Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 500 m mężczyzn
Bieg na 500 m mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbył się w dniach 20 – 22 lutego w Gangneung Ice Arena w Gangneung [1] .
Mistrzem olimpijskim został Chińczyk Wu Dajing , na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci gospodarzy – Hwang Dae-heon i Lim Hyo-jun .
Jedyny startujący Polak – Bartosz Konopko – odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 17 miejscu.
Terminarz
Data
Konkurencja
Godzina rozpoczęcia
UTC+09:00
CET
20 lutego
Eliminacje
19:45
11:45
22 lutego
Ćwierćfinały
19:00
11:00
Półfinały
19:42
11:42
Finał
20:13
12:13
Wyniki
Eliminacje
Miejsce
Grupa
Zawodnik
Reprezentacja
Czas
Uwagi
1.
1
Wu Dajing
Chińska Republika Ludowa
40,264
Q
2.
1
Bartosz Konopko
Polska
41,039
Q
3.
1
Andy Jung
Australia
1:03,137
4.
1
Thibaut Fauconnet
Francja
1:04,756
-
1
Aaron Tran
Stany Zjednoczone
1.
2
Samuel Girard
Kanada
40,493
Q
2.
2
Roberts Zvejnieks
Łotwa
40,563
Q
3.
2
Yuri Confortola
Włochy
40,869
4.
2
Władisław Bykanow
Izrael
47,177
1.
3
Seo Yi-ra
Korea Południowa
40,438
Q
2.
3
Dylan Hoogerwerf
Holandia
40,657
Q
3.
3
Sébastien Lepape
Francja
40,900
4.
3
Viktor Knoch
Węgry
1:06,040
1.
4
Lim Hyo-jun
Korea Południowa
40,418
Q
2.
4
Daan Breeuwsma
Holandia
40,806
Q
3.
4
Denis Nikisza
Kazachstan
41,436
-
4
Charles Hamelin
Kanada
1.
5
Ren Ziwei
Chińska Republika Ludowa
40,294
Q
2.
5
Aleksander Szulginow
Olimpijscy sportowcy z Rosji
40,585
Q
3.
5
Nurbergen Żumagazijew
Kazachstan
40,748
-
5
Sjinkie Knegt
Holandia
1.
6
Shaoang Liu
Węgry
40,526
Q
2.
6
Ryosuke Sakazume
Japonia
40,658
Q
3.
6
Abzał Ażgalijew
Kazachstan
43,388
-
6
Pawieł Sitnikow
Olimpijscy sportowcy z Rosji
1.
7
Hwang Dae-heon
Korea Południowa
40,758
Q
2.
7
Keita Watanabe
Japonia
41,678
Q
3.
7
Thomas Hong
Stany Zjednoczone
43,096
-
7
Jong Kwang-bom
Korea Północna
1.
8
Shaolin Sándor Liu
Węgry
40,650
Q
2.
8
Han Tianyu
Chińska Republika Ludowa
40,744
Q
3.
8
Siemion Jelistratow
Olimpijscy sportowcy z Rosji
40,829
4.
8
John-Henry Krueger
Stany Zjednoczone
41,008
Ćwierćfinały
Miejsce
Grupa
Zawodnik
Reprezentacja
Czas
Uwagi
1.
1
Ren Ziwei
Chińska Republika Ludowa
40,032
Q
2.
1
Shaolin Sándor Liu
Węgry
40,471
Q
3.
1
Denis Nikisha
Kazachstan
40,806
4.
1
Aleksander Szulginow
Olimpijscy sportowcy z Rosji
54,498
5.
1
Bartosz Konopko
Polska
1:10,996
1.
2
Wu Dajing
Chińska Republika Ludowa
39,800
Q
2.
2
Hwang Dae-heon
Korea Południowa
40,861
Q
3.
2
Roberts Zvejnieks
Łotwa
40,904
4.
2
Keita Watanabe
Japonia
41,354
5.
2
Nurbergen Żumagazijew
Kazachstan
-
1.
3
Samuel Girard
Kanada
40,477
Q
2.
3
Ryosuke Sakazume
Japonia
40,563
Q
3.
3
Han Tianyu
Chińska Republika Ludowa
1:14,891
4.
3
Seo Yi-ra
Korea Południowa
1:17,779
1.
4
Lim Hyo-jun
Korea Południowa
40,400
Q
2.
4
Daan Breeuwsma
Holandia
40,677
Q
3.
4
Dylan Hoogerwerf
Holandia
41,007
4.
4
Abzał Ażgalijew
Kazachstan
41,616
-
4
Shaoang Liu
Węgry
Półfinały
QA – awans do finału A
QB – awans do finału B
Finał
Finał B
Finał A
Przypisy
Bibliografia
Linki zewnętrzne