Zwitserland op de Olympische Winterspelen 1992
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1992, die in Albertville (Frankrijk) werden gehouden, nam Zwitserland voor de zestiende keer deel.
Medailleoverzicht
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Olympiër
|
Discipline
|
Resultaat
|
Prestatie
|
Paul Accola |
afdaling (m) |
dnf |
opgave
|
super g (m) |
10e |
1.14,60 (+1,56)
|
reuzenslalom (m) |
4e |
2.08,02 (+1,04) 1.04,88+1.03,14
|
slalom (m) |
6e |
1.45,62 (+1,23) 52,64+52,98
|
combinatie (m) |
21e |
90,96 (+76,38) afdaling: 7,75 p. (1.45,73) slalom: 83,21 p. (1.55,79: 56,08+59,71)
|
William Besse |
combinatie (m) |
dnf-s1 |
opgave slalom run 1 afdaling: 1.46,66
|
Xavier Gigandet |
afdaling (m) |
15e |
1.52,50 (+2,13)
|
combinatie (m) |
8e |
41,21 (+26,63) afdaling: 6,52 p. (1.45,61) slalom: 34,69 p. (1.47,19: 53,35+53,84)
|
Michael von Grünigen |
reuzenslalom (m) |
13e |
2.10,67 (+3,69) 1.06,95+1.03,72
|
slalom (m) |
7e |
1.46,42 (+2,03) 53,62+52,80
|
Marco Hangl |
super g (m) |
6e |
1.13,90 (+0,86)
|
Franz Heinzer |
afdaling (m) |
6e |
1.51,39 (+1,02)
|
super g (m) |
dnf |
opgave
|
Urs Kälin |
super g (m) |
14e |
1.15,22 (+2,18)
|
Steve Locher |
reuzenslalom (m) |
dnf-2 |
opgave run 2 1.05,80+dnf
|
slalom (m) |
dnf-1 |
opgave run 1
|
combinatie (m) |
3 |
18,16 (+3,58) afdaling: 15,9 p. (1.46,53) slalom: 2,26 p. (1.41,44: 49,90+51,54)
|
Daniel Mahrer |
afdaling (m) |
13e |
1.52,39 (+2,02)
|
Hans Pieren |
reuzenslalom (m) |
11e |
2.09,57 (+2,59) 1.06,34+1.03,23
|
Patrick Staub |
slalom (m) |
4e |
1.45,44 (+1,05) 52,56+52,88
|
|
Annick Bonzon |
slalom (v) |
dnf-2 |
opgave run 2 49,94+dnf
|
Chantal Bournissen |
afdaling (v) |
dnf |
opgave
|
super g (v) |
dnf |
opgave
|
combinatie (v) |
4e |
24,98 (+22,43) afdaling: 13,46 p. (1.26,92) slalom: 11,52 p. (1.10,69: 35,33+35,36)
|
Christine von Grünigen |
slalom (v) |
13e |
1.35,73 (+3,05) 49,84+45,89
|
Zoë Haas |
super g (v) |
10e |
1.24,31 (+3,09)
|
reuzenslalom (v) |
18e |
2.17,89 (+5,15) 1.07,77+1.10,12
|
Katrin Neuenschwander |
slalom (v) |
9e |
1.34,28 (+1,60) 49,20+45,08
|
Corinne Rey-Bellet |
reuzenslalom (v) |
17e |
2.17,59 (+4,85) 1.08,89+1.08,70
|
Vreni Schneider |
reuzenslalom (v) |
dnf-1 |
opgave run 1
|
slalom (v) |
7e |
1.33,96 (+1,28) 48,66+45,30
|
Marlis Spescha |
afdaling (v) |
21e |
1.55,83 (+3,28)
|
Heidi Zeller |
afdaling (v) |
13e |
