Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2014
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2014 – 44. edycja mistrzostw świata w wioślarstwie, które odbywały się między 24 a 31 sierpnia 2014 w holenderskim Amsterdamie. Zawody były rozgrywane na jeziorze Bosbaan. Mistrzostwa organizowała Międzynarodowa Federacja Wioślarska. Miasto to, po raz drugi było organizatorem mistrzostw świata.
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja
|
Złoto
|
Srebro
|
Brąz
|
Zawodnik
|
Czas
|
Zawodnik
|
Czas
|
Zawodnik
|
Czas
|
[1]
|
Ondřej Synek |
6:37,12
|
Mahé Drysdale |
6:37,85
|
Ángel Fournier |
6:44,31
|
[2]
|
Chorwacja
- Martin Sinković
Valent Sinković
|
6:00,52
|
Włochy
- Romano Battisti
Francesco Fossi
|
6:04,42
|
Australia
- James McRae
Alexander Belonogoff
|
6:04,43
|
[3]
|
Ukraina
- Dmytro Mikhay
Artem Morozow Ołeksandr Nadtoka Iwan Dowhod´ko
|
5:32,26 ()
|
Wielka Brytania
- Graeme Thomas
Sam Townsend Charles Cousins Peter Lambert
|
5:32,35
|
Niemcy
- Karl Schulze
Tim Grohmann Kai Fuhrmann Philipp Wende
|
5:36,97
|
[4]
|
Nowa Zelandia
- Eric Murray
Hamish Bond
|
6:09,34
|
Wielka Brytania
- James Foad
Matthew Langridge
|
6:13,74
|
Południowa Afryka
- Vincent Breet
Shaun Keeling
|
6:16,85
|
[5]
|
Wielka Brytania
- Alex Gregory
Mohamed Sbihi George Nash Andrew Triggs Hodge
|
5:40,24
|
Stany Zjednoczone
- Grant James
Michael Gennaro Henrik Rummel Seth Weil
|
5:42,90
|
Australia
- Fergus Pragnell
Joshua Dunkley-Smith Spencer Turrin Alexander Lloyd
|
5:43,47
|
[6]
|
Nowa Zelandia
- Eric Murray
Hamish Bond Caleb Shepherd
|
6:33,26 ()
|
Wielka Brytania
- Alan Sinclair
Scott Durant Henry Fieldman
|
6:43,45
|
Niemcy
- Peter Kluge
Alexander Egler Jonas Wiesen
|
6:45,85
|
[7]
|
Wielka Brytania
- Nathaniel Reilly-O’Donnell
Matthew Tarrant William Satch Matthew Gotrel Peter Reed Paul Bennett Tom Ransley Constantine Louloudis Phelan Hill
|
5:24,11
|
Niemcy
- Max Planer
Malte Jakschik Andreas Kuffner Felix Drahotta Richard Schmidt Eric Johannesen Maximilian Reinelt Felix Wimberger Martin Sauer
|
5:24,77
|
Polska
- Zbigniew Schodowski
Mateusz Wilangowski Marcin Brzeziński Robert Fuchs Krystian Aranowski Michał Szpakowski Mikołaj Burda Piotr Juszczak Daniel Trojanowski
|
5:26,90
|
[8]
|
Marcello Miani |
6:43,37 ()
|
Lars Hartig |
6:46,73
|
Michael Schmid |
6:50,88
|
[9]
|
Południowa Afryka
- James Thompson
John Smith
|
6:05,36 ()
|
Francja
- Stany Delayre
Jérémie Azou
|
6:05,45
|
Norwegia
- Kristoffer Brun
Are Strandli
|
6:05,79
|
[10]
|
Grecja
- Jeorjos Konsolas
Spyridon Giannaros Panajotis Magdanis Eleftherios Konsolas
|
5:42,75 ()
|
Niemcy
- Daniel Lawitzke
Max Röger Jost Schömann-Finck Konstantin Steinhübel
|
5:45,65
|
Chiny
- Li Hui
Tian Bin Wang Tiexin Dong Tianfeng
|
5:46,69
|
[11]
|
Szwajcaria
- Simon Niepmann
Lucas Tramer
|
6:22,91 ()
|
Francja
- Augustin Mouterde
Thomas Baroukh
|
6:25,02
|
Wielka Brytania
- Sam Scrimgeour
Jonathan Clegg Jonas Wiesen
|
6:25,48
|
[12]
|
Dania
- Kasper Winther Jørgensen
Jacob Larsen Jacob Barsøe Morten Jørgensen
|
5:47,15
|
Nowa Zelandia
- James Hunter
Alistair Bond Peter Taylor Curtis Rapley
|
5:48,76
|
Wielka Brytania
- Mark Aldred
Peter Chambers Richard Chambers Chris Bartley
|
5:49,58
|
[13]
|
Niemcy
- Tobias Franzmann
Simon Barr Torben Naumann Stefan Wallat Daniel Wisgott Jonas Kilthau Sven Kessler Can Temel Frederik Böhm
|
5:31,29
|
Włochy
- Luca De Maria
Vincenzo Serpico Jiří Vlček Leone Barbaro Livio La Padula Armando Dell’Aquila Guido Gravina Giorgio Tuccinardi Gianluca Barattolo
|
5:33,87
|
Turcja
- Mert Kaan Kartal
Bayram Sönmez Ahmet Yumrukaya Cem Yılmaz Burak Ozdemir Engin Ozkan Huseyin Kandemir Dogsah Boluk Kaan Şahin
|
5:34,20
|
Kobiety
Konkurencja
|
Złoto
|
Srebro
|
Brąz
|
Zawodniczka
|
Czas
|
Zawodniczka
|
Czas
|
Zawodniczka
|
Czas
|
[14]
|
Emma Twigg |
7:14,95
|
Kim Crow |
7:17,33
|
Duan Jingli |
7:22,57
|
[15]
|
Nowa Zelandia
- Fiona Bourke
Zoe Stevenson
|
6:38,04
|
Polska
- Magdalena Fularczyk
Natalia Madaj
|
6:39,36
|
Australia
- Olympia Aldersey
Sally Kehoe
|
6:41,71
|
[16]
|
Niemcy
- Annekatrin Thiele
Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla
