Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 1948
Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Sinds de Spelen van 1924 in eigen huis was het land nog nooit zo succesvol geweest.
Medailleoverzicht
Resultaten per onderdeel
Atletiek
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Étienne Bally |
100m (m) |
DNF |
serie 12: niet gefinisht
|
René Valmy |
kwartfinale |
serie 7: 2de in 10,8 kwartfinale 3: 4de
|
Étienne Bally |
200m (m) |
series |
serie 10: 4de
|
Julien Lebas |
kwartfinale |
serie 5: 1ste in 22,0 kwartfinale 1: 5de
|
Joseph Stéphan |
series |
serie 12: 5de
|
Raymond Crapet |
400m (m) |
25e |
serie 10: 3de in 49,4
|
Jacques Lunis |
16e |
serie 5: 1ste in 49,3 kwartfinale 4: 6de in 48,9
|
Francis Schewetta |
20e |
serie 9: 2de in 48,9 kwartfinale 3: 5de in 49,9
|
Robert Chef d'Hôtel |
800m (m) |
7e |
serie 5: 2de in 1.56,2 halve finale 3: 2de in 1.52,0 finale: 7de in 1.53,0
|
Marcel Hansenne |
3 |
serie 1: 1ste in 1.54,6 halve finale 1: 1ste in 1.50,5 finale: 3de in 1.49,8
|
Gaston Mayordome |
14e |
serie 6: 4de in 1.55,7 halve finale 2: 4de in 1.54,3
|
Marcel Hansenne |
1500m (m) |
12e |
serie 4: 2de in 3.52,8 finale: 12de in 4.02,0
|
Henri Klein |
21e |
serie 1: 6de in 3.59,8
|
Jean Vernier |
19e |
serie 3: 4de in 3.57,6
|
Alain Mimoun |
5000m (m) |
15e |
serie 3: 6de in 15.11,2
|
Maurice Pouzieux |
14e |
serie 2: 5de in 15.09,8
|
Jacques Vernier |
series |
serie 1: 5de in 15.29,8
|
Ben Saïd Abdallah |
10000m (m) |
6e |
31.07,8
|
Alain Mimoun |
2 |
30.47,4
|
André Paris |
20e |
|
Hugues Frayer |
110m horden (m) |
halve finale |
serie 2: 2de in 15,5 halve finale 2: 6de
|
André Marie |
DNF |
serie 5: 1ste in 14,4 halve finale 1: niet gefinisht
|
Gilbert Omnès |
13e |
serie 6: 3de in 15,2
|
Jacques André |
400m horden (m) |
12e |
serie 1: 2de in 54,5 halve finale 1: 6de in 56,3
|
Jean-Claude Arifon |
7e |
serie 2: 2de in 56,9 halve finale 1: 4de in 52,3
|
Yves Cros |
5e |
serie 5: 2de in 55,7 halve finale 2: 2de in 52,5 finale: 5de in 53,3
|
Roger Chesneau |
3000m steeplechase (m) |
11e |
serie 3: 4de in 9.27,6 finale: 11de in 9.30,2
|
Alexandre Guyodo |
4e |
serie 1: 2de in 9.17,2 finale: 4de in 9.13,6
|
Raphaël Pujazon |
DNF |
serie 2: 1ste in 9.20,8 finale: niet gefinisht
|
Julien Lebas Marc Litaudon Alain Porthault René Valmy |
4x100m (m) |
DNF |
serie 3: niet gefinisht
|
Robert Chef d'Hôtel Jean Kerebel Jacques Lunis Francis Schewetta |
4x400m (m) |
2 |
serie 2: 2de in 3.17,0 finale: 2de in 3.14,8
|
Pierre Cousin |
marathon (m) |
DNF |
niet gefinisht
|
René Josset |
DNF |
niet gefinisht
|
Arsène Piesset |
DNF |
niet gefinisht
|
Louis Chevalier |
10km snelwandelen (m) |
DSQ |
serie 2: gediskwalificeerd
|
Louis Courron |
11e |
serie 2: 6de in 46.48,6
|
Émile Maggi |
6e |
serie 1: 3de in 45.44,4 finale: 6de in 47.02,8
