Nakon ujedinjenja Nemačke1990., Fudbalski savez Istočne Nemačke (Deutscher Fußball Verband der DDR (DFV)) zajedno sa reprezentacijom Istočne Nemačke, se pridružio Fudbalskom savezu Nemačke (Deutscher Fußball Bund (DFB)) i Nemačkom timu koji je upravo osvojio Svetsko prvenstvo.
Istorija
1949. pre nego što je osnovana NDR i dok su regularni privatni klubovi bili zabranjeni pod Sovjetskom okupacijom, bilo je pokušaja da se fudbal ipak igra. Helmut Šon je tada trenirao selekcije Saksonije i Sovjetske okupacione zone pre nego što je otišao na zapad. 6. februara1951. Istočna Nemačka je podnela zahtev za članstvo u FIFA, što je bilo protestovano od strane DFB, koja je već bila punopravan član. FIFA je prihvatila asocijaciju Istočne Nemačke (kasnije nazvanu DFV) 6. oktobra1951. kao privremenog člana, a 24. jula1951. kao punopravnog člana.
Prvu međunarodnu utakmicu, ne takmičarsku nego radije prikaz dobre volje, je odigrala 21. septembra 1952. sa Poljskom u Varšavi, gde je pred 35.000 prisutnih gledalaca izgubila sa 3-0. Prvu utakmicu na domaćem terenu je odigrala 14. juna 1953. protiv Bugarske, a pred 55.000 gledalaca na stadionu Hajnc-Štejer u Drezdenu rezultat je bio 0-0. Samo tri dana kasnije Pobuna u Istočnoj Nemačkoj je sprečila dozvoljeno skupljanje tolikog broja Nemaca. Pa je igranje utakmica nastavljeno tek 8. maja 1954., u porazu od 1-0 od Rumunije. Istočna Nemačka nije ni razmatrala da učestvuje na Svetskom prvenstvu koje je dva meseca ranije osvojeno od strane Zapadne Nemačke. Ovo je uzrokovalo veliku euforiju ne samo na Zapadu, i NDR je pokušala da se suprostavi ovome tako što je napustila njihovu politiku predstavljanja socijalističkih uzora njihove „nove Nemačke države“ nego su igrači počeli da se biraju isključivo na osnovu svojih sposobnosti. Istočna Nemačka je ušla u kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 1958. i bila je domaćin Velsu 19. maja 1957. na Centralnom stadionu u Lajpcigu. Zatraženo je 500.000 karata, zvanično je prihvaćeno 100.000, ali je 120.000 ljudi na krcatom stadionu prisustvovalo pobedi od 2-1.
Istočna Nemačka nije bila uspešna u Svetskim prvenstvima i Evropskim prvenstvima kao što je bila Zapadna Nemačka. Nikad se nije kvalifikovala na završni turnir Evropskog prvenstva i samo se jednom kvalifikovala na Svetsko prvenstvo i to na Svetsko prvenstvo 1974. Međutim, oni su uvek bili ozbiljan kandidat u kvalifikacijama kroz svoju istoriju.
Istočna Nemačka je međutim postigla znatno veći uspeh na Olimpijskim igrama u odnosu na amaterski tim sastavljan od strane Zapadnog NOK-a Nemačke. Pre 1968., oba tima su slala Ujedinjeni tim Nemačke. Kako bi bili izabrani da učestvuju na Olimpijskim igrama 1964. tim Istočne Nemačke je morao da pobedi kolege iz Zapadne Nemačke. Na Olimpijskim igrama 1964. su osvojili bronzu za EUA (Ujedinjeni tim Nemačke). Kao Istočna Nemačka, osvojili su bronzu 1972. u Minhenu, zlato 1976. u Montrealu i srebrnu medalju 1980. u Moskvi, u odsustvu zapadnih zemalja koje su bojkotovale Olimpijske igre.
Ispod je lista sa 25 igrača sa najviše nastupa za Istočnu Nemačku. Brojevi su sa sajta Fudbalskog saveza Nemačke i uključuju deset kvalifikacionih i završnih turnira Olimpijskih igara koji se više ne računaju od FIFA. Brojevi koje FIFA računa su stavljeni u zagradu.
Ispod je lista sa 25 igrača sa najviše postignutih golova za Istočnu Nemačku. Brojevi su sa sajta Fudbalskog saveza Nemačke i uključuju golove postignute na deset kvalifikacionih i završnih turnira Olimpijskih igara koji se više ne računaju od FIFA. Brojevi koje FIFA računa su stavljeni u zagradu.