Nebelhorn Trophy 2021
Nebelhorn Trophy 2021 – trzecie zawody łyżwiarstwa figurowego z cyklu Challenger Series 2021/2022. Zawody rozgrywano od 22 do 25 września 2021 roku w hali Eissportzentrum Oberstdorf w Oberstdorfie.
Były to drugie, a zarazem ostatnie po mistrzostwach świata 2021 zawody, w których poszczególne reprezentacje walczyły o kwalifikacje olimpijskie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie.
W konkurencji solistów zwyciężył Amerykanin Vincent Zhou, zaś w konkurencji solistek jego rodaczka Alysa Liu. W parach sportowych triumfowali Niemcy Minerva Fabienne Hase i Nolan Seegert, zaś w parach tanecznych Finowie Juulia Turkkila i Matthias Versluis.
Terminarz
Data
|
Godzina
|
Konkurencja
|
Segment
|
23 września
|
9:15 CET
|
Soliści
|
Program krótki
|
14:00 CET
|
Pary sportowe
|
17:00 CET
|
Solistki
|
24 września
|
10:30 CET
|
Pary taneczne
|
Taniec rytmiczny
|
14:30 CET
|
Soliści
|
Program dowolny
|
20:00 CET
|
Pary sportowe
|
25 września
|
10:10 CET
|
Solistki
|
16:35 CET
|
Pary taneczne
|
Taniec dowolny
|
Rekordy świata
Rekordy świata (GOE±5) na moment rozpoczęcia zawodów (stan na 23 września 2021):
|
Konkurencja
|
Segment
|
Zawodnicy
|
Punkty
|
Zawody
|
Data
|
Soliści
|
Nota łączna
|
Nathan Chen
|
335,30
|
Finał Grand Prix 2019
|
7 grudnia 2019[1]
|
Program dowolny
|
Nathan Chen
|
224,92
|
Finał Grand Prix 2019
|
7 grudnia 2019[2]
|
Program krótki
|
Yuzuru Hanyū
|
111,82
|
Mistrzostwa czterech kontynentów 2020
|
7 lutego 2020[3]
|
Solistki
|
Nota łączna
|
Alona Kostornoj
|
247,59
|
Finał Grand Prix 2019
|
7 grudnia 2019[4]
|
Program dowolny
|
Aleksandra Trusowa
|
166,62
|
Skate Canada International 2019
|
26 października 2019[5]
|
Program krótki
|
Alona Kostornoj
|
85,45
|
Finał Grand Prix 2019
|
6 grudnia 2019[6]
|
Pary sportowe
|
Nota łączna
|
Sui Wenjing / Han Cong
|
234,84
|
Mistrzostwa świata 2019
|
21 marca 2019[7]
|
Program dowolny
|
Sui Wenjing / Han Cong
|
155,60
|
Mistrzostwa świata 2019
|
21 marca 2019[8]
|
Program krótki
|
Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowski
|
82,34
|
Mistrzostwa Europy 2020
|
22 stycznia 2020[9]
|
Pary taneczne
|
Nota łączna
|
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
|
226,61
|
NHK Trophy 2019
|
23 listopada 2019[10]
|
Taniec dowolny
|
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
|
136,58
|
NHK Trophy 2019
|
23 listopada 2019[11]
|
