Zweden op de Olympische Zomerspelen 1908
Zweden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1908 in Londen , Engeland . Het was de derde deelname van de Zweden die alleen in 1904 afwezig waren.
Resultaten per onderdeel
Atletiek
Zweden was een van de slechts drie landen die meer dan één gouden atletiekmedaille wisten te winnen.
Hardlopen
Onderdeel
Plaats
Atleet
Heats
Halve finale
Finale
Mannen, 100 meter
Heats
Knut Lindberg
11,2 seconden 2e, heat 8
Uitgeschakeld
Knut Stenborg
11,5 seconden 2e, heat 7
Karl Fryksdal
Onbekend 3e, heat 12
Mannen 200 meter
Halvefinalist
Sven Låftman
23,8 seconden 1e, heat 6
Niet gestart —, halve finale 2
Uitgeschakeld
Heats
Knut Stenborg
Onbekend 4e, heat 2
Uitgeschakeld
Knut Lindberg
Onbekend 4e, heat 11
Mannen, 400 meter
Heats
Sven Låftman
Onbekend 3e, heat 4
Uitgeschakeld
Arvid Ringstrand
Onbekend 3e, heat 14
Mannen 800 meter
Halvefinalist
Kristian Hellström
Niet gehouden
Onbekend 2e, halve finale 8
Uitgeschakeld
Evert Björn
Onbekend 3e, halve finale 1
—
Edward Dahl
Niet gefinisht —, halve finale 5
Frank Danielson
Niet gefinisht —, halve finale 6
Mannen 1500 meter
Halvefinalist
Edward Dahl
Niet gehouden
Onbekend 2e, halve finale 8
Uitgeschakeld
Axel Andersson
Onbekend 6e, halve finale 8
Evert Björn
Niet gefinisht —, halve finale 3
Mannen 110 meter horden
—
Oscar Lemming
Niet gefinisht —, heat 6
Uitgeschakeld
Mannen Olympische estafette
Halvefinalist
Sven Laftman Knut Lindberg Knut Stenborg Evert Björn
Niet gehouden
Onbekend 2e, halve finale 1
Uitgeschakeld
Mannen 3 mijl team
Halvefinalist
Johan Svanberg
Niet gehouden
14:57.0 6 punten, team=21
Uitgeschakeld
Georg Peterson
15:14.4 7 punten, team=21
Edward Dahl
15:21.0 8 punten, team=21
No plaats
Axel Wiegandt
15:33.0 Geen score, team=21
Seth Landqvist
15:46.4 Geen score, team=21
Mannen 5 mijl
3e
Johan Svanberg
Niet gehouden
25:46.2 1e, halve finale 1
25:37.2
9e
Seth Landqvist
27:00.2 1e, halve finale 3
Onbekend
Heats
Georg Peterson
Onbekend 3e, halve finale 4
Uitgeschakeld
—
Edward Dahl
Niet gefinisht —, halve finale 2
Mannen marathon
8e
Johan Svanberg
Niet gehouden
3:07:50.8
21e
Gustaf Törnros
3:30:20.8
—
Seth Landqvist
Niet gefinisht
Johan Lindqvist
Niet gefinisht
J. T. Bergvall
Niet gestart
J. G. A. Lundberg
Niet gestart
Georg Peterson
Niet gestart
Mannen 3500 meter snelwandelen
7e
Einar Rothman
Niet gehouden
17:40.2 3e, halve finale 2
17:50.0
Mannen 10 mijl snelwandelen (16,093 km)
—
Einar Rothman
Niet gehouden
Niet gefinisht —, halve finale 2
Uitgeschakeld
Sprongnummers
Onderdeel
Plaats
Atleet
Hoogte/ Afstand
Mannen hoogspringen
8e
Axel Hedenlund
1,80 meter
16e
Folke Hellstedt
1,67 meter
Mannen verspringen
10e
Gunnar Rönström
6,66 meter
20e
Carl Silfverstrand
6,34 meter
21-32
Arvid Ringstrand
Onbekend
Hugo Wieslander
Onbekend
Mannen hink-stap-springen
7e
Karl Fryksdal
13,65 meter
Mannen polsstokhoogspringen
3e
Bruno Söderström
3,58 meter
10e
Carl Silfverstrand
3,20 meter
Mannen hoogspringen uit stand
14e
Allan Bengtsson
1,40 meter
Karl Fryksdahl
1,40 meter
Mannen verspringen uit stand
5e
Ragnar Ekberg
3,19 meter
Werpnummers
Kunstrijden
Bij de mannen wonnen de Zweden alle medailles. De enige Zweedse vrouw eindigde vierde.
