Mistrzostwa Strefy Pacyfiku w Curlingu 2010 rozegrano między 15 a 23 listopada 2010 , w koreańskim mieście Uiseong .
W zawodach brało udział 11 reprezentacji (5 kobiecych i 6 męskich). Drużyny zakwalifikowane do finału wystąpią na Mistrzostwach Świata Kobiet 2010 i Mężczyzn .
Mistrzostwa rozgrywane były podwójnym systemem kołowym. Do półfinałów wyłoniono 4 drużyny, w parach 1-4 i 2-3 rozgrywano mecze do 3 wygranych przy czym do tej klasyfikacji liczyły się mecze z Round Robin. Drużyny, które przegrały półfinał zmierzyły się w meczu o brązowy medal.
Tytułów mistrzowskich broniły reprezentacje Chin.
W finale kobiet Koreanki (Kim Ji-sun ) przełamały czteroletnią dominację Chinek (Wang Bingyu ), finał zakończył się wynikiem 10:7 i był jedynym meczem przegranym przez Chinki. Brązowe medale zdobyły Japonki (Mayo Yamaura ) po wygraniu 7:4 nad Nowo Zelandkami (Brydie Donald ).
W rywalizacji mężczyzn do finału awansowały te same reprezentacje co w przypadku kobiet. Chińczycy (Wang Fengchun ) obronili jednak tytuł z poprzedniego roku wygrywając nad Koreą (Lee Dong-keun ) 9:3. Brązowe medale wywalczyli Australijczycy (Hugh Millikin ) którzy pokonali Nową Zelandię (Sean Becker ) 9:4.
Kobiety
Reprezentacje
Klasyfikacja końcowa
Playoff
Finał
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Chiny
2
0
2
0
0
0
2
0
1
0
7
Korea Południowa
0
1
0
1
1
2
0
3
0
2
10
Mały finał
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Nowa Zelandia
1
0
0
1
0
1
0
0
1
0
4
Japonia
0
0
1
0
3
0
1
1
0
1
7
Półfinały
1-4
22 listopada 2010; 9:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Nowa Zelandia
0
0
0
0
0
0
0
0
x
x
0
Chiny
1
1
1
1
1
1
1
1
x
x
8
2-3
22 listopada 2010; 9:00
Round Robin
Sesja 1.
16 listopada 2010; 14:30
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Japonia
3
0
0
0
3
0
2
0
1
x
9
Australia
0
1
1
1
0
1
0
2
0
x
6
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Nowa Zelandia
1
0
1
0
0
2
0
1
0
x
5
Chiny
0
2
0
2
1
0
3
0
1
x
9
Sesja 2.
17 listopada 2010; 8:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Japonia
0
0
0
2
0
2
0
1
0
1
6
Chiny
1
0
0
0
2
0
4
0
1
0
8
Sesja 3.
17 listopada 2010; 16:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Korea Południowa
0
1
0
1
0
1
0
0
1
x
4
Chiny
1
0
2
0
2
0
1
1
0
x
7
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Japonia
0
1
1
0
0
0
3
1
0
3
9
Nowa Zelandia
2
0
0
1
1
1
0
0
2
0
7
Sesja 4.
18 listopada 2010; 10:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Chiny
2
0
4
0
5
0
x
x
x
x
11
Australia
0
2
0
1
0
2
x
x
x
x
5
Sesja 5.
18 listopada 2010; 19:00
Sesja 6.
19 listopada 2010; 12:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Chiny
2
1
0
0
1
1
2
0
x
x
7
Nowa Zelandia
0
0
1
1
0
0
0
1
x
x
3
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
D
Australia
0
0
1
0
1
0
0
x
x
x
2
Japonia
1
5
0
2
0
0
0
x
x
x
8
Sesja 7.
19 listopada 2010; 20:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Chiny
2
0
0
0
2
2
0
4
x
x
10
Japonia
0
0
1
0
0
0
2
0
x
x
3
Sesja 8.
