Svájc az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Svájc a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 17 sportágban 99 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Érmesek
Atlétika
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
100 m
|
Távolugrás
|
Súlylökés
|
Magasugrás
|
400 m
|
110 m gát
|
Diszkoszvetés
|
Rúdugrás
|
Gerelyhajítás
|
1500 m
|
Végeredmény
|
Idő
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Idő
|
Pont
|
Idő
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Idő
|
Pont
|
Pont
|
Helyezés
|
Beat Gähwiler
|
Tízpróba
|
11,18 |
821
|
734 cm |
896
|
14,48 m |
758
|
194 cm |
749
|
49,02 |
860
|
15,11 |
836
|
42,46 m |
715
|
470 cm |
819
|
65,84 m |
826
|
4:16,74 |
834
|
8114 |
12.
|
Christian Gugler
|
11,49 |
755
|
702 cm |
818
|
13,80 m |
716
|
203 cm |
831
|
50,60 |
787
|
15,22 |
823
|
39,08 m |
646
|
470 cm |
819
|
60,92 m |
752
|
4:21,93 |
798
|
7745 |
22.
|
Severin Moser
|
11,10 |
838
|
698 cm |
809
|
12,69 m |
648
|
185 cm |
670
|
48,63 |
879
|
15,13 |
834
|
38,04 m |
625
|
470 cm |
819
|
49,52 m |
581
|
4:21,90 |
799
|
7502 |
27.
|
- Női
Versenyző
|
Versenyszám
|
Előfutam
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Döntő
|
Idő
|
Hely.
|
Össz.
|
Idő
|
Hely.
|
Össz.
|
Idő
|
Hely.
|
Össz.
|
Idő
|
Helyezés
|
Regula Aebi
|
200 m
|
23,22 |
4. |
18.
|
22,88 |
4. |
12.*
|
23,33 |
8. |
16.
|
kiesett
|
Cornelia Bürki
|
1500 m
|
4:10,89 |
10. |
20.
|
|
kiesett
|
3000 m
|
8:48,37 |
9. |
9.
|
|
8:48,32 |
11.
|
Martine Oppliger-Bouchonneau
|
10 000 m
|
32:28,26 |
14. |
24.
|
|
kiesett
|
Genoveva Eichenmann
|
Maraton
|
|
2:44:37 |
47.
|
Rosmarie Müller
|
|
2:47:31 |
48.
|
Rita Heggli
|
100 m gát
|
13,72 |
4. |
25.
|
13,95 |
8. |
20.
|
kiesett
|
Anita Protti
|
400 m gát
|
54,81 |
2. |
2.
|
|
54,56 |
5. |
8.
|
kiesett
|
Versenyző
|
Versenyszám
|
100 m gát
|
Magasugrás
|
Súlylökés
|
200 m
|
Távolugrás
|
Gerelyhajítás
|
800 m
|
Végeredmény
|
Idő
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Idő
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Eredmény
|
Pont
|
Idő
|
Pont
|
Pont
|
Helyezés
|
Corinne Schneider
|
Hétpróba
|
13,85 |
1000
|
186 cm |
1054
|
11,58 m |
633
|
24,87 |
899
|
605 cm |
865
|
47,50 m |
812
|
2:14,93 |
894
|
6157 |
13.
|
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
- Kötöttfogású
- Szabadfogású
Cselgáncs
Versenyző
|
Versenyszám
|
Csoport
|
Selejtező
|
32-es főtábla
|
Nyolcaddöntő
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Vigaszág nyolcaddöntő
|
Vigaszág negyeddöntő
|
Vigaszág elődöntő
|
Bronz- mérkőzés
|
Döntő
|
Helyezés
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Olivier Schaffter |
Váltósúly
|
B
|
Jason Morris (USA) 0000–0000 (bírói)
|
kiesett
|
|
34.
|
Clemens Jehle |
Nehézsúly
|
A
|
|
Andrzej Basik (POL) 0000–0001
|
kiesett
|
|
19.
|
Evezés
- Férfi
Íjászat
- Női
Versenyző
|
Versenyszám
|
Selejtező
|
Nyolcaddöntő
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Döntő
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Helyezés
|
Vreny Burger
|
Egyéni
|
1208 |
39.
|
kiesett
|
Nadia Gautschi
|
1194 |
45.
|
kiesett
|
Kajak-kenu
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
Előfutam
|
Vigaszág
|
Elődöntő
|
Döntő
|
Idő |
Hely. |
Össz.
|
Idő |
Hely. |
Össz.
|
Idő |
Hely. |
Össz.
|
Idő
|
Helyezés
|
Luzius Philipp
|
Kajak egyes 500 m
|
1:49,08 |
4. |
14.
