Soudal Quick-Step
Soudal Quick-Step (Kod UCI: SOQ) – belgijska zawodowa grupa kolarska. Drużyna powstała w 2003 jako sukcesor włoskiej grupy Mapei-Quick Step, która została rozwiązana pod koniec 2002, po wycofaniu się firmy Mapei ze sponsorowania kolarstwa oraz Domo-Farm Frites.
Od 2005 należy do dywizji UCI WorldTeams (początkowo UCI ProTeams).
Historia
Nazwa grupy w poszczególnych latach
lata |
nazwa
|
2003–2004 |
Quick Step-Davitamon
|
2005–2007 |
Quick Step-Innergetic
|
2008–2011 |
Quick Step
|
2012–2014 |
Omega Pharma-Quick Step
|
2015–2016 |
Etixx-Quick Step
|
2017–2018 |
Quick-Step Floors
|
2019–2021 |
Deceuninck-Quick Step
|
2022 |
Quick-Step Alpha Vinyl
|
od 2023 |
Soudal Quick-Step
|
Obecny skład (2024)
Przypis: Julian Alaphilippe
Sezony
2023
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
Zwycięstwa
Zwycięstwa |
---|
Data | Wyścig | Państwo | Kategoria | Zwycięzca |
---|
23 stycznia 2023 | Vuelta a San Juan, 2. etap | Argentyna | 2.Pro | Fabio Jakobsen | 29 stycznia 2023 | Trofeo Playa de Palma | Hiszpania | 1.1 | Ethan Vernon | 11 lutego 2023 | Tour of Oman, 1. etap | Oman | 2.Pro | Tim Merlier | 12 lutego 2023 | Figueira Champions Classic | Portugalia | 1.1 | Casper Pedersen | 15 lutego 2023 | Tour of Oman, 5. etap | Oman | 2.Pro | Mauri Vansevenant | 20 lutego 2023 | UAE Tour, 1. etap | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2.UWT | Tim Merlier | 21 lutego 2023 | UAE Tour, 2. etap | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2.UWT | Soudal Quick-Step | 25 lutego 2023 | UAE Tour, 6. etap | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2.UWT | Tim Merlier | 25 lutego 2023 | Classic de l’Ardèche | Francja | 1.Pro | Julian Alaphilippe | 26 lutego 2023 | UAE Tour, klasyfikacja generalna | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2.UWT | Remco Evenepoel | 5 marca 2023 | Paryż-Nicea, 1. etap | Francja | 2.UWT | Tim Merlier | 7 marca 2023 | Tirreno-Adriático, 2. etap | Włochy | 2.UWT | Fabio Jakobsen | 15 marca 2023 | Nokere Koerse | Belgia | 1.Pro | Tim Merlier | 21 marca 2023 | Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, 1. etap | Włochy | 2.1 | Rémi Cavagna | 22 marca 2023 | Volta Ciclista a Catalunya, 3. etap | Hiszpania | 2.UWT | Remco Evenepoel | 25 marca 2023 | Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, 5. etap | Włochy | 2.1 | Rémi Cavagna | 25 marca 2023 | Settimana Internazionale di Coppi e Bartali, klasyfikacja generalna | Włochy | 2.1 | Mauro Schmid | 26 marca 2023 | Volta Ciclista a Catalunya, 7. etap | Hiszpania | 2.UWT | Remco Evenepoel | 23 kwietnia 2023 | Liège-Bastogne-Liège | Belgia | 1.UWT | Remco Evenepoel | 25 kwietnia 2023 | Tour de Romandie, prolog | Szwajcaria | 2.UWT | Josef Černý | 26 kwietnia 2023 | Tour de Romandie, 1. etap | Szwajcaria | 2.UWT | Ethan Vernon | 6 maja 2023 | Giro d'Italia, 1. etap | Włochy | 2.UWT | Remco Evenepoel | 11 maja 2023 | Tour de Hongrie, 2. etap | Węgry | 2.Pro | Fabio Jakobsen | 5 czerwca 2023 | Critérium du Dauphiné, 2. etap | Francja | 2.UWT | Julian Alaphilippe | 15 czerwca 2023 | Baloise Belgium Tour, 2. etap | Belgia | 2.Pro | Fabio Jakobsen | 17 czerwca 2023 | Tour de Suisse, 7. etap | Szwajcaria | 2.UWT | Remco Evenepoel | 22 czerwca 2023 | Mistrzostwa Danii – jazda indywidualna na czas | Dania | CN | Kasper Asgreen | 22 czerwca 2023 | Mistrzostwa Francji – jazda indywidualna na czas | Francja | CN | Rémi Cavagna | 25 czerwca 2023 | Mistrzostwa Belgii – start wspólny | Belgia | CN | Remco Evenepoel | 20 lipca 2023 | Tour de France, 18. etap | Francja | 2.UWT | Kasper Asgreen | 26 lipca 2023 | Tour de Wallonie, 5. etap | Belgia | 2.Pro | Andrea