|
Państwo
|
Holandia
|
Data i miejsce urodzenia
|
2 lipca 1996 Haarlem
|
Wzrost
|
188 cm
|
Gra
|
praworęczny, oburęczny bekhend
|
Status profesjonalny
|
2015
|
Zakończenie kariery
|
aktywny
|
Trener
|
Kristof Vliegen
|
Gra pojedyncza
|
Wygrane turnieje
|
2
|
Najwyżej w rankingu
|
24 (28 sierpnia 2023)
|
Australian Open
|
3R (2023, 2024)
|
Roland Garros
|
2R (2022, 2023)
|
Wimbledon
|
2R (2022)
|
US Open
|
2R (2021)
|
Gra podwójna
|
Wygrane turnieje
|
1
|
Najwyżej w rankingu
|
106 (17 lipca 2023)
|
Australian Open
|
1R (2022)
|
Roland Garros
|
1R (2022, 2023)
|
Wimbledon
|
QF (2023)
|
|
Tallon Griekspoor (ur. 2 lipca 1996 w Haarlem) – holenderski tenisista.
Kariera tenisowa
W cyklu ATP Tour wygrał dwa turnieje w grze pojedynczej z trzech rozegranych finałów i jeden turniej w grze podwójnej.
Podczas swojej kariery zwyciężył w jedenastu singlowych turniejach rangi ATP Challenger Tour.
W 2020 roku podczas Australian Open zadebiutował w turnieju głównym imprezy Wielkiego Szlema w grze pojedynczej. Po wygraniu trzech meczów w kwalifikacjach przegrał w pierwszej rundzie z Taylorem Fritzem.
W rankingu gry pojedynczej najwyżej był na 24. miejscu (28 sierpnia 2023), a w klasyfikacji gry podwójnej na 106. pozycji (17 lipca 2023).
Finały w turniejach ATP Tour
Legenda
|
Wielki Szlem
|
Igrzyska olimpijskie
|
Tennis Masters Cup / ATP Finals
|
ATP Masters Series / ATP Tour Masters 1000
|
ATP International Series Gold / ATP Tour 500
|
ATP International Series / ATP Tour 250
|
Gra pojedyncza (2–1)
Gra podwójna (1–0)
Zwycięstwa w turniejach ATP Challenger Tour w grze pojedynczej
Końcowy wynik |
Nr |
Data |
Turniej |
Nawierzchnia |
Przeciwnik |
Wynik finału
|
Zwycięzca
|
1.
|
29 lipca 2018
|
Tampere
|
Ceglana
|
Juan Ignacio Londero
|
6:3, 2:6, 6:3
|
Zwycięzca
|
2.
|
15 września 2019
|
Banja Luka
|
Ceglana
|
Sumit Nagal
|
6:2, 6:3
|
Zwycięzca
|
3.
|
9 maja 2021
|
Praga
|
Ceglana
|
Oscar Otte
|
5:7, 6:4, 6:4
|
Zwycięzca
|
4.
|
13 czerwca 2021
|
Bratysława
|
Ceglana
|
Sebastián Báez
|
7:6(6), 6:3
|
Zwycięzca
|
5.
|
18 lipca 2021
|
Amersfoort
|
Ceglana
|
Botic van de Zandschulp
|
6:1, 3:6, 6:1
|
Zwycięzca
|
6.
|
3 października 2021
|
Murcja
|
Ceglana
|
Roberto Carballés Baena
|
3:6, 7:5, 6:3
|
Zwycięzca
|
7.
|
10 października 2021
|
Neapol
|
Ceglana
|
Andrea Pellegrino
|
6:3, 6:2
|
Zwycięzca
|
8.
|
17 października 2021
|
Neapol
|
Ceglana
|
Alexander Ritschard
|
6:3, 6:2
|
Zwycięzca
|
9.
|
7 listopada 2021
|
Teneryfa
|
Twarda
|
Feliciano López
|
6:4, 6:4
|
Zwycięzca
|
10.
|
14 listopada 2021
|
Bratysława
|
Twarda (hala)
|
Zsombor Piros
|
6:3, 6:2
|
Zwycięzca
|
11.
|
17 lipca 2022
|
Amersfoort
|
Ceglana
|
Roberto Carballés Baena
|
6:1, 6:2
|
Bibliografia