Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1971 – rzut dyskiem mężczyzn
Ludvík Daněk
Lothar Milde
Géza Fejér
Rzut dyskiem mężczyzn był jedną z konkurencji rozgrywanych podczas X Mistrzostw Europy w Helsinkach . Kwalifikacje rozegrano 14 sierpnia, a finał 15 sierpnia 1971. Zwycięzcą tej konkurencji został reprezentant Czechosłowacji Ludvík Daněk . W rywalizacji wzięło udział dwudziestu sześciu zawodników z szesnastu reprezentacji.
Rekordy
Wyniki
Kwalifikacje
Minimum wynosiło 58,00 m.
Poz.
Zawodnik
Reprezentacja
Grupa
#1
#2
#3
Rezultat
Uwagi
01 ! 1.
Losch, Hartmut Hartmut Losch
NRD
B
0,00 ! x
56,12
62,16
62,16
Q ,
02 ! 2.
Wippermann, Dirk Dirk Wippermann
RFN
B
60,98
–
–
60,98
Q
03 ! 3.
Fejér, Géza Géza Fejér
Węgry
B
60,86
–
–
60,86
Q
04 ! 4.
Milde, Lothar Lothar Milde
NRD
A
60,62
–
–
60,62
Q
05 ! 5.
Bruch, Rickard Rickard Bruch
Szwecja
B
50,64
60,50
–
60,50
Q
06 ! 6.
Tégla, Ferenc Ferenc Tégla
Węgry
A
60,04
–
–
60,04
Q
07 ! 7.
Daněk, Ludvík Ludvík Daněk
Czechosłowacja
A
59,44
–
–
59,44
Q
08 ! 8.
Kahma, Pentti Pentti Kahma
Finlandia
A
59,24
–
–
59,24
Q
09 ! 9.
Hennig, Klaus-Peter Klaus-Peter Hennig
RFN
A
59,06
–
–
59,06
Q
10.
Reinitzer, Heimo Heimo Reinitzer
Austria
A
59,02
–
–
59,02
Q
11.
Myyrä, Risto Risto Myyrä
Finlandia
B
54,26
58,38
–
58,38
Q
12.
Rinne, Jorma Jorma Rinne
Finlandia
A
56,96
58,02
–
58,02
Q
13.
Neu, Hein-Direck Hein-Direck Neu
RFN
A
0,00 ! x
57,64
0,00 ! x
57,64
14.
Naghi, Iosif Iosif Naghi
Rumunia
B
54,82
56,58
57,58
57,58
15.
Åkesson, Kenneth Kenneth Åkesson
Szwecja
A
56,10
0,00 ! x
56,92
56,92
16.
Soudek, Ernst Ernst Soudek
Austria
B
52,16
56,64
0,00 ! x
56,64
17.
Gajdziński, Leszek Leszek Gajdziński
Polska
A
56,50
55,32
0,00 ! x
56,50
18.
Andersen, Kaj Kaj Andersen
Dania
B
55,56
53,86
0,00 ! x
55,56
19.
Faragó, János János Faragó
Węgry
B
0,00 ! x
0,00 ! x
55,56
55,56
20.
Watts, John John Watts
Wielka Brytania
B
53,08
55,52
55,12
55,52
21.
De Vincentiis, Armando Armando De Vincentiis
Włochy
A
55,48
53,62
0,00 ! x
55,48
22.
Liachow, Władimir Władimir Liachow
ZSRR
A
0,00 ! x
55,44
53,88
55,44
23.
Lislerud, Tormod Tormod Lislerud
Norwegia
B
0,00 ! x
0,00 ! x
55,36
55,36
24.
Pečar, Zdravko Zdravko Pečar
Jugosławia
B
55,32
54,04
0,00 ! x
55,32
99 ! –
Valdimarsson, Erlendur Erlendur Valdimarsson
Islandia
A
0,00 ! x
0,00 ! x
0,00 ! x
99 ! –
Simeon, Silvano Silvano Simeon
Włochy
B
0,00 ! x
0,00 ! x
0,00 ! x
Finał
Poz.
Zawodnik
Reprezentacja
Próby
Wynik
Uwagi
1
2
3
4
5
6
01 !
Daněk, Ludvík Ludvík Daněk
Czechosłowacja
57,98
61,34
63,90
59,12
59,80
63,30
63,90
02 !
Milde, Lothar Lothar Milde
NRD
56,82
61,12
60,74
61,34
61,62
61,56
61,62
03 !
Fejér, Géza Géza Fejér
Węgry
55,92
54,44
61,54
57,36
61,04
61,00
61,54
04 ! 4.
Wippermann, Dirk Dirk Wippermann
RFN
00,00 ! x
60,48
00,00 ! x
00,00 ! x
61,36
00,00 ! x
61,36
05 ! 5.
Losch, Hartmut Hartmut Losch
NRD
00,00 ! x
60,86
00,00 ! x
57,36
00,00 ! x
59,16
60,86
06 ! 6.
Kahma, Pentti Pentti Kahma
Finlandia
58,78
60,64
58,38
57,72
00,00 ! x
60,26
60,64
07 ! 7.
Tégla, Ferenc Ferenc Tégla
Węgry
57,68
58,90
59,24
57,54
58,88
00,00 ! x
59,24
08 ! 8.
Rinne, Jorma Jorma Rinne
Finlandia
56,52
00,00 ! x
59,22
57,40
00,00 ! x
58,84
59,22
09 ! 9.
Bruch, Rickard Rickard Bruch
Szwecja
00,00 ! x
51,98
59,08
59,08
10.
Reinitzer, Heimo Heimo Reinitzer
Austria
58,30
58,12
57,56
58,30
11.
Hennig, Klaus-Peter Klaus-Peter Hennig
RFN
00,00 ! x
00,00 ! x
56,36
56,36
12.
Myyrä, Risto Risto Myyrä
Finlandia
00,00 ! x
53,50
54,16
54,16
Przypisy
Bibliografia