Taniec rytmiczny
|
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
|
90,03
|
NHK Trophy 2019
|
22 listopada 2019[12]
|
Wyniki
Soliści
|
Zawodnik
|
Nota łączna[13]
|
[14]
|
[15]
|
ZIO
|
1
|
Vincent Zhou
|
284,23
|
1
|
97,35
|
1
|
186,88
|
|
2
|
Adam Siao Him Fa
|
243,78
|
2
|
89,23
|
3
|
154,55
|
|
3
|
Mark Kondratiuk
|
241,06
|
5
|
81,48
|
2
|
159,58
|
|
4
|
Gabriele Frangipani
|
229,39
|
4
|
83,11
|
6
|
146,28
|
5
|
Lee Si-hyeong
|
229,14
|
7
|
79,95
|
4
|
149,19
|
|
6
|
Władimir Litwincew
|
228,.65
|
6
|
80,54
|
5
|
148,11
|
|
7
|
Brendan Kerry
|
218,95
|
3
|
85,89
|
7
|
133,06
|
|
8
|
Roman Sadovsky
|
207,62
|
8
|
76,10
|
8
|
131,52
|
|
9
|
Burak Demirboğa
|
203,28
|
10
|
73,56
|
10
|
129,72
|
10
|
Başar Oktar
|
203,22
|
9
|
74,77
|
13
|
128,45
|
11
|
Slavik Hayrapetyan
|
199,47
|
12
|
69,89
|
12
|
129,58
|
12
|
Peter James Hallam
|
196,39
|
15
|
66,77
|
11
|
129,62
|
13
|
Paul Fentz
|
194,70
|
11
|
73,32
|
15
|
121,38
|
14
|
Maurizio Zandron
|
192,73
|
17
|
62,85
|
9
|
129,88
|
15
|
Jari Kessler
|
190,39
|
13
|
69,28
|
16
|
121,1
|
16
|
Tomàs Llorenç Guarino Sabaté
|
187,72
|
22
|
59,45
|
14
|
128,27
|
17
|
Nicola Todeschini
|
185,09
|
14
|
66,79
|
17
|
118,30
|
18
|
Edrian Paul Celestino
|
176,10
|
16
|
64,32
|
18
|
111,78
|
19
|
Davide Lewton Brain
|
170,13
|
18
|
62,38
|
21
|
107,75
|
20
|
Kai Jagoda
|
169,23
|
20
|
61,48
|
20
|
107,75
|
21
|
András Csernoch
|
164,41
|
21
|
59,52
|
24
|
104,89
|
22
|
Larry Loupolover
|
163,80
|
19
|
61,82
|
27
|
101,98
|
23
|
Adam Hagara
|
162,41
|
25
|
54,20
|
19
|
108,21
|
24
|
Valtter Virtanen
|
161,02
|
24
|
55,22
|
22
|
105,80
|
25
|
Matthew Samuels
|
160,15
|
23
|
56,09
|
25
|
104,06
|
26
|
Harrison Jon-Yen Wong
|
158,49
|
26
|
53,55
|
23
|
104,94
|
27
|
Dias Jirenbajew
|
156,29
|
28
|
52,81
|
26
|
103,48
|
28
|
Thomas Stoll
|
153,77
|
29
|
52,32
|
28
|
101,45
|
29
|
Conor Stakelum
|
140,67
|
27
|
53,01
|
30
|
87,66
|
30
|
Yeh Che Yu
|
137,13
|
30
|
46,91
|
29
|
90,22
|
WD
|
Luc Maierhofer
|
|
|
WD
|
Kornel Witkowski
|
|
|
Solistki
|
Zawodniczka
|
Nota łączna[16]
|
[17]
|
[18]
|
ZIO
|
1
|
Alysa Liu
|
207,40
|
1
|
70,86
|
1
|
136,54
|
|
2
|
Jekatierina Kurakowa
|
193,58
|
6
|
61,04
|
2
|
132,54
|
|
3
|
Wiktorija Safonowa
|
190,29
|
3
|
62,02
|
3
|
128,27
|
|
4
|
Alexia Paganini
|
180,48
|
2
|
65,65
|
5
|
114,83
|
|
5
|
Anastasija Szabotowa
|
177,70
|
5
|
61,49
|
4
|
116,21
|
|
6
|
Josefin Taljegård
