Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Ten artykuł należy dopracować: transkrypcja imion i nazwisk. Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu . Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu.
Kazachstan na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 96 zawodników (72 mężczyzn i 24 kobiety). Był to debiut reprezentacji Kazachstanu na letnich igrzyskach olimpijskich . Reprezentacja zdobyła 11 medali.
Zdobyte medale
Skład kadry
Mężczyźni
Kobiety
wielobój indywidualnie – 56. miejsce,
ćwiczenia wolne – 61. miejsce,
skok przez konia – 62. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 70. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 74. miejsce,
Mężczyźni
wielobój indywidualnie – 43. miejsce,
ćwiczenia wolne – 68. miejsce,
skok przez konia – 87. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 50. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 45. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 76. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 71. miejsce,
wielobój indywidualnie – 46. miejsce,
ćwiczenia wolne – 29. miejsce,
skok przez konia – 12. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 68. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 92. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 73. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 64. miejsce,
Kobiety
Mężczyźni
Mężczyźni
Jewgienij Jegorow – K-1 500 m – odpadł w repasażach,
Andriej Safarian – K-1 1000 m – odpadł w repasażach,
Ilfat Gatijatullin , Dmitrij Torłopow – K-2 500 m – odpadli w repasażach,
Jewgienij Jegorow , Siergiej Skrypnik – K-2 1000 m – odpadli w repasażach,
Ilfat Gatijatullin, Dmitrij Torłopow, Andriej Safarian, Siergiej Skrypnik – K-4 1000 m – odpadli w półfinale,
Konstantin Negodjajew
C-1 500 m – 7. miejsce,
C-1 1000 m – odpadł w półfinale,
C-2 500 m – odpadli w półfinale,
C-2 1000 m – odpadli w półfinale,
Kobiety
kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego – nie ukończyła wyścigu,
kolarstwo torowe wyścig punktowy – 12. miejsce,
Mężczyźni
Kobiety
Natalja Worobjowa – bieg na 100 m – odpadła w eliminacjach,
Swietłana Bodricka – bieg na 400 m – odpadła w eliminacjach,
Irina Mikitienko – bieg na 5000 m – odpadła w eliminacjach,
Natalja Torszyna-Alimżanowa – bieg na 400 m przez płotki – odpadła w eliminacjach,
Swietłana Tołstaja – chód na 10 km – 21. miejsce,
Majia Sazonowa – chód na 10 km – 35. miejsce,
Swietłana Zalewska – skok wzwyż – 13. miejsce,
Jelena Pierszyna – skok w dal – 15. miejsce,
Jelena Kaszczejewa – skok w dal – 35. miejsce,
Jelena Bałtabajewa – pchnięcie kulą – 22. miejsce,
Swietłana Kazanina – siedmiobój – 18. miejsce,
Mężczyźni
Kobiety
Anna Możar – indywidualnie – 37. miejsce
Irina Leonowa – indywidualnie – 52. miejsce,
Jana Tunijanc – indywidualnie – 58. miejsce,
Irina Leonowa, Anna Możar, Jana Tunijanc – drużynowo – 8. miejsce,
Mężczyźni
Mężczyźni
Kobiety
50 m stylem dowolnym – 13. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 42. miejsce,
Mężczyźni
100 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 22. miejsce,
100 m stylem klasycznym – 38. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 31. miejsce,
Mężczyźni
Kobiety
trampolina 3 m – 10. miejsce
wieża 10 m – 7. miejsce
Mężczyźni
Kobiety
pistolet pneumatyczny 10 m – 6. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 30. miejsce,
pistolet pneumatyczny 10 m – 7. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 9. miejsce,
Mężczyźni
karabin pneumatyczny – 38. miejsce,
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m – 2. miejsce ,
karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 2. miejsce ,
Mężczyźni
Mężczyźni
Nurym Düjsenow – styl klasyczny waga do 52 kg – 10. miejsce,
Jurij Mielniczenko – styl klasyczny waga do 57 kg – 1. miejsce ,
Baktijar Bajsejytow – styl klasyczny waga do 74 kg – 10. miejsce,
Däulet Turłychanow – styl klasyczny waga do 82 kg – 4. miejsce,
Siergiej Matwijenko – styl klasyczny waga do 90 kg – 11. miejsce,
Mäulen Mamyrow – styl wolny waga do 52 kg – 3. miejsce ,
Artur Fiodorow – styl wolny waga do 57 kg – 13. miejsce,
Magomed Kruglijew – styl wolny waga do 74 kg – 19. miejsce,
Jelmädi Żabrajyłow – styl wolny waga do 82 kg – 6. miejsce,
Isłam Bajramukow – styl wolny waga do 90 kg – 11. miejsce,
Igor Klimow – styl wolny waga do 130 kg – 15. miejsce,
Przypisy
Bibliografia
Afryka
Ameryka
Azja
Europa
Australia i Oceania