Składy drużyn w piłce ręcznej kobiet na turniej olimpijski - Pekin 2008, który odbędzie się w dniach 9-23 sierpnia 2008 roku.
Angola
Kadra Angoli na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Vivaldo Francisco Eduardo
Brazylia
Kadra Brazylii na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Juan Oliver Coronado
Chiny
Kadra Chin na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Nr
|
Zawodnik
|
Klub
|
1.
|
Guini Liu
|
Shandong
|
2.
|
Wei Xiuxiang
|
Guangxi
|
3.
|
Liu Yun
|
Anhui
|
4.
|
Li Bing
|
PLA/Heilongjiang
|
7.
|
Zhang Geng
|
Guangdong
|
9.
|
Wang Min
|
Shanghai
|
10.
|
Wang Shasha
|
Shandong
|
12.
|
Huang Hong
|
Anhui
|
13.
|
Wu Yanan
|
Beijing
|
14.
|
Liu Xiaomei
|
Anhui
|
17.
|
Sun Laimiao
|
Anhui
|
18.
|
Wu Wenjuan
|
Shanghai
|
19.
|
Li Weiwei
|
PLA/Guangdong
|
20.
|
Zhu Wenxin
|
Heilongjiang
|
23.
|
Yan Meizhu
|
Beijing
|
Trener: Kang Jae Won
Francja
Kadra Francji na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Olivier Krumbholz
Kazachstan
Kadra Kazachstanu na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Nr
|
Zawodnik
|
Klub
|
2.
|
Ksenija Nikandrowa
|
Seikmun Kyzłoroda
|
4.
|
Irina Boreczko
|
HB Ałmaty
|
5.
|
Marina Piakłowa
|
Kazijgurt Szijmkent
|
7.
|
Gulzira Iskakowa
|
Seikmun Kyzłoroda
|
10.
|
Jelena Portowa
|
Kazijgurt Szijmkent
|
12.
|
Olga Trawnikowa
|
HB Ałmaty
|
15.
|
Jelena Iljuchina
|
Seikmun Kyzłoroda
|
16.
|
Tatiana Parfenowa
|
Seikmun Kyzłoroda
|
17.
|
Natalja Kurbina
|
HB Ałmaty
|
19.
|
Natalja Jakowlewa
|
Kazijgurt Szijmkent
|
20.
|
Jana Wasssiljewa
|
ADIL Ustkamenogrosk
|
21.
|
Olga Ajiderskaja
|
Seikmun Kyzłoroda
|
22.
|
Julija Markowicz
|
Seikmun Kyzłoroda
|
24.
|
Jekaterina Tjapkowa
|
Seikmun Kyzłoroda
|
Trener: Lew Janijew
Korea Południowa
Kadra Korei Południowej na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Nr
|
Zawodnik
|
Klub
|
1.
|
Oh Young-ran
|
Byucksan
|
3.
|
Kim On-a
|
Byucksan
|
4.
|
Huh Soon-young
|
SK Aarhus
|
6.
|
An Jungh-wa
|
Daegu
|
7.
|
Kim Nam-sun
|
Byucksan
|
9.
|
Kim Cha-youn
|
Hypo Niederösterreich
|
10.
|
Oh Seong-ok
|
Hypo Niederösterreich
|
11.
|
Hong Jeong-ho
|
Omron
|
13.
|
Park Chung-hee
|
Byucksan
|
15.
|
Song Hai-rim
|
Daegu
|
16.
|
Lee Min-hee
|
Yongin
|
19.
|
Choi Im-jeong
|
SK Aarhus
|
20.
|
Lee Pil-hee
|
Byucksan
|
28.
|
Bae Min-hee
|
Korea Sports Univ.
|
Trener: Lim Young-chul
Niemcy
Kadra Niemiec na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Armin Emrich
Norwegia
Kadra Norwegii na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Marit Breivik
Rosja
Kadra Rosja na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Jewgienij Triefiłow
Rumunia
Kadra Rumunii na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Gheorghe Tadici
Szwecja
Kadra Szwecji na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Ulf Schefvert
Węgry
Kadra Węgier na Igrzyska Olimpijskie, Pekin 2008
Trener: Janos Hajdu