|
166,05
|
9
|
54,96
|
6
|
111,09
|
7
|
Kailani Craine
|
165,35
|
4
|
61,62
|
10
|
103,73
|
|
8
|
Lara Naki Gutmann
|
164,60
|
7
|
57,16
|
7
|
107,44
|
9
|
Emilea Zingas
|
158,16
|
11
|
52,90
|
9
|
105,26
|
10
|
Ting Tzu-Han
|
157,21
|
13
|
51,33
|
8
|
105,88
|
11
|
Oona Ounasvuori
|
155,67
|
12
|
51,94
|
11
|
103,73
|
12
|
Daša Grm
|
148,79
|
15
|
50,19
|
13
|
98,60
|
13
|
Taylor Morris
|
148,34
|
10
|
53,36
|
16
|
94,98
|
14
|
Léa Serna
|
146,52
|
14
|
50,93
|
15
|
95,59
|
15
|
Jocelyn Hong
|
146,41
|
17
|
49,13
|
14
|
97,28
|
16
|
Júlia Láng
|
145,64
|
24
|
45,22
|
12
|
100,42
|
17
|
Anete Lāce
|
145,17
|
8
|
54,96
|
19
|
90,21
|
18
|
Nicole Rajičová
|
143,00
|
16
|
50,00
|
17
|
93,00
|
19
|
Sophia Schaller
|
138,75
|
18
|
48,92
|
20
|
89,83
|
20
|
Julia Sauter
|
136,49
|
20
|
48,79
|
21
|
87,70
|
21
|
Joanna So
|
135,78
|
19
|
48,79
|
23
|
86,99
|
22
|
Eugenia Garza
|
135,29
|
21
|
47,84
|
22
|
87,45
|
23
|
Gerli Liinamäe
|
133,83
|
28
|
43,44
|
18
|
90,39
|
24
|
Sofia Lexi Jacqueline Frank
|
128,78
|
22
|
47,65
|
29
|
81,13
|
25
|
Nathalie Weinzierl
|
127,99
|
25
|
44,62
|
26
|
83,37
|
26
|
Antonina Dubinina
|
127,97
|
26
|
44,09
|
25
|
83,88
|
27
|
Maia Sørensen
|
127,32
|
23
|
46,69
|
30
|
80,63
|
28
|
Aleksandra Golovkina
|
125,33
|
27
|
43,95
|
28
|
81,38
|
29
|
Yae-Mia Neira
|
122,34
|
29
|
41,86
|
31
|
80,48
|
30
|
Tara Prasad
|
122,27
|
34
|
37,51
|
24
|
84,76
|
31
|
Sinem Pekder
|
122,12
|
30
|
40,01
|
27
|
82,11
|
32
|
Aldís Kara Bergsdóttir
|
118,09
|
31
|
39,92
|
32
|
78,17
|
33
|
Bagdana Rachiszowa
|
104,18
|
33
|
38,22
|
33
|
65,96
|
34
|
Romana Kaiser
|
92,39
|
37
|
31,38
|
34
|
61,01
|
35
|
Dimitra Korri
|
91,89
|
36
|
32,89
|
35
|
59,00
|
36
|
Thita Lamsam
|
90,13
|
35
|
33,33
|
36
|
56,80
|
WD
|
Isadora Williams
|
|
32
|
38,52
|
|
Pary sportowe
|
Zawodnicy
|
Nota łączna[19]
|
[20]
|
[21]
|
ZIO
|
1
|
Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert
|
185,25
|
2
|
66,26
|
2
|
119,60
|
2
|
Laura Barquero / Marco Zandron
|
181,61
|
3
|
62,01
|
1
|
119,60
|
|
3
|
Karina Safina / Łuka Bieruława
|
178,16
|
1
|
66,46
|
3
|
111,70
|
|
4
|
Annika Hocke / Robert Kunkel
|
168,21
|
5
|
59,11
|
5
|
109,10
|
5
|
Hailey Kops / Jewgieni Krasnopolski
|
167,08
|
7
|
55,58
|
4
|
111,50
|
|
6
|
Wang Yuchen / Huang Yihang
|
162,69
|
4
|
60,21
|
6
|
102,48
|
7
|
Bogdana Łukszewicz / Aleksandr Stiepanow
|
159,08
|
6
|
58,25