1.54,73 (+2,18)
|
super g (v) |
11e |
1.24,51 (+3,29)
|
combinatie (v) |
14e |
69,07 (+66,52) afdaling: 13,21 p. (1.26,90) slalom: 55,86 p. (1.16,08: 37,63+38,45)
|
Heidi Zurbriggen |
afdaling (v) |
10e |
1.54,04 (+1,49)
|
super g (v) |
dnf |
opgave
|
reuzenslalom (v) |
dq-1 |
diskwalificatie run 1
|
combinatie (v) |
dq-a |
diskwalificatie afdaling afdaling: diskwalificatie (1.27,04)
|
Biatlon
Olympiër
|
Discipline
|
Resultaat
|
Prestatie
|
Jean-Marc Chabloz |
10 km (m) |
77e |
30.32,9 (+4.30,6) pen.: 3 (2 + 1)
|
20 km (m) |
54e |
1:03.45,6 (+6.11,2) pen.: 4 (2 + 1 + 1 + 0)
|
Bobsleeën
Olympiër
|
Discipline
|
Resultaat
|
Prestatie
|
Gustav Weder Donat Acklin |
2-mansbob (m) Zwitserland I |
1 |
4.03,26 (1.00,49 / 1.00,97 / 1.00,84 / 1.00,96)
|
Christian Meili Christian Reich |
2-mansbob (m) Zwitserland II |
10e |
4.04,36 (+1,10) (1.00,23 / 1.01,31 / 1.01,44 / 1.01,38)
|
Gustav Weder Donat Acklin Lorenz Schindelholz Curdin Morell |
4-mansbob (m) Zwitserland I |
3 |
3.54,13 (+0,23) (57,97 / 58,78 / 58,59 / 58,79)
|
Christian Meili Bruno Gerber Christian Reich Gerold Löffler |
4-mansbob (m) Zwitserland II |
5e |
3.54,38 (+0,48) (58,15 / 58,75 / 58,59 / 58,89)
|
Freestyleskiën
Langlaufen
Olympiër
|
Discipline
|
Resultaat
|
Prestatie
|
Hans Diethelm |
10 km klassiek (m) |
50e |
31.41,8 (+4.05,8)
|
30 km klassiek (m) |
36e |
1:30.13,2 (+7.45,4)
|
50 km vrije stijl (m) |
30e |
2:14.41,6 (+11.00,1)
|
achtervolging 10 km+15 km (m) |
44e |
+6.14,5 (10 km:31.41 + 15 km:40.11,4)
|
Giachem Guidon |
10 km klassiek (m) |
44e |
31.23,9 (+3.47,9)
|
30 km klassiek (m) |
25e |
1:28.44,5 (+6.16,7)
|
50 km vrije stijl (m) |
15e |
2:10.55,0 (+7.13,5)
|
achtervolging 10 km+15 km (m) |
34e |
+5.04,2 (10 km:31.23 + 15 km:39.19,1)
|
André Jungen |
10 km klassiek (m) |
49e |
31.41,2 (+4.05,2)
|
50 km vrije stijl (m) |
47e |
2:20.32,1 (+16.50,6)
|
achtervolging 10 km+15 km (m) |
31e |
+4.54,4 (10 km:31.41 + 15 km:38.51,3)
|
|
Brigitte Albrecht |
5 km klassiek (v) |
20e |
15.09,5 (+55,7)
|
30 km vrije stijl (v) |
17e |
1:29.54,3 (+7.24,2)
|
achtervolging 5 km+10 km (v) |
37e |
+4.35,1 (5 km:15.09 + 10 km:29.33,8)
|
Sylvia Honegger |
5 km klassiek (v) |
15e |
15.03,4 (+49,6)
|
15 km klassiek (v) |
16e |
45.33,7 (+3.12,9)
|
30 km vrije stijl (v) |
19e |
1:30.16,6 (+7.46,5)
|
achtervolging 5 km+10 km (v) |
13e |
+2.24,0 (5 km:15.03 + 10 km:27.28,7)
|
Elvira Knecht |
