Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1932
Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1932 odbyły się w dniach 8 – 15 lutego 1932 roku na torze Mt. Van Hoevenberg Olympic Bobsled Run. Zawodnicy walczyli w dwójkach mężczyzn i czwórkach mężczyzn.
Dwójki
- Data: 9 – 10 lutego 1932
LP |
Państwo |
Skład |
1 |
M |
2 |
M |
3 |
M |
4 |
M |
Suma
|
1. |
Stany Zjednoczone I |
Hubert Stevens, Curtis Stevens
|
2:13.10 |
(3) |
2:04.27 |
(1) |
1:59.69 |
(1) |
1:57.68 |
(1)
|
8:14.74
|
2. |
Szwajcaria I |
Reto Capadrutt, Oscar Geier
|
2:05.88 |
(1) |
2:07.21 |
(2) |
2:03.52 |
(2) |
1:59.67 |
(2)
|
8:16.28
|
3. |
Stany Zjednoczone II |
John Heaton, Robert Minton
|
2:15.02 |
(4) |
2:07.21 |
(3) |
2:04.29 |
(3) |
2:02.33 |
(3)
|
8:29.15
|
4. |
Rumunia |
Alexandru Papană, Dumitru Hubert
|
2:15.51 |
(7) |
2:07.82 |
(4) |
2:06.12 |
(5) |
2:03.02 |
(4)
|
8:32.47
|
5. |
Niemcy I |
Hanns Kilian, Sebastian Huber
|
2:15.27 |
(5) |
2:11.08 |
(6) |
2:05.82 |
(4) |
2:03.19 |
(5)
|
8:35.36
|
6. |
Włochy I |
Teofilo Rossi di Montelera, Italo Casini
|
2:15.45 |
(6) |
2:08.10 |
(5) |
2:06.58 |
(6) |
2:06.20 |
(6)
|
8:36.33
|
7. |
Niemcy II |
Werner Huth, Max Ludwig
|
2:11.53 |
(2) |
2:11.58 |
(7) |
2:11.32 |
(9) |
2:10.62 |
(10)
|
8:45.05
|
8. |
Włochy II |
Agostino Lanfranchi, Gaetano Lanfranchi
|
2:20.08 |
(10) |
2:13.47 |
(8) |
2:08.00 |
(7) |
2:09.11 |
(7)
|
8:50.66
|
9. |
Belgia I |
Max Houben, Louis Van Hege
|
2:17.68 |
(9) |
2:14.90 |
(9) |
2:10.90 |
(8) |
2:09.62 |
(9)
|
8:53.10
|
10. |
Belgia II |
Christian Hansez, Jacques Maus
|
2:17.01 |
(8) |
2:16.74 |
(10) |
2:13.59 |
(11) |
2:13.81 |
(11)
|
9:01.15
|
11. |
Francja |
Louis Balsan, Daniel Armand-Delille
|
2:20.10 |
(11) |
2:19.37 |
(11) |
2:13.56 |
(10) |
2:09.56 |
(8)
|
9:02.59
|
12. |
Austria |
Hugo Weinstengl, Johann Baptist Gudenus
|
2:23.83 |
(12) |
2:21.82 |
(12) |
2:16.19 |
(12) |
2:14.58 |
(12)
|
9:16.42
|
Czwórki
- Data: 14 – 15 lutego 1932
LP |
Państwo |
Skład |
1 |
M |
2 |
M |
3 |
M |
4 |
M |
Suma
|
1. |
Stany Zjednoczone I |
Billy Fiske, Eddie Eagan, Clifford Gray, Jay O’Brien
|
2:00.52 |
(1) |
1:59.16 |
(1) |
1:57.41 |
(1) |
1:56.59 |
(2)
|
7:53.68
|
2. |
Stany Zjednoczone II |
Henry Homburger, Percy Bryant, Paul Stevens, Edmund Horton
|
2:01.77 |
(2) |
2:01.09 |
(2) |
1:58.56 |
(3) |
1:54.28 |
(1)
|
7:53.68
|
3. |
Niemcy I |
Hanns Kilian, Max Ludwig, Hans Mehlhorn, Sebastian Huber
|
2:03.11 |
(3) |
2:01.34 |
(3) |
1:58.19 |
(2) |
1:57.40 |
(3)
|
8:00.04
|
4. |
Szwajcaria II |
Reto Capadrutt, Hans Eisenhut, Charles Jenny, Oscar Geier
|
2:06.81 |
(4) |
2:03.40 |
(4) |
2:01.47 |
(4) |
2:00.50 |
(5)
|
8:12.18
|
5. |
Włochy I |
Teofilo Rossi di Montelera, Agostino Lanfranchi, Gaetano Lanfranchi, Italo Casini
|
2:07.87 |
(5) |
2:06.62 |
(5) |
2:07.94 |
(7) |
2:01.78 |
(6)
|
8:24.21
|
6. |
Rumunia I |
Alexandru Papană, Alexandru Ionescu, Ulise Petrescu, Dumitru Hubert
|
2:09.09 |
(6) |
2:14.32 |
(7) |
2:02.00 |
(5) |
1:58.81 |
(4)
|
8:24.21
|
7. |
Niemcy II |
Walther von Mumm, Hasso von Bismarck, Gerhard Hessert, Georg Gyssling
|
2:11.59 |
(7) |
2:11.72 |
(6) |
2:07.89 |
(6) |
2:04.25 |
(7)
|
8:35.45
|
Bibliografia
|
|