|
7
|
100,83
|
8
|
Anastasija Gołubijewa / Hektor Giotopoulos Moore
|
149,35
|
13
|
49,55
|
8
|
99,80
|
9
|
Darja Daniłowa / Michel Tsiba
|
145,26
|
8
|
55,39
|
9
|
89,87
|
10
|
Sara Conti / Niccolò Macii
|
143,44
|
9
|
53,96
|
11
|
89,48
|
11
|
Sofija Holiczenko / Artem Darenskij
|
142,38
|
10
|
52,63
|
10
|
89,75
|
12
|
Lana Petranović / Antonio Souza-Kordeiru
|
141,18
|
11
|
52,42
|
12
|
88,76
|
13
|
Coline Keriven / Antoine Pierre
|
137,50
|
12
|
51,23
|
13
|
86,27
|
14
|
Greta Crafoord / John Crafoord
|
134,40
|
14
|
48,87
|
14
|
85,53
|
15
|
Zoe Jones / Christopher Boyadji
|
129,12
|
15
|
44,90
|
15
|
84,22
|
16
|
Anna Hernik / Michał Woźniak
|
105,42
|
16
|
40,50
|
16
|
65,37
|
Pary taneczne
|
Zawodnicy
|
Nota łączna[22]
|
[23]
|
[24]
|
ZIO
|
1
|
Juulia Turkkila / Matthias Versluis
|
181,19
|
1
|
70,92
|
1
|
110,27
|
|
2
|
Katharina Müller / Tim Dieck
|
173,74
|
4
|
68,47
|
3
|
105,27
|
3
|
Marija Kazakowa / Gieorgij Riewija
|
173,20
|
5
|
66,95
|
2
|
106,25
|
|
4
|
Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal
|
173,03
|
3
|
68,61
|
4
|
104,42
|
|
5
|
Natálie Taschlerová / Filip Taschler
|
172,98
|
2
|
70,51
|
5
|
102,47
|
|
6
|
Anna Janowska / Adam Lukacs
|
160,41
|
8
|
64,68
|
6
|
95,74
|
7
|
Yura Min / Daniel Eaton
|
158,54
|
6
|
66,79
|
10
|
91,75
|
8
|
Carolina Portesi Peroni / Michael Chrastecky
|
157,74
|
10
|
62,69
|
7
|
95,05
|
9
|
Holly Harris / Jason Chan
|
157,21
|
9
|
63,05
|
8
|
94,16
|
10
|
Shira Ichilov / Laurent Abecassis
|
154,76
|
7
|
64,90
|
11
|
89,86
|
11
|
Sasha Fear / George Waddell
|
154,24
|
11
|
60,51
|
9
|
93,73
|
12
|
Charlotte Lafond-Fournier / Richard Kang-in Kam
|
146,18
|
13
|
58,61
|
12
|
87,57
|
13
|
Lara Luft / Maximilian Pfisterer
|
144,21
|
12
|
59,23
|
13
|
84,98
|
14
|
Julija Żata / Berk Akalın
|
140,66
|
14
|
56,49
|
14
|
84,17
|
15
|
Wiktorija Łopuszowa / Asiaf Kazimow
|
132,00
|
15
|
56,37
|
16
|
75,63
|
16
|
Anne-Marie Wolf / Max Liebers
|
129,80
|
16
|
53,65
|
15
|
76,15
|
17
|
Jekaterina Kuzniecowa / Ołeksander Kołosowskij
|
123,97
|
17
|
52,14
|
18
|
71,83
|
18
|
Mária Sofia Pucherová / Nikita Łysak
|
120,51
|
20
|
46,20
|
17
|
74,31
|
19
|
Chelsea Verhaegh / Sherim van Geffen
|
118,68
|
19
|
47,88
|
19
|
70,80
|
20
|
Jekatierina Mitrofanowa / Władimir Kasińskij
|
113,98
|
18
|
48,53
|
20
|
65,45
|
WD
|
Wiktoryja Siemienjuk / Ilja Juchimiuk
|
|
Przypisy
Bibliografia
|
|