Hongarije op de Paralympische Zomerspelen 2020
Hongarije was een van de landen die deelnam aan de Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Medailleoverzicht
Sport |
Paralympiër |
Onderdeel |
Medaille
|
Atletiek |
Luca Ekler |
Verspringen, T38 (v) |
|
Kanovaren |
Peter Kiss |
Eenpersoons kayak, KL1 (m)
|
Schermen |
Amarilla Veres |
Degen individueel, categorie A (v)
|
Tafeltennis |
Peter Palos |
Enkelspel, C11 (m)
|
Zwemmen |
Fanni Illes |
100 m schoolslag, SB4 (v)
|
Zsofia Konkoly |
100 m vlinderslag, S9 (v)
|
Bianka Pap |
100 m rugslag, S10 (v)
|
|
Schermen |
Richard Osvath |
Floret individueel, categorie A (m) |
|
Zwemmen |
Zsofia Konkoly |
400 m vrije slag, S9 (v)
|
200 m individuele wisselslag, SM9 (v)
|
Bianka Pap |
400 m vrije slag, S10 (v)
|
200 m individuele wisselslag, SM10 (v)
|
|
Kanovaren |
Katalin Varga |
Eenpersoons kayak, KL2 (v) |
|
Schermen |
Team |
Floret, team (v)
|
Schietsport |
Krisztina David |
10 m luchtpistool, SH1 (v)
|
Tafeltennis |
Alexa Szvitacs |
Enkelspel, C9 (v)
|
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd
Atletiek
Baanonderdelen
Atleet
|
Onderdeel
|
Series
|
Finale
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Bernadett Biacsi |
400 m, T20 (v) |
1:07.35 |
12e |
Niet gekwalificeerd
|
1500 m, T20 (v) |
Niet van toepassing |
4:58.41 |
8e
|
Ilona Biacsi |
400 m, T20 (v) |
1:03.78 |
10e |
Niet gekwalificeerd
|
1500 m, T20 (v) |
Niet van toepassing |
4:53.36 |
5e
|
Luca Ekler |
100 m, T38 (v) |
0:12.94 |
4e |
0:12.82 |
4e
|
400 m, T38 (v) |
1:02.17 |
3e |
1:01.22 |
5e
|
Veldonderdelen
Bankdrukken
Boogschieten
Paralympiër
|
Onderdeel
|
Kwalificatie
|
1e ronde
|
2e ronde
|
3e ronde
|
Kwartfinale
|
Halve finale
|
(troost)Finale
|
Rang
|
Score
|
Positie
|
Tegenstander Uitslag
|
Tegenstander Uitslag
|
Tegenstander Uitslag
|
Tegenstander Uitslag
|
Tegenstander Uitslag
|
Tegenstander Uitslag
|
Tamas Gaspar |
Individueel, W1 (m) |
647 |
4e |
Niet van toepassing |
Bye |
TUR Bahattin Hekimoglu V met 135-138 |
Uitgeschakeld |
5e
|
Kanovaren
Atleet
|
Onderdeel
|
Heats
|
Halve finale
|
A/B finale
|
Eindresultaat
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Tamas Juhasz |
Eenpersoons kayak, KL1 (m) |
0:52.820 |
4e |
0:50.465 |
2e QA |
0:52.590 |
6e
|
Eenpersoons Va'a, VL2 (m) |
0:58.699 |
7e |
0:55.818 |
4e QA |
0:57.193 |
8e
|
Erik Kiss |
Eenpersoons kayak, KL3 (m) |
0:42.864 |
8e |
0:42.033 |
6e QA |
0:44.210 |
8e
|
Peter Kiss |
Eenpersoons kayak, KL1 (m) |
0:48.058 |
1e QA |
Niet van toepassing |
0:45.447 |
1e |
|
Andras Rozbora |
Eenpersoons kayak, KL2 (m) |
0:49.465 |
12e |
0:47.066 |
10e QB |
0:49.105 |
4e |
12e
|
|
Erika Pulai |
Eenpersoons kayak, KL1 (v) |
1:08.790 |
11e |
1:08.043 |
9e |
Niet gekwalificeerd |
11e
|
Katalin Varga |
Eenpersoons kayak, KL2 (v) |
0:55.317 |
3e |
0:53.658 |
1e QA |
0:52.622 |
3e |
|
Schermen
Paralympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Richard Osvath |
Floret, individueel, categorie A (m) |
|
Groep B W van IRQ Zainulabdeen Al-Madhkhoori met 5-1 W van TUR Hakan Akkaya met 1-5 W van RPC Nikita Nagaev met 5-1 V van ITA Matteo Betti met 3-5 Kwartfinale: W van ITA Emanuele Lambertini met 15-14 Halve finale: W van RPC Nikita Nagaev met 15-8 Finale: V van CHN Sun Gang met 7-15
|
Sabel individueel, categorie A (m) |
5e |
Groep A W van GRE Vasileios Ntounis met 5-4 W van CAN Matthieu Herbert met 5-0 W van JPN Shintaro Kano met 5-0 V van RPC Maxim Shaburov met 3-5 Kwartfinale: V van CHN Tian Jianquan met 14-15