Schermen
Onderdeel
Plaats
Schermers
Inspeel wedstrijd
Eerste ronde
Halve finales
Finale
Repechage
Zilver medaille wedstrijd
Mannen team degen
6e
Eric Carlberg Gustaf Lindblom Henri Peyron Pontus von Rosen
bye
Verloor van België 11-6 Uit 6e plaats
Uitgeschakeld
Niet geplaatst
Schieten
Onderdeel
Plaats
Schutter
Score
Mannen, 1000 yard, vrij geweer
34e
Ossian Jörgensen
77
43e
Erik Ohlsson
54
44e
Fredrik Mossberg
48
46e
Ernst Rosell
27
Mannen, 300 meter, vrij geweer
4e
Gustav-Adolf Sjöberg
874
5e
Janne Gustafsson
872
7e
Axel Jansson
843
12e
Per-Olof Arvidsson
823
15e
Gustaf Adolf Jonsson
812
23e
Fredrik Mossberg
761
28e
Erik Ohlsson
751
50e
Ossian Jörgensen
420
Mannen team vrij geweer
2e
Gustaf Adolf Jonsson Per-Olof Arvidsson Axel Jansson Gustav-Adolf SjöbergClaës Rundberg Janne Gustafsson
4711
Mannen, team, militair geweer
5e
Claës Rundberg Ossian Jörgensen Janne Gustafsson Per-Olof Arvidsson Axel Jansson Gustaf Adolf Jonsson
2213
Mannen, klein geweer, vast doel
10e
Vilhelm Carlberg
370
18e
Johann Hübner von Holst
349
Mannen, klein geweer, bewegend doel
8e
Otto von Rosen
18
15e
Eric Carlberg
9
Vilhelm Carlberg
9
Johann Hübner von Holst
9
—
Frans-Albert Schartau
Niet gefinisht
Mannen, klein geweer, verdwijnend doel
7e
Vilhelm Carlberg
45
9e
Eric Carlberg
42
Otto von Rosen
42
Frans-Albert Schartau
42
15e
Johann Hübner von Holst
39
Mannen, klein geweer, team
2e
Vilhelm Carlberg Frans-Albert Schartau Johann Hübner von Holst Eric Carlberg
737
Mannen, rennend hert, enkel schot
1e
Oscar Swahn
25
11e
Ernst Rosell
17
Mannen, rennend hert, dubbel schot
3e
Oscar Swahn
38
8e
Ernst Rosell
27
Mannen team, rennend hert, dubbel schot
1e
Alfred Swahn Arvid Knöppel Oscar Swahn Ernst Rosell
86
Mannen, pistool, individueel
18e
Frans-Albert Schartau
436
20e
Vilhelm Carlberg
432
27e
Johann Hübner von Holst
408
33e
Eric Carlberg
396
35e
Otto von Rosen
386
Mannen, pistool, team
5e
Vilhelm Carlberg Eric Carlberg Johann Hübner von Holst Frans-Albert Schartau
1732
Mannen, individueel, trap schieten
25e
Alfred Swahn
22
27e
Edward Benedicks
19
Schoonspringen
Zweden domineerde het platformspringen in 1908 en eindigden op de eerste vier plaatsen.
Onderdeel
Plaats
Springer
Voorronde
Halve finales
Finale
Mannen 10 meter platform
1e
Hjalmar Johansson
78,40 punten 1e, group 2
80,75 punten 1e, halve finale 2
83,75 punten
2e
Karl Malmström
73,95 punten 2e, group 2
67,00 punten 2e, halve finale 1
78,73 punten
3e
Arvid Spanberg
79,20 punten 1e, group 4
72,30 punten 1e, halve finale 1
74,00 punten
4e
Robert Andersson
73,55 punten 1e, group 5
66,75 punten 2e, halve finale 2
68,30 punten
8e
Hilmer Löfberg
68,90 punten 1e, group 3
59,18 punten 4e, halve finale 1
Uitgeschakeld
9e
Harald Arbin
76,80 punten 2e, group 4
52,81 punten 5e, halve finale 1
11e
Erik Adlerz
74,10 punten 3e, group 1
Uitgeschakeld
15e
Gunnar Vingqvist
65,70 punten 4e, group 4
17e
Sigfrid Larsson
64,80 punten 3e, group 3
20e
Axel Runström
57,60 punten 4e, group 5
Mannen 3 meter plank
14e
Karl Malmström
70,30 punten 4e, group 3
Uitgeschakeld
20e
Sigfrid Larsson
64,50 punten 5e, group 4
Tennis
Zweden was naast het Verenigd Koninkrijk de enige deelnemer aan de indooronderdelen waar ze twee bronzen medailles haalden.
Land tegenstander
Gewonnen
Verloren
Percentage
Verenigd Koninkrijk
3
5
.375
Totaal internationaal
3
5
.375
Zweden
1
1
.500
Totaal
4
6
.400
Touwtrekken
Zweden verloor hun eerste wedstrijd; een halve finalewedstrijd. Ze kwamen niet opdagen in de wedstrijd om de derde plaats waardoor ze op de vierde plaats eindigden.