|
Henri Caron |
50km snelwandelen (m) |
11e |
5:08.15
|
Claude Hubert |
8e |
5:03.12
|
Pierre Mazille |
7e |
5:01.40
|
Georges Damitio |
verspringen (m) |
6e |
kwalificatie groep A: 7de met 6,98m finale: 6de met 7,07m
|
Robert Bobin |
hink-stap-springen (m) |
18e |
kwalificatie: 18de met 14,13m
|
Charles Épalle |
20e |
kwalificatie: 20ste met 14,02m
|
Claude Bénard |
hoogspringen (m) |
21e |
kwalificatie: 21ste met 1,84m
|
Georges Damitio |
5e |
kwalificatie: 1ste met 1,87m finale: 5de met 1,95m
|
Pierre Lacaze |
9e |
kwalificatie: 1ste met 1,87m finale: 9de met 1,90m
|
Georges Breitman |
polsstokhoogspringen (m) |
13e |
kwalificatie: 13de met 3,90m
|
Charles Bouvet |
17e |
kwalificatie: 17de met 3,60m
|
Victor Sillon |
9e |
kwalificatie: 1ste met 4,00m finale: 9de met 3,95m
|
Pierre Sprécher |
speerwerpen (m) |
23e |
kwalificatie: 23ste met 52,30m
|
Raymond Tissot |
14e |
kwalificatie: 14de met 58,19m
|
Pierre Legrain |
kogelslingeren (m) |
18e |
kwalificatie: 18de met 47,60m
|
Jacques Crétaine |
tienkamp (m) |
22e |
5829 punten
|
Ignace Heinrich |
2 |
6974 punten
|
Pierre Sprécher |
14e |
6401 punten
|
|
Jeanine Moussier |
100m (v) |
series |
serie 9: 3de in 12,9
|
Rosine Faugouin |
200m (v) |
11e |
serie 6: 2de in 25,9 halve finale 1: 5de in 25,3
|
Liliane Sprécher |
7e |
serie 1: 2de in 26,0 halve finale 2: 6de in 25,1
|
Janine Magnin-Lamouche |
80m horden (v) |
series |
serie 2: 4de in 11,9
|
Yvette Monginou |
4e |
serie 3: 1ste in 11,7 halve finale 2: 2de in 11,8 finale: 4de in 11,8
|
Jeanine Toulouse |
halve finale |
serie 1: 3de in 12,0 halve finale 1: 5de
|
Rosine Faugouin Jeanine Moussier Liliane Sprécher Jeanine Toulouse |
4x100m (v) |
7e |
serie 1: 3de in 48,1
|
Yvonne Chabot-Curtet |
verspringen (v) |
11e |
kwalificatie: 1ste met 5,64m (OR) finale: 8ste met 5,35m
|
Marguerite Martel |
24e |
kwalificatie: 24ste met 4,95m
|
Anne-Marie Colchen |
hoogspringen (v) |
14e |
1,40m
|
Micheline Ostermeyer |
3 |
1,61m
|
Simone Ruas |
9e |
1,50m
|
Paulette Laurent |
kogelstoten (v) |
11e |
kwalificatie: 11de finale: 10de met 12,03m
|
Micheline Ostermeyer |
1 |
kwalificatie: 1ste met 13,04m (OR) finale: 1ste met 13,75m (OR)
|
Paulette Veste |
4e |
kwalificatie: 6de finale: 4de met 12,985m
|
Jacqueline Mazéas |
discuswerpen (v) |
3 |
40,47m
|
Micheline Ostermeyer |
1 |
41,92m
|
Paulette Veste |
10e |
36,84m
|
Basketbal
Groep D
|
№
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Mexico |
4 |
4 |
0 |
234 |
109 |
+125 |
8
|
2 |
Frankrijk |
4 |
3 |
1 |
214 |
131 |
+83 |
7
|
3 |
Cuba |
4 |
2 |
2 |
213 |
131 |
+82 |
6
|
4 |
Iran |
4 |
1 |
3 |
136 |
215 |
−79 |
5
|
5 |
Ierland |
4 |
0 |
4 |
70 |
281 |
−211 |
4'
|
Boksen
Gewichtheffen
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Marcel Thévenet |
-56kg (m) |
6e |