20 listopada 2010; 14:30
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Nowa Zelandia
0
1
0
0
2
0
2
0
x
x
5
Japonia
2
0
3
2
0
3
0
2
x
x
12
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Chiny
2
0
0
1
0
1
0
1
1
1
7
Korea Południowa
0
0
1
0
1
0
3
0
0
0
5
Sesja 9.
21 listopada 2010; 8:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Australia
0
0
2
0
0
1
0
0
x
x
3
Chiny
1
2
0
1
1
0
1
3
x
x
9
Sesja 10.
21 listopada 2010; 16:00
Mężczyźni
Reprezentacje
Klasyfikacja końcowa
Playoff
Finał
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Korea Południowa
0
0
2
0
0
0
1
0
x
x
3
Chiny
2
0
0
1
3
0
0
3
x
x
9
Mały finał
Półfinały
1-4
22 listopada 2010; 9:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Chiny
2
0
1
0
2
1
1
1
x
x
8
Australia
0
1
0
1
0
0
0
0
x
x
2
2-3
22 listopada 2010; 9:00
22 listopada 2010; 14:00
Round Robin
Sesja 1.
16 listopada 2010; 10:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Japonia
0
2
0
1
0
1
1
0
1
8
Nowa Zelandia
0
2
0
1
0
2
0
0
1
0
6
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Chiny
0
2
3
0
2
5
x
x
x
x
12
Chińskie Tajpej
1
0
0
1
0
0
x
x
x
x
2
Sesja 2.
16 listopada 2010; 10:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Nowa Zelandia
1
0
2
0
0
1
0
0
0
x
4
Chiny
0
2
0
0
0
0
2
1
3
x
8
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Japonia
0
0
0
0
0
x
4
Australia
0
2
0
0
1
2
0
2
1
x
8
Sesja 3.
17 listopada 2010; 12:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Korea Południowa
1
0
0
0
1
0
3
0
0
x
5
Chiny
0
0
2
3
0
1
0
2
1
x
9
Sesja 4.
17 listopada 2010; 20:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
C
Australia
0
0
1
0
1
0
0
0
x
x
2
Chiny
1
2
0
2
0
2
0
3
x
x
10
Sesja 5.
18 listopada 2010; 14:30
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Chiny
0
3
0
3
4
2
x
x
x
x
12
Japonia
1
0
1
0
0
0
x
x
x
x
2
Sesja 6.
19 listopada 2010; 8:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Nowa Zelandia
1
0
1
0
1
0
0
2
0
x
5
Japonia
0
2
0
2
0
3
0
0
2
x
9
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
D
Chińskie Tajpej
0
1
0
0
1
0
0
1
0
x
3
Chiny
1
0
2
0
0
0
3
0
1
x
7
Sesja 7.
19 listopada 2010; 16:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
A
Chiny
3
0
1
1
0
1
0
3
x
x
9
Nowa Zelandia
0
1
0
0
1
0
1
0
x
x
3
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
D
Australia
3
0
4
0
0
0
3
x
x
x
10
Japonia
0
1
0
0
0
2
0
x
x
x
3
Sesja 8.
20 listopada 2010; 10:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Chiny
2
0
0
2
2
0
0
1
3
x
10
Korea Południowa
0
0
1
0
0
1
1
0
0
x
3
Sesja 9.
20 listopada 2010; 19:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
D
Chiny
2
0
2
0
2
0
0
1
0
x
7
Australia
0
2
0
0
0
1
0
0
1
x
4
Sesja 10.
21 listopada 2010; 12:00
Tor
Kraj
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ogółem
B
Japonia
0
0
0
1
0
1
x
x
x
x
2
Chiny
1
2
2
0
3
0
x
x
x
x
8
Zobacz też
Bibliografia
Mistrzostwa strefy Pacyfiku
Mistrzostwa Azji i strefy Pacyfiku
Świat
Europa
Ameryka
Azja i Pacyfik
Nierozgrywane