|
6:06,84 ()
|
Chiny
- Jiang Yan
Shen Xiaoxing Lü Yang Zhang Xinyue
|
6:10,51
|
Stany Zjednoczone
- Grace Latz
Tracy Eisser Olivia Coffey Felice Mueller
|
6:12,03
|
[17]
|
Wielka Brytania
- Helen Glover
Heather Stanning
|
6:50,61 ()
|
Stany Zjednoczone
- Megan Kalmoe
Kerry Simmonds
|
6:52,87
|
Nowa Zelandia
- Louise Trappitt
Rebecca Scown
|
6:54,79
|
[18]
|
Nowa Zelandia
- Kayla Pratt
Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler
|
6:14,36 ()
|
Stany Zjednoczone
- Zsuzsanna Francia
Emily Regan Tessa Gobbo Adrienne Martelli
|
6:20,69
|
Chiny
- He Sihui
Miao Tian Zhang Min Zhang Huan
|
6:23,31
|
[19]
|
Stany Zjednoczone
- Victoria Opitz
Meghan Musnicki Amanda Polk Lauren Schmetterling Grace Luczak Caroline Lind Elle Logan Heidi Robbins Katelin Snyder
|
5:56,83
|
Kanada
- Cristy Nurse
Lisa Roman Rosanne Deboef Natalie Mastracci Susanne Grainger Christine Roper Ashley Brzozowicz Lauren Wilkinson Lesley Thompson-Willie
|
5:59,66
|
Chiny
- Zhang Dan
Guo Linlin Yi Liqin Gao Qiuqiu Cui Xiaotong Ju Rui Zhang Min Zhang Huan Zhao Li
|
6:00,52
|
[20]
|
Eveline Peleman |
7:31,31
|
Ekaterini Nikolaidu |
7:31,73
|
Kathleen Bertko |
7:33,97
|
[21]
|
Nowa Zelandia
- Sophie Mackenzie
Julia Edward
|
6:48,56 ()
|
Kanada
- Lindsay Jennerich
Patricia Obee
|
6:50,41
|
Chiny
- Huang Wenyi
Pan Dandan
|
6:53,40
|
[22]
|
Holandia
- Mirte Kraaijkamp
Elisabeth Wörner Maaike Head Ilse Paulis
|
6:15,95 ()
|
Australia
- Laura Dunn
Sarah Pound Maia Simmonds Hannah Every-Hall
|
6:19,54
|
Niemcy
- Katrin Thoma
Judith Anlauf Wiebke Hein Leonie Pieper
|
6:22,79
|
Osoby niepełnosprawne
Konkurencja
|
Złoto
|
Srebro
|
Brąz
|
Zawodnik
|
Czas
|
Zawodnik
|
Czas
|
Zawodnik
|
Czas
|
[23]
|
Birgit Skarstein |
5:22,12
|
Moran Samuel |
5:33,86
|
Ludmiła Wauczok |
5:39,10
|
[24]
|
Erik Horrie |
4:50,68
|
Tom Aggar |
4:53,41
|
Aleksiej Czuwaszew |
4:58,96
|
[25]
|
Australia
- Gavin Bellis
Kathryn Ross
|
4:02,55
|
Francja
- Perle Bouge
Stephane Tardieu
|
4:05,11
|
Brazylia
- Josiane Lima
Michel Gomes Pessanha
|
4:07,54
|
[26]
|
Ukraina
- Kateryna Morozowa
Dmytro Aleksiejew
|
3:28,39
|
Australia
- Jeremy McGrath
Kathleen Murdoch
|
3:35,26
|
Francja
- Guylaine Marchand
Antonie Jesel
|
3:36,47
|
[27]
|
Wielka Brytania
- Grace Clough
Pam Relph Daniel Brown James Fox Oliver James
|
3:20,45
|
Stany Zjednoczone
- Jaclyn Smith
Richard Vandegrift Zachary Burns Danielle Hansen Jennifer Sichel
|
3:25,49
|
Włochy
- Lucilla Aglioti
Valentina Grassi Tommaso Schettino Omar Airolo Giuseppe Di Capua
|
3:30,39
|
Klasyfikacja medalowa
Przypisy
- ↑ M1x. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ M2x. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ M4x. [dostęp 2014-08-30].
- ↑ M2–. [dostęp 2014-08-30].
- ↑ M4–. [dostęp 2014-08-30].
- ↑ M2+. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ M8+. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ LM1x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ LM2x. [dostęp 2014-08-30].
- ↑ LM4x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ LM2-. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ LM4–. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ LM8+. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ W1x. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ W2x. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ W4x. [dostęp 2014-08-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
- ↑ W2–. [dostęp 2014-08-30].
- ↑ W4–. [dostęp 2014-08-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
- ↑ W8+. [dostęp 2014-09-01].
- ↑ LW1x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ LW2x. [dostęp 2014-08-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
- ↑ LW4x. [dostęp 2014-08-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
- ↑ ASW1x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ ASM1x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ TAMix2x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ LTAMix2x. [dostęp 2014-08-29].
- ↑ LTAMix4+. [dostęp 2014-08-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
Bibliografia
Linki zewnętrzne
|
|