|
kiesett
|
Kerékpározás
Országúti kerékpározás
- Férfi
- Női
Pálya-kerékpározás
- Időfutam
- Üldözőversenyek
Versenyző
|
Versenyszám
|
Selejtező
|
Nyolcaddöntő
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Döntő
|
Helyezés
|
Idő
|
Hely.
|
Ellenfél Idő
|
Saját idő
|
Ellenfél Idő
|
Saját idő
|
Ellenfél Idő
|
Saját idő
|
Ellenfél Idő
|
Saját idő
|
Bruno Risi
|
Férfi egyéni
|
4:43,41 |
9.
|
Gary Anderson (NZL) 4:41,25 |
4:44,38
|
kiesett
|
- Pontverseny
Név
|
Versenyszám
|
Selejtező
|
Döntő
|
Pont
|
Körhátrány
|
Hely.
|
Pont
|
Körhátrány
|
Helyezés
|
Philippe Grivel
|
Férfi
|
19 |
-1 |
8.
|
4 |
-3 |
20.
|
Lovaglás
- Díjlovaglás
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
- Díjugratás
Versenyző
|
Ló
|
Versenyszám
|
Selejtező
|
Döntő
|
1. kör
|
2. kör
|
Össz.
|
1. kör
|
2. kör
|
Össz.
|
Pont
|
Pont
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Pont
|
Helyezés
|
Markus Fuchs
|
Shandor II
|
Egyéni
|
22,50
|
45,00
|
67,50 |
39.
|
4,00 |
4.
|
8,00
|
12,00 |
7.
|
Thomas Fuchs
|
Dollar Girl
|
63,50
|
70,00
|
133,50 |
4.
|
4,00 |
4.
|
8,00
|
12,00 |
7.
|
Philippe Guerdat
|
Lanciano II
|
25,50
|
48,00
|
73,50 |
36.
|
23,75 |
32.
|
kiesett
|
Walter Gabathuler
|
Jogger
|
22,50
|
nem ért célba
|
kiesett
|
Markus Fuchs Thomas Fuchs Philippe Guerdat Walter Gabathuler
|
lásd fentebb
|
Csapat
|
|
16,00 |
3.
|
28,25
|
44,25 |
7.
|
Műugrás
- Női
Öttusa
Versenyző
|
Versenyszám
|
Lovaglás
|
Vívás
|
Úszás
|
Lövészet
|
Futás
|
Összesen
|
Idő
|
Pont
|
Hely.
|
Pontszám
|
Pont
|
Hely.
|
Idő
|
Pont
|
Hely.
|
Eredmény
|
Pont
|
Hely.
|
Idő
|
Pont
|
Hely.
|
Összes pont
|
Helyezés
|
Peter Steinmann
|
Egyéni
|
1:42,72 |
920 |
38.
|
44–20 |
983 |
3.
|
3:22,90 |
1252 |
21.
|
184 |
780 |
56.
|
12:53,05 |
1246 |
3.
|
5181 |
9.
|
Andy Jung
|
2:05,73 |
974 |
26.
|
37–27 |
864 |
15.
|
3:30,04 |
1192 |
34.
|
190 |
912 |
31.
|
14:12,91 |
1009 |
45.
|
4951 |
26.
|
Peter Burger
|
1:48,35 |
938 |
36.
|
27–37 |
694 |
45.
|
3:32,74 |
1172 |
38.
|
184 |
780 |
56.
|
13:26,21 |
1147 |
20.
|
4731 |
42.
|
Peter Steinmann Andy Jung Peter Burger
|
Csapat
|
|
2832 |
8.
|
|
2541 |
5.
|
|
3616 |
12.
|
|
2472 |
17.
|
|
3402 |
5.
|
14863 |
7.
|
Sportlövészet
- Férfi
- Női
Szinkronúszás
Versenyző
|
Versenyszám
|
Selejtező
|
Döntő
|
Technikai gyakorlat
|
Zenés gyakorlat
|
Összesítés
|
Zenés gyakorlat
|
Összesítés
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Pont
|
Hely.
|
Pont
|
Pont
|
Helyezés
|
Karin Singer
|
Egyéni
|
90,600 |
10.
|
94,40 |
185,000 |
5.
|
95,00 |
185,600 |
5.
|
Edith Boss
|
87,300 |
17.
|
kiesett
|
Claudia Peczinka
|
84,067 |
24.
|
kiesett
|
Edith Boss Karin Singer
|
Páros
|
88,950 |
4.
|
94,20 |
183,150 |
5.
|
95,00 |
183,950 |
5.
|
Tenisz
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
64-es főtábla
|
32-es főtábla
|
Nyolcaddöntő
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Döntő
|
Helyezés
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Ellenfél Eredmény
|
Jakob Hlasek
|
Egyes
|
Steve Alger (BER) 6–3, 6–4, 6–2
|
Zeeshan Ali (IND) 6–4, 7–5, 7–5
|
Stefan Edberg (SWE) 2–6, 4–6, 6–7
|
kiesett
|
9.
