019/20
|
Liga Europy
|
Grupa D
|
PSV Eindhoven
|
4–0
|
2–3
|
2. miejsce
|
LASK Linz
|
2–1
|
0–3
|
Rosenborg
|
1–0
|
2–0
|
1/16
|
İstanbul Başakşehir
|
3–1
|
1–4
|
4–5, Dogr.
|
2021–
Bibliografia
|
|