|
Istvan Tarjanyi |
Degen individueel, categorie B (m) |
11e |
Groep B V van BLR Andrei Pranevich met 1-5 V van BRA Jovane Silva Guissone met 2-5 V van RPC Alexandr Kurzin met 4-5 V van CHN Hu Daoliang met 4-5 W van UKR Oleg Naumenko met 5-4
|
Sabel individueel, categorie B (m) |
5e |
Groep B W van CAN Pierre Mainville met 5-4 V van POL Grzegorz Pluta met 3-5 W van FRA Maxime Valet met 5-4 V van RPC Alexandr Kurzin met 3-5 W van BRA Vanderson Luis Chaves met 5-1 Kwartfinale: V van POL Adrian Castro met 4-15
|
|
Gyongi Dani |
Degen individueel, categorie B (v) |
11e |
Groep B V van UKR Olena Fedota met 1-5 W van RPC Liudmila Vasileva met 5-2 V van USA Ellen Geddes met 2-5 V van CHN Tan Shumei met 2-5 V van THA Saysunee Jana met 0-5 V van ITA Rossana Pasquino met 1-5
|
Eva Andrea Hajmasi |
Floret individueel, categorie A (v) |
4e |
Groep A W van GEO Nino Tibilashvili met 5-1 W van RPC Alena Evdokimova met 5-0 V van CHN Gu Haiyan met 0-5 W van HKG Ng Justine Charissa met 5-1 1/8e finale: W van HKG Ng Justine Charissa met 15-10 Kwartfinale: W van HUN Zsuzsanna Krajnyak met 15-4 Halve finale: V van UKR Nataliia Morkvych met 12-15 Bronzen finale: V van CHN Rong Jing met 14-15
|
Sabel individueel, categorie A (v) |
4e |
Groep C W van POL Marta Fidrych met 5-1 W van ITA Andreea Mogos met 5-1 V van UKR Nataliia Morkvych met 4-5 W van GBR Gemma Collins-McCann met 5-1 Kwartfinale: W van POL Kinga Drozdz met 15-14 Halve finale: V van CHN Bian Jing met 11-15 Bronzen finale: V van UKR Yevheniia Breus met 10-15
|
Zsuzsanna Krajnyak |
Degen individueel, categorie A (v) |
5e |
Groep A W van BRA Carminha Oliveira met 5-2 V van HKG Yu Chui Yee met 3-5 V van RPC Iuliia Maya met 2-5 W van UKR Nataliia Mandryk met 5-4 1/8e finale: W van HKG Ng Justine Charissa met 15-12 Kwartfinale: V van CHN Bian Jing met 4-15
|
Floret individueel, categorie A (v) |
9e |
Groep B W van GEO Gvantsa Zadishvili met 5-3 W van ITA Andreea Mogos met 5-4 W van HKG Yu Chui Yee met 5-2 W van UKR Nataliia Mandryk met 5-0 W van JPN Mieko Matsumoto met 5-3 Kwartfinale: V van HUN Eva Andrea Hajmasi met 4-15
|
Boglarka Mezo |
Floret individueel, categorie B (v) |
5e |
Groep B V van RPC Irina Mishurova met 2-5 W van GER Sylvi Tauber met 5-2 V van USA Ellen Geddes met 3-5 W van BLR Alesia Makrytskaya met 5-3 V van JPN Anri Sakurai met 4-5 V van CHN Zhou Jingjing met 4-5 1/8e finale: W van USA Ellen Geddes met 15-6 Kwartfinale: V van CHN Zhou Jingjing met 11-15
|
Sabel individueel, categorie B (v) |
5e |
Groep B V van UKR Olena Fedota met 4-5 W van BRA Monica Santos met 5-1 W van JPN Chisato Abe met 5-1 W van RPC Irina Mishurova met 5-1 V van CHN Tan Shumei met 2-5 Kwartfinale: V van CHN Xiao Rong met 1-15
|
Amarilla Veres |
Degen individueel, categorie A (v) |
|
Groep C W van POL Kinga Drozdz met 5-3 W van RPC Alena Evdokimova met 5-4 V van CHN Rong Jing met 3-5 W van GBR Gemma Collis-McCann met 5-3 W van JPN Mieko Matsumoto met 5-2 1/8e finale: W van USA Shelby Jensen met 15-5 Kwartfinale: W van RPC Alena Evdokimova met 15-13 Halve finale: W van CHN Bian Jing met 15-13 Finale: W van CHN Rong Jing met 15-12
|
Sabel individueel, categorie A (v) |
9e |
Groep B V van UKR Yevheniia Breus met 4-5 W van ITA Loredana Trigilia met 5-1 V van CHN Bian Jing met 1-5 W van USA Shelby Jensen met 5-2 1/8e finale: V van POL Marta Fidrych met 10-15