duwen: 3de met 90kg trekken: 14de met 80kg stoten: 7de met 110kg totaal: 280kg
|
Eugène Wattier |
16e |
duwen: 9de met 80kg trekken: 14de met 80kg stoten: 15de met 100kg totaal: 260kg
|
Max Heral |
-60kg (m) |
8e |
duwen: 8ste met 87,5kg trekken: 4de met 95kg stoten: 5de met 120kg totaal: 302,5kg
|
André Le Guillerm |
10e |
duwen: 13de met 85kg trekken: 6de met 92,5kg stoten: 5de met 120kg totaal: 297,5kg
|
René Aleman |
-67,5kg (m) |
11e |
duwen: 7de met 95kg trekken: 10de met 97,5kg stoten: 12de met 122,5kg totaal: 315kg
|
Pierre Bouladou |
-75kg (m) |
6e |
duwen: 9de met 102,5kg trekken: 5de met 110kg stoten: 4de met 142,5kg totaal: 355kg
|
Georges Firmin |
9e |
duwen: 11de met 100kg trekken: 7de met 107,5kg stoten: 6de met 140kg totaal: 347,5kg
|
Jean Debuf |
-82,5kg (m) |
4e |
duwen: 7de met 107,5kg trekken: 6de met 112,5kg stoten: 3de met 150kg totaal: 370kg
|
Raymond Herbaux |
11e |
duwen: 9de met 102,5kg trekken: 11de met 107,5kg stoten: 7de met 140kg totaal: 350kg
|
Hockey
Kanovaren
Moderne vijfkamp
Paardensport
Roeien
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Jean Sepheriades |
skiff (m) |
6e |
serie 4: 1ste in 7.34,3 halve finale 3: 2de in 8.17,1
|
Jacques Maillet Christian Guilbert |
dubbel-twee (m) |
6e |
serie 1: 1ste in 6.47,8 halve finale 3: 2de in 8.33,2
|
Paul Rothley Paul Heitz |
twee-zonder (m) |
11e |
serie 4: 3de in 7.36,2 herkansingen: 3de in 7.42,3
|
Ampelio Sartor Aristide Sartor Roger Crezen |
twee-met (m) |
4e |
serie 3: 1ste in 8.01,7 halve finale 1: 2de in 8.14,9
|
Jean-Paul Pieddeloup René Lotti Gaston Maquat Jean-Pierre Souche Marcel Boigegrain |
vier-met (m) |
4e |
serie 8: 1ste in 6.57,7 kwartfinale 5: 1ste in 7.28,7 halve finale 1: 2de in 7.28,9
|
Pierre Fauveau Pierre Sauvestre Alphonse Bouton Erik Aschehoug Jean Bocahut René Boucher Pierre Clergerie Roger Lebranchu Robert Léon |
acht (m) |
DNF |
serie 4: 3de in 6.18,1 herkansingen: niet gestart
|
Schermen
Schietsport
Schoonspringen
Turnen
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Alphonse Anger |
vloer (m) |
41e |
36,00 punten
|
Marcel de Wolf |
41e |
36,00 punten
|
Raymond Dot |
4e |
37,80 punten
|
Lucien Masset |
20e |
36,90 punten
|
Michel Mathiot |
10e |
37,20 punten
|
Antoine Schildwein |
24e |
36,70 punten
|
Auguste Sirot |
53e |
35,40 punten
|
André Weingand |
29e |
36,50 punten
|
Alphonse Anger |
sprong (m) |
75e |
34,40 punten
|
Marcel de Wolf |
68e |
35,30 punten
|
Raymond Dot |
26e |
37,40 punten
|
Lucien Masset |
40e |
36,80 punten
|
Michel Mathiot |
60e |
35,80 punten
|
Antoine Schildwein |
50e |
36,40 punten
|
Auguste Sirot |
70e |
35,20 punten
|
André Weingand |
67e |
35,40 punten
|
Alphonse Anger |
rekstok (m) |
31e |
36,80 punten
|
Marcel de Wolf |
44e |
35,70 punten
|
Raymond Dot |
18e |
38,00 punten
|
Lucien Masset |
