Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2007/2008)
Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2007/2008 - 51. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.
System rozgrywek
Rozgrywki składały się z 5 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z I, II i III lig. Drużyny, które zwyciężyły w 5. rundzie zagrały w VI rundzie razem z zespołami z Plusligi z miejsc 5-10. po 9. kolejkach rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach rozstawione były kolejne 4 najlepsze zespoły Plusligi.
Drużyny uczestniczące
|
|
niższe ligi 19 drużyn
|
Sudety Kamienna Góra |
2. runda
|
AZS UZ Zielona Góra |
1. runda
|
Ślepsk Augustów |
1. runda
|
Pronar Hajnówka |
4. runda
|
Rosiek Syców |
3. runda
|
Rafako Racibórz |
1. runda
|
Siatkarz Wieluń |
1. runda
|
Czarni Rząśnia |
2. runda
|
Hejnał Kęty |
3. runda
|
Błękitni Ropczyce |
1. runda
|
Wanda Kraków |
2. runda
|
Politechnika Krakowska |
1. runda
|
Wilga Garwolin |
2. runda
|
Cisy Nałęczów |
1. runda
|
Ósemka Siedlce |
1. runda
|
Bzura Ozorków |
4. runda
|
Orion Bielsk Podlaski |
2. runda
|
MKS MOS Będzin |
5. runda
|
Progress Września |
3. runda
|
|
Rozgrywki
I runda
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 08.09.2007
| Sudety Kamienna Góra
|
3:2
|
AZS UZ Zielona Góra
|
25:15, 22:25, 26:20, 27:29, 15:9
| 08.09.2007
|
Ślepsk Augustów
|
1:3
|
Pronar Hajnówka
|
18:25, 25:21, 21:25, 29:31
| 08.09.2007
|
Rafako Racibórz
|
1:3
|
MKS MOS Będzin
|
20:25, 25:20, 23:25, 15:25
| 08.09.2007
|
Siatkarz Wieluń
|
1:3
|
Czarni Rząśnia
|
26:24, 19:25, 21:25, 21:25
| 08.09.2007
|
Hejnał Kęty
|
3:1
|
Błękitni Ropczyce
|
19:25, 25:16, 26:24, 25:21
| 08.09.2007
|
Wanda Kraków
|
3:0
|
Politechnika Krakowska
|
25:22, 26:24, 25:21
| 08.09.2007
|
Wilga Garwolin
|
3:0
|
Cisy Nałęczów
|
25:20, 25:14, 25:17
| 08.09.2007
|
Ósemka Siedlce
|
1:3
|
Bzura Ozorków
|
22:25, 21:25, 25:18, 15:25
|
II runda
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 15.09.2007
| Sudety Kamienna Góra
|
1:3
|
Rosiek Syców
|
22:25, 17:25, 25:19, 23:25
| 15.09.2007
|
Orion Bielsk Podlaski
|
0:3
|
Pronar Hajnówka
|
8:25, 17:25, 16:25
| 15.09.2007
|
Czarni Rząśnia
|
2:3
|
MKS MOS Będzin
|
25:21, 22:25, 20:25, 29:27, 13:15
| 15.09.2007
|
Wanda Kraków
|
0:3
|
Hejnał Kęty
|
| 15.09.2007
|
Progress Września
|
|
wolny los
|
| 15.09.2007
|
Wilga Garwolin
|
0:3
|
Bzura Ozorków
|
23:25, 23:25, 18:25
|
III runda
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 17.10.2007
| Rosiek Syców
|
0:3
|
Gwardia Wrocław
|
| 17.10.2007
|
KS Poznań
|
3:0
|
Skra II Bełchatów
|
25:14, 25:14, 25:16
| 17.10.2007
|
Pronar Hajnówka
|
3:0
|
GTPS Gorzów Wlkp.