Bagioli | 29 lipca 2023 | Tour de Pologne, 1. etap | Polska | 2.UWT | Tim Merlier | 29 lipca 2023 | Clásica de San Sebastián | Hiszpania | 1.UWT | Remco Evenepoel | 16 sierpnia 2023 | Danmark Rundt, 2. etap | Dania | 2.Pro | Fabio Jakobsen | 18 sierpnia 2023 | Danmark Rundt, 4. etap | Dania | 2.Pro | Fabio Jakobsen | 23 sierpnia 2023 | Deutschland Tour, prolog | Niemcy | 2.Pro | Ethan Vernon | 24 sierpnia 2023 | Deutschland Tour, 1. etap | Niemcy | 2.Pro | Ilan Van Wilder | 27 sierpnia 2023 | Deutschland Tour, klasyfikacja generalna | Niemcy | 2.Pro | Ilan Van Wilder | 28 sierpnia 2023 | Vuelta a España, 3. etap | Hiszpania | 2.UWT | Remco Evenepoel | 9 września 2023 | Vuelta a España, 14. etap | Francja | 2.UWT | Remco Evenepoel | 10 września 2023 | Grand Prix de Fourmies | Francja | 1.Pro | Tim Merlier | 13 września 2023 | Okolo Slovenska, 1. etap | Słowacja | 2.1 | Rémi Cavagna | 14 września 2023 | Vuelta a España, 18. etap | Hiszpania | 2.UWT | Remco Evenepoel | 14 września 2023 | Okolo Slovenska, 2. etap | Słowacja | 2.1 | Tim Merlier | 15 września 2023 | Okolo Slovenska, 3. etap | Słowacja | 2.1 | Andrea Bagioli | 16 września 2023 | Okolo Slovenska, 4. etap | Słowacja | 2.1 | Tim Merlier | 17 września 2023 | Okolo Slovenska, 5. etap | Słowacja | 2.1 | Kasper Asgreen | 17 września 2023 | Okolo Slovenska, klasyfikacja generalna | Słowacja | 2.1 | Rémi Cavagna | 3 października 2023 | Tre Valli Varesine | Włochy | 1.Pro | Ilan Van Wilder | 5 października 2023 | Giro del Piemonte | Włochy | 1.Pro | Andrea Bagioli |
2022
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
2021
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
2020
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
2019
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
2018
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
2017
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe Przypis: Przemysław Kasperkiewicz, koniec kariery
2016
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
2015
Skład
Przypis: Julian Alaphilippe
Ważniejsze sukcesy (2003–2012)
2003
Zwycięstwa
2004
Zwycięstwa
- Mistrz olimpijski w wyścigu ze startu wspólnego: Paolo Bettini
- Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas: Michael Rogers
- Mistrz Węgier w jeździe indywidualnej na czas: László Bodrogi
- 1. miejsce, 2. etap Paris-Nice: Pedro Horrillo
- 1. miejsce, 4. i 6. etap Tirreno-Adriático: Paolo Bettini
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tirreno-Adriático: Paolo Bettini
- 1. miejsce, Gent-Wevelgem: Tom Boonen
- 1. miejsce, 8. etap Tour de Suisse: Paolo Bettini
- 1. miejsce, 6. i 20. etap Tour de France: Tom Boonen
- 1. miejsce, 10. etap Tour de France: Richard Virenque
- 1. miejsce, 18. etap Tour de France: Juan Miguel Mercado
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Tour de France: Richard Virenque
- 1. miejsce, UCI World Cup: Paolo Bettini
2005
Zwycięstwa
- Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas: Michael Rogers
- Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego: Tom Boonen
- 1. miejsce, 1. i 2. etap Paris-Nice: Tom Boonen
- 1. miejsce, 5. etap Tirreno-Adriático: Servais Knaven
- 1. miejsce, Ronde van Vlaanderen: Tom Boonen
- 1. miejsce, Paris-Roubaix: Tom Boonen
- 1. miejsce, 1. etap Giro d'Italia: Paolo Bettini
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Giro d'Italia: Paolo Bettini
- 1. miejsce, 2. i 3. etap Tour de France: Tom Boonen
- 1. miejsce, Prolog (ITT) Eneco Tour: Rik Verbrugghe
- 1. miejsce, 16. etap Vuelta a España: Paolo Bettini
- 1. miejsce, Meisterschaft von Zürich: Paolo Bettini
- 1. miejsce, Giro di Lombardia: Paolo Bettini