61e |
34,35 punten
|
Michel Mathiot |
14e |
38,20 punten
|
Antoine Schildwein |
49e |
35,40 punten
|
Auguste Sirot |
48e |
35,60 punten
|
André Weingand |
29e |
37,00 punten
|
Alphonse Anger |
brug (m) |
20e |
37,60 punten
|
Marcel de Wolf |
53e |
34,80 punten
|
Raymond Dot |
4e |
38,80 punten
|
Lucien Masset |
11e |
38,50 punten
|
Michel Mathiot |
19e |
37,80 punten
|
Antoine Schildwein |
42e |
36,00 punten
|
Auguste Sirot |
17e |
37,90 punten
|
André Weingand |
20e |
37,60 punten
|
Alphonse Anger |
ringen (m) |
29e |
36,70 punten
|
Marcel de Wolf |
32e |
36,40 punten
|
Raymond Dot |
32e |
36,40 punten
|
Lucien Masset |
38e |
36,20 punten
|
Michel Mathiot |
47e |
35,40 punten
|
Antoine Schildwein |
23e |
37,20 punten
|
Auguste Sirot |
66e |
33,70 punten
|
André Weingand |
14e |
37,60 punten
|
Alphonse Anger |
paard met bogen (m) |
48e |
34,90 punten
|
Marcel de Wolf |
36e |
214,40 punten
|
Raymond Dot |
69e |
32,40 punten
|
Lucien Masset |
14e |
37,20 punten
|
Michel Mathiot |
36e |
36,00 punten
|
Antoine Schildwein |
50e |
34,80 punten
|
Auguste Sirot |
30e |
36,30 punten
|
André Weingand |
40e |
35,70 punten
|
Alphonse Anger |
individuele meerkamp (m) |
35e |
216,40 punten
|
Marcel de Wolf |
36e |
214,40 punten
|
Raymond Dot |
20e |
220,80 punten
|
Lucien Masset |
24e |
219,95 punten
|
Michel Mathiot |
22e |
220,40 punten
|
Antoine Schildwein |
34e |
216,50 punten
|
Auguste Sirot |
40e |
214,10 punten
|
André Weingand |
25e |
219,80 punten
|
Alphonse Anger Marcel de Wolf Raymond Dot Lucien Masset Michel Mathiot Antoine Schildwein Auguste Sirot André Weingand |
meerkamp team (m) |
4e |
1313,85 punten
|
|
G. Guibert Colette Hué Christine Palau Iréne Pittelioen Jeanine Touchard F. Vailee Jeanette Vogelbacher Martine Yvinou |
meerkamp team (v) |
10e |
384,65 punten
|
Voetbal
Waterpolo
1ste ronde Groep F
|
#
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
G |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Frankrijk |
2 |
2 |
0 |
0 |
11 |
2 |
+9 |
4
|
2 |
Argentinië |
2 |
1 |
0 |
1 |
7 |
6 |
+1 |
2
|
3 |
Griekenland |
2 |
0 |
0 |
2 |
3 |
13 |
-10 |
0
|
2de ronde Groep J
|
#
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
G |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Frankrijk |
2 |
1 |
1 |
0 |
7 |
4 |
+3 |
3
|
2 |
Egypte |
2 |
0 |
2 |
0 |
7 |
7 |
0 |
2
|
3 |
Argentinië |
2 |
0 |
1 |
1 |
5 |
8 |
-3 |
1
|
Groep K
|
#
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
G |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Italië |
3 |
3 |
0 |
0 |
13 |
8 |
+5 |
5
|
2 |
Hongarije |
3 |
2 |
0 |
1 |
8 |
5 |
+3 |
4
|
3 |
Frankrijk |
3 |
0 |
1 |
2 |
8 |
7 |
+1 |
3
|
3 |
Egypte |
3 |
0 |
1 |
2 |
4 |
13 |
-9 |
0
|
Wielersport
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Baan
|
Jacques Bellenger |
sprint (m) |