Turnen
Onderdeel
Plaats
Turner
Score
Mannen team
1e
Gösta Åsbrink , Carl Bertilsson , Andreas Cervin , Hjalmar Cedercrona , Rudolf Degermark , Carl Folcker , Sven Forssman , Erik Granfelt , Carl Hårleman , Nils Hellsten , Gunnar Höjer , Arvid Holmberg , Carl Holmberg , Oswald Holmberg , Hugo Jahnke , John Jarlén , Gustaf Johnsson , Rolf Johnsson , Nils von Kantzow , Sven Landberg , Olle Lanner , Axel Ljung , Osvald Moberg , Carl Martin Norberg , Erik Norberg , Tor Norberg , Axel Norling , Daniel Norling , Gösta Olson , Leonard Peterson , Sven Rosén , Gustaf Rosenquist , Axel Sjöblom , Birger Sörvik , Haakon Sörvik , Karl Johan Svensson , Karl-Gustaf Vingqvist , Nils Widforss
438
Voetbal
Namens Zweden nam het nationale Zweedse voetbalelftal mee.
Onderdeel
Plaats
Spelers
Eerste ronde
Halve finale
Finale
Brons wedstrijd
Mannen voetbal
4e
Sune Almkvist , Nils Andersson , Karl Ansén , Oskar Bengtsson , Gustav Bergström , Arvid Fagrell , Åke Fjästad , Karl Gustafsson , Valter Lidén , Hans Lindman , Teodor Malm , Sven Ohlsson , Olle Olsson , Sven Olsson
Verloor vanVerenigd Koninkrijk 12-1
Uitgeschakeld
Verloor vanNederland 2-0
Waterpolo
Wielersport
Onderdeel
Plaats
Wielrenner
Heats
Halve finale
Finale
Mannen 660 yards
Heats
Andrew Hansen
Onbekend 3e, heat 6
Uitgeschakeld
Mannen 20 kilometer
5-9
Andrew Hansen
Niet gehouden
34:53.6 1e, halve finale 5
Onbekend
Halvefinalist
Gustaf Westerberg
33:41.4 3e, halve finale 6
Uitgeschakeld
Mannen 100 kilometer
9-17
Andrew Hansen
Niet gehouden
2:50:21.4 1e, halve finale 1
Niet gefinisht
Gustaf Westerberg
Onbekend 3e, halve finale 2
Niet gefinisht
Mannen sprint
Heats
Andrew Hansen
Onbekend 2e, heat 3
Uitgeschakeld
Worstelen
Zeilen
Klasse
Plaats
Boot
Zeilers
6 meter klasse
5e
Freja
Karl-Einar Sjögren , Birger Gustafsson , Jonas Jonsson
8 meter klasse
2e
Vinga
Carl Hellström , Edmund Thormählen , Erik Wallerius ,Erik Sandberg , Harald Wallin
5e
Saga
John Carlsson , Edvin Hagberg , Hjalmar Lönnroth ,Karl Ljungberg , augustus Olsson
Zwemmen
Onderdeel
Plaats
Zwemmer
Heats
Halve finale
Finale
Mannen 100 meter vrije stijl
3e
Harald Julin
1:12.0 1e, heat 4
1:10.2 2e, halve finale 1
1:08.0
Heats
Robert Andersson
Onbekend 3-5, heat 3
Uitgeschakeld
Mannen 400 meter vrije stijl
Heats
Robert Andersson
6:28.0 2e, heat 2
Uitgeschakeld
Vilhelm Andersson
Onbekend 4e, heat 1
Mannen 1500 meter vrije stijl
Heats
Gunnar Wennerström
27:15.4 2e, heat 1
Uitgeschakeld
Gustaf Wretman
28:40.8 3e, heat 6
Vilhelm Andersson
27:34.4 4e, heat 2
Mannen 100 meter rugslag
Heats
Gustaf Wretman
Onbekend 3e, heat 6
Uitgeschakeld
Mannen 200 meter schoolslag
3e
Pontus Hanson
3:15.0 2e, heat 4
3:13.0 2e, halve finale 2
3:14.6
Halvefinalist
Wilhelm Persson
3:17.6 1e, heat 2
Onbekend 3e, halve finale 2
Uitgeschakeld
Heats
Hjalmar Johansson
3:21.2 2e, heat 3
Uitgeschakeld
Per Fjästad
3:31.4 2e, heat 5
Torsten Kumfeldt
3:24.6 2e, heat 6
Max Gumpel
Onbekend 3e, heat 1
Adolf Andersson
Onbekend 3e, heat 7
Mannen 4x200 meter vrije stijl estafette
Halvefinalist
Gustaf Wretman Gunnar Wennerström Harald Julin Adolf Andersson
Niet gehouden
Onbekend 3e, halve finale 2
Uitgeschakeld
Bronnen, noten en/of referenties
(en ) Cook, Theodore Andrea (1909). The Fourth Olympiad London 1908 Official Report . The British Olympic Association, Londen. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1908; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation .
(en ) Mallon, Bill , Buchanan, Ian (2000). The 1908 Olympic Games: Results for All Competitors in All Events, with Commentary . McFarland. ISBN 978-0786405985 .
(en ) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité
De Wael, Herman , Top London 1908 Olympians . Herman's Full Olympians (2001). Gearchiveerd op 12 juli 2006 . Geraadpleegd op 29 mei 2006 .
(en ) Reyes, Macario , IV. Olympiad London 1908 Football Tournament . Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation (2001). Geraadpleegd op 2 mei 2006 .