Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2012
26. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2012 odbyły się w dniach 16-18 grudnia 2011 roku na torze COS w Zakopanem.
Bieg na 5000 metrów kobiet zostanie rozegrany w dniach 28-29 stycznia 2012 roku w Warszawie[1]
Na dystansie 500 metrów rozgrywane są dwa biegi i dopiero suma czasów z obu biegów decyduje o kolejności zawodników.
Kobiety
Konkurencja:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
500 m
|
Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin |
83,12
|
Karolina Domańska-Ksyt Pilica Tomaszów Mazowiecki |
85,31
|
Katarzyna Bachleda-Curuś LKS Poroniec Poronin |
85,61
|
1000 m
|
Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin |
1:20,35
|
Luiza Złotkowska Orzeł Elbląg |
1:20,89
|
Katarzyna Woźniak WTŁ Stegny Warszawa |
1:22,23
|
1500 m
|
Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin |
2:01,58
|
Luiza Złotkowska Orzeł Elbląg |
2:07,15
|
Karolina Domańska-Ksyt Pilica Tomaszów Mazowiecki |
2:07,91
|
3000 m
|
Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin |
4:22,56
|
Luiza Złotkowska Orzeł Elbląg |
4:28,99
|
Katarzyna Woźniak WTŁ Stegny Warszawa |
4:34,96
|
5000 m[2]
|
Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin |
7:50,86
|
Luiza Złotkowska Orzeł Elbląg |
8:03,53
|
Aleksandra Goss WTŁ Stegny Warszawa |
8:09,71
|
wyścig drużynowy
|
Pilica Tomaszów Mazowiecki Karolina Domańśka-Ksyt Aleksandra Dębowska Aleksandra Kapruziak |
3:22,05
|
AZS Zakopane Hanna Cudzich Magdalena Koźma Angelika Fudalej |
3:26,50
|
MKS Cuprum Lubin Natalia Czerwonka Kaja Ziomek Agata Ziemiańska |
3:32,41
|
Mężczyźni
Konkurencja:
|
1. miejsce
|
Rezultat
|
2. miejsce
|
Rezultat
|
3. miejsce
|
Rezultat
|
500 m'
|
Artur Waś Marymont Warszawa |
72,84
|
Zbigniew Bródka UKS Błyskawica Damaniewice |
73,53
|
Mateusz Kasprzyk WTŁ Stegny Warszawa |
75,52
|
1000 m
|
Konrad Niedźwiedzki Orzeł Elbląg |
1:11,17
|
Zbigniew Bródka UKS Błyskawica Domaniewice |
1:11,56
|
Artur Waś Marymont Warszawa |
1:12,54
|
1500 m
|
Zbigniew Bródka UKS Błyskawica Domaniewice |
1:50,30
|
Konrad Niedźwiedzki Orzeł Elbląg |
1:50,76
|
Jan Szymański Marymont Warszawa |
1:52,71
|
5000 m
|
Jan Szymański Marymont Warszawa |
6:59,19
|
Zbigniew Bródka UKS Błyskawica Domaniewice |
7:06,40
|
Adrian Wielgat Orzeł Elbląg |
7:07,10
|
10 000 m
|
Jan Szymański Marymont Warszawa |
14:10,09
|
Roland Cieślak Pilica Tomaszów Mazowiecki |
14:18,75
|
Sebastian Druszkiewicz AZS Zakopane |
14:28,94
|
wyścig drużynowy
|
AZS Zakopane Andrzej Gąsienica-Laskowy Sebastian Druszkiewicz Dariusz Stanuch |
4:08,07
|
SKŁ Górnik Sanok Maciej Biega Robert Kustra Mateusz Chabko |
4:12,64
|
Marymont Warszawa Jan Szymański Aleksander Puszkarski Piotr Puszkarski |
4:16,45
|
Przypisy
Bibliografia
na dystansach |
|
---|
wielobój |
|
---|
wielobój sprinterski |
|
---|
|
|