9e |
serie 8: W van CUB Lewis: 2.09,1 2de ronde: V van CHI Masanes
|
Jacques Dupont |
tijdrit (m) |
1 |
1.13,5
|
René Faye Gaston Dron |
tandem (m) |
3 |
serie 4: W van USA Thomson/Stiller: 4.34,8 kwartfinale: W van DEN Andresen/Klamer: 5.26,3 halve finale: V van GBR Harris/Bannister bronzen finale: W van SUI Roth/Aeberli: 2-0
|
Fernand Decanali Pierre Adam Serge Blusson Charles Coste |
ploegenachtervolging (m) |
1 |
serie 2: W van Oostenrijk: 5.03,6 kwartfinale: W van Zwitserland: 5.00,5 halve finale: W van Groot-Brittannië: 4.57,8 finale: W van Italië: 4.57,8
|
Weg
|
José Beyaert |
wegwedstrijd (m) |
1 |
5:18.12,6
|
Jacques Dupont |
17e |
5:28.21,8
|
Alain Moineau |
11e |
5:21.45,0
|
José Beyaert |
DNF |
niet gefinisht
|
José Beyaert Jacques Dupont Alain Moineau José Beyaert |
wegwedstrijd team (m) |
3 |
16:08.19,4
|
Worstelen
Zeilen
Zwemmen
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Alex Jany |
100m vrije slag (m) |
5e |
series: 1ste in 58,1 halve finale: 4de in 57,9 finale: 5de in 58,3
|
Fernand Martinaux |
36e |
series: 36ste in 1.04,2
|
Henri Padou jr. |
21e |
series: 21ste in 1.01,5
|
Jo Bernardo |
400m vrije slag (m) |
19e |
series: 19de in 5.03,8
|
René Cornu |
21e |
series: 21ste in 5.05,2
|
Alex Jany |
6e |
series: 5de in 4.53,3 halve finale: 6de in 4.51,3 finale: 6de in 4.51,4
|
Jo Bernardo |
1500m vrije slag (m) |
9e |
series: 14de in 20.34,8 halve finale: 9de in 20.25,5
|
René Cornu |
15e |
series: 15de in 21.01,6
|
René Pirolley |
100m rugslag (m) |
16e |
serie 5: 2de in 1.11,4 halve finale 2: 8ste in 1.12,9
|
Georges Vallerey, Jr. |
3 |
serie 6: 1ste in 1.07,4 halve finale 1: 2de in 1.08,3 finale: 3de in 1.07,8
|
Lucien Zins |
14e |
serie 3: 4de in 1.10,9 halve finale 2: 6de in 1.11,5
|
Maurice Lusien |
200m schoolslag (m) |
12e |
series: 11de in 2.49,5 halve finale: 12de in 2.51,4
|
Artem Nakache |
16e |
series: 12de in 2.50,4 halve finale: 16de in 2.59,1
|
Joseph Bernardo René Cornu Henri Padou jr. Alexandre Jany |
4x200m vrije slag (m) |
3 |
serie 2: 1ste in 9.08,8 finale: 3de in 9.08,0
|
|
Josette Arène |
100m vrije slag (v) |
17e |
series: 17de in 1.09,7
|
Ginette Jany-Sendral |
23e |
series: 23ste in 1.12,1
|
Gisèle Vallerey |
29e |
series: 29ste in 1.14,0
|
Colette Thomas |
400m vrije slag (v) |
9e |
series: 9de in 5.32,9 halve finale: 9de in 5.35,3
|
Monique Berlioux |
100m rugslag (v) |
13e |
series: 10de in 1.18,8 finale: 13de in 1.20,2
|
Ginette Jany-Sendral |
20e |
series: 20ste in 1.22,7
|
Jacqueline Bertrand |
200m schoolslag (v) |
11e |
serie 2: 4de in 3.10,7 halve finale 1: 5de in 3.13,1
|
Josette Arène Gisèle Vallerey Colette Thomas Ginette Jany-Sendral Marie Foucher-Creteau |
4x100m vrije slag (v) |
3 |
serie 1: 4de in 4.50,0 finale: 7de in 4.49,8
|
Bronnen, noten en/of referenties
|
|