Internationaux de France 2019
Internationaux de France 2019 – trzecie w kolejności zawody łyżwiarstwa figurowego z cyklu Grand Prix 2019/2020 [1] . Zawody odbywały się od 1 do 3 listopada 2019 roku w hali Patinoire Polesud w Grenoble [2] .
W konkurencji solistów triumfował Amerykanin Nathan Chen , zaś w konkurencji solistek Rosjanka Alona Kostornoj dla której było to pierwsze zwycięstwo w zawodach z cyklu Grand Prix. W parach sportowych zwyciężyli Rosjanie Anastasija Miszyna i Aleksandr Gallamow , którzy również debiutowali w zawodach Grand Prix. W parach tanecznych złoty medal zdobyli Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron .
Zwycięzcy zawodów podczas pokazu mistrzów
Terminarz
Data
Godzina[3]
Konkurencja
Segment
1 listopada
14:30 CET
Soliści
Program krótki
16:30 CET
Pary taneczne
Taniec rytmiczny
18:15 CET
Solistki
Program krótki
20:10 CET
Pary sportowe
2 listopada
13:20 CET
Soliści
Program dowolny
15:30 CET
Pary taneczne
Taniec dowolny
19:00 CET
Solistki
Program dowolny
21:10 CET
Pary sportowe
3 listopada
14:30 CET
Pokazy mistrzów
Rekordy świata
Rekordy świata (GOE±5) na moment rozpoczęcia zawodów (stan na 1 listopada 2019):
Konkurencja
Segment
Zawodnicy
Punkty
Zawody
Data
Soliści
Nota łączna
Nathan Chen
323,42
Mistrzostwa świata 2019
23 marca 2019[4]
Program dowolny
Nathan Chen
216,02
Mistrzostwa świata 2019
23 marca 2019[5]
Program krótki
Yuzuru Hanyū
110,53
Rostelecom Cup 2018
16 listopada 2018[6]
Solistki
Nota łączna
Aleksandra Trusowa
241,02
Skate Canada International 2019
26 października 2019[7]
Program dowolny
Aleksandra Trusowa
166,62
Skate Canada International 2019
26 października 2019[8]
Program krótki
Rika Kihira
83,97
World Team Trophy 2019
11 kwietnia 2019[9]
Pary sportowe
Nota łączna
Sui Wenjing / Han Cong
234,84
Mistrzostwa świata 2019
21 marca 2019[10]
Program dowolny
Sui Wenjing / Han Cong
155,60
Mistrzostwa świata 2019
21 marca 2019[11]
Program krótki
Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow
81,21
Mistrzostwa świata 2019
20 marca 2019[12]
Pary taneczne
Nota łączna
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
223,13
World Team Trophy 2019
12 kwietnia 2019[13]
Taniec dowolny
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
135,82
World Team Trophy 2019
12 kwietnia 2019[14]
Taniec rytmiczny
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
88,42
Mistrzostwa świata 2019
22 marca 2019[15]
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy świata (GOE±5):
Wyniki
Soliści
Medaliści w konkurencji solistów, od lewej Samarin (RUS), Chen (USA), Aymoz (FRA)
Kévin Aymoz (FRA) podczas występu
Zawodnik
Nota łączna[16]
[17]
[18]
1
Nathan Chen
297,16
1
102,48
1
194,68
2
Aleksandr Samarin
265,10
2
98,48
3
166,62
3
Kévin Aymoz
254,64
3
82,50
2
172,14
4
Moris Kwitiełaszwili
236,38
5
78,79
5
157,59
5
Tomoki Hiwatashi
227,43
10
68,70
4
158,73
6
Siergiej Woronow
220,98
7
76,60
7
144,38
7
Nicolas Nadeau
217,68
9
69,42
6
148,26
8
Shōma Uno
215,84
4
79,05
9
136,79
9
Romain Ponsart
215,64
6
77,48
8
138,16
10
Daniel Samohin
193,66
8
70,84
10
122,82
11
Anton Szulepow
183,98
11
63,67
11
120,31
Solistki
Medalistki w konkurencji solistek na podium, od lewej Zagitowa (RUS), Kostorna (RUS), Bell (USA)
Zawodniczka
Nota łączna[19]
[20]
[21]
1
Alona Kostornoj
236,00
1
76,55
1
159,45
2
Alina Zagitowa
216,06
2
74,24
3
141,82
3
Mariah Bell
212,89
3
70,25
2
142,64
4
Kaori Sakamoto
199,24
6
64,08
4
135,16
5
Starr Andrews
180,54
4
66,59
5
113,95
6
Wakaba Higuchi
174,12
5
64,78
7
109,34
7
Nicole Schott
166,89
10
54,43
6
112,46
8
Léa Serna
166,02
8
62,43
8
103,59
9
Yuna Shiraiwa
161,71
7
63,12
10
98,59
10
Maé-Bérénice Méité
157,45
9
56,35
9
101,10
11
Marija Sotskowa
144,89
11
50,38
11
94,51
WD
Laurine Lecavelier
Pary sportowe
Medaliści w parach sportowych, od lewej Pawluczenko / Chodykin (RUS), Miszyna / Gallamow (RUS), Denney / Frazier (USA)
Zawodnicy
Nota łączna[22]
[23]
[24]
1
Anastasija Miszyna / Aleksandr Gallamow
207,58
2
73,77
1
133,81
2
Darja Pawluczenko / Dienis Chodykin
206,56
1
76,59
3
129,97
3
Haven Denney / Brandon Frazier
199,40
3
68,65
2
130,75
4
Ashley Cain-Gribble / Timothy LeDuc
195,78
4
66,12
4
129,66
5
Miriam Ziegler / Severin Kiefer
181,26
8
57,30
5
123,96
6
Camille Ruest / Andrew Wolfe
166,15
7
57,90
6
108,25
7
Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert
163,09
6
59,13
7
103,96
8
Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini
157,92
5
59,62
8
98,30
Pary taneczne
Medaliści w parach tanecznych, od lewej Chock / Bates (USA), Papadakis / Cizeron (FRA), Guignard / Fabbri (ITA)
8. miejsce w parach tanecznych Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac (FRA)
10. miejsce – Allison Reed / Saulius Ambrulevičius (LTU)
Zawodnicy
Nota łączna[25]
RD [26]
FD [27]
1
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
222,24
1
88,69
1
133,55
2
Madison Chock / Evan Bates
204,84
2
80,69
2
124,15
3
Charlène Guignard / Marco Fabbri
203,34
3
79,65
3
123,69
4
Olivia Smart / Adrián Díaz
188,18
4
76,09
4
112,09
5
Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro
184,44
5
75,05
5
109,39
6
Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew
183,42
6
74,19
6
109,23
7
Carolane Soucisse / Shane Firus
175,80
7
68,61
7
107,19
8
Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac
166,28
9
63,42
8
102,86
9
Julia Wagret / Pierre Souquet
161,99
8
63,55
10
98,44
10
Allison Reed / Saulius Ambrulevičius
161,73
10
60,99
9
100,74
Przypisy
Bibliografia