|
Państwo
|
Monako
|
Data i miejsce urodzenia
|
4 sierpnia 1992 Cannes
|
Wzrost
|
175 cm
|
Gra
|
praworęczny, oburęczny bekhend
|
Status profesjonalny
|
2008
|
Zakończenie kariery
|
aktywny
|
Trener
|
Guillaume Couillard
|
Gra pojedyncza
|
Wygrane turnieje
|
0
|
Najwyżej w rankingu
|
455 (25 sierpnia 2014)
|
Gra podwójna
|
Wygrane turnieje
|
1
|
Najwyżej w rankingu
|
50 (14 sierpnia 2023)
|
Australian Open
|
1R (2021, 2022, 2024)
|
Roland Garros
|
3R (2021)
|
Wimbledon
|
2R (2023)
|
US Open
|
1R (2018, 2023)
|
Dorobek medalowy
|
|
|
Romain Arneodo (ur. 4 sierpnia 1992 w Cannes) – monakijski tenisista do 2013 reprezentujący Francję, reprezentant w Pucharze Davisa.
Kariera tenisowa
Zawodowym tenisistą został w 2008 roku. W turnieju rangi ATP Tour zadebiutował w 2014 roku podczas zawodów w Monte Carlo, gdzie w parze z Benjaminem Balleretem odpadli w ćwierćfinale, ulegając parze Daniel Nestor–Nenad Zimonjić 4:6, 3:6. W tym samym turnieju startował również w eliminacjach singla: w pierwszej rundzie wygrał z Dušanem Lajoviciem po kreczu przy stanie 6:1, 6:7(6), 4:2. W decydującej fazie przegrał z Paulem-Henrim Mathieu 4:6, 2:6.
Zwyciężył w jednym turnieju o randze ATP Tour z trzech rozegranych finałów w grze podwójnej.
W rankingu gry pojedynczej najwyżej był na 455. miejscu (25 sierpnia 2014), a w klasyfikacji gry podwójnej na 50. pozycji (14 sierpnia 2023).
Finały w turniejach ATP Tour
Legenda
|
Wielki Szlem
|
Igrzyska olimpijskie
|
Tennis Masters Cup / ATP Finals
|
ATP Masters Series / ATP Tour Masters 1000
|
ATP International Series Gold / ATP Tour 500
|
ATP International Series / ATP Tour 250
|
Gra podwójna (1–2)
Zwycięstwa w turniejach rangi ATP Challenger Tour w grze podwójnej
Końcowy wynik |
Nr |
Data |
Turniej |
Nawierzchnia |
Partner |
Przeciwnicy |
Wynik finału
|
Zwycięzca
|
1.
|
26 sierpnia 2017
|
Manerbio
|
Ceglana
|
Hugo Nys
|
Michaił Jełgin Roman Jebavý
|
4:6, 7:6(3), 10–5
|
Zwycięzca
|
2.
|
11 listopada 2017
|
Montevideo
|
Ceglana
|
Fernando Romboli
|
Ariel Behar Fabiano de Paula
|
2:6, 6:4, 10–8
|
Zwycięzca
|
3.
|
21 stycznia 2018
|
Koblencja
|
Twarda (hala)
|
Tristan-Samuel Weissborn
|
Sander Arends Antonio Šančić
|
6:7(4), 7:5, 10–6
|
Zwycięzca
|
4.
|
17 lutego 2018
|
Cherbourg-Octeville
|
Twarda (hala)
|
Tristan-Samuel Weissborn
|
Antonio Šančić Ken Skupski
|
6:3, 1:6, 10–4
|
Zwycięzca
|
5.
|
11 marca 2018
|
Santiago
|
Ceglana
|
Jonathan Eysseric
|
Guido Andreozzi Guillermo Durán
|
7:6(4), 1:6, 12–10
|
Zwycięzca
|
6.
|
5 stycznia 2019
|
Orlando
|
Twarda
|
Andrej Wasileuski
|
Goncalo Oliveira Andrea Vavassori
|
7:6(2), 2:6, 15–13
|
Zwycięzca
|
7.
|
3 lutego 2019
|
Cleveland
|
Twarda
|
Andrej Wasileuski
|
Robert Galloway Nathaniel Lammons
|
6:4, 7:6(4)
|
Zwycięzca
|
8.
|
24 marca 2019
|
Lille
|
Twarda
|
Hugo Nys
|
Jonatan Erlich Fabrice Martin
|
7:5, 5:7, 10–8
|
Zwycięzca
|
9.
|
29 września 2019
|
Orlean
|
Twarda (hala)
|
Hugo Nys
|
Hans Podlipnik-Castillo Tristan-Samuel Weissborn
|
6:7(5), 6:3, 10–1
|
Zwycięzca
|
10.
|
20 listopada 2021
|
Pau
|
Twarda (hala)
|
Tristan-Samuel Weissborn
|
Aisam-ul-Haq Qureshi David Vega Hernández
|
6:4, 6:2
|
Zwycięzca
|
11.
|
11 czerwca 2022
|
Lyon
|
Ceglana
|
Jonathan Eysseric
|
Sander Arends David Pel
|
7:5, 4:6, 10–4
|
Zwycięzca
|
12.
|
22 października 2022
|
Wilno
|
Twarda (hala)
|
Tristan-Samuel Weissborn
|
Dan Added Théo Arribagé
|
6:4, 5:7, 10–5
|
Zwycięzca
|
13.
|
29 stycznia 2023
|
Ottignies-Louvain-la-Neuve
|
Twarda (hala)
|
Tristan-Samuel Weissborn
|
Roman Jebavý Adam Pavlásek
|
6:4, 6:3
|
Zwycięzca
|
14.
|
13 maja 2023
|
Mauthausen
|
Ceglana
|
Tristan-Samuel Weissborn
|
Constantin Frantzen Hendrik Jebens
|
6:4, 6:2
|
Bibliografia