Skoki narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2009
Skoki narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2009 – zawody w skokach narciarskich , które przeprowadzane były w dniach 21–25 lutego w kompleksie Dragon Hill w chińskiej miejscowości Yabuli , w ramach Zimowej Uniwersjady 2009 .
Na skoczni normalnej indywidualnie najlepsi byli Japonka Misaki Shigeno wśród kobiet i Koreańczyk Kim Hyun-ki u mężczyzn, a w rywalizacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Korei Południowej .
Na obiekcie dużym złoty medal zdobył Austriak David Unterberger .
W klasyfikacji medalowej rywalizacji skoczków narciarskich zwyciężyła Korea Południowa (2-1-1) przed Austrią (1-1-1) i Japonią (1-1-0). Medale zdobywały również Polska (0-1-0) oraz Niemcy i Chiny (0-0-1).
Skoki narciarskie na zimowej uniwersjadzie odbyły się po raz 23. w historii.
Medaliści
Kobiety
Mężczyźni
Wyniki
Kobiety
Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej (21.02.2009)
Źródło:[1]
M
Zawodnik
Reprezentacja
Seria 1
Seria 2
Wynik punktowy
Skok
Nota
Skok
Nota
1.
Shigeno, Misaki Misaki Shigeno
Japonia
85,0 m
102,0
82,5 m
96,5
198,5
2.
Sawaya, Natsuka Natsuka Sawaya
Japonia
83,0 m
94,5
82,5 m
94,0
188,5
3.
Li Zhenhuan Li Zhenhuan
Chiny
70,5 m
66,0
65,0 m
53,0
119,0
4.
Cui Linlin Cui Linlin
Chiny
67,5 m
58,0
65,0 m
51,0
109,0
5.
Ji Min Ji Min
Chiny
56,5 m
33,5
58,0 m
36,5
70,0
6.
Ma Yunshan Ma Yunshan
Chiny
45,5 m
10,0
44,0 m
10,0
00 ! –
Zhou Yanyan Zhou Yanyan
Chiny
49,5 m
44,5 m
0,0
Mężczyźni
Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej (21.02.2009)
Źródło:[2]
M
Zawodnik
Reprezentacja
Seria 1
Seria 2
Wynik punktowy
Skok
Nota
Skok
Nota
1.
Kim Hyun-ki Kim Hyun-ki
Korea Południowa
99,5 m
136,0
94,5 m
125,0
261,0
2.
Bachleda, Marcin Marcin Bachleda
Polska
97,0 m
129,0
96,5 m
128,5
257,5
3.
Kaltenböck, Bastian Bastian Kaltenböck
Austria
97,0 m
129,5
93,0 m
121,5
251,0
4.
Choi Yong-jik Choi Yong-jik
Korea Południowa
96,5 m
129,0
93,0 m
121,0
250,0
5.
Unterberger, David David Unterberger
Austria
94,0 m
122,0
95,5 m
125,0
247,0
6.
Ritzerfeld, Jörg Jörg Ritzerfeld
Niemcy
96,0 m
127,5
91,0 m
116,0
243,5
7.
Endō, Shūji Shūji Endō
Japonia
94,5 m
124,5
88,0 m
110,0
234,5
8.
Faller, Nico Nico Faller
Niemcy
94,0 m
122,5
89,0 m
110,5
233,0
9.
Choi Heung-chul Choi Heung-chul
Korea Południowa
93,0 m
121,0
88,5 m
111,0
232,0
10.
Kaiser, Stefan Stefan Kaiser
Austria
92,5 m
120,5
87,5 m
107,5
228,0
11.
Fettner, Nicolas Nicolas Fettner
Austria
95,5 m
126,5
83,0 m
98,5
225,0
12.
Endō, Tomoaki Tomoaki Endō
Japonia
93,5 m
121,0
85,0 m
102,5
223,5
13.
Mandl, Rok Rok Mandl
Słowenia
85,5 m
103,0
93,0 m
120,0
223,0
14.
Wostriecow, Aleksiej Aleksiej Wostriecow
Rosja
92,5 m
119,0
85,0 m
102,5
221,5
15.
Kożewnikow, Siergiej Siergiej Kożewnikow
Rosja
84,5 m
100,0
93,0 m
120,0
220,0
16.
Robe, Pierre Emmanuel Pierre Emmanuel Robe
Francja
87,5 m
107,0
87,5 m
107,0
214,0
17.