|
Gyongyi Dani Zsuzsanna Krajnyak Amarilla Veres |
Degen, team (v) |
5e |
Groep A V van Oekraïne met 38-45 W van Verenigde Staten met 45-13 V van China met 37-45
|
Gyongyi Dani Eva Andrea Hajmasi Zsuzsanna Krajnyak |
Floret, team (v) |
|
Groep B W van Russisch Paralympisch Comité met 45-41 V van China met 35-45 W van Georgië met 45-30 Halve finale: V van Italië met 27-45 Bronzen finale: W van Hongkong met 45-44
|
Schietsport
Paralympiër |
Onderdeel |
Voorronde |
Finale
|
Score |
Rang |
Score |
Rang
|
Gyula Gurisatti |
10 m luchtpistool, SH1 (m) |
542.0 |
24e |
Niet gekwalificeerd
|
25 m pistool, SH1 (g) |
539.0 |
27e
|
50 m pistool, SH1 (g) |
511.0 |
24e
|
|
Krisztina David |
10 m luchtpistool, SH1 (v) |
570.0 |
2e |
210.5 |
|
25 m pistool, SH1 (g) |
555.0 |
15e |
Niet gekwalificeerd
|
50 m pistool, SH1 (g) |
525.0 |
12e
|
Tafeltennis
Triatlon
Paralympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Petra Levay |
Individueel, PTS5 (v) |
9e |
1:20:43
|
Wielrennen
Baan
Atleet
|
Onderdeel
|
Heats
|
(Bronzen) Finale
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Robert Ocelka Piloot: Gergely Nagy |
1 km tijdrit, B (m) |
Niet van toepassing |
1:12.388 |
9e
|
Individuele achtervolging, B (m) |
4:42.401 |
10e |
Niet gekwalificeerd
|
Zsombor Wermeser |
1 km tijdrit, C4-5 (m) |
Niet van toepassing |
1:11.601 |
20e
|
Individuele achtervolging, C5 (m) |
4:35.606 |
7e |
Niet gekwalificeerd
|
Weg
Paralympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Robert Ocelka Piloot: Gergely Nagy |
Wegwedstrijd, B (m) |
8e |
+ 1 ronde
|
Tijdrit, B (m) |
8e |
60:54.97
|
Zsombor Wermeser |
Wegwedstrijd, C4-5 (m) |
14e |
2:34:30
|
Tijdrit, C5 (m) |
7e |
46:23.06
|
Zwemmen
Atleet
|
Onderdeel
|
Series
|
Finale
|
Resultaat
|
Rang
|
Resultaat
|
Rang
|
Bence Ivan |
100 m schoolslag, SB6 (m) |
1:28.54 |
13e |
Niet gekwalificeerd
|
200 m individuele wisselslag, SM6 (m) |
2:52.46 |
9e
|
|
Zsanett Adami |
50 m rugslag, S2 (v) |
1:27.13 |
7e |
1:27.48 |
7e
|
100 m rugslag, S2 (v) |
3:09.16 |
7e |
3:11.88 |
7e
|
Fanni Illes |
400 m vrije slag, S6 (v) |
5:59.05 |
11e |
Niet gekwalificeerd
|
100 m rugslag, S6 (v) |
1:36.58 |
13e
|
100 m schoolslag, SB4 (v) |
1:44.68 |
1e |
1:44.41 |
|
200 m individuele wisselslag, SM6 (v) |
3:28.26 |
12e |
Niet gekwalificeerd
|
Zsofia Konkoly |
100 m vrije slag, S9 (v) |
1:04.86 |
9e
|
400 m vrije slag, S9 (v) |
4:44.74 |
1e |
4:36.76 |
|
100 m rugslag, S9 (v) |
1:14.84 |
7e |
1:14.38 |
6e
|
100 m vlinderslag, S9 (v) |
1:07.05 |
1e |
1:06.55 |
|
200 m individuele wisselslag, SM9 (v) |
2:35.16 |
2e |
2:33.00 |
|
Bianka Pap |
100 m vrije slag, S10 (v) |
1:01.46 |
2e |
1:00.80 |
4e
|
400 m vrije slag, S10 (v) |
Niet van toepassing |
4:29.83 |
|
100 m rugslag, S10 (v) |
1:09.71 |
1e |
1:06.70 |
|
100 m schoolslag, SB9 (v) |
1:23.45 |
7e |
1:22.00 |
7e
|
200 m individuele wisselslag, SM10 (v) |
2:33.10 |
4e |
2:26.12 |
|
Kata Payer |
400 m vrije slag, S9 (v) |
5:23.14 |
14e |
Niet gekwalificeerd
|
200 m individuele wisselslag, SM9 (v) |
2:57.29 |
16e
|
Evelin Szarez |
400 m vrije slag, S6 (v) |
5:58.09 |
10e
|
100 m rugslag, S6 (v) |
1:41.30 |
14e
|
100 m schoolslag, SB6 (v) |
1:42.02 |
6e |
1:41.19 |
6e
|
200 m individuele wisselslag, SM6 (v) |
3:17.82 |
10e |
Niet gekwalificeerd
|
Fanni Illes Zsofia Konkoly Bianka Pap Kata Payer |
4 x 100 m vrije slag, 34 punten (v) |
Niet van toepassing |
4:38.66 |
5e
|
|
|