|
Heinz Günthardt Jakob Hlasek
|
Páros
|
|
Olaszország (ITA) Omar Camporese Diego Nargiso 3–6, 7–6, 6–3, 7–6
|
Jugoszlávia (YUG) Slobodan Živojinović Goran Ivanišević 3–6, 6–7, 3–6
|
kiesett
|
9.
|
Torna
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
Selejtező
|
Döntő
|
Pontszám
|
Helyezés
|
Pontszám
|
Helyezés
|
Josef Zellweger
|
Talaj
|
19,15 |
57. |
kiesett
|
Ugrás
|
18,80 |
77. |
kiesett
|
Korlát
|
19,45 |
35. |
kiesett
|
Nyújtó
|
18,60 |
78. |
kiesett
|
Gyűrű
|
19,45 |
29. |
kiesett
|
Lólengés
|
19,15 |
43. |
kiesett
|
Egyéni összetett
|
114,60 |
56. |
115,450 |
31.*
|
Bruno Cavelti
|
Talaj
|
18,65 |
81. |
kiesett
|
Ugrás
|
18,75 |
79. |
kiesett
|
Korlát
|
18,80 |
77. |
kiesett
|
Nyújtó
|
19,15 |
50. |
kiesett
|
Gyűrű
|
18,95 |
67. |
kiesett
|
Lólengés
|
18,80 |
69. |
kiesett
|
Egyéni összetett
|
113,10 |
74. |
kiesett
|
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
Előfutam
|
Döntő
|
Helyezés
|
Idő
|
Hely.
|
Össz.
|
Típus
|
Idő
|
Hely.
|
Dano Halsall
|
100 m gyors
|
51,21 |
2. |
23.
|
kiesett
|
50 m gyors
|
22,61 |
1. |
3.*
|
A |
22,83 |
4.
|
4.
|
Stéfan Voléry
|
23,04 |
3. |
8.
|
A |
22,84 |
5.
|
5.
|
100 m gyors
|
50,96 |
5. |
17.
|
B |
50,74 |
3.
|
11.
|
200 m gyors
|
1:52,94 |
2. |
25.
|
kiesett
|
Alberto Bottini
|
1:51,45 |
8. |
20.
|
kiesett
|
400 m gyors
|
3:57,92 |
5. |
25.
|
kiesett
|
Patrick Ferland
|
100 m hát
|
58,17 |
4. |
24.
|
kiesett
|
200 m hát
|
2:07,77 |
2. |
29.
|
kiesett
|
Étienne Dagon
|
100 m mell
|
1:04,71 |
8. |
27.
|
kiesett
|
200 m mell
|
2:18,68 |
4. |
16.
|
B |
2:18,17 |
5.
|
13.
|
Pierre-Yves Eberle
|
2:20,85 |
2. |
26.
|
kiesett
|
100 m mell
|
1:04,53 |
2. |
21.
|
kiesett
|
Théophile David
|
100 m pillangó
|
56,77 |
5. |
30.
|
kiesett
|
200 m pillangó
|
2:05,58 |
7. |
33.
|
kiesett
|
Patrick Ferland Étienne Dagon Dano Halsall Stéfan Voléry
|
4 × 100 m vegyes váltó
|
3:48,09 |
3. |
9.
|
kiesett
|
- Női
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
- Férfi
Versenyző
|
Versenyszám
|
Futam
|
Pontszám
|
Helyezés
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Jan Bonga
|
Divízió II
|
3,0 |
25,0 |
22,0 |
(30,0) |
8,0 |
18,0 |
5,7
|
81,7 |
9.
|
Andreas Frey Jodok Wicki
|
470-es osztály
|
(36,0) |
23,6 |
23,0 |
23,0 |
13,0 |
23,0 |
36,0
|
141,6 |
20.
|
- Nyílt
Versenyző
|
Versenyszám
|
Futam
|
Pontszám
|
Helyezés
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
Jean-Claude Vuithier, Jr. Marco Calderari Christian Hayner
|
Csillaghajó
|
20,0 |
21,0 |
25,0 |
21,0 |
22,0 |
(28,0*) |
17,0
|
126,0 |
18.
|
Edgar Röthlisberger Raymond Cattin
|
Tornádó
|
24,0 |
25,0 |
21,0 |
21,0 |
(30,0) |
22,0 |
16,0
|
129,0 |
17.
|
Alexander Schroff Daniel Schroff
|
Repülő hollandi
|
14,0 |
16,0 |
(22,0) |
20,0 |
22,0 |
22,0 |
13,0
|
107,0 |
16.
|
* - nem indult
Vívás
- Férfi
- Női
Források
|
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
|
|