Nieuw-Zeeland op de Paralympische Zomerspelen 2020
Nieuw-Zeeland was een van de landen die deelnam aan de Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Medailleoverzicht
Sport |
Paralympiër |
Onderdeel |
Medaille
|
Atletiek |
Lisa Adams |
Kogelstoten, F37 (v) |
|
Anna Grimaldi |
Verspringen, T47 (v)
|
Holly Robinson |
Speerwerpen, F46 (v)
|
Zwemmen |
Tupou Neiufi |
100 m rugslag, S8 (v)
|
Sophie Pascoe |
100 m vrije slag, S9 (v)
|
200 m individuele wisselslag, SM9 (v)
|
|
Atletiek |
Danielle Aitchinson |
200 m, T36 (v) |
|
William Stedman |
Verspringen, T36 (m)
|
Zwemmen |
Sophie Pascoe |
100 m schoolslag, SB8 (v)
|
|
Atletiek |
Danielle Aitchinson |
100 m, T36 (v) |
|
William Stedman |
400 m, T36 (m)
|
Zwemmen |
Sophie Pascoe |
100 m rugslag, S9 (v)
|
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd
Atletiek
Baanonderdelen
Atleet
|
Onderdeel
|
Series
|
Finale
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
William Stedman |
400 m, T36 (m) |
Niet van toepassing |
0:54.75 |
|
|
Danielle Aitchison |
100 m, T36 (v) |
0:14.35 |
1e |
0:14.62 |
|
200 m, T36 (v) |
0:30.12 |
2e |
0:29.88 |
|
Anna Steven |
100 m, T64 (v) |
Gediskwalificeerd |
DSQ |
Niet gekwalificeerd
|
200 m, T64 (v) |
0:28.60 |
8e |
0:28.88 |
8e
|
Veldonderdelen
Kanovaren
Atleet
|
Onderdeel
|
Heats
|
Halve finale
|
A/B finale
|
Eindrangschikking
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Corbin Hart
|
Eenpersoons Kayak, KL3 (m)
|
0:43.538
|
11e
|
0:42.290
|
9e QB
|
0:44.182
|
5e
|
13e
|
Scott Martlew
|
Eenpersoons Kayak, KL2 (m)
|
0:43.588
|
1e QA
|
Niet van toepassing
|
0:42.880
|
4e
|
Eenpersoons Va'a, VL3 (m)
|
0:55.439
|
9e
|
0:51.704
|
5e QA
|
0:54.756
|
8e
|
Rugby
Schietsport
Paralympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Score |
Rang |
Score |
Rang
|
Michael Johnson |
10 m luchtgeweer staand, SH2 (g) |
633.7 |
2e |
167.0 |
6e
|
10 m luchtgeweer liggend, SH2 (g) |
635.2 |
9e |
Niet gekwalificeerd
|
50 m geweer liggen, SH2 (g) |
620.2 |
13e
|
Wielrennen
Baan
Atleet
|
Onderdeel
|
Heats
|
(Bronzen) Finale
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Sarah Ellington |
Individuele achtervolging, C1-3 (v) |
4:12.506 |
11e |
Niet gekwalificeerd
|
Nicole Murray |
500 m tijdrit, C4-5 (v) |
Niet van toepassing |
6e |
0:37.657
|
Individuele achtervolging, C5 (v) |
3:45.010 |
4e |
3:44.482 |
4e
|
Anna Grace Taylor |
500 m tijdrit, C4-5 (v) |
Niet van toepassing |
8e |
0:38.713
|
Individuele achtervolging, C4 (v) |
3:54.167 |
5e |
Niet gekwalificeerd
|
Weg
Paralympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Stephan Hills |
Wegwedstrijd, T1-2 (m) |
6e |
0:54:13
|
Tijdrit, T1-2 (m) |
8e |
32:26.36
|
Rory Mead |
Wegwedstrijd, H1-2 (m) |
5e |
2:23:08
|
Tijdrit, H2 (m) |
5e |
36:53.78
|
|
Sarah Ellington |
Wegwedstrijd, C1-3 (v) |
12e |
1:21:23
|
Tijdrit, C1-3 (v) |
10e |
29:04.08
|
Eltje Malzbender |
Wegwedstrijd, T1-2 (v) |
DNF |
Niet gefinisht
|
Tijdrit, T1-2 (v) |
5e |
38:55.52
|
Nicole Murray |
Wegwedstrijd, C4-5 (v) |
6e |
2:25:27
|
Tijdrit, C5 (v) |
6e |
41:45.50
|
Anna Grace Taylor |
Tijdrit, C4 (v) |
DNF |
Niet gefinisht
|
Zwemmen
Atleet
|
Onderdeel
|
Series
|
Finale
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Jesse Reynolds |
400 m vrije slag, S9 (m) |
4:30.34 |
12e |
Niet gekwalificeerd
|
100 m rugslag, S9 (m) |
1:04.58 |
6e |
1:04.60 |
6e
|
100 m vlinderslag, S9 (m) |
1:05.64 |
16e |
Niet gekwalificeerd
|
200 m individuele wisselslag, SM9 (m) |
2:24.89 |
7e |
2:25.62 |
7e
|
|
Nikita Howarth |
100 m schoolslag, SB7 (v) |
1:36.05 |
3e |
1:36.65 |
4e
|
100 m vlinderslag, S7 (v) |
0:38.46 |
8e |
0:36.92 |
6e
|
Tupou Neiufi |
50 m vrije slag, S8 (v) |
0:32.47 |
4e |
0:31.48 |
5e
|
100 m rugslag, S8 (v) |
Niet van toepassing |
1:16.84 |
|
Sophie Pascoe |
100 m vrije slag, S9 (v) |
1:03.75 |
3e |
1:02.37 |
|
100 m rugslag, S9 (v) |
1:11.02 |
3e |
1:11.15 |
|
100 m schoolslag, SB8 (v) |
1:21.75 |
2e |
1:20.32 |
|
100 m vlinderslag, S9 (v) |
1:09.58 |
3e |
1:09.31 |
5e
|
200 m individuele wisselslag, SM9 (v) |
2:34.55 |
1e |
2:32.73 |
|
|
|