Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 211 zawodników. Była to najliczniejsza ekipa podczas tych igrzysk. Był to dwudziesty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych
Biathlon
Mężczyźni
- sprint - 37. miejsce
- bieg pościgowy - 38. miejsce
- bieg indywidualny - 58. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
- sprint - 48. miejsce
- bieg pościgowy - 50. miejsce
- bieg indywidualny - 27. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
- sprint - 62. miejsce
- bieg indywidualny - 51. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
- sprint - 80. miejsce
- bieg indywidualny - 10. miejsce
- bieg masowy - 13. miejsce
- sztafeta - 9. miejsce
Kobiety
- sprint - 35. miejsce
- bieg pościgowy - 39. miejsce
- bieg indywidualny - 41. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
- sprint - 71. miejsce
- bieg indywidualny - 57. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
- sprint - 75. miejsce
- bieg indywidualny - 62. miejsce
- sprint - 80. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
- bieg indywidualny - 64. miejsce
- sztafeta - 15. miejsce
Biegi narciarskie
Mężczyźni
- Sprint stylem dowolnym - 21. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 46. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 50. miejsce
- 30 km bieg łączony - 48. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 52. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 61. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 51. miejsce
- 30 km bieg łączony - 42. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 34. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 36. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 16. miejsce
- 30 km bieg łączony - 43. miejsce
- 50 km stylem dowolnym − DNF
- 30 km bieg łączony - 39. miejsce
- 50 km stylem dowolnym − DNF
- Sprint drużynowy - 13. miejsce
- sztafeta - 12. miejsce
Kobiety
- 15 km bieg łączony - 48. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 32. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 57. miejsce
- 15 km bieg łączony - 56. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 47. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 9. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 53. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 35. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 50. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 59. miejsce
- 15 km bieg łączony - 55. miejsce
- 30 km stylem dowolnym − DNF
- Sprint stylem dowolnym - 38. miejsce
- 15 km bieg łączony - 62. miejsce
- Sprint drużynowy - 10. miejsce
- sztafeta - 14. miejsce
Bobsleje
Mężczyźni
- dwójka - 7. miejsce
- dwójka - 14. miejsce
- czwórka – 6. miejsce
- czwórka - 7. miejsce
Kobiety
- dwójka –
- dwójka – 6. miejsce
Curling
Mężczyźni
Kobiety
Hokej na lodzie
Mężczyźni
- Rick DiPietro, Robert Esche, John Grahame, Chris Chelios, Derian Hatcher, Bret Hedican, Jordan Leopold, John-Michael Liles, Brian Rafalski, Mathieu Schneider, Jason Blake, Erik Cole, Craig Conroy, Chris Drury, Brian Gionta, Scott Gomez, Bill Guerin, Mike Knuble, Mike Modano, Mark Parrish, Brian Rolston, Keith Tkachuk, Doug Weight – 6. miejsce
Faza grupowa
|
Godzina: 21:05
|
|
(1:2, 2:0, 0:1)
|
|
Widzów: 7851 Sędzia główny: Timo Favorin
|
|
Godzina: 21:05
|
|
(3:0, 0:0, 1:1)
|
|
Widzów: 3400 Sędzia główny: Thomas Andersson
|
|
Godzina: 20:05
|
|
(0:0, 1:1, 1:0)
|
|
Widzów: 4697 Sędzia główny: Dan Marouelli
|
|
Godzina: 17:05
|
|
(1:1, 0:0, 0:1)
|
|
Widzów: 4450 Sędzia główny: Dan Marouelli
|
|
Godzina: 20:35
|
|
(1:2, 1:1, 2:2)
|
|
Widzów: 9378 Sędzia główny: Paul Devorski
|
Ćwierćfinał
|
Godzina: 17:35
|
|
(2:1, 2:1, 0:1)
|
|
Widzów: 6691 Sędzia główny: Paul Devorski
|
Kobiety
- Pam Dreyer, Chanda Gunn Courtney Kennedy, Angela Ruggiero, Lyndsay Wall, Helen Resor, Caitlin Cahow, Molly Engstrom, Jamie Hagerman Krissy Wendell, Kim Insalaco, Jenny Potter, Julie Chu, Kelly Stephens, Kathleen Kauth, Kristin King, Katie King, Natalie Darwitz, Tricia Dunn-Luoma, Sarah Parsons –
Faza grupowa
|
Godzina: 18:05
|
|
(1:0, 1:0, 4:0)
|
|
Widzów: 2900 Sędzia główny: Katerina Ivicicova
|
|
Godzina: 19:05
|
|
(0:2, 0:2, 0:1)
|
|
Widzów: 7794 Sędzia główny: Anu Hirvonen
|
|
Godzina: 20:35
|
|
(1:2, 1:1, 5:0)
|
|
Widzów: 7697 Sędzia główny: Stephanie Norman
|
Półfinał
|
Godzina: 17:05
|
|
(1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:1)
|
|
Widzów: 5654 Sędzia główny: Joy Tottman