- 2. miejsce, klasyfikacja generalna Tour de Suisse: Michael Rogers
2006
Zwycięstwa
- Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego: Paolo Bettini
- Mistrz Włoch w wyścigu ze startu wspólnego: Paolo Bettini
- 1. miejsce, 1., 2. i 4. etap Paris-Nice: Tom Boonen
- 1. miejsce, 1. i 2. etap Tirreno-Adriático: Paolo Bettini
- 1. miejsce, Milano – San Remo: Filippo Pozzato
- 1. miejsce, Ronde van Vlaanderen: Tom Boonen
- 1. miejsce, 15. etap Giro d'Italia: Paolo Bettini
- 1. miejsce, 19. etap Giro d'Italia: Juan Manuel Gárate
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Giro d'Italia: Paolo Bettini
- 1. miejsce, klasyfikacja górska Giro d'Italia: Juan Manuel Gárate
- 1. miejsce, 1. etap Tour de Suisse: Tom Boonen
- 1. miejsce, 3. etap Tour de Suisse: Nick Nuyens
- 1. miejsce, 18. etap Tour de France: Matteo Tosatto
- 1. miejsce, 1., 3. i 5. etap Eneco Tour: Tom Boonen
- 1. miejsce, 2. etap Vuelta a España: Paolo Bettini
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Tour de Pologne: Wouter Weylandt
- 1. miejsce, Giro di Lombardia: Paolo Bettini
- 2. miejsce, Paris-Roubaix: Tom Boonen
- 2. miejsce, Liège-Bastogne-Liège: Paolo Bettini
- 7. miejsce, klasyfikacja generalna Giro d'Italia: Juan Manuel Gárate
2007
Zwycięstwa
- Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego: Paolo Bettini
- Mistrz Włoch w wyścigu ze startu wspólnego: Giovanni Visconti
- 1. miejsce, 2. etap Tour de Suisse: Alessandro Proni
- 1. miejsce, 2. etap Tour de France: Gert Steegmans
- 1. miejsce, 6. i 12. etap Tour de France: Tom Boonen
- 1. miejsce, 10. etap Tour de France: Cédric Vasseur
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Tour de France: Tom Boonen
- 1. miejsce, 4. etap Eneco Tour: Wouter Weylandt
- 1. miejsce, 7. etap (ITT) Eneco Tour: Sébastien Rosseler
- 1. miejsce, 3. etap Vuelta a España: Paolo Bettini
- 2. miejsce, Clásica de San Sebastián: Juan Manuel Gárate
- 3. miejsce, Milano – San Remo: Tom Boonen
2008
Zwycięstwa
- Mistrz Belgii w jeździe indywidualnej na czas: Stijn Devolder
- 1. miejsce, 1. i 2. etap Paris-Nice: Gert Steegmans
- 1. miejsce, 5. etap Paris-Nice: Carlos Barredo
- 1. miejsce, klasyfikacja drużynowa Paris-Nice
- 1. miejsce, Ronde van Vlaanderen: Stijn Devolder
- 1. miejsce, Paris-Roubaix: Tom Boonen
- 1. miejsce, 21. etap Tour de France: Gert Steegmans
- 1. miejsce, 1. i 4. etap Eneco Tour: Tom Boonen
- 1. miejsce, 3. i 16. etap Vuelta a España: Tom Boonen
- 1. miejsce, 6. i 12. etap Vuelta a España: Paolo Bettini
- 1. miejsce, 17. etap Vuelta a España: Wouter Weylandt
- 1. miejsce, 2. etap Tour de Pologne: Allan Davis
- 3. miejsce, Gent-Wevelgem: Wouter Weylandt
2009
Zwycięstwa
- Mistrz Belgii w wyścigu ze startu wspólnego: Tom Boonen
- Mistrz Białorusi w jeździe indywidualnej na czas: Branisłau Samojłau
- 1. miejsce, 2., 4. i 5. etap Tour Down Under: Allan Davis
- 1. miejsce, klasyfikacja generalna Tour Down Under: Allan Davis
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Tour Down Under: Allan Davis
- 1. miejsce, 3. etap Paris-Nice: Sylvain Chavanel
- 1. miejsce, klasyfikacja punktowa Paris-Nice: Sylvain Chavanel
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Paris-Nice: Kevin Seeldraeyers
- 1. miejsce, Ronde van Vlaanderen: Stijn Devolder
- 1. miejsce, Paris-Roubaix: Tom Boonen
- 1. miejsce, klasyfikacja młodzieżowa Giro d'Italia: Kevin Seeldraeyers
- 1. miejsce, Clásica de San Sebastián: Carlos Barredo
- 1. miejsce, Prolog (ITT) Eneco Tour: Sylvain Chavanel
- 1. miejsce, 3. etap Eneco Tour: Tom Boonen
- 3. miejsce, klasyfikacja generalna Paris-Nice: Sylvain Chavanel
2010
Zwycięstwa
2011
Zwycięstwa
2012
Zwycięstwa
Linki zewnętrzne
|
|