|
walkower
| 17.10.2007
|
MKS MOS Będzin
|
3:0
|
Energetyk Jaworzno
|
25:15, 25:23, 25:15
| 17.10.2007
|
Hejnał Kęty
|
1:3
|
AZS Nysa
|
| 17.10.2007
|
Progress Września
|
0:3
|
Orzeł Międzyrzecz
|
19:25, 21:25, 19:25
| 17.10.2007
|
Trefl Gdańsk
|
3:0
|
BBTS Bielsko-Biała
|
26:24, 25:14, 25:17
| 17.10.2007
|
Bzura Ozorków
|
3:1
|
Avia Świdnik
|
27:25, 21:25, 27:25, 25:19
|
IV runda
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 07.11.2007
| KS Poznań
|
3:0
|
Gwardia Wrocław
|
| 21.11.2007
|
Gwardia Wrocław
|
2:3
|
KS Poznań
|
19:25, 29:27, 16:25, 25:18, 9:15
|
| 07.11.2007
|
MKS MOS Będzin
|
3:0
|
Pronar Hajnówka
|
25:22, 25:21, 29:27
| 21.11.2007
|
Pronar Hajnówka
|
1:3
|
MKS MOS Będzin
|
21:25, 22:25, 25:18, 21:25
|
| 07.11.2007
|
MOW Orzeł Międzyrzecz
|
3:1
|
AZS PWSZ Nysa
|
| 21.11.2007
|
AZS PWSZ Nysa
|
3:1
|
MOW Orzeł Międzyrzecz
|
21:25, 25:18, 25:19, 25:14
|
| 07.11.2007
|
MKS Bzura Ozorków
|
0:3
|
Trefl Gdańsk
|
17:25, 20:25, 23:25
| 21.11.2007
|
Trefl Gdańsk
|
3:0
|
MKS Bzura Ozorków
|
25:17, 25:15, 25:11
|
V runda
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 05.12.2007
| KS Poznań
|
3:0
|
MKS MOS Będzin
|
25:16, 29:27, 25:22
| 12.12.2007
|
MKS MOS Będzin
|
2:3
|
KS Poznań
|
19:25, 23:25, 25:21, 27:25, 10:15
|
| 04.12.2007
|
AZS PWSZ Nysa
|
2:3
|
Trefl Gdańsk
|
25:19, 21:25, 21:25, 25:23, 12:15
| 06.01.2008
|
Trefl Gdańsk
|
3:1
|
AZS PWSZ Nysa
|
25:16, 25:20, 24:26, 25:18
|
VI runda
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 06.02.2008
| ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
|
3:0
|
Trefl Gdańsk
|
25:21, 25:15, 25:23
|
Jastrzębski Węgiel
|
3:2
|
Delecta Bydgoszcz
|
25:20, 21:25, 26:24, 23:25, 15:13
|
Płomień Sosnowiec
|
3:2
|
AZS Politechnika
|
21:25, 25:22, 25:21, 21:25, 15:10
|
Jadar Radom
|
3:0
|
KS Poznań
|
25:21, 25:22, 25:23
|
Ćwierćfinały
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 07.03.2008
| Skra Bełchatów
|
3:0
|
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
|
29:27, 25:17, 25:22
|
Jastrzębski Węgiel
|
3:1
|
Resovia Rzeszów
|
25:17, 25:15, 20:25, 25:11
|
Mlekpol AZS Olsztyn
|
3:1
|
Jadar Radom
|
15:25, 25:23, 25:20, 25:15
|
Płomień Sosnowiec
|
0:3
|
Wkręt-met AZS Częstochowa
|
17:25, 22:25, 19:25
|
Półfinały
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 08.03.2008
| Skra Bełchatów
|
2:3
|
Jastrzębski Węgiel
|
19:25, 15:25, 25:17, 25:20, 12:15
|
Mlekpol AZS Olsztyn
|
1:3
|
Wkręt-met AZS Częstochowa
|
23:25, 22:25, 25:20, 29:31
|
Finał
Data
|
Drużyna 1
|
Wynik
|
Drużyna 2
|
Sety
| 09.03.2008
| Jastrzębski Węgiel
|
1:3
|
Wkręt-met AZS Częstochowa
|
23:25, 22:25, 25:22, 30:32
|
Zobacz też
|
|