5 km klassiek (v) |
44e |
16.05,5 (+1.51,7)
|
30 km vrije stijl (v) |
26e |
1:32.35,6 (+10.05,5)
|
achtervolging 5 km+10 km (v) |
36e |
+4.23,5 (5 km:16.05 + 10 km:28.26,2)
|
Natascia Leonardi |
15 km klassiek (v) |
25e |
46.32,7 (+4.11,9)
|
30 km vrije stijl (v) |
31e |
1:33.21,0 (+10.50,9)
|
Barbara Mettler |
5 km klassiek (v) |
32e |
15.33,7 (+1.19,9)
|
achtervolging 5 km+10 km (v) |
42e |
+5.22,6 (5 km:15.33 + 10 km:29.57,3)
|
Silke Braun |
15 km klassiek (v) |
dnf |
opgave
|
Team Sylvia Honegger Brigitte Albrecht Natascia Leonardi Elvira Knecht |
4x5 km estafette (v) |
9e |
1:02.54,1 (+3.19,3) 15.28,4 15.31,2 16.07,4 15.47,1
|
Noordse combinatie
Olympiër
|
Discipline
|
Resultaat
|
Prestatie
|
Andreas Schaad |
individueel (m) |
14e |
+3.34,0 — schans: 201,1 p — 15 km: 44.59,4
|
Hippolyt Kempf |
26e |
+5.56,4 — schans: 189,7 p — 15 km: 46.05,8
|
Marco Zarucchi |
29e |
+6.27,2 — schans: 201,1 p — 15 km: 47.52,6
|
Urs Niedhart |
38e |
+9.39,3 — schans: 179,3 p — 15 km: 48.39,4
|
Team Hippolyt Kempf Andreas Schaad Marco Zarucchi |
team (m) |
10e |
+10.01,9 — schans: 521,9 p — 30 km: 1:23.22,4 schans: 175,9 p — 10 km: 27.24,2 schans: 161,2 p — 10 km: 27.43,4 schans: 184,8 p — 10 km: 28.14,8
|
Schansspringen
Olympiër
|
Discipline
|
Resultaat
|
Prestatie
|
Sylvain Freiholz |
normale schans individueel (m) |
24e |
191,2 punten 97,8 p. (83,0 m) + 93,4 p. (81,5 m)
|
grote schans individueel (m) |
14e |
171,0 punten 77,6 p. (99,0 m) + 93,4 p. (108,5 m)
|
Markus Gähler |
normale schans individueel (m) |
44e |
180,2 punten 90,8 p. (80,5 m) + 89,4 p. (79,0 m)
|
grote schans individueel (m) |
35e |
138,7 punten 77,0 p. (100,0 m) + 61,7 p. (90,5 m)
|
Martin Trunz |
normale schans individueel (m) |
41e |
182,8 punten 92,0 p. (80,0 m) + 90,8 p. (80,5 m)
|
grote schans individueel (m) |
31e |
147,4 punten 87,0 p. (105,0 m) + 60,4 p. (88,5 m)
|
Stefan Zünd |
normale schans individueel (m) |
20e |
194,8 punten 100,8 p. (83,0 m) + 94,0 p. (80,0 m)
|
grote schans individueel (m) |
22e |
158,9 punten 87,1 p. (104,0 m) + 71,8 p. (94,5 m)
|
Team Markus Gähler Martin Trunz Sylvain Freiholz Stefan Zünd |
grote schans team (m) |
8e |
537,9 punten 93,1 p. (109,0 m) + 87,2 p. (105,5 m) 78,0 p. (100,5 m) + 75,2 p. (98,0 m) 88,8 p. (107,0 m) + 83,5 p. (102,5 m) 93,0 p. (107,5 m) + 92,3 p. (107,0 m)
|
IJshockey
Bronnen, noten en/of referenties
|
|