Europejskie Igrzyska Halowe w Lekkoatletyce 1967
II Europejskie Igrzyska Halowe w Lekkoatletyce 1967
|
Data
|
11-12 marca 1967
|
Gospodarz
|
Praga
|
Hala
|
Sportovni hala
|
Liczba konkurencji
|
23
|
II Europejskie Igrzyska Halowe odbyły się 11-12 marca 1967 w Pradze w Sportovní hala.
Mężczyźni
konkurencje biegowe
konkurencja |
złoto |
srebro |
brąz
|
Bieg na 50 m (szczegóły)
|
Pasquale Giannattasio Włochy
|
5,7
|
Aleksandr Lebiediew ZSRR
|
5,8
|
Wiktor Kasatkin ZSRR
|
5,9
|
Bieg na 400 m (szczegóły)
|
Manfred Kinder RFN
|
48,4
|
Hartmut Koch NRD
|
48,6
|
Mykoła Szkarnikow ZSRR
|
50,4
|
Bieg na 800 m (szczegóły)
|
Noel Carroll Irlandia
|
1:49,6
|
Tomáš Jungwirth Czechosłowacja
|
1:49,8
|
Jan Kasal Czechosłowacja
|
1:50,0
|
Bieg na 1500 m (szczegóły)
|
John Whetton Wielka Brytania
|
3:48,7
|
Josef Odložil Czechosłowacja
|
3:49,6
|
Stanislav Hoffman Czechosłowacja
|
3:50,5
|
Bieg na 3000 m (szczegóły)
|
Werner Girke RFN
|
7:58,6
|
Raszyd Szarafietdinow ZSRR
|
7:59,0
|
Lajos Mecser Węgry
|
8:00,6
|
Bieg na 50 m przez płotki (szczegóły)
|
Eddy Ottoz Włochy
|
6,4 WR
|
Walentin Czistiakow ZSRR
|
6,6
|
Anatolij Michajłow ZSRR
|
6,7
|
Sztafeta 4 × 2 okrążenia (szczegóły)
|
ZSRR Nikołaj Iwanow Wasyl Anisimow Aleksandr Bratczikow Borys Sawczuk
|
2:18,0
|
Polska Edward Romanowski Jan Balachowski Edmund Borowski Tadeusz Jaworski
|
2:20,2
|
Czechosłowacja Jaromír Haisl Josef Hegyes František Ortman Josef Trousil
|
2:20,5
|
Sztafeta 1+2+3+4 okrążenia (szczegóły)
|
RFN Gert Metz Horst Haßlinger Rolf Krüsmann Manfred Hanika
|
3:06,6
|
ZSRR Borys Sawczuk Wasyl Anisimow Aleksandr Bratczikow Walerij Frołow
|
3:06,9
|
Czechosłowacja Jiří Kynos Ladislav Kříž Pavel Hruška Pavel Pěnkava
|
3:08,8
|
Sztafeta 3 × 1000 m (szczegóły)
|
RFN Klaus Prenner Wolf-Jochen Schulte-Hillen Franz-Josef Kemper
|
7;19,6
|
Czechosłowacja Pavel Hruška Pavel Pěnkava Petr Bláha
|
3:06,9
|
ZSRR Remir Mitrofanow Stanisław Simbircew Michaił Żełobowski
|
3:08,8
|
konkurencje techniczne
konkurencja |
złoto |
srebro |
brąz
|
Skok wzwyż (szczegóły)
|
Anatolij Moroz ZSRR
|
2,14
|
Henry Elliott Francja
|
2,14
|
Rudolf Baudis Czechosłowacja
|
2,11
|
Skok o tyczce (szczegóły)
|
Igor Feld ZSRR
|
5,00
|
Hennadij Błyznecow ZSRR
|
4,90
|
Wolfgang Nordwig NRD
|
4,90
|
Skok w dal (szczegóły)
|
Lynn Davies Wielka Brytania
|
7,85
|
Łeonid Barkowski ZSRR
|
7,85
|
Andrzej Stalmach Polska
|
7,74
|
Trójskok (szczegóły)
|
Petr Nemšovský Czechosłowacja
|
16,57
|
Henrik Kalocsai Węgry
|
16,45
|
Aleksandr Zołotariow ZSRR
|
16,40
|
Pchnięcie kulą (szczegóły)
|
Nikołaj Karasiow ZSRR
|
19,26
|
Eduard Guszczin ZSRR
|
18,96
|
Władysław Komar Polska
|
18,85
|
Kobiety
konkurencje biegowe
konkurencja |
złoto |
srebro |
brąz
|
Bieg na 50 m (szczegóły)
|
Margit Nemesházi Węgry
|
6,3
|
Karin Wallgren Szwecja
|
6,4
|
Galina Bucharina ZSRR
|
6,5
|
Bieg na 400 m (szczegóły)
|
Karin Wallgren Szwecja
|
55,7
|
Lia Louer Holandia
|
56,7
|
Ljiljana Petnjarić Jugosławia
|
57,3
|
Bieg na 800 m (szczegóły)
|
Karin Kessler RFN
|
2:08,2
|
Maryvonne Dupureur Francja
|
2:09,6
|
Walentina Łukjanowa ZSRR
|
2:10,5
|
Bieg na 50 m przez płotki (szczegóły)
|
Karin Balzer NRD
|
6,9 WR
|
Vlasta Seifertová Czechosłowacja
|
7,0
|
Inge Schell RFN
|
7,1
|
Sztafeta 4 × 1 okrążenie (szczegóły)
|
ZSRR Wałentyna Bolszowa Galina Bucharina Tatjana Tałyszewa Wira Popkowa
|
1:12,4
|
Czechosłowacja Eva Putnová Vlasta Seifertová Eva Kucmanová Eva Lehocká
|
1:14,0
|
NRD Regina Höfer Petra Zörner Renate Meißner Brigitte Geyer
|
1:14,1
|
Sztafeta 1+2+3+4 okrążenia (szczegóły)
|
ZSRR Wałentyna Bolszowa Wira Popkowa Tatjana Arnautowa Nadieżda Sieropiegina
|
3:35,6
|
Jugosławia Marijana Lubej Ika Maričić Ljiljana Petnjarić Gizela Farkaš
|
3:37,5
|
--
|
--
|
konkurencje techniczne
Klasyfikacja medalowa
* Gospodarz ( Czechosłowacja)
Występy Polaków
Objaśnienia skrótów
- WR - rekord świata
Bibliografia
Europejskie igrzyska halowe |
|
---|
Halowe mistrzostwa Europy |
|
---|
|
|