|
Mecz o brązowy medal
|
Godzina: 16:35
|
|
(0:3, 0:1, 0:0)
|
|
Widzów: 5150 Sędzia główny: Joy Tottman
|
Kombinacja norweska
Mężczyźni
- Gundersen HS106/15 km - 68. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 39. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 25. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 15. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 9. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 8. miejsce
- Sprint HS134/7,5 km - 10. miejsce
- Gundersen HS106/15 km - 30. miejsce
- Drużynowo HS134/4x5 km - 7. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
Mężczyźni
- Soliści - 4. miejsce
- Soliści - 7. miejsce
- Soliści – 5. miejsce
Kobiety
- Solistki –
- Solistki - 7. miejsce
- Solistki - nie wystartowała
- Solistki – 6. miejsce
Pary
- Pary taneczne –
- Pary taneczne - 14. miejsce
- Pary sportowe - 13. miejsce
- Pary sportowe - 7. miejsce
- Pary taneczne - 16. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
Mężczyźni
- 5000 m - 19. miejsce
- 500 m –
- 1000 m –
- 1500 m - 9. miejsce
- 500 m - 26. miejsce
- 1000 m –
- 1500 m –
- 5000 m - 7. miejsce
- 500 m - 12. miejsce
- 1000 m - 9. miejsce
- 500 m - 25. miejsce
- 1000 m – 6. miejsce
- 1500 m –
- 5000 m –
- 10 000 m –
- 10 000 m - 15. miejsce
- 1500 m - 19. miejsce
- Sztafeta – 6. miejsce
Kobiety
- 3000 m - 22. miejsce
- 3000 m - 27. miejsce
- 1500 m - 24. miejsce
- 500 m - 23. miejsce
- 1000 m - 32. miejsce
- 1500 m - 18. miejsce
- 3000 m - 11. miejsce
- 5000 m - 7. miejsce
- 500 m - 11. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- 500 m - 17. miejsce
- 1000 m - 25. miejsce
- 500 m - 28. miejsce
- 1000 m - 27. miejsce
- Sztafeta – 5. miejsce
Narciarstwo alpejskie
Mężczyźni
- slalom – 12. miejsce
- slalom – 18. miejsce
- gigant − DNF
- slalom − DNF
- kombinacja –
- zjazd – 15. miejsce
- supergigant - 7. miejsce
- kombinacja - 16. miejsce
- zjazd – 5. miejsce
- supergigant − DNF
- gigant – 6. miejsce
- slalom − DNF
- kombinacja − DNF
- zjazd – 19. miejsce
- supergigant - 43. miejsce
- kombinacja - 29. miejsce
- zjazd – 10. miejsce
- supergigant - 9. miejsce
- gigant − DNF
- gigant - 13. miejsce
Kobiety
- zjazd – 21. miejsce
- supergigant - 14. miejsce
- zjazd – 19. miejsce
- gigant - 23. miejsce
- zjazd – 8. miejsce
- supergigant - 7. miejsce
- slalom – 14. miejsce
- kombinacja − DNF
- slalom − DNF
- supergigant - 28. miejsce
- zjazd – 7. miejsce
- supergigant - 11. miejsce
- gigant –
- kombinacja - 9. miejsce
- kombinacja - 17. miejsce
- gigant − DNF
- slalom – 10. miejsce
- slalom – 12. miejsce
- kombinacja - 11. miejsce
Narciarstwo dowolne
Mężczyźni
- skoki akrobatyczne - 17. miejsce
- jazda po muldach – 6. miejsce
- jazda po muldach - 9. miejsce
- jazda po muldach –
- jazda po muldach - 7. miejsce
- skoki akrobatyczne - 15. miejsce
- skoki akrobatyczne - 7. miejsce
- skoki akrobatyczne - 16. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 10. miejsce
- skoki akrobatyczne - 19. miejsce
- jazda po muldach - 22. miejsce
- skoki akrobatyczne - 16. miejsce
- jazda po muldach - 18. miejsce
- jazda po muldach - 11. miejsce
Saneczkarstwo
Mężczyźni
- jedynki - 4. miejsce
- jedynki - 18. miejsce
- jedynki - 23. miejsce
- dwójka - 8. miejsce
Kobiety
- jedynki - 4. miejsce
- jedynki - 12. miejsce
- jedynki − DNF
Short track
Mężczyźni
- 1500 m - 12. miejsce
- 500 m - 23. miejsce
- 500 m –
- 1000 m –
- 1500 m - 8. miejsce
- 1000 m - 4. miejsce
- Sztafeta –
Kobiety
- 500 m - 7. miejsce
- 1500 m - 12. miejsce
- 1000 m − DNF
- 500 m - 12. miejsce
- 1000 m - 8. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
- Sztafeta - 4. miejsce
Skeleton
Mężczyźni
Kobiety
Skoki narciarskie
Mężczyźni
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża - 43. miejsce
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża − DNF
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża − DNF
- skocznia normalna − DNF
- skocznia duża − DNF
- turniej drużynowy - 14. miejsce
Snowboard
Mężczyźni
- halfpipe - 4. miejsce
- halfpipe - 12. miejsce
- boardercross - 14. miejsce
- gigant równoległy - 11. miejsce
- halfpipe –
- boardercross – 6. miejsce
- boardercross - 31. miejsce
- boardercross –
- halfpipe –
Kobiety
- halfpipe –
- halfpipe - 4. miejsce
- gigant równoległy –
- gigant równoległy - 22. miejsce
- halfpipe – 6. miejsce
- boardercross –
- halfpipe –
Linki zewnętrzne
Afryka |
|
---|
Ameryka |
|
---|
Azja |
|
---|
Europa |
|
---|
Oceania |
|
---|
|
|