Funato, Yūta Yūta Funato
Japonia
88,5 m
108,5
86,5 m
105,0
213,5
18.
Tajner, Tomisław Tomisław Tajner
Polska
88,0 m
107,5
86,5 m
105,5
213,0
19.
Kaliniczenko, Anton Anton Kaliniczenko
Rosja
86,5 m
106,0
87,5 m
106,0
212,0
20.
Iskra, Branko Branko Iskra
Słowenia
87,5 m
107,0
86,0 m
104,0
211,0
21.
Pochwała, Tomasz Tomasz Pochwała
Polska
90,5 m
115,0
82,5 m
95,5
210,5
22.
Cala, Sébastien Sébastien Cala
Francja
87,5 m
107,0
84,5 m
99,0
206,0
23.
Zupan, Primož Primož Zupan
Słowenia
83,5 m
98,0
87,5 m
107,0
205,0
24.
Oblak, Jaka Jaka Oblak
Słowenia
85,5 m
102,0
85,0 m
101,0
203,0
25.
Kang Chil-ku Kang Chil-ku
Korea Południowa
86,5 m
104,0
83,0 m
97,0
201,0
26.
Mulukow, Emil Emil Mulukow
Rosja
84,0 m
99,0
84,5 m
98,5
197,5
27.
Matsunoo, Keigo Keigo Matsunoo
Japonia
82,5 m
96,0
84,0 m
98,5
194,5
28.
Gornostajew, Roman Roman Gornostajew
Rosja
83,0 m
97,5
80,0 m
91,0
188,5
29.
Bujwołow, Aleksiej Aleksiej Bujwołow
Rosja
81,0 m
92,5
79,5 m
89,5
182,0
30.
Dyśko, Jarosław Jarosław Dyśko
Ukraina
78,5 m
85,5
78,0 m
85,5
171,0
31.
Della Mea, Arrigo Arrigo Della Mea
Włochy
79,0 m
87,0
77,0 m
83,5
170,5
32.
Kankenow, Anton Anton Kankenow
Kazachstan
78,0 m
84,0
79,5 m
85,5
169,5
33.
Xing Chenhui Xing Chenhui
Chiny
72,5 m
70,0
72,5 m
70,5
140,5
34.
Yang Guang Yang Guang
Chiny
74,5 m
77,5
64,5 m
54,0
131,5
35.
Sołtowśkyj, Ihor Ihor Sołtowśkyj
Ukraina
71,0 m
69,5
67,5 m
61,0
130,5
36.
Wang Jianxun Wang Jianxun
Chiny
72,0 m
68,5
73,5 m
51,5
120,0
37.
Prokopiuk, Nazarij Nazarij Prokopiuk
Ukraina
67,0 m
60,0
66,5 m
59,0
119,0
38.
Gong Peilin Gong Peilin
Chiny
64,0 m
51,0
62,5 m
47,5
98,5
39.
Semenow, Giennadij Giennadij Semenow
Kazachstan
62,0 m
49,0
62,5 m
48,5
97,5
Mężczyźni
Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej (23.02.2009)
Źródło:[3]
M
Zawodnik
Reprezentacja
Seria 1
Seria 2
Wynik punktowy
Skok
Nota
Skok
Nota
1.
Unterberger, David David Unterberger
Austria
125,0 m
112,5
136,0 m
135,3
247,8
2.
Kim Hyun-ki Kim Hyun-ki
Korea Południowa
138,5 m
140,3
120,5 m
104,4
244,7
3.
Choi Heung-chul Choi Heung-chul
Korea Południowa
134,0 m
126,7
127,0 m
117,6
244,3
4.
Ritzerfeld, Jörg Jörg Ritzerfeld
Niemcy
138,5 m
137,8
107,0 m
75,6
213,4
5.
Kaltenböck, Bastian Bastian Kaltenböck
Austria
115,0 m
93,5
125,5 m
113,9
207,4
5.
Funato, Yūta Yūta Funato
Japonia
128,5 m
119,3
112,0 m
88,1
207,4
7.
Kaiser, Stefan Stefan Kaiser
Austria
111,5 m
84,7
128,5 m
119,8
204,5
8.
Robe, Pierre Emmanuel Pierre Emmanuel Robe
Francja
107,5 m
77,5
129,5 m
122,6
200,1
...
